NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Onda je i sam Bog spiritista kad razgovara sa umrlima! Teologija ti je suplja ko saksija!!!

Onda viču i kamenje i drveće i krv.

Inace, ovo uopste nije tema o "umrlima" vec o vanzemaljcima, koje cete vi prihvatiti a ne mi, jer vasa crkva uci da postoji fizicki zivot na drugim planetama, a nasa ne uci!

Besmisleno je da neko uči da je Bog samo jednom stvarao jednu planetu sa životom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Onda viču i kamenje i drveće i krv.
Pa govori i zmija i magarica u bibliji! I kako to osporava da neko iz duhovnog sveta progovara kroz predmete ili medijume?

A ovde Bog razgovara sa umrlima! Sta hoces reci da je on lud pa prica sam sa sobom???

Ispade ti Bog spiritista jer je i on pricao sa umrlima!

Besmisleno je da neko uči da je Bog samo jednom stvarao jednu planetu sa životom.

Besmisleno je da neko tvrdi kako su 'nase planete stvorene da podrzavaju zivot', kad lepo pise u bibliji da su stvorene radi zemlje, da 'obasjavaju nebo .. i budu znaci vremenima danima i godinama'!

Dakle, postoji razlog zasto su ta nebeska tela stvorena, a razlog smo mi, citav svemir je stvoren radi zemlje!

Mozda Bog i jeste stvorio zivot negde drugde, ali svakako da nije u nasem suncevom sistemu i galaksiji! NAS SUNCEV SISTEM I GALAKSIJA JE NEGOSTOLJUBIVA ZA ZIVA BICA!

Sta vise, sam Saturn nije pogodan za zivot. EGW jeste govorila o Saturnu kao mestu pogodnom za zivot, a to je potvrdio i njen muz u casopisu a ona nije porekla, cak ni kada je astronom (kojem je govorila) zakljucio da ona vidi Saturn.

Iako je kasnije i sama citala casopis i mogla je ovo da ospori, nije nikada!

Sta vise bilo bi zaista nemoralno precutati astronomu da nije videla Saturn, kada je ovaj covek na osnovu te izjave zakljucio da je ona prorok. Ona je morala reagovati i ispraviti njegovu gresku i gresku drugih, jer ne sme se necija vera zasnivati na krivim cinjenicama.

Ipak, ona to nikada nije ucinila! Ona je precutala!

Znaci, jeste ona mislila na Saturn, i jeste pogresila, jer ona jeste lazni prorok!

Cak je pogresila i broj satelita koji kruze oko Saturna, danasnja nauka zna za veci broj!

A sve vam je takvo, lazno! Kako vasa prorocica, tako i vasa crkva!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mrtvi itekako mogu da se jave, ali je zabranjeno prizivanje, jer vracare ih slave kao 'bogove' i navode ljude da ih isto tako posmatraju, a prevara je moguca, jer moze da se javi i demon!

To po tvojoj filozofiji znaci, da ako su mrtvi sada u raju ili se muce u paklu, oni na poziv nekoga ko priziva duhove na spiritistickoj seansi mogu da izadju iz raja ili pakla, i da se jave zivima.

To znaci, da Bog onda odobrava spiritizam ili prizivanje duhova, jer kada neki spiritista priziva, Bog onda kaze coveku u raju ili paklu "HEJ, IMAS TELEFONSKI POZIV, IDI JAVI SE"

Moj dobri Mire.

Nikakvi mrtvi u raju ili navodnom paklu se ne javljaju zivima, i to iz dva razloga.

1. MRTVI NISU JOS U RAJU ILI U NAVODNOM PAKLU, VEC U GROBOVIMA I CEKAJU VASKRSENJE, NAKON CEGA CE PRAVEDNI OTICI NA NEBO, A BEZBOZNI NESTATI U VATRI BOZJE OSUDE.

2. NIKADA BOG NECE CINITI BILO KAKAV KOMPROMIS SA VRACARIMA, I SLATI NAVODNE DUHOVE UMRLIH DA SE NJIMA ODAZOVU NA NJIHOV POZIV, IZ OVOG RAZLOGA U TACKI 2, I ONOG PREDHODNOG U TACKI 1.


Ono sto se javlja vracarima to su demoni.

"Blago onome koji tvori zapovijesti njegove, da im bude vlast na drvo života, i da uđu na vrata u grad.
A napolju su psi i
vračari i kurvari i krvnici i idolopoklonici i svaki koji ljubi i čini laž" ( Otkrivenje 22. 14 - 15 )

"A strašljivima i nevjernima i poganima i krvnicima, i kurvarima, i vračarima, i idolopoklonicima, i svima lažama, njima je dijel u jezeru što gori ognjem i sumporom; koje je smrt druga" ( otkrivenje 21. 8 )
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
To po tvojoj filozofiji znaci, da ako su mrtvi sada u raju ili se muce u paklu, oni na poziv nekoga ko priziva duhove na spiritistickoj seansi mogu da izadju iz raja ili pakla, i da se jave zivima.

Nije po mojoj filozofiji, vec Bog sa
njima razgovara u otkrivenju, znaci da moze. Ali ako ih smatras 'bogovima' sto u stvari i jeste primarno kod spiritizma, onda se oni ne javljaju vec demoni. Ti ne razumes smisao zabrane prizivanja, ne razumete vi smisao ni jedne zapovesti!


Potvrdjeno, DNK bica iz Perua, ne odgovaraju ni jednoj poznatoj ljudskoj ili zivotinjskoj vrsti na zemlji. Rec je o stvarnim bicima, koja su zivela i kretala se.. (zanimljivo je da su stanovnici Perua po pecinama crtali ljude sa 3 prsta, a znamo za njihove slike koje su vidljive samo iz vazduha..)

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije po mojoj filozofiji, vec Bog sa
njima razgovara u otkrivenju, znaci da moze. Ali ako ih smatras 'bogovima' sto u stvari i jeste primarno kod spiritizma, onda se oni ne javljaju vec demoni. Ti ne razumes smisao zabrane prizivanja, ne razumete vi smisao ni jedne zapovesti!

Ne razgovara Bog sa nikakvim bestelesnim duhovima ili dusama umrlim, vec je u otkrivenju dato simbolicno da i mrtvi u grobovima vicu pred Bogom za svoju prolivenu krv, kao sto je simbolicno krv Aveljeva vikala sa zemlje.
Krv nije ziva da vice, vec je to simbolicno, kao sto ni mrtvi u grobovima nisu zivi, vec je u pitanju simbolika.

Potvrdjeno, DNK bica iz Perua, ne odgovaraju ni jednoj poznatoj ljudskoj ili zivotinjskoj vrsti na zemlji. Rec je o stvarnim bicima, koja su zivela i kretala se.. (zanimljivo je da su stanovnici Perua po pecinama crtali ljude sa 3 prsta, a znamo za njihove slike koje su vidljive samo iz vazduha..)

U istoriji su se takodje ljudima javljali demoni i prikazivali se u razlicitim oblicima.
Tako su i nastale teorije o vanzemaljcima, koje plasiraju takozvani ufolozi.
Mnogi od njih znaju i da slazu da bi ljude uverili kako postoje vanzemaljci.

Ako se vec neko bavi ufologijom, preporucio bih mu knjigu "LETECI TANJIRI - MIT 20 VEKA" filipa Klasa, koji razotkriva ufoloske manipulacije i lazi.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Ne razgovara Bog sa nikakvim bestelesnim duhovima ili dusama umrlim, vec je u otkrivenju dato simbolicno da i mrtvi u grobovima vicu pred Bogom za svoju prolivenu krv, kao sto je simbolicno krv Aveljeva vikala sa zemlje.
Krv nije ziva da vice, vec je to simbolicno, kao sto ni mrtvi u grobovima nisu zivi, vec je u pitanju simbolika.
Majkemi itisi sav siboličan
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nije po mojoj filozofiji, vec Bog sa
njima razgovara u otkrivenju, znaci da moze. Ali ako ih smatras 'bogovima' sto u stvari i jeste primarno kod spiritizma, onda se oni ne javljaju vec demoni. Ti ne razumes smisao zabrane prizivanja, ne razumete vi smisao ni jedne zapovesti!

