Oholost i Sektaštvo

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne znam samo kome ce slati, eno ga se i crkva odrice. Valjda onim njegovim sledbenicima na fb.?

Ako ovako nastavi dobice kartu u jednom pravcu, ali to on i hoce, da posle moze da prica kako je on "zrtva" i kako je "progonjen"!

To radi i ovde, izaziva da bi sebe predstavio "zrtvom". To ce poboljsati prodaju njegovih knjiga. Kako ne shvatas?

Nije njemu stalo uopste do adventizma, vec do sebe!

Isto radi i Laodikeja, svi su oni "institucija" za sebe, a kad ih vlastita crkva odbaci onda su "zrtve" i "mucenici".

Koja "crkva" ga se odriče? Mire, stvar nije tako prosta. U SDA se već poodavno vodi rat između "fundamentalista" kojima pripadaju i ova dvojica, i "liberalnih". Cilj je status naslednika EGW i dominacija nad Generalnom Konferencijom.

Zar to netko kupuje? :)

I ne mora da kupuje, skidaju sa njihovih stranica e-book verzije. Isto je i sa knjigama Pavla Simovića. Isto kao što niko ne kupuje knjige Raselovaca, sve je "besplatno", a cilj je stvaranje duhovnih frankenštajna koji onda traže izvor, a izvor je u slučaju ove dve persone adventizam i njihova promocija kao onih koji su uspeli da "evangeliziraju" više novih sledbenika od ostalih. A novi "vernici" znače nove "evangelizatore" i novi izvor profita.


I kad ih odbaci današnja sekta ASD, njima ostaje Jelena. Sektu proglase OMEGA OTPADOM, kao Triloš u slučaju Trojstva, i pređu u "EGWiste fundamentaliste".

Već su prešli, mada mogu i da se priključe nekom od krila "liberala", jer ni tu adventisti nisu jedinstveni....

Uzgred, sama činjenica da je kod njih sve promenljivo osim verovanja da je Ellen Gould Harmon White otelotvorenje "duha proroštva" govori o tome da se radi o kultu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Koja "crkva" ga se odriče? Mire, stvar nije tako prosta. U SDA se već poodavno vodi rat između "fundamentalista" kojima pripadaju i ova dvojica, i "liberalnih". Cilj je status naslednika EGW i dominacija nad Generalnom Konferencijom.

Točno. I ja mislim da su veći izgledi da u tom ratu prevaga ode na stranu "EGWista fundamentalista", ovih koji odbacuju Trojstvo (Kainos i Triloš). Laodikeja, Marko i Jovan ili će mijenjati sektu ili pristupiti nekoj novorođenoj od ASD.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Točno. I ja mislim da su veći izgledi da u tom ratu prevaga ode na stranu "EGWista fundamentalista", ovih koji odbacuju Trojstvo (Kainos i Triloš). Laodikeja, Marko i Jovan ili će mijenjati sektu ili pristupiti nekoj novorođenoj od ASD.

Što se tiče ove trojice, sasvim je moguće da će ih odanost "liku i djelu" odvesti na put pristupanja fundamentalistima. Snaga "malog svetla" je zaslepoljujuća. Ipak, ako to i ne učine, mogu se priključiti Miroljubu Petroviću i njegovom "Prirodnom Adventizmu".... Mada, ja ostavljam otvorenim i mogućnost da im Bog otvori oči, te se vrate tamo odakle su i svojom voljom, na samom početku i pobegli.

On ih kao milosrdni Otac i čeka.

Sve što je potrebno je da se svojom voljom odluče za Njega. Ništa drugo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Miroljub Petrovic nije Adventista vec kako se sam izjasnjava "IZVORNI PRAVOSLAVAC"
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Mada, ja ostavljam otvorenim i mogućnost da im Bog otvori oči, te se vrate tamo odakle su i svojom voljom, na samom početku i pobegli.

