(Ne)zdravstvo

Član
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruka
11
Bio sam u dezurnoj zdravstvenoj ustanovi u Zmaj Ognjena Vuka u Novom Sadu (nedelja 09.05.2010.)
Ko prezivi pisace (na forumu jer ministru ne vredi) i pricace.
Elem, ovako. Osetio sam tegobe (malo pritisak, malo...) i kao svaki grradjanin otisao u dezurnu ustanovu (bolje da nisam). Sedim i mirno cekam red. Vreme polazi i u ordinaciju ulaze pacijenti. Usao je jedan deran, racunam ja sam sledeci. prolazi veme - 15 minuta, pola sata, sat ... e to je vec dosta. Vrata se otvore, mislim dobo je, sad sam ja na redu ... Kad vidim deran i dalje sedi na stolici. Doktorka izadje, vrati se , zatvori vrata. Otisao sam iz cekaonice. Knjizica mi, da napomenem, uredno overena sto znaci da su placeni doprinosi i sve sto ide. I tako cu sutra u privatnu ordinaciju da odradim peglede, sa normalnim cekanjem, normalnom uslugom. A moje doprinose ostavljam, kao i do sada nekome ko ima vezu.
Gledajte da vas vikendom zdravlje dobro sluzi.
Ajte u zdravlju mi budite!
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Gade mi se lekari. Toliko su aljkavi,neazurni, needukovani ,da ja nemam reci, profesionalizam je ispod nule.

Danasnji lekari starije ljude (moji baka i deka) sa oslabljenim imunim sistemom lece stereoidima.
dash2.gif


A svi znamo sta stereoidi naprave mladoj osobi. E dodjose na red da nas lece generacije lekara sa kupljenom diplomom (svaka cast izuzetcima).
dash2.gif
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
3.291
pre nekoliko godina sam imao problema sa stomakom,odem na ultrazvuk i da vidis cuda ubise me ko Nemca.Kazu rak debelog creva-metastaze na jetri.Doktor rekao supruzi:dajte mu da jede i pije sta mu odgovara.Gotovo kao u bioskopu.Na osnovu ultrazvuka,bez krvne slike i bilo kojih drugih analiza i snimanja.Pet dana sam bio vise mrtav nego ziv.Tada me posalju u Zemun na magnetnu-nema nista,uradim tumor markere-nista.Lekar koji mi je uspostavio dijagnozu kaze-zaboravi,sve zaboravi.Kako doktore?Sta kazete kakvo iskustvo,hebo ih Tomica...:stupid:
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Trebalo je da mu prebrojiš rebra planinarskim gojzama i strojevim korakom,a potom da mu nežno došapneš : "Zaboravi,sve zaboravi..." !!!

Sličan je biser bio sa mojom (sada već,na žalost,pokojnom) tetkom koju sam od 1993-2005. vodio na onkologiju.Dođemo početkom 2004. na redovnu (zakazanu) kontrolu,bolest u fazi mirovanja,ona se dobro oseća i - poljubimo vrata !!! Dileje su unapred ukalkulisale vreme preživljavanja kod pacijenata sa određenim dijagnozama i - (nakon tačno 10 godina od "registrovanja" na Institutu) bacile njen karton,sa svim papirima u đubre (nebitno što pacijent još mrda) !!! Trebalo je dobrih 5 meseci dok sa njenom doktorkom nisam uspeo barem približno da se prisetim svih faza bolesti,svih lekova koje je uzimala,svih procedura,svih već ostvarenih prava...Tetka je ovim ispala iz uhodane svakodnevice,ostala zakinuta za redovnu šestomesečnu kontrolu,zakinuta za lekove...Bolest je u tih 6 meseci ponovo uzela maha,ona je ponovo izvisila za kontrolu (doktorka joj se razbolela od gripa i otišla na bolovanje,a niko drugi nije hteo da je primi)...2005. je i preminula.
Zbog toga (,a i mnogih drugih razloga) osećam gađenje na pomen lekarske struke (ali,agresivno gađenje - kao prema buba-švabama).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
3.291
Moj kolega je lezao na plazi pored dve zene kada im se pridruzio suprug jedne od njih dve.Dosao covek sa posla,skida se pored njih i supruga ga pita:kako si prosao danas?On odgovara:dvesta-trista.Sta mislite sta je po zanimanju i da li je mislio na dinare ili....:butcher:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
A toliko je pateticno sto stalno apeluju na redovne kontrole radi preventive bolesti...Pa,i kad totalno bolestan odes na pregled,ponasaju se kao da si dosao iz dosade,da ubijas vreme citajuci one,na sve strane izlepljene budalastine,o pravima pacijenata....
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
3.291
Meni nije problem ako neko nesto nezna,pa tako i nasi lekari.Problem je sto se oni(narocito u unutrasnjosti)ponasaju kao da su posisali svu pamet ovog sveta.Posteno je da ako nesto neznas salji kod nekog ko zna,niko im ne bi zamerio na neznanju.A i steta bi bila manja.Pacijent zbog propusta lekara umre u cetrdeset i nekoj a lekar bude suspendovan dva dana sa posla.Pa nije ni cudo sto ministar zapali u inostranstvo na operaciju:girl_hospital:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Evo,ja sam iz unutrasnjosti i apsolutno si u pravu.Nemaju blage veze ili samo nisu zainteresovani - cast pojedincima(o arogantnosti ne bih...),oni koji jesu zainteresovani nemaju uslove ali proces da dobijes uput,recimo za Beograd,je uzas.Kad ti "dobrovoljno" daju uput,mozes da znas "koliko je sati".Meni je mama bolesna i skoro svaki uput je placen!Jednostavno te do te mere "zavlace" da ti na kraju ostane da platis.E,da.A kad pomenes da si bio kod privatnika,u stanju su da te progutaju.
A od tog "vecitog" se godinama naslusasmo kako nam je u zdravstvu sve ruzicasto...
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
174
Ovde kod nas se zakazuje pregled kod lekara opste prakse nekoliko nedelja u napred, to su od skoro uveli , i onda ljudi kojima trebaju lekovi ne mogu da ih uzmu kad im trebaju nego kad dodju na red.A kad dodju tog dana kad im je zakazano cekaju po 3-4 sata, nekada i ceo dan da ih doktor primi. Ima i starijih ljudi koji ne cuju i ne vide, pa i ne znaju kada im je red. A kada ih prime pregled jednog traje po pola sata jer doktor pored pregleda ubacuje i recepte u kompjuter, a nema bas neko iskustvo sa istim, pa to traje i traje.
 
Natrag
Top