Oholost i Sektaštvo

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Šta su oni? Hrišćani, po svemu sudeći nisu.

Pravo pitanje. Evo kako Laodikeja, adventist, reagira na moje višekratno inzistiranje da kaže - vjeruje li u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu.

Stvarrnoslap - ne znam ko si, da li se namerno praviš nevešt, ili te je sotona zasleio u velikoj meri, u svakom slučaju tvoj koncept je potpuni promašaj.

Stvar je moj Stvarnoslap sasvim suprotna, da ti nisi Hriscanin - jer svoju veru zasnivas na nebiblijskoj izmišljenoj terminologiji koju je stvorio čovek, i koja ne postoji u pismu "JEDNA SVETA I KATOLIČKA CRKVA"

Ja u celosti prihvatam Adventističko učenje, ...

Pazite, moje spominjanje "jedne svete katoličke i apostolske Crkve", ono što ispovjedaju kršćani, Laodikeja pripisuje samom sotoni!?!?!? Za razliku od ovoga što vjeruju kršćani, a Laodikeji se gadi jer mu to izgleda sotonsko, on kaže: Ja u celosti prihvatam Adventističko učenje. Vidimo što, između ostalog vjeruju Adventisti:

Vjerovanje br. 18: Proroštvo je jedan od darova Svetoga Duha. Ovaj dar je znak raspoznavanja Crkve Ostatka i isticalo se u službi Elen G. White. Kao Gospodnji vjesnik, njeni spisi su neprekidni i autoritativni izvor istine koja Crkvi objezbjeđuje utjehu, vodstvo, poučavanje i popravljanje. Oni, također, naglašavaju da je Biblija mjerilo kojim se moraju ispitati sva učenja i iskustva. (Joel 2,28.29; Djela 2,14-21; Hebrejima 1,1-3; Otkrivenje 12,17; 19,10)

Evo, Adventisti sedmog dana, ako je vjerovati Laodikeji, ne vjeruju u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu, ali vjeruju u Ellen White i njene spise. Da, jesu li oni uopće kršćani?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A vidimo malo ova vidjenja, ni znastvena fantastika im nisu ravna

Stigmatizirana vidjelica Catalina vidjela što se događa za vrijeme svete Mise! ‘Anđeo svakog čovjeka na Misi prinosi darove Bogu’

Kod:
https://www.dnevno.hr/vjera/svjedocanstva/stigmartizirana-vidjelica-catalina-vidjela-sto-se-dogada-za-vrijeme-svete-mise-andeo-svakog-covjeka-na-misi-prinosi-darove-bogu-962545/

Možete to malo bolje! Niko nikada nije ovu osobu, koju je list mogao lako i izmisliti prglasio PROROKOM, čija se viđenja smatraju DELOM UČENJA CRKVE. Još manje je njena viđenja proglasio dogmom po kojoj se sumnja u reči te osobe smatra jednaka sumnjom u BOGA.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne Stvarnoslap, već ti veruješ rekla - kazala, a ne činjenicama.

Pastor je izgovorio istinu, a stvar je njihovog zataškavanja.

I ja ne poričem "DA JE CRKVA JEDNA, DA JE SVETA, I DA JE SAZIDANA NA TEMELJU APOSTOLA I PROKA"

Ja poričem "DA SU HRISTOS I APOSTOLI OVLASTILI LOKALNU CRKVU U RIMU DA PREUZME PRIMAT NAD SVIM CRKVAMA I USPOSTAVI PAPSTVO KAO ORGANIZACIONI SISTEM, A INKVIZICIJU KAO SREDSTVO NASILNOG OBRAĆANJA U VERU"

Zato treba pravilno razumeti veliki istorijski otpad nakon polovine drugog veka, i ko je otpao i zašto, a ko se i dalje nazivao crkvom.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne Stvarnoslap, već ti veruješ rekla - kazala, a ne činjenicama.

Pastor je izgovorio istinu, a stvar je njihovog zataškavanja.

I ja ne poričem "DA JE CRKVA JEDNA, DA JE SVETA, I DA JE SAZIDANA NA TEMELJU APOSTOLA I PROKA"

Ja poričem "DA SU HRISTOS I APOSTOLI OVLASTILI LOKALNU CRKVU U RIMU DA PREUZME PRIMAT NAD SVIM CRKVAMA I USPOSTAVI PAPSTVO KAO ORGANIZACIONI SISTEM, A INKVIZICIJU KAO SREDSTVO NASILNOG OBRAĆANJA U VERU"

Zato treba pravilno razumeti veliki istorijski otpad nakon polovine drugog veka, i ko je otpao i zašto, a ko se i dalje nazivao crkvom.

Žao mi je Inkvizicija nikoga nije na silu obraćala u veru, nego je naprotiv sonovana da čuva pravu veru od hereza koje su preživele koncilske odluke. Šta bi ste vi Sola Scriptura radili da vam neko u zajednici počne širiti krivoverje? Mazili ga? Ili bi ste ga ostrakovali, po kratkom postupku. Identično onome što radi vaš offspring, Raselovo udruženje proučavalaca Biblije. Ne postoje samo fizički oblici nasilja, postoje i psihički, a tu su Sola Scriptura veoma vešti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Šta bi ste vi Sola Scriptura radili da vam neko u zajednici počne širiti krivoverje? Mazili ga? .... Ne postoje samo fizički oblici nasilja, postoje i psihički, a tu su Sola Scriptura veoma vešti.

Ne "što bi radili", već evo što jesu radili:

Protestantski teolog Meyfart opisao je protestantske torture koje je osobno na svoje oči vidio, ovako:

"Lukavi Španjolac i prepredeni Talijan prestravili bi se od tih bestijalnosti i brutalnosti, i u Rimu nije običaj podjarmiti ubojicu … rodoskvrnitelja, ili preljubnika mučenju na više od sat vremena; ali u Njemačkojtortura bi trajala cjeli dan, danju i noću, dva dana, čak po četiri dana nakon čega je ponovno počinjala. Postoje takvi izvještaji tako strašni i odbojni da ih ni jedan pošten čovjek ne može čuti bez da protrne od jeze."
------------------------------------------------------------------------
Evo im plodova. I nije na ovome završilo. Opet sami protestanti svjedoče:

Njemački filozof i psihijatar Karl Jaspers (1883.-1969.) komentirao je to riječima: „Što je Hitler činio, to je Luther nalagao s iznimkom izravnog usmrćivanja u plinskim komorama.“

Dean Inge: „Ako želimo pronaci žrtvenog jarca na čija ramena možemo položiti jade koje je Njemačka donijela svijetu, ja sam sve više i više uvjeren da je najgori genij zla te zemlje, ne Hitler ili Bizmark ili Frederik Veliki, nego Martin Luther.“
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Žao mi je Inkvizicija nikoga nije na silu obraćala u veru, nego je naprotiv sonovana da čuva pravu veru od hereza koje su preživele koncilske odluke. Šta bi ste vi Sola Scriptura radili da vam neko u zajednici počne širiti krivoverje? Mazili ga? Ili bi ste ga ostrakovali, po kratkom postupku. Identično onome što radi vaš offspring, Raselovo udruženje proučavalaca Biblije. Ne postoje samo fizički oblici nasilja, postoje i psihički, a tu su Sola Scriptura veoma vešti.

Pa sta je inkvizicija stitila nego krivoverje, koje kako si sam rekao "kreirano na koncilima i saborima"

Ubijali su one koji su bibliju smatrali pravilom poslusnosti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Evo što su Adventisti rekli kad je Russell pogađao i promašio dan Kristova dolaska na zemlju.

"Sotona bi htio da mi vjerujemo kako zaista možemo izračunati vrijeme Gospodinova povratka, da zbrajanjem i matematičkim računanjem možemo odrediti koliko se posljednja poruka evanđelja proširila, i kako je blizu obraćenje Izraela." (The Advent Review, 2. ožujka 1916.)

Ova izjava nastala je kao reakcija Adventista sedmog dana na ono što su prakticirali Jehovini svjedoci i Russell. Svatko normalan složit će se i potpisati ovakvu izjavu (deklaraciju). Naravno, pod uvjetom da je univerzalna, da vrijedi uvijek i za svakoga, i za Russell-a i za Miller-a, i za mene ako se u to upustim. Dakle, ako je sotona taj koji čovjeka nuka da računa datum Kristova dolaska, onda je to sotonino i sotonsko djelo svaki put kada to bilo tko računa. Dakle, sotonino djelo je bilo i okupljanje oko Millera i očekivanje Isusova dolaska.

Kad se radilo o Russell-u vidimo gore kako su reagirali Adventisti. Međutim, kad se radi o Milleru i njegovu računanju datuma. Pogledajmo što tvrdi Ellen White.

"Adventni pokret od 1840-1844. godine bio je slavno ispoljavanje sile Božјe." (Ellen White, Velika borba)

Gledajte, kad nešto napravi Russell to je sotonino djelo, a kada to isto napravi Miller, to je slavno ispoljavanje sile Božje. Naravno, i jedno i drugo je sotonino djelo, samo što je na onom Millerovom rođen Adventizam sedmog dana.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Opet neistine.

Ovaj citat nije izrecen kao reakcija na Jehovine svedoke, vec jednostavna istina.

Prorok Danilo je u svojoj knjizi dao jedno vremensko prorocanstvo, i on je sam racunao jedno drugo o obnovljenju grada Jerusalima.

Dakle, ako je on racunao, i sam po Bozjoj objavi napisao jedno vremensko prorocanstvo sa datumima i dogadjajima, to znaci da je ono dato da bi hriscani sagledavajuci istorijske dogadjaje zapisane u tom prorocanstvu, dosli do zakljucka kada ce se ono ispuniti.

Ovo podrazumeva i pogreske, a Miler je upravo tu pogresku napravio, pogresno protumacivsi sam dogadjaj koji treba da se odigra na kraju ovog prorockog vremena.

Inace sve drugo je u tom prorocanstvi ispravno.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Na jednoj drugoj temi vodi se rasprava o tome tko i kada je Židovima dopustio da se vrate u Jeruzalem i da ga obnavljaju. Stvari su posve jasne, ovako stoje:

Dn 9,1-2: Prve godine Darija, sina Artakserksova, iz roda Medijaca, koji vladaše kraljevstvom kaldejskim, prve dakle godine njegova kraljevanja, ja, Daniel, istraživah u Pismima broj godina koje se - prema riječi koju Jahve uputi proroku Jeremiji - imaju ispuniti nad ruševinama Jeruzalema: sedamdeset godina.

Dn 9,25: Znaj i razumij: Od časa kad izađe riječ ‘Neka se vrate i neka opet sagrade Jeruzalem’ pa do Kneza Pomazanika: sedam sedmica, a onda šezdeset i dvije sedmice, i bit će opet sagrađeni trg i opkop, i to u teško vrijeme.

Kamo vodi ovaj trag? Jedino ovdje:

Ezr 1,1-3: Prve godine perzijskoga kralja Kira, da bi se ispunila riječ Jahvina objavljena na Jeremijina usta, nadahnu Jahve perzijskoga kralja Kira te on objavi po svemu svojem kraljevstvu, usmeno i pismeno: "Ovako veli perzijski kralj Kir: Sva zemaljska kraljevstva dade mi Jahve, Bog nebeski. On mi naloži da mu sagradim Dom u Jeruzalemu, u Judeji. Tko je god među vama od svega njegova naroda, Bog njegov bio s njim! Neka ide u Jeruzalem u Judeji i neka gradi dom Jahvi, Bogu Izraelovu, Bogu koji stoluje u Jeruzalemu.

Sve se uklapa. Danijel točno navodi - prema riječi koju Jahve uputi proroku Jeremiji. Ezra potvrđuje - da bi se ispunila riječ Jahvina objavljena na Jeremijina usta. Danijel dekret o povratku Židova najavljuje: Neka se vrate ..., a Ezra točno navodi Riječi kralja Kira: Neka ide u Jeruzalem ...

Kad je sve ovako jasno, zašto Adventisti rade sve one vratolomije kako bi došli do Artakserksa i 457. godine? Iz vrlo jednostavnog razloga, sekta im je na tome utemeljena. Ako im se "izmakne" 457. ruši im se sekta. Ovo je temelj, vjerovali ili ne, adventističke sekte:

- 457 + 2300 + 1 (jer ne postoji nulta godina) = 1844

Uklonite im 1844. Nestaje im i sekta.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Na jednoj drugoj temi vodi se rasprava o tome tko i kada je Židovima dopustio da se vrate u Jeruzalem i da ga obnavljaju. Stvari su posve jasne, ovako stoje:

Dn 9,1-2: Prve godine Darija, sina Artakserksova, iz roda Medijaca, koji vladaše kraljevstvom kaldejskim, prve dakle godine njegova kraljevanja, ja, Daniel, istraživah u Pismima broj godina koje se - prema riječi koju Jahve uputi proroku Jeremiji - imaju ispuniti nad ruševinama Jeruzalema: sedamdeset godina.

Dn 9,25: Znaj i razumij: Od časa kad izađe riječ ‘Neka se vrate i neka opet sagrade Jeruzalem’ pa do Kneza Pomazanika: sedam sedmica, a onda šezdeset i dvije sedmice, i bit će opet sagrađeni trg i opkop, i to u teško vrijeme.

Kamo vodi ovaj trag? Jedino ovdje:

Ezr 1,1-3: Prve godine perzijskoga kralja Kira, da bi se ispunila riječ Jahvina objavljena na Jeremijina usta, nadahnu Jahve perzijskoga kralja Kira te on objavi po svemu svojem kraljevstvu, usmeno i pismeno: "Ovako veli perzijski kralj Kir: Sva zemaljska kraljevstva dade mi Jahve, Bog nebeski. On mi naloži da mu sagradim Dom u Jeruzalemu, u Judeji. Tko je god među vama od svega njegova naroda, Bog njegov bio s njim! Neka ide u Jeruzalem u Judeji i neka gradi dom Jahvi, Bogu Izraelovu, Bogu koji stoluje u Jeruzalemu.

Sve se uklapa. Danijel točno navodi - prema riječi koju Jahve uputi proroku Jeremiji. Ezra potvrđuje - da bi se ispunila riječ Jahvina objavljena na Jeremijina usta. Danijel dekret o povratku Židova najavljuje: Neka se vrate ..., a Ezra točno navodi Riječi kralja Kira: Neka ide u Jeruzalem ...

Kad je sve ovako jasno, zašto Adventisti rade sve one vratolomije kako bi došli do Artakserksa i 457. godine? Iz vrlo jednostavnog razloga, sekta im je na tome utemeljena. Ako im se "izmakne" 457. ruši im se sekta. Ovo je temelj, vjerovali ili ne, adventističke sekte:

- 457 + 2300 + 1 (jer ne postoji nulta godina) = 1844

Uklonite im 1844. Nestaje im i sekta.

Dobro Slape, a otkud sad njima 2300? Gde im to u Bibliji piše? Opet njihoiva numerologija. Jadno Pismo za šta im služi...
 
Natrag
Top