(Ne)zdravstvo

Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Kao neko ko je daleko blizi medicini od vas mislim da znam o cemu pricam.Diploma anesteziologa je jedna od onih koja ne moze da se kupi,milimetarska greska u anesteziologiji znaci smrt.Nema tog coveka na svetu koji ce potpisati tu diplomu nesavesno.

Prije par godina meni je otac operiran od raka. Jedno tri tjedna je bio u umjetno izazvanoj komi, pa ....... da neidem u detalje. Zadnji put kad sam bio kod njega prije posjete mi je na hodniku neka "doktorica" rekla: ovo predugo traje. I ja sam znao što slijedi. Oprostio sam se s ocem. Nedugo nakon što sam se vratio kući stigao je bolnički telegram. Do kraja života ću se pitati da li je stvarno umro ili ga je "doktorica" isključila s aparata. I da li bi za njenog oca "to predugo trajalo".

E zato smo Ljubopitljiva i ja ogorčeni. Tu i je štos prijatelju. Mi smo fukara izvan doktorskog kruga, i zato smo tako prošli.

A Ti koji si "daleko bliže medicini" nema da brineš. Ti sigurno nećeš imati tretman kao naši očevi.
E, to se meni prijatelju gadi, i zato sam ja ogorčen. Pogotovo što još uvijek, zbog svih pravih doktora, mislim da je to najsvetije ljudsko zanimanje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
658
Moj otac je bio poznat kao najbolji anesteziolog u drzavi a i sire...Ljudi iz bivse SFRJ su placali njegov dolazak.Anesteziologe verovatno posmatram drugacije zbog njega,moguce da tu gresim...
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Vibe tvoji roditelji su stara skola, nas lece lekari sa kupljenim diplomama na pristinskom fakultetu.

Moju mamu su zarazili bakterijom enterokokom i to tokom operacije srca, radili su joj trostruki bajpas. Svi koji su bili operisani te nedelje su bili zarazeni. Posle operacije se lezi 7 dana a ona je ostala 7 meseci, da bi je na kraju pustili kuci da se sama leci.

Znam ja da zbog ovih kukolja ispastaju ljudi koji su posveceni tom poslu i bukvalno shvatili Aristotelovu zakletvu i postuju je u celosti.
 
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
658
Nista gore od nesavesnog lekara....Nazalost niza i srednja klasa mora da prepusti zivot lekaru nepoznate pozadine.

I posle ljudi krive Tomicu sto operise kicmu u Nemackoj...Kao da bi neko od nas drugacije postupio sa datim mogucnostima.
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
U svakoj profesiji postoje, kao u onim teorijama o društvu, gradacije: od loših do izvrsnih. Zahvali Vibe bogu na roditeljima i njihovom "pedigreu" u koji ne sumnjam, tako da se sa ovima lošima ti nećeš ni susresti u životu. Oni ne liječe političare, poznate, bogate,...
Oni liječe nas obične male nepoznate ljude. I jedino mi znamo kako, jer zbog zatvorenosti i solidarnosti tog zatvorenog kruga po bolnicama, nikada se niti ne sazna za pizdarije koji takovi loši doktori rade. To jedino znamo mi i članovi naših porodica. Ajde molim te pitaj oca da li baljezgam, ili tu ima istine. U mojoj porodici tko god se u zadnjih desetak godina zadesio u bolnici, taj je najebo. Do rata je sve bilo drukčije. A danas je grozno.
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Od moje poznanice majka se razbolela i sada trebala je operacija da se uradi. Lekar izlazi i kaze direktno kosta 1000 e. Ona zena sta ce da prodaje iz kuce stvari i da se zajmi. Dolazi kuci prica bratu koji je sluzbeno lice ne bitno gde. I covek sledeci dan dolazi kod lekara, pita za majku i kaze ja sam doneo pare koliko ste trazili. Daje mu novac ovaj stavlja u dzep i onda slede lisice. Sa sve snimljenim razgovorom i slikama.

Znaci da bi nas savesno lecili treba da radimo u supu?
 
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
658
U svakoj profesiji postoje, kao u onim teorijama o društvu, gradacije: od loših do izvrsnih. Zahvali Vibe bogu na roditeljima i njihovom "pedigreu" u koji ne sumnjam, tako da se sa ovima lošima ti nećeš ni susresti u životu. Oni ne liječe političare, poznate, bogate,...
Oni liječe nas obične male nepoznate ljude. I jedino mi znamo kako, jer zbog zatvorenosti i solidarnosti tog zatvorenog kruga po bolnicama, nikada se niti ne sazna za pizdarije koji takovi loši doktori rade. To jedino znamo mi i članovi naših porodica. Ajde molim te pitaj oca da li baljezgam, ili tu ima istine. U mojoj porodici tko god se u zadnjih desetak godina zadesio u bolnici, taj je najebo. Do rata je sve bilo drukčije. A danas je grozno.
Ljubomora je cudo....Sve privilegije koje bi inace trebao da uzivam dobile su kontraefekat momenta kada je matori postao direktor.

Teca je u teskom stanju zbog raka debelog creva,kojeg je dobar deo odstranio jos negde 2000.Ostavljeno je dovoljno da bi sve to moglo da se poveze kada se oporavi tkivo,ali nazalost sve do sada lekari su bilo neodlucni da li da povezu to ili ne pa su ga zapostavili potpuno.Sada je taj preostali deo ponovo zahvatio rak i stanje je vrlo tesko...

Dzabe sve to,u drzavnim ustanovama nikad ne znas na sta ces da naidjes.
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
VT soory ali ja sam strasno ogorcena na lekare. Pitaj roditelje da li se ljudi preko 80 godina lece stereoidima? Pa ko je tu normalan.
 
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
658
Ma razumem ja vas....Razumite i vi moju potrebu da stanem uz lekare.Ipak je to generalizacija,ima svakakvih lekara....Ja sam od mojih video samo najbolje,nikad losa rec od nekog,ljudi leceni pre desetak godina i dalje su u kontaktu sa nama....

To je situacija kao kad Amerikanci vide muslimana u avionu...
 
Natrag
Top