On ih kao milosrdni Otac i čeka.

Sve što je potrebno je da se svojom voljom odluče za Njega. Ništa drugo.

I ja se molim za njih.

Miroljub Petrovic nije Adventista vec kako se sam izjasnjava "IZVORNI PRAVOSLAVAC"

Miroljub Petrović je adventist, i kršten je kod vas. I MIroljub se nikada nije izjašnjavao kao "IZVORNI PRAVOSLAVAC". Hoćeš citat kako se Miroljub izjašnjava? :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Miroljub Petrović je adventist, i kršten je kod vas. I MIroljub se nikada nije izjašnjavao kao "IZVORNI PRAVOSLAVAC". Hoćeš citat kako se Miroljub izjašnjava? :)

Miroljub Petrovic jeste bio pozvan da odrzi neka predavanja u Adventistickoj crkvi, i jeste tada pre dosta vremna postao Adventista i krsten je u crkvi, ali je potom presao u Judaizam, a onda se odrekao Adventizma i postao izvorni Pravoslavac.

Poznajem ga licno i bio sam u njegovom stanu vise puta, i znam njegov stav iz prve ruke.

Bitan je njegov sadasnji stav, a ne pre nego sto se odrekao Adventizma.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Zar to netko kupuje? :)

Naravno da kupuju, sta mislis od cega zivi Miroljub Petrovic? Isto kao i on i ovaj koristi adventizam kao zlatnu koku!

A posle ce verovatno da otvara "skole" i siri biznis.. Bice on "profesor" ne brini ti nista :)

Koja "crkva" ga se odriče? Mire, stvar nije tako prosta. U SDA se već poodavno vodi rat između "fundamentalista" kojima pripadaju i ova dvojica, i "liberalnih". Cilj je status naslednika EGW i dominacija nad Generalnom Konferencijom.

Nije stvar samo u tome, postoje oni koji im kvare posao, generalno citavom adventizmu. Jer prave ruznu sliku o njima. A Milos je jedan od njih. On samo koristi adventizam kao paravan za svoju zaradu. Zato sam uveren da ce ga kazniti kao i Miroljuba Petrovica.

Miroljub Petrovic nije Adventista vec kako se sam izjasnjava "IZVORNI PRAVOSLAVAC"

Bio je on nekada adventista, ali je iskljucen.

Poznajem ga licno i bio sam u njegovom stanu vise puta, i znam njegov stav iz prve ruke.

E blago tebi, ja mu ne bi prisao ni blizu iskreno. Banovao me sa forma bezveze, jer je hteo da bude pametniji od mene pa mi obrisao post, a nisam mu se ni suprotstavio vec ga podrzao. Samo sam ga dopunio u jednom postu i podrzao, a njemu bilo krivo sto on nije primetio iste detalje kao ja, pa mi izbrisao post, a kad sam ga pitao zasto brise, nazvao me "buzdovanom" i banovao. Dakle, ne sme covek ni biti pametniji od njega!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Miroljub Petrović je adventist, i kršten je kod vas. I MIroljub se nikada nije izjašnjavao kao "IZVORNI PRAVOSLAVAC". Hoćeš citat kako se Miroljub izjašnjava? :)

Daj mu molim te taj citat, jer je više postalo degutantno da se neko ko ne zaslužuje i da se pomene u razgovoru inteligentnih ljudi, brani.

Miroljub Petrović jeste adventista, produkt je njihovog načina mišljenja, "obrazovanja", svaka njegova napisana reč, jer to je najbitnije, ono kako govori za tabloidne televizije je manje bitno za stvaranje slike o njemu, odiše, vrišti doktrinom, verovanjima, adventista.

Iz adventizma je uklonjen (Tripoš bi rekao "maknut" zbog malverzacija sa novcem, ne zbog negiranja ideologije ili nekakvog neslaganja sa istom)

Ujedno, on zaista jeste kršten kod njih, i to mu je jedino krštenje koje je imao. Prišao im je nakon saobraćajne nezgode u kojoj je on ubio čoveka.

Ono što je možda najgore od svega, je to da isti pokazuje kakav je u stvari adventizam, ogoljavajući ga i razotkrivajući ga.

Naravno da kupuju, sta mislis od cega zivi Miroljub Petrovic? Isto kao i on i ovaj koristi adventizam kao zlatnu koku!

A posle ce verovatno da otvara "skole" i siri biznis.. Bice on "profesor" ne brini ti nista :)

Mire, nemoj da si naivan. Miroljub Petrović ne živi od prodaje svojih "knjiga", nego od varanja ljudi, od svojih "prirodnih metoda lečenja" od predavanja, i sektašenja. Ujedno, kako zamišljaš da neko živi od prodaje "knjiga" kada se iste mogu legalno skinuti sa njegove veb stranice? Kada ih zabludeli dele kao nekakvu "nauku"?

Brate, razmisli malo, jer pre će biti da oni rade za adventizam, a ne obrnuto. I on i Bogdanović, a tu je i Simović koji kontroliše skoro sve veb stranice "alternativne medicine" i "zdravog života".

Postavi stvari ovako. Šta je neko ko reklamira, propagira, propoveda adventističke doktrine i verovanja? Makar i uvijene u predavanja o "prirodnom zakonu", "prosvetiteljstvu" i tome slično? Adventista je, a njegov "eventualni" sukob sa "starešinama" nije oko verovanja, nego oko discipline, tačnije borbe za vlast u "crkvi".Naime, zadatak i Petrovića, i Bogdanovića, i Simovića, nije da budu pastori i da se bore za očuvanje ideologije, ili cepaju zajednicu, nego da tu ideologiju šire. Za to dobijaju novac, kako od zabludelih ovčica, tako i od centrale.

Šta misliš na koji način se otvaraju te "škole"? Odakle je novac za to? Od prodaje knjiga? Ne, nego od Generalne Konferencije. Ono što oni rade preko njihovih knjiga, je naime deo njihove službe za koji oni dobijaju novac. Ali to ne znači da oni mogu da se pred spoljašnjim svetom predstavljaju kao teolozi, još manje da se unutar zajednice bore za prevlast.

Još manje znači da oni mogu javno da pokazuju kakav je adventizam zaista, da ga razgolićuju.


Upravo to i jeste razlog zašto je doško do ukora. Naime, ta bajka o tome da su kod njih svi jednaki i da svi mogu biti pastori je samo to, bajka.

Pastor se imenuje, i to je služba, viša po rangu od spoljašnjih akolita i apologeta, terenskih radnika na propagiranju kulta Ellen Gould Harmon White. Ti radnici, a to su i Simović, i Bogfanović, i Petrović, moraju da znaju gde im je mesto.

Ali, kako je čovek lako zavodljivslavom, novcem, tapšanjem, tako su i ova trojica, posebno ova dvojica ovdašnjih Petrovć i Bogdanović, hteli da idu, i išli su izvan okvira službe koja im je dodeljena, na dva fronta.

Prema spolja, prikazujući pravu sliku o adventizmu (a to nikako ne smeju da rade, jer sve mora da bude umiveno, čisto, "perfect", da se ne bi "pagani" dosetili) i prema unutra gde kreću da se bore za prevlast, okupljajući sledbenike, i to kako među ljudima koje su oni doveli u "crkvu", tako i među onima koji su od ranije bili u "crkvi".


Naime, sve što se Petroviću dogodilo je da mu je zabranjeno da se javno deklariše da je adventista i da govori u ime adventizma.

Bogdanoviću je bilo zaprećeno istom kaznom, koja nije isključenje, nego zabrana "propovedanja" u "crkvi".

Obojici je dakle rečeno "da spuste loptu" i pokazano im je gde im je mesto u kompaniji.

Bio je on nekada adventista, ali je iskljucen.

Nezvanično je isključen, zvanično je i dalje adventista. Sveden je na nivo nižeg akolite, spoljašnjeg lovca na duše.

E blago tebi, ja mu ne bi prisao ni blizu iskreno. Banovao me sa forma bezveze, jer je hteo da bude pametniji od mene pa mi obrisao post, a nisam mu se ni suprotstavio vec ga podrzao. Samo sam ga dopunio u jednom postu i podrzao, a njemu bilo krivo sto on nije primetio iste detalje kao ja, pa mi izbrisao post, a kad sam ga pitao zasto brise, nazvao me "buzdovanom" i banovao. Dakle, ne sme covek ni biti pametniji od njega!

Osobama kakav je Petrović ne treba prilaziti bez preke potrebe, a ako se već prilazi, treba biti spreman na svakojake gadosti. Jer radi se o čoveku koji ima svoje batinaše, koje šalje da "ubeđuju" neposlušne sledbenike, posebno ako te sledbenike njihova deca denunciraju pred guruom, optužujući ih da u kući imaju Krst, Ikone, ne daj "bože" primaju sveštenika, piju alkohol, kafu ili puše.

Jednostavno je, ovakvi kao Bogdanović, Petrović, pre vremena razotkrivaju svojim ponašanjem suštinu adventizma. Tačnije kakav bi bio tretman prema ljudima u državama uređenim prema adventističkom ključu.

To, a i njihova lična oholost ih je i dovela do sukoba sa centralom korporacije.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, nemoj da si naivan. Miroljub Petrović ne živi od prodaje svojih "knjiga", nego od varanja ljudi, od svojih "prirodnih metoda lečenja" od predavanja, i sektašenja. Ujedno, kako zamišljaš da neko živi od prodaje "knjiga" kada se iste mogu legalno skinuti sa njegove veb stranice? Kada ih zabludeli dele kao nekakvu "nauku"

Brate, ranije su se knjige dobro prodavale, u vreme kada jos internet nije bio toliko rasiren, sada vise ne toliko, zato moraju da otvaraju skole drze predavanja i sl. Prodaja knjiga je i danas unosan posao, i ovaj to zna. Adventisti su ciljna grupa jer oni najvise kupuju knjige, niko od njih ne voli elektronsku formu. A u adventistickim knjizarama se prodaju i ove od Milosa Bogdanovica. I nije bas moguce skinuti sve knjige u elekteonskoj formi, nesto moras i da kupis..

Brate, razmisli malo, jer pre će biti da oni rade za adventizam, a ne obrnuto. I on i Bogdanović, a tu je i Simović koji kontroliše skoro sve veb stranice "alternativne medicine" i "zdravog života".

Brate bilo bi glupo da adventisti finansiraju nekog ko govori protiv njih. Miroljub je cak rekao da bi sve adventiste motkom tukao. Tako da smatram da nisi u pravu.. Miroljub je bas zaradjivao na prodaji knjiga ranije a danas su mu izvori sasvim drugi.. Ciljna grupa su u pocetku bili adventisti i on je prodavao svoje u adv. knjizarama. Na adventistima mozes i danas dobro zaraditi, medjutim Miroljub je postao halav, pa je plagiranjem prosirio krug citalaca i na pravoslavce i okrenuo se protiv adventista, morao je zbog biznisa..

Šta misliš na koji način se otvaraju te "škole"? Odakle je novac za to? Od prodaje knjiga? Ne, nego od Generalne Konferencije. Ono što oni rade preko njihovih knjiga, je naime deo njihove službe za koji oni dobijaju novac

Ne brate, nemaju razloga da finansiraju nekoga ko govori protiv njih, i cak podstice progon adventista kao sto Miroljub radi. On ima oko sebe batinase koji su spremni da skoce na svakog koga on pikira, a adventiste je pikirao kao sektu..
 
Natrag
Top