Objašnjenje citata Ellen White ( Adventistički odgovor )

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Hvala, odgovori su dati i nema vise smisla odgovarati na nesto sto je vec odgovoreno.

Onome gore zaista ni ne trebaju nikakvi odgovori. Dakle, sada točno i potpuno jasno vidimo tko je nakon listopada 1844. vjerovao i naučavao da su "vrata spasenja zatvorena".

Sada nam ti samo reci, je li točno da su vrata spasenja bila zatvorena 22.10.1844., zašto su Ellen White i pioniri ASD tako naučavali i zašto su to naučavali sedam godina, sve do 1851. godine?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Kompletan dgovor je dat a on se može pogledati klikom na donja dva linka odgovora:

Ne, u ovim tvojim "odgovorima" ne postoji odgovor na ono što sam te pitao. Ponovit ću pitanje:

Je li točno da su vrata spasenja bila zatvorena 22.10.1844., zašto su Ellen White i pioniri ASD tako naučavali i zašto su to naučavali sedam godina, sve do 1851. godine?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, u ovim tvojim "odgovorima" ne postoji odgovor na ono što sam te pitao. Ponovit ću pitanje:

Je li točno da su vrata spasenja bila zatvorena 22.10.1844., zašto su Ellen White i pioniri ASD tako naučavali i zašto su to naučavali sedam godina, sve do 1851. godine?

Ogovor je dat ali ti planski iznosiš neistine da nije.

Dakle, Miler i oni okupljeni oko njega u čijoj grupi je bila i Ellen White jesu verovali da Isus dolazi 22 oktobra 1844 godine, ali nakon velikog razočarenja - kada je Bog razjasnio Milerovu pogrešku i da svetlost o očišćenju Svetinje i Isusovoj posredničkoj službi za svet u drugom odeljku u Svetinji nad Svetinjama - grupa koja je ostala više nije verovala u ono što je Miler iznosio, već je prihvatila ovu svetlost koju je Bog dao.

Predhodni odgovor glasi:

Miler je proučavao vremensko proročanstvo o 2300 proročkih godina iz knjige proroka Danila 8 i 9 poglavlja i ispravno došao do zaključka da se ono završava 22 oktobra 1844 godine, i da tada treba da odpočne očišćenje Svetinje - kako ovo proročanstvo i naglašava.

Ono što je Miler pogrešno protumačio je to - da se izraz "Svetinja" odnosi na zemlju, i da ona treba da se očisti vatrom, što je za njega značilo da ovo proročanstvo govori o Hristovom drugom dolasku, i da 22 oktobra Isus treba da dođe na zemlju da je očisti vatrom.
On je ovo tumačenje počeo da objavljuje na skupovima i okupio oko sebe pristalice - pojedince i cele crkve iz svih verskih zajednica - čak i Rimokatolike.
U ovoj grupi su tada bili i Ellen White kao mlada devojka sa svojih 17 godina i neki od pionira kasnije Adventne crkve, jer u to vreme nije postojala organizovana Adventna crkva - već samo Milerovski pokret u kome su bili ( kako sam napomenuo ) pripadnici različitih verskih zajednica, i ti ljudi okupljenih oko Milera su verovali u ono što je Miler objavljivao, da Hristos dolazi 22 oktobra i da će verni ući u Božje carstvo.

E sad, Nakon velikog razočarenja, mnogi okupljeni oko Milera su napustili ovo uverenje, a oni koji su ostali - uključujući i Ellen White, verovali su da se proročanstvo ipak mora ispuniti - jer tumačenje vremenskog proročanstva koje je Miler iznosio bilo je ispravno.

U to vreme nakon velikog razočarenja - Bog je ovoj grupi objasnio Milerovu pogrešku i dao svetlost o tome šta je Svetinja i šta označava njeno očišćenje, I TADA kada je objašnjena greška koju je Miler načinio ne razumevši pojam Svetinje - Ellen White i ostali više nisu verovali da Hristos dolazi na zemlju, već da je 22 oktobra ušao u Svetinju nad Svetinjama na nebu da obavi očišćenje i završno delo posredovanja za čovečanstvo.
Ellen White je kasnije pisala o očišćenju nebeske Svetinje i Isusovoj posredničkoj službi za čovečanstvo u drugom odeljku Svetinji nad Svetinjama i to je bila istina koju je Bog ustanovio u svojoj crkvi davši punu svetlost po ovom pitanju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Ogovor je dat ali ti planski iznosiš neistine da nije.

Dakle, Miler i oni okupljeni oko njega

Ne treba mi nikakva elaboracija, samo kratko odgovori. Tko je sedam godina (od 1844. do 1851.) vjerovao i naučavao da su vrata spasenja za grešnike zatvorena 22.10.1844. godine? Miller i "neki okupljeni oko njega", ili Ellen White i pioniri ASD?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U grupi okupljenoj oko Milera pre 22. oktobra 1844 godine su bili i Ellen White i drugi ljudi, pripadnici različitih crkava, čak i Rimokatolici.