Kako bi i mogli da razumeju smisao bilo čega kada su pod dejstvom ovoga:

"Gotovo svatko može biti prisiljen reći bilo što ako se nalazi pod dovoljnim stresom. Mnogi mogu biti prisiljeni povjerovati u to. Test kiselosti ispiranja mozga je hoće li oni zadržati to uvjerenje i nakon prolaska moda borbe-ili-bijega. Kultovi, nasilne veze i totalitarni pokreti održavaju “totalnu krizu”, onemogućavajući više rezoniranje, stvarajući stanje trajnog stresa izazivanjem nepredvidivih reakcija borbe-ili-bijega. To dovodi do Stockholmskog sindroma, gdje zarobljenik pokušava kontrolirati svoju sudbinu potpunom emocionalnom identifikacijom sa svojim otmičarom, grupnim ponašanjem, gubitkom identiteta i volje te konačno samoubojstvom ili smrću.
Totalna kriza dovodi do izgaranja, emocionalne iscrpljenosti, otuđenosti od prijatelja i obitelji te nasilja."


Pitanje je samo kako ljudi XX i XXI stoleća mogu sebi da dozvole da padnu na ispiranje mozga amatera i histerika XIX stoleća. No kako vidimo i te kako mogu.

A mogu, jer:

"To je sustav vjerovanja. Iako se bavi prividnim apstrakcijama, to je jezik, ali ne i značenje. Ezoterični jezici politike i pop kulture kojima govori sredstva su za dublji jezik iskonskih emocija. Iza teorija i manifesta nalazi se velika tmina straha i užasa, ljubavi i mržnje, emocionalne nestabilnosti i ranjivosti na kojima se grade njezine laži i propagande.

A upravo unutar te iskonske tmine iz koje se rađa sve zlo, ispiranje mozga radi svoj posao.

Daniel Greenfield - "Ispiranje mozga nacije" izvor:


Kod:
http://konzerva.hr/2019/05/07/greenfield-ispiranje-mozga-nacije/?fbclid=IwAR1B5wtrXR3OAghsysQHxlyANVVr9rxU5QXRngiPk6SMKgrlbto-8CBLfGA




 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ne razgovara Bog sa nikakvim bestelesnim duhovima ili dusama umrlim, vec je u otkrivenju dato simbolicno da i mrtvi u grobovima vicu pred Bogom za svoju prolivenu krv, kao sto je simbolicno krv Aveljeva vikala sa zemlje.

Kako to Bog "simbolicno sam sa sobom razgovara"? Pise da je im je rekao "da se jos malo strpe dok se ne popuni broj brace njihove koji takodje treba da budu pobijeni kao i oni". Kome se on to obracao, samom sebi, ili nama glumi da govori sa njima?

Zar nas Bog laze?

Navedi mi primer na nekom drugom mestu da "Bog simbolicno razgovara sam sa sobom?"

Krv nije ziva da vice, vec je to simbolicno, kao sto ni mrtvi u grobovima nisu zivi, vec je u pitanju simbolika.

Znaci i magarica kad govori to je simbolicno, i zmija kad govori to je simbolicno?

A Bog kad kaze zmiji da se "vuce na trbuhu i prah da jede do svojega veka", jel i tu Bog prica sam sa sobom a ne sa realnom osobom?

Covece, pa jeste ovo u izvesnom smislu simbolicno, ali 'ne prica on sam sa sobom' , vec preko medijuma (zivotinje - zmije) govori zivoj osobi!

Tako se obraca i preko krvi Avelju, isto i kada duse vicu pod oltarom umrli njemu vicu i sa njima on doslovno razgovara preko nezivih stvari!

Sto kaze Antonija ti si sav simbolican!

Ajde navedi mi primer stiha da iza Bozje interakcije sa nezivim predmetima ne stoji nikakva realna konverzacija?

Ako to nemas, onda ne mozes tvrditi da Bog ovde 'govori sam sa sobom'! Iza toga mora stojati realna konverzacija!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako to Bog "simbolicno sam sa sobom razgovara"? Pise da je im je rekao "da se jos malo strpe dok se ne popuni broj brace njihove koji takodje treba da budu pobijeni kao i oni". Kome se on to obracao, samom sebi, ili nama glumi da govori sa njima?

Rekao im je da POCINU jos malo dok budu pobijeni i drugi verni.

Da pocinu u grobovima.

Dakle, odgovor sam dao:

Ne razgovara Bog sa nikakvim bestelesnim duhovima ili dusama umrlim, vec je u otkrivenju
dato simbolicno da i mrtvi u grobovima vicu pred Bogom za svoju prolivenu krv, kao sto je simbolicno krv Aveljeva vikala sa zemlje.
Krv nije ziva da vice, vec je to simbolicno, kao sto ni mrtvi u grobovima nisu zivi, vec je u pitanju simbolika.

 
Natrag
Top