Oholost i Sektaštvo

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Gorele su kuce Hriscana u 1.veku, ubijali su ih i razapinjali.

Oni se radovali a vi kukate (mi kao narod, a vi kao pravoslavci) dakle niste stradali za Isusa.

Dakle ti ne da ne razumes da satana progoni svete, nego namerno hoces da izvrnes i pripises ta zlodela Bogu!

Opet projektuješ. Ti ne razumiješ zašto ste stradali.

Zasto izmisljas? Autokefalnost moze da pruzi samo ona crkva od koje se doticna odvaja, a to je Ruska Pravoslavna Crkva i nijedna druga.

A kako je onda ruska dobila od carigradske.

To si izmislio, zato što je SPC bila pod Vaselj. patrijaršijom.

Prvi srpski arhiepiskop Sveti Sava je na današnji dan kod nikejskog cara Teodora I Laskarisa i vaseljenskog patrijarha Manojla I Haritopula izdejstvovao autokefalnost Srpske pravoslavne crkve, sa sedištem u manastiru Žiča

Telegraf

Dakle i od Vaselje. patrijarha.

Ovo sto se radi je krsenje kanona!

Zo je drugi kanon da se ne miješa u tuđe dvorište.

Ko vam je kriv za haos u pravilima.

Tako ne moze ni CPC da dobije autokefalnpst ako joj mi ne damo.

Baš me briga hoće li dobiti ili neće meni je isto SPC i CPC.

Ko jaje jajetu.

To sto se ovamo radi je nasilje a umesanost politike niko i ne porice.

To je kada se kurvate sa politikom.

Covek dokazano radi za CIA-u i sluzi prozapadnim interesima!

A CIA radi za Vatikan, što se Vatikanu to ne desi?

Ajd brale nek se odvoji Meksiko, Hrvatska, Poljska itd.

Dakle, ovde se radi o razbijanju crkve iznutra, a ti se tome radujes!

Opet projekcija u ovom radovanju.

Da radujem se u smislu da je Biblija u pravu za takve zajednice i da nisam više član SPC.

To je kao kada bi se ja radovao da vas razbijaju jezuiti iznutra (iako to nije istina),

Pa rade oni na tome i radujem se i tome u smislu da se pokaže ko je iskren advent. a ko nije.

Ali to je tvoj duh zlobe sto ti uzivas u tome!

To nije duh zlobe nego ne znaš šta je motiv.

Tvoj Luter je u startu nametao evandjelje macem,

a njemački knezovi isto protes. to poništili.

Ubijao je katolike, anabaptiste bicevao, jevreje proterivao..

To nije tačno.

Pa nije ni cudo sto je hitler u njemu nasao inspiraciju za svoja zlodela i proterivanje jevreja.

Ali nije našao u refomaciji.

Vas otac vere Martin Luter je inspiracija za ubistva, a nama pricas nesto!

A šta su radili četnici?

Treba da te je sram!

Ovo kada mi ti kažeš pa ja sam srećan.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To nije duh zlobe nego ne znaš šta je motiv.

Video sam tvoj motiv kad si me prijavio moderatoru, kao i kada si prijavljivao Taramanu, kao i kada si mi rekao "da te ja ne interesujem" nakon sto sam te pozvao na pice. Kao i svi ostali na ovom foumu sto su videli tvoje plodove i plodove tvojih saboraca...

a njemački knezovi isto protes. to poništili.

Kakve veze ima to sto su nemacki knezovi ponistili tu odluku, kad je vas otac vere Martin Luter koji se u nadahnutoj vam knjizi "Velika Borba" velica kao SVETAC, zastupao progone i ubistva???

Hoces reci da mu je ideja ubijanja umesto propovedanja evandjelja dosla od Boga?

Ne mogu da verujuem da ne vidis na kakvim sotonskim principima se zasniva vasa adventisticka vera? Da velica jednog ubicu i progonitelja, jednog hulnika koji je nametao evandjelje silom i jos tvrdi da je on Bozji sluga? A ovamo nas optuzujete za progone i ubistva, a vi ste to prvi zapoceli kao i sve ovo na forumu!

Vi ste sotonini..

Ne mogu da verujem da to ne vidis, nego si bezobrazan i obilujes ponosom i Bog ce te za to kazniti! A ja bi voleo da se to ne desi i da mu se ti obratis pre nego bude kasno, ali sam izgubio svaku nadu da ce se to desiti..

Ostalo necu ni da komentarisem, tacno se zna koji je proces za dobijanje autokefalnosti a koji ovde nije ispostovan..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa nije ni cudo sto je hitler u njemu nasao inspiraciju za svoja zlodela i proterivanje jevreja. Vas otac vere Martin Luter je inspiracija za ubistva, a nama pricas nesto!

Ali nije našao u refomaciji.

Njemački filozof i psihijatar Karl Jaspers:Što je Hitler činio, to je Luther nalagao s iznimkom izravnog usmrćivanja u plinskim komorama.“

Adolf Hitler: „Luteransko kršćanstvo jeste i ostaje najveće Božje otkrivenje na njemačkom jeziku.“

Adolf Hitler: Luther je bio veliki čovjek, div. S jednim zamahom probio je sumrak, vidio Židova kako ga mi tek danas počinjemo gledati“.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne mogu da verujem da to ne vidis, nego si bezobrazan i obilujes ponosom i Bog ce te za to kazniti! A ja bi voleo da se to ne desi i da mu se ti obratis pre nego bude kasno, ali sam izgubio svaku nadu da ce se to desiti..

Mire, svakog od nas ima svoje grehe, oni takođe imaju svoje, ali misle da ih subota i sva pravila proširenog Mojsijevog zakona štite. Shvataš li to. Oni pred Boga odlaze sa listom ispunjenih tačaka i zahtevom da im on overi rekonstrukciju. Nema skromnosti, nema poniznosti, samo "NEPHESH" ispunjen ponosom i "pravednošću". Znaš li koliko je to strašno? Znaš li koliko je Hebreja bilo takvo? Ne zna im se broj. Da nisu bili takvi, zar bi Bog izrekao na usta proroka da mu se njihove žrtve gade?

Pa baš zato Isus, kao čovek, umirući na Krstu kaže: "Oprosti im Oče, jer ne znaju što čine." Jedini uslov koji se za spasenje postavlja jeste da stvarno ne znamo što činimo kada grešimo, da smo spremni da se pokajemo. Ali ako znamo što činimo, osudili smo sebe. Ne po subotama, ne po mesu, kafama, cigaretama, bračnim odnosima (seksualnim), ne po tome što nas je KRSTIO zaređeni pop - sveštenik, a ne službenik EGWizma, nego po smišljenom delovanju, smišljenom postavljanju sebe samih na mesto Boga.

Njemački filozof i psihijatar Karl Jaspers:Što je Hitler činio, to je Luther nalagao s iznimkom izravnog usmrćivanja u plinskim komorama.“

Adolf Hitler: „Luteransko kršćanstvo jeste i ostaje najveće Božje otkrivenje na njemačkom jeziku.“

Adolf Hitler: Luther je bio veliki čovjek, div. S jednim zamahom probio je sumrak, vidio Židova kako ga mi tek danas počinjemo gledati“.

Slape, "abraham" Scripturalizma, "svetac" EGWizma je rekao i ovo:

Bog je budala … („Deus stultissimus est, qui potentissimo hosti Satanae hominem adeo infirnum opponit, similem arundini conquassatae“), Weimarsko izdanje (WA), vol. 1, str. 487; Tischreden (Govori za stolom), WA Ti, Nr. 963.


Bog proturječi sam sebi (…deus sibi contradict …), stoga ne može biti Bog. On mora prvo postati đavao“. WA 31, str. 249.

„Želim svoj nauk imati neosuđen od svakoga, i od anđela. Jer, budući da sam siguran u njega, želim biti vaš, i anđela sudac, kao što kaže sv. Pavao, da tko ne prihvati moj nauk, neka nije blažen. Jer on (njegov nauk) je Božji, a ne moj; zato je moj (Lutherov) sud također Božji, a ne moj“. Wider den falsch genannten geistlichen Stand des Papstes und der Bischöfe, Index verborum, Martin Luther’s German Writings, 1516-1525, Boston College 1999, Volume 10 / 2, str. 107.

„Sv. Augustin i sv. Ambrozije ne mogu se sa mnom usporediti“. Erlangensko izdanje (EA), vol. 61, str. 422.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada bi tako znali da iznose jevanđeoske istine, neko bi im i poverovao.

Ovako, zloća i mržnja čine suprotan efekat.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Djele, djela. Djela su pokazala. Crkva Adventista sedmog dana, vidjeli smo po priznanju adventista Plantaka, "kurvala se s Mesijom Hitlerom", a Katolička crkva je spasila 800.000 samo Židova.

P.S. Djela, djela. Dobro zboriš tripice.

Zaboravio si da u ta "djela" ubaciš i lešinarenje, tj korištenje svake pa i najmanje krize za vikanje o kraju sveta, i pozivanje da se spasenje traži kod njih, napadanjem svih ostalih.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Natrag
Top