Oholost i Sektaštvo

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Grijesi prema nama kršćanima još su im i oprostiti, ali izrugivati se Euharistiji, Isusu

Izrugivati se euharistiji je jedno a drugo je reći da euharistija ne postoji u Pismu. Ja lično volim da raspravljamo u duhu tolerancije iako se ne slažemo. Ako ja kažem da euharistija ne postoji u pismu već samo pričest koji simbolizira Hrista a ne da je to stvarno Hristos ja se ne rugam. Poziv da preispitamo da li je neko učenje ispravno ili ne nije ponižavanje. Možda ima ovde diskutanata koji postupaju nedolično, dal na jednoj dal na drugoj strani što ja osuđujem. Ali lično želim da samo citiramo Reč Božiju i da ne dajemo kvalifikacije onom drugom da je ovo ili ono..ovakav ili onakav zato što veruje drugačije.

Dakle, diskusija da ali ne vređanje. Zato bih zamolio sve učesnike da pribrano pišu. Prvo od sebe to zahtevam i trudim se i trudiću se i dalje. Molim i druge i adventiste i pravoslvane i katolike i dao Bog da dođu i muslimani i druge vere i da svi lepo i tolerantno diskutujemo.

Dakle, ako Pismom dokazujem da je euharistija pogrešno uverenje neću ići dalje u osudi tradicionalnih i u motive zašto to što veruju tako veruju. Samo činjenice i ništa više.

Svako dobro svima.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pavao tako uči. Gal,4,24: Doista, te žene dva su Saveza: jedan s brda Sinaja, koji rađa za ropstvo - to je Hagara.

Da, na ropstvo, jer ljudi iskriviše taj zakon, i napuniše ga svojim tumačenjima. Oslobođeni od Duhovnog ropstva države koja nije imala jednu nego mirijade religija, odabrali su da budu robovlasnici, a to nije bila Božija namera. Kada su tražili da im da kralja, tražili su to ne samo zbog Filistejaca, nego da se oslobode vlasti sudija, koji bi tako bili pod vlašću kralja. A Bog im je rekao da biraju ropstvo na mesto ropstva. I kada su čekali Mesiju, čekali su kralja, ne Boga. Čovek ne može doneti slobodu, Bog može. Ali to nisu prihvatali, kao ni oni koji se na njihov zakon pozivaju.

Kako se i mogu zvati Hrišćanima, kada ne shvataju reči sa Poslednje Večere: "Uzmite i pijte iz njega svi: ovo je kalež moje krvi novoga i vječnoga saveza, koja će se proliti za vas i za sve ljude na otpuštenje grijeha.". Ne mogu biti zajedno dva Saveza, ne može se biti odan i Starom i Novom, kada Bog Lično sklapa NOVI SAVEZ sa ljudima.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Sto je ovo, pa svaki put nesto novo ispliva. Najgore je sto se ovima ne sudi, nego ih se premjesti na druga mjesta. Zasto su oni zasticena vrsta, ko im je dao imunitet. Samo slijep moze reci da Veliki Babilon ne vlada. Pa drzave ne mogu biti samostalne bez blagoslova pontifeksa. Davno je cijela V. Britanija presla u vlasnistvo Vatikana. Imam mnogo toga za reci, ali sud ce dostici Babilon za sva djela, kako i veli Otkrivenja 18.

Kod:
https://www.blic.rs/vesti/svet/tihi-krici-seksualno-zlostavljanje-u-dvoristu-pape-franje-otkriveno-koje-su-jezive/9xcklzq
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sto je ovo, pa svaki put nesto novo ispliva. Najgore je sto se ovima ne sudi, nego ih se premjesti na druga mjesta. Zasto su oni zasticena vrsta, ko im je dao imunitet. Samo slijep moze reci da Veliki Babilon ne vlada. Pa drzave ne mogu biti samostalne bez blagoslova pontifeksa. Davno je cijela V. Britanija presla u vlasnistvo Vatikana. Imam mnogo toga za reci, ali sud ce dostici Babilon za sva djela, kako i veli Otkrivenja 18.

Kod:
https://www.blic.rs/vesti/svet/tihi-krici-seksualno-zlostavljanje-u-dvoristu-pape-franje-otkriveno-koje-su-jezive/9xcklzq

Ne spamuj, ovo nije tema nego vaša oholost. Skriptolatori.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Cuj nasa oholost. Ti si ili slapov klon ili nesto sto ne razumijem. Pa ti vise branis katolicku crkvu od pravoslavne, jer covjece svi pravoslavci znaju za grijehe katolicke crkve u drugom svjetskom ratu. Pa jos ti je potpis na latinskom jeziku umjesto staroslavenskom. I kakva je ovo tema, zasto bi protestanti bili oholi, bar oni koji zive svetim nacinom zivota.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Cuj nasa oholost. Ti si ili slapov klon ili nesto sto ne razumijem. Pa ti vise branis katolicku crkvu od pravoslavne, jer covjece svi pravoslavci znaju za grijehe katolicke crkve u drugom svjetskom ratu. Pa jos ti je potpis na latinskom jeziku umjesto staroslavenskom. I kakva je ovo tema, zasto bi protestanti bili oholi, bar oni koji zive svetim nacinom zivota.

Očekivao sam da ćete u svojoj aroganciji povući i taj argument. Braniću oba krila Una Sancta, bez obzira na to što vi sotonski sejete razdor podsećanjem na ono što je pod maskom vere učinjeno. I nigde nisam manje branio Crkvu Istoka, jer i nju napadate, podmuklo joj se uvlačeći pod kožu i igrajući na kartu nepoverenja prema Rimu. Vređate tradicije, prakse, ismevate sve samo da bi sa visine nametali svoje doktrine.

Svetim načinom života? Ne znam da li iko živi svetim načinom života. Čovek je grešnik. A jedan od grehova je i greh pobune. Jer pobunu ne podiže Bog, nego je raspiruje Sotona. Jedna od njegovih osobina je i oholost.

Moj potpis nema nikakve veze sa temom. Inače, prijatelju, crkveno slovenski nije monopol istoka Crkve. Sve dok se Franci nisu umešali Česi, Poljaci, Moravci, Hrvati i mnogi drugi imali su mise-liturgije na crkvenoslovenskom. Novi je zavet bio na slovenskom jeziku, stolećima pre nego što je Luter uzeo čekić u ruke. I bio je kanonski dozvoljen.

Klon? Ne, ja sam ja, a Slap je Slap. Podržavam ga i lajkujem njegove postove jer se bori protiv jeresi. Kao što ću podržati svakog ko to čini, bez obzira iz kog krila Crkve da dolazi, slavio slavu, krstio se s leva na desno, ili s desna na levo, imao ovakve ili onakve stavove.

Uostalom, nisam ja tema, nego oholost sektaša.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zasto spamujes i onda tvrdus da to ne cinis!? Pa ovo podmetanje kako mi krsimo zapovesti je odavno oboreno, kako prevarno pises i jos se ni ne stidis!

Ne spamujem ja, već oni koji na svakoj temi postavljaju iste tvrdnje, a ja samo na njih odgovaram.

Mire.

Praviš se naivan, jer SVE vreme ovde propagirate kršenje zapovesti, jer tvrdite da su zapovesti ukinute, i da ih čovek ne mora držati u novom zavetu, da je držanje zapovesti ropstvo, što znači da je kršenje sloboda, a reč Božja kaže:

"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona"
( Jakov 2. 10 - 11 )
 
Natrag
Top