Nakon razočarenja oni okupljeni oko Milera su se podelili, neki su napustili ovo stanovište, kao i sam Miler vratili sa svojim crkvama, a grupa koja je i dalje verovala da je proročanstvo iz Danila 8 i 9 poglavlje kako ga je iznosio Miler ispravno, u kojoj je bila Ellen White i neki od kasnijih pionira Adventne crkve, njima je Bog otkrio Milerovu pogrešku i dao svetlost o očišćenju Svetinje i Isusovoj posredničkoj službi za svet u drugom odeljku u Svetinji nad Svetinjama - i ta grupa koja je ostala, u kojoj je bila i Ellen White i neki od kasnijih pionira Adventne crkve - više nije verovala u ono što je Miler iznosio, već je prihvatila ovu svetlost koju je Bog dao.

To što je i sam Miler napustio svoje stanovište - ne znači da ono nije bilo ispravno, i to ne menja stvari, jer sam Bog je pokrenuo Milera da proučava knjigu proroka Danila 8 i 9 poglavlje i da iznese ovo proročko vreme o 2300 godina koje se završava 22 oktobra 1844 godine.

Čovek može biti oruđe Božje kroz koje Bog čini svoju volju i šalje određenu poruku svetu, ali to ne znači da će ta volja imati pozitivan efekat na tog čoveka kroz koga je izrečena, i da će on sam tu poruku usvojiti.
Ovo možemo videti u slučaju proroka Jone, kome je Bog zapovedio da objavi gradu Nineviji da će ga Bog uništiti za tri dana i noći.
Kada se to nije dogodilo - Jona se srdio na Boga što nije ispunio ovo proročanstvo, iz razloga jer je više mislio da sačuva svoj integitet ( odnosno - da ga ljudi ne proglase lažnim prorokom ), nego što je mislio na te ljude u gradu koji su se pokajali, i učinili da Bog ne uništi grad Nineviju.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
U grupi okupljenoj oko Milera pre 22. oktobra 1844 godine su bili i Ellen White i drugi ljudi, pripadnici različitih crkava, čak i Rimokatolici.

OK, slažem se, ali to je u našoj priči nebitno.

Nakon razočarenja oni okupljeni oko Milera su se podelili, neki su napustili ovo stanovište, kao i sam Miler vratili sa svojim crkvama, a grupa koja je i dalje verovala da je proročanstvo iz Danila 8 i 9 poglavlje kako ga je iznosio Miler ispravno, u kojoj je bila Ellen White i neki od kasnijih pionira Adventne crkve, njima je Bog otkrio Milerovu pogrešku i dao svetlost o očišćenju Svetinje i Isusovoj posredničkoj službi za svet u drugom odeljku u Svetinji nad Svetinjama

Kružiš k'o mačak oko vruće kaše. Pa nisam te pitao kojoj grupi je Bog "dao svjetlost"!? Pogledaj ponovo moje pitanje. "Tko je sedam godina (od 1844. do 1851.) vjerovao i naučavao da su vrata spasenja za grešnike zatvorena 22.10.1844. godine? Miller i "neki okupljeni oko njega", ili Ellen White i pioniri ASD?" Na ovo pitanje odgovori.

i ta grupa koja je ostala, u kojoj je bila i Ellen White i neki od kasnijih pionira Adventne crkve - više nije verovala u ono što je Miler iznosio, već je prihvatila ovu svetlost koju je Bog dao.

Opet ti k'o mačak oko vruće kaše. OK, ta grupa u kojoj je bila i Ellen White je "primila i prihvatila svjetlost", ali mene interesira nešto drugo. Je li ta grupa, u kojoj je bila i Ellen White, punih sedam godina (od 1844. do 1851.) vjerovala i naučavala da su "vrata spasenja za grešnike zatvorena" 22.10.1844.? Vidiš kako je pitanje jednostavno? Odgovori se sa "da" ili "ne".
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Postovi koji sadrže uvrede bilo koje vrste, neće više biti tolerisani i brisaće se!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
U grupi okupljenoj oko Milera pre 22. oktobra 1844 godine su bili i Ellen White i drugi ljudi,

4:2 Propovedaj reč, nastoj u dobro vreme i u nevreme, pokaraj, zapreti, umoli sa svakim snošenjem i učenjem;
4:3 Jer će doći vreme kad zdrave nauke neće slušati, nego će po svojim željama nakupiti sebi učitelje, kao što ih uši svrbe,
4:4 I odvratiće uši od istine, i okrenuće se ka gatalicama.
 
Natrag
Top