Oholost i Sektaštvo

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Brate, ranije su se knjige dobro prodavale, u vreme kada jos internet nije bio toliko rasiren, sada vise ne toliko, zato moraju da otvaraju skole drze predavanja i sl. Prodaja knjiga je i danas unosan posao, i ovaj to zna. Adventisti su ciljna grupa jer oni najvise kupuju knjige, niko od njih ne voli elektronsku formu. A u adventistickim knjizarama se prodaju i ove od Milosa Bogdanovica. I nije bas moguce skinuti sve knjige u elekteonskoj formi, nesto moras i da kupis..

Vidi, brate ono što moramo da kupimo, obično je i korisnije od onoga što se postavlja po stranicama kojekakvih "pametnjakovića". A ako se baš ne može kupiti, tu je libgen i ostala "hakerska" mesta (ovo samo za korisne knjige, a ne kojekakva kontra znanja).

Toliko o knjigama. Što se tiče toga ko je ciljna grupa ovih skribomana, pre bih rekao da su im ciljna grupe pojedinci u slučaju Bogdanovića, New Age orijentacije (uvijanje u nauku i "prosvetitelljstvo") a kod Petrovića "nacionalno osvešćeni" sa manjkom poverenja u nauku (koju smatraju ateističkom, i zavereničkom).

Dakle, pre svega ciljna grupa im nisu adventisti, nego oni koji to tek treba da postanu. Zajednički imenitelj, sadržalac, nit vodilja ove dvojice je Ellen Gould Harmon White, uz Bibliju.

Brate bilo bi glupo da adventisti finansiraju nekog ko govori protiv njih. Miroljub je cak rekao da bi sve adventiste motkom tukao. Tako da smatram da nisi u pravu.. Miroljub je bas zaradjivao na prodaji knjiga ranije a danas su mu izvori sasvim drugi.. Ciljna grupa su u pocetku bili adventisti i on je prodavao svoje u adv. knjizarama. Na adventistima mozes i danas dobro zaraditi, medjutim Miroljub je postao halav, pa je plagiranjem prosirio krug citalaca i na pravoslavce i okrenuo se protiv adventista, morao je zbog biznisa..

Mire, proguglaj, pročitaj malo o anti propagandi, amerikanci su majstori u tome. Videćeš neke stvari mnogo jasnije nego sada, pa i to da nije nimalo glupo da finansiraju one koji "govore protiv njih" Jer u suštini oni i ne govore protiv njih.

Ne brate, nemaju razloga da finansiraju nekoga ko govori protiv njih, i cak podstice progon adventista kao sto Miroljub radi. On ima oko sebe batinase koji su spremni da skoce na svakog koga on pikira, a adventiste je pikirao kao sektu..

Miroljub podstieč progon? Ahahahahahahahahahahahahahaha. Šta radi? Poziva na posmatranje Nedelje? Batinaši? Pa oni su mu tu da rade po njegovoj naredbi, da uteruju "Biblijsko učenje" Zašto bi oni napadali adventiste? Nemaju razloga za to.

Pa i Pavle Simović, koga Kainos oivde naziva institucijom nema nimalo lepih reči za SDA, naziva ih omega otpadom, sektom u koju su se infiltrirali Jezuiti, to isto po kuloarima radi i Valter Frajt. Pa jesu li Frajt i njegov montenigerski pulen protiv adventista? Nisu.

Mire, kako ne razumeš, on im vodi antipropagandu, uz istovremeno održavanje njihovih doktrina i verovanja. Kažnjen je samo zato što je više gledao svoj džep i svoju slavu od koristi korporacije.

Onog trenutka kada i jedan i drugi, i Petrović i Bogdanović, počnu da bacaju drvlje i kamenje na Ellen Gould Harmon White, sve njene prakse i "vizije", tada možda možeš govoriti da ne radi za njih. Pre toga ne.

Ključ pripadnosti SDA je Ellen Gould Harmon White. Bez nje, čak i da se shabatari, i ostalo, nisu adventisti. A ova dvojica se ne odriču nje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, kako ne razumeš, on im vodi antipropagandu, uz istovremeno održavanje njihovih doktrina i verovanja. Kažnjen je samo zato što je više gledao svoj džep i svoju slavu od koristi korporacije.

Da, izvini nisam procitao bas ceo tvoj post, u gradu sam pa na brzinu odgovaram. Ovo ima neke logike, ali opet nisam siguran. Ti kazes da su ih ukorili sto vise gledaju svoj dzep i zele dominaciju u sekti i sto okupljaju sledbenike, a opet ih nastavljaju finansirati, kako to? Ako se sa nekim sukobis, pa onda valjda raskidate svaku saradnju?

Ja se slazem da im oni koriste u izvesnoj meri jer sire skoro istu nauku, ali da ih adventisti nastavljaju finansirati nakon razlaza izgleda mi bas nerealno.

Ko bi radio na razdoru sopstvene crkve i finansirao one koji je dele i odvlace ucenike za sobom praveci novu sektu?

Nije mi to bas realno.

Onog trenutka kada i jedan i drugi, i Petrović i Bogdanović, počnu da bacaju drvlje i kamenje na Ellen Gould Harmon White, sve njene prakse i "vizije", tada možda možeš govoriti da ne radi za njih. Pre toga ne.

A gde to Miroljub podrzava EGW? Koliko ja znam on je nigde ne podrzava.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ja se slazem da im oni koriste u izvesnoj meri jer sire skoro istu nauku, ali da ih adventisti nastavljaju finansirati nakon razlaza izgleda mi bas nerealno.

Ko bi radio na razdoru sopstvene crkve i finansirao one koji je dele i odvlace ucenike za sobom praveci novu sektu?

Nije mi realno to nikako.

Mire, mnoge stvbari koje adventisti rade nisu realne. Shvati to. Pa tako i ovo. Svako bi prestao da ima ikakve veze sa takvima, ali oni ne. Korisni su. Veoma korisni.

A gde to Miroljub podrzava EGW? Koliko ja znam on je nigde ne podrzava.

Kod:
http://www.creation6days.com/diskusije/search.php?stype=articles&stext=Elen+Vajt&method=OR&datelimit=0&fields=2&sort=datestamp&order=0&chars=50&forum_id=0&rowstart=10

kao i

Kod:
http://www.creation6days.com/diskusije/search.php?stext=Elen+Vajt&search=Traži&method=OR&stype=downloads&forum_id=0&datelimit=0&fields=2&sort=datestamp&order=0&chars=50

Zatim:

Kod:
http://www.creation6days.com/diskusije/forum/viewthread.php?thread_id=4&highlight=Elen+Vajt&pid=50011#post_50011

Pogledaj šta mu je avatar na forumu

Kao i ovo:

Kod:
http://www.creation6days.com/diskusije/forum/viewthread.php?thread_id=4&highlight=Sabat&pid=64146#post_64146

Sve što radi, propagira, je adventističko, sve. I on navodno nije adventista? Po čemu? Što se prikačio zbog love i uticaja nacionalistima?

Ne, brate, sve dok propagira ono što su doktrine kulta Ellen Gould Harmon White (a njegov savremeni prevod Biblije je uprasvo njen Clear Word,) on je adventista.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
E blago tebi, ja mu ne bi prisao ni blizu iskreno. Banovao me sa forma bezveze, jer je hteo da bude pametniji od mene pa mi obrisao post, a nisam mu se ni suprotstavio vec ga podrzao. Samo sam ga dopunio u jednom postu i podrzao, a njemu bilo krivo sto on nije primetio iste detalje kao ja, pa mi izbrisao post, a kad sam ga pitao zasto brise, nazvao me "buzdovanom" i banovao. Dakle, ne sme covek ni biti pametniji od njega!

Bio sam kod njega u vreme dok je jos bio u crkvi, a ne kasnije.
Sada smo cak u sujobu jer sam mu otvoreno rekao neke stvari, i ukazao na intelektualnu oholost koju gaji.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.328
Miroljub Petrović je adventist, i kršten je kod vas. I MIroljub se nikada nije izjašnjavao kao "IZVORNI PRAVOSLAVAC". Hoćeš citat kako se Miroljub izjašnjava? :)

Daj mu molim te taj citat, jer je više postalo degutantno da se neko ko ne zaslužuje i da se pomene u razgovoru inteligentnih ljudi, brani.

Evo dijela diskusije između Miroljuba i jednog forumaša na "MIroljubovom forumu" ( Brisan živi link)

Forumaš: Ne sablaznjavaj i ne varaj ljude vise predstavljajuci se da si nesto sto nisi. Kazi lepo svima gde god gostujes lepo i i iskreno "JA SAM MESIJANSKI JEVREJIN".

Miroljub Petrović: Ja nisam nikakav "mesijanski Jevrejin" jer bi onda ispalo da sam clan te verske zajednice. Vise puta sam rekao, i napisao u mojim knjiga, da biblijski govoreci, covek moze da bude ili Jevrejin ili neznabozac. Termin "Jevrejin" je duhovne kategorije i oznacava "onoga ko je na strani Boga". Posto malo ljudi cita Bibliju i bavi se ozbiljno teologijom, i ne poznaje biblijsku terminologiju. ja kazem za sebe da sam pravoslavac, a onda to pojasnim recima da termin "pravoslavac@ znaci "Jevrejin koji priznaje Isusa iz Nazareta za Mesiju".

A gde to Miroljub podrzava EGW? Koliko ja znam on je nigde ne podrzava.

Na svom privatnom forumu Miroljub Petrović indoktrinira ljude, a indoktrinaciju provodi između ostalog i raznim knjigama i tekstovima koje posjetitilji foruma potpuno besplatno mogu skinuti. Evo vrlo interesantnog primjera. Miroljub kao svoje uratke ljudima nudi tzv. "Uvod u Stari zavet" i "Uvod u Novi zavet", a oni izgledaju ovako: :)

Sadržaj Miroljubovog "Uvoda u Stari zavet":
upload_2018-9-4_10-21-2.png



Sadržaj Jelenine knjige "Patrijarsi i proroci"


upload_2018-9-4_10-22-15.png



Sadržaj Miroljubovog "Uvoda u Novi zavet":

upload_2018-9-4_10-23-21.png



Sadržaj Jelenine knjige "Isusov život":

1567508741879.png

1567508920864.png

Dakle, Miroljub je doslovce prekopirao dvije Jelenine knjige, i nudi ih ljudima kao svoje pod naslovima: "Uvod u Stari zavet" i "Uvod u Novi zavet". Naravno, Miroljub k'o zmija noge krije činjenicu da su to Jelenini spisi. Ovo može jedino Miroljub!

Mire, ti upita: "A gde to Miroljub podrzava EGW? Ja odgovaram kontrapitanjem: A koja je to podrška Jeleni jača od propagiranja i širenja njenih spisa (knjiga), dakle, njenog nauka?

P.S. Proročica krala (plagirala) od drugih autora i na tome novce zgrtala. Učenik joj, Miroljub, pokrao (plagirao) proročicu i zgrće novce. :) Narod bi rekao: "Dok je ovaca za šišanje, bit će i vune."
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Osnovno pitanje je sledece:

Sta ljudi imaju toliko protiv Miroljuba?

Mislim da ni sami nemaju odgovor na to pitanje.

Jos nesto.

Svojevremeno su neki Pravoslavni svestenici dolazili u knjizaru Adventisticke crkve da kupe knjigu "put Hristu" i iz nje su se ucili i predavali na teoloskom fakultetu SPC.

Tako da su ovde prisutni sami su sebi kontradiktorni
.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mire, ti upita: "A gde to Miroljub podrzava EGW? Ja odgovaram kontrapitanjem: A koja je to podrška Jeleni jača od propagiranja i širenja njenih spisa (knjiga), dakle, njenog nauka?

P.S. Proročica krala (plagirala) od drugih autora i na tome novce zgrtala. Učenik joj, Miroljub, pokrao (plagirao) proročicu i zgrće novce. :) Narod bi rekao: "Dok je ovaca za šišanje, bit će i vune."

O tome sam i pisao. SDA je korporacija, a cilj svake korporacije je profit. Sve je propaganda, pa i ovo što Bogdanović i Petrović rade.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Bio sam kod njega u vreme dok je jos bio u crkvi, a ne kasnije.
Sada smo cak u sujobu jer sam mu otvoreno rekao neke stvari, i ukazao na intelektualnu oholost koju gaji.
Jeste, nisi znao kakav je. Covek je jako ponosan.

Osnovno pitanje je sledece:

Sta ljudi imaju toliko protiv Miroljuba?

Evo ja cu ti reci:

1) Covek je lazov! Plagira adventisticke knjige i prodaje ih pod tudjim imenom. Npr. plagirao je knjigu Radise Antica i prodaje je pod imenom autora - Aleksandar Medvedov.

2) Plagira Bibliju Jehovinh Svedoka i prodaje je kao svoj prevod. Tako da su ljudi zavedeni da citaju knjigu iz koje vrlo lako mogu izvuci da Hristos nije Bog i usvojiti razne druge jeresi..

3) Ovakvim plagiranjem ljudi su prevareni, jer misle da citaju nesto pozeljno i dobro, a u stvari je u pitanju otrov koji steti njihovoj duhovnosti. Pogotovo pravoslavnoj veri, jer tu pisu stvari koje su njoj suprotne.

4) Covek je gord i zao, predstavlja sebe kao apsolutni autoritet koji se mora postovati. Takav covek koji je lazov i plagijator ne moze biti pravi Hriscanin.

5) Teologija mu je mix - adventizma, pravoslavlja i judaizma..

6) Nije mu stalo do ljudi vec do novca, i to pokazuje svojim ponasanjem stavovima i postupcima..

Inace nemam sta zameriti njegovoj prici o geologiji i stvaranju, ali to je iz njegovih mladjih dana , kada je jos bio normalan.

Svojevremeno su neki Pravoslavni svestenici dolazili u knjizaru Adventisticke crkve da kupe knjigu "put Hristu" i iz nje su se ucili i predavali na teoloskom fakultetu SPC.

To su verovatno kupili za casove uporedne religije. A nije problem citati niti uciti iz neke protestantske knjige, nije sve zapisano lose. A oni su dobro znali sta valja a sta ne..

Mire, ti upita: "A gde to Miroljub podrzava EGW? Ja odgovaram kontrapitanjem: A koja je to podrška Jeleni jača od propagiranja i širenja njenih spisa (knjiga), dakle, njenog nauka?

Znam Slape sta hoces da kazes, ali plagira on svasta nesto, i Jehovine Svedoke plagira, posebno njihovu bibliju potura. Ispada da on onda promovise i Jehovizam?

Mislim da nema dovoljno dokaza za ove tvrdnje.. Po meni on radi za sebe, a da im idu u prilog i Simovic i Milos Bogdanovic, svi im oni idu u prilog.

Naravno uvek postoji mogucnost za neke teorije zavere, recimo da je on ubacen da podriva pravoslavlje i slicno a Milos Bogdanovic i Simovic da okupe razocarane adventiste i sprece njihov odlazak u druge zajednice, pa do toga da sve njih finansira matica, ali to su vec nedokazive tvrdnje, a ne bih da se bavim ovakvim spekulacijama bez dokaza..

, brate, sve dok propagira ono što su doktrine kulta Ellen Gould Harmon White (a njegov savremeni prevod Biblije je uprasvo njen Clear Word,) on je adventista.
Ne brate, njegova Biblija je New World Translation Jehovinih Svedoka, i ona nosi naziv - Savremeni Prevod. On je plagirao bibliju Jehovinh Svedoka.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
, brate, sve dok propagira ono što su doktrine kulta Ellen Gould Harmon White (a njegov savremeni prevod Biblije je uprasvo njen Clear Word,) on je adventista.

Ako proveris tekst njegove Biblije, on je identican od reci do reci sa biblijom Jehovinh Svedoka.

Evo ovde sta on kaze (laze) o prevodu:

Kod:
http://www.creation6days.com/diskusije/forum/viewthread.php?thread_id=4&highlight=Novi+savremeni+prevod&pid=31202

Evo skini od Miroljuba i Jehovinh Svedoka Bibliju, pa uporedi:

Novi Savremeni Prevod (Miroljuba Petrovica):
Kod:
http://revelationtoday.ucoz.com/Biblija_nsp.pdf

Novi Svet Prevod (Jehovinih Svedoka):
Kod:
https://download-a.akamaihd.net/files/media_publication/a7/bi12_SB.pdf
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Dakle, Miroljub je doslovce prekopirao dvije Jelenine knjige, i nudi ih ljudima kao svoje pod naslovima: "Uvod u Stari zavet" i "Uvod u Novi zavet". Naravno, Miroljub k'o zmija noge krije činjenicu da su to Jelenini spisi. Ovo može jedino Miroljub!

Miroljub nije advent. već 12 godina.

Evo skini od Miroljuba i Jehovinh Svedoka Bibliju, pa uporedi:

Novi Savremeni Prevod (Miroljuba Petrovica):

Jeste isti, imam tu Bibliju, tačnije u 90% tekstova koji su izmenjeni.
 
Natrag
Top