не смете се јавно молити у србији?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Prvo, postoje običajem i pravom određena mjesta gdje se ljudi mole Bogu. To su hramovi i domovi. Kakvog smisla ima postupak ovoga čovjeka? Nikakvog osim da skrene pažnju na sebe. A da li je to cilj molitve?
Drugo, ne radi se ovdje o javnom ispoljavanju vjere, nego o običnoj egzibiciji.
Treće, zamislimo situaciju da se svi počnemo tako ponašati? Šta bi to bilo, ako ne cirkus?
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
ovo se dogodilo neposredno pred dolazak Bajdena u Srbiju...taman posla da se pominje glasno Gospod da se narod slucajno ne doseti da je taj isti Bajden sluga antihrista.....
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Ovo samo pokazuje kako izgleda čovek koji je veru shvatio kao krug. Ali, preciznije, kao sam obod kruga-vrlo daleko od centra. A misli da poznaje centar.

Krajne ne potreban slika/stav koji po meni ukazuje na umišljenost u spozniji vere. Ovo čak i nije egzibicija, već bih okarakterisao kao verski fanatizam (doduše nije extreman ali predstavlja pogrešno razumevanje najpre sebe pa onda vere). Šta dobija time što je to uradio? Ništa.
Da se razumemo, nemam ništa protiv toga da se neko javno pomoli. Prolaze ljudi pored crkve, crkva se oglasi zvonom i ljudi se prekrste i kažu šta kažu. Ali ta molitva jesu oni, radi sebe i radi drugih, ali tačno se vidi gde se upućuje.

Pogledajte kako se čovek ‚‚hranio" time što je ćutao a drugi su ga branili. Čak se oseća momenat napetosti. Kako neko može da bude zadovoljan time da mu rezultat takvog stava donese pometnju i excesne situacije? Krajnje loša predstava. Mogu samo da zamislim kako na svakom ćošku u Knezu ili u Bulevaru ili na Terazijama stoji tako grupica i čita sveto pismo. Pa crkva to ne radi jer je to čin forsiranja a forsiranje predstvalja borbu za nešto, da se nešto istera do kraja.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Ovo samo pokazuje kako izgleda čovek koji je veru shvatio kao krug. Ali, preciznije, kao sam obod kruga-vrlo daleko od centra. A misli da poznaje centar.

Krajne ne potreban slika/stav koji po meni ukazuje na umišljenost u spozniji vere. Ovo čak i nije egzibicija, već bih okarakterisao kao verski fanatizam (doduše nije extreman ali predstavlja pogrešno razumevanje najpre sebe pa onda vere). Šta dobija time što je to uradio? Ništa.
Da se razumemo, nemam ništa protiv toga da se neko javno pomoli. Prolaze ljudi pored crkve, crkva se oglasi zvonom i ljudi se prekrste i kažu šta kažu. Ali ta molitva jesu oni, radi sebe i radi drugih, ali tačno se vidi gde se upućuje.

Pogledajte kako se čovek ‚‚hranio" time što je ćutao a drugi su ga branili. Čak se oseća momenat napetosti. Kako neko može da bude zadovoljan time da mu rezultat takvog stava donese pometnju i excesne situacije? Krajnje loša predstava. Mogu samo da zamislim kako na svakom ćošku u Knezu ili u Bulevaru ili na Terazijama stoji tako grupica i čita sveto pismo. Pa crkva to ne radi jer je to čin forsiranja a forsiranje predstvalja borbu za nešto, da se nešto istera do kraja.

Au prijatelju ala si se ti raspisao....a zaboravljas onu glavnu:ne sudite jer ce vam biti sudjeno...a pogotovo ne sudi ako nisi uzeo sve cinjenice u obzir...(pod uslovom da se ikad mogu uzeti sve okolnosti u obzir...)...covek nije egzibicionista vec je pokusao na neki nacin da izjavi svoj bunt zbog dolaska Bajdena u Srbiju i zbog toga sto ga vlast docekuje kao nekakovog "prijatelja" iako je on neko ko je ucestvovao (i ucestvuje) u satanizaciji Srba i svojevremeno bombardovanju i svega sto se oko toga desavalo...covek je samo pokusao na svoj nacin da izrazi ogromnu teskobu koju je svako ko iole drzi do sebe i voli ovu zemlju i narod osecao tada zbog te posete i nacina na koji je izvedena(kompletno zaustavljanje saobracaja u Bg,snajperi po zgradama,zabrana izlaska na terase i otvaranje prozora...............a vlast je jos jednom dokazala da se takva osecanja ovde vise ne smeju imati....a kamoli molitva da se ljudi ne bi setili pravoga Boga i da vladari niti ove zemlje niti svetski mocnici nisu bogovi vec obicni smrtnici....e takva osecanja i Vera ovde vise ne smeju da postoje....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Au prijatelju ala se ti napisa....a zaboravljas onu glavnu:ne sudite jer ce vam biti sudjeno...a pogotovo ne sudi ako nisi uzeo sve cinjenice u obzir...(pod uslovom da se ikad mogu uzeti sve okolnosti u obzir...)...covek nije egzibicionista vec je pokusao na neki nacin da izjavi svoj bunt zbog dolaska Bajdena u Srbiju i zbog toga sto ga vlast docekuje kao nekