Oholost i Sektaštvo

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne spamujem ja, već oni koji na svakoj temi postavljaju iste tvrdnje, a ja samo na njih odgovaram.

Mire.

Praviš se naivan, jer SVE vreme ovde propagirate kršenje zapovesti, jer tvrdite da su zapovesti ukinute, i da ih čovek ne mora držati u novom zavetu, da je držanje zapovesti ropstvo, što znači da je kršenje sloboda, a reč Božja kaže:

"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona"
( Jakov 2. 10 - 11 )

http://serbianforum.org/threads/pendrecenje-biblije.786121/#post-2304838
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To se upravo odnosi na tebe, i u tom slucaju ti preostaje samo jedno, da poslusas sam sebe u onome sto si napisao, da se odreknes forme vere, i da dopustis Isusu da te promeni, kako bi te izgradio u moralnog coveka koji ce razumeti duboke istine njegove reci.

Ne, to se odnosi na vas, akolite apostaze. Ne odiričem se onoga što nisam, još manje se podričem onoga što jesam. Isusa sam primio i priznajem ga za BOGA. Moje molitve nisu puko brbljanje i puko ponavljanje zakona koji mene kao Hrišćanina ne obavezuje. To što vi mislite da vas obavezuje, to je plod Sotonskog izvrtanja pisma. Pravednost ne leži u hrani, u sabatu, ili obrezanju, nego u srcu. Prazno mahanje pismom, prazno ponavljanje zakona. Isto kao i Pismoznanci što su radili. REČ je hodala pred njima, oni je prepoznali nisu, pisma su imali kao autoritet, pa ne PREPOZNAŠE REČ. Svi od reda behu obrezani, svi od reda striktni poštovaoci zakona, pa ne prepoznaše ko stoji pred njima. Tako ni vi.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Extra Ecclesiam nulla salus...nazarene church is that church and Holy Scripture-Gospels written from that church. That church given us Gospel..without that havent salvation.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pravednost ne leži u hrani, u sabatu, ili obrezanju, nego u srcu.

To znaci da ti tvrdis da srcem mozemo krsiti zapovesti.

Srcem se upravo i drze zapovesti, jer ako je Isus u srcu covek ne gresi ni jednu zapovest, jer ga je Isus promenio, i on zivi novim zivotom, njemu je greh odvratan.

Pravednost se iskazuje delima poslusnosti koja je plod Svetog Duha koji prebiva u srcu.

"Jer pred Bogom nijesu pravedni oni koji slušaju zakon, nego će se oni opravdati koji ga tvore;" ( Rimljanima 2. 13 )

Biblija jasno kaze: "Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve" a vi krsite ne samo cetvrtu zapovest, vec i druge, a ovaj tekst nastavlja i kaze: "Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( Jakov 2. 10 - 11 )

Sam presudi da li je korisnije poslusati vas ljude, ili rec Bozju.

Ovo prvo je vrlo vrlo opasno.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Extra Ecclesiam nulla salus...nazarene church is that church and Holy Scripture-Gospels written from that church. That church given us Gospel..without that havent salvation.

There is no such a thing as nazarene church. It is the syncretic cult made of wishful thinking. Any one who teaches that there is a Church outside the ONE HOLLY CATHOLIC AND APOSTOLIC CHURCH is ANATHEMA.

Ne postoji tako nešto kao nazarenska crkva. To je sinkretistički kult nastao u maštarijama. Bilo ko, ko uči da postoji Crkva izvan JEDNE SVETE KATOLIČKE I APOSTOLSKE CRKVE je ANATEMA.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne postavljajte postove na stranom jeziku! Ako to morate iz nekog razloga uraditi, onda postavite i prevod na naš jezik.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Neću ni ja naravno..više kao šala na onaj tekst na latinskom koji je postavio DarthShone na zidu svog profila. Pošto koristimo strane reči da objansimo kako izvan crkve nema spasenja onda malo začinih temu da je ta crkva nazarenska crkva.

No, na srpskohrvatskom sasvim je jasno..da ako se pozivamo na tekstove apostola Pavla i ostalih apostola koji govore o crkvi u ovakvom afirmativnom smislu onda je elementarna logika da vidimo koja je to crkva ili zajednica. Jasno je da je ta zajednica zajednca nazarena kojoj je pripadao apostol Pavle..zajednica čiji jerusalimski ogranak je predvodio Jakov, brat Gospodnji zatim Šimun naslednik Jakova itd...

To je crkva kojoj su pripadali apostoli i rani hrišćani. Ta zajednica je ostavila pisanu Božiju Reč ili jevanđelje koje zajedno sa Torom čine celinu. Zato je poštovanje te Crkve zasnovano pre svega na poštvanju njene zaostavštine tj. Reči Božije ili Jevanđelja i njeno tumačenje ne u duhu Justinovsko-pseudo Varnavinskom već u duhu same zajednice nazarena jer se tako jedino može razumeti pravilno.
 
Natrag
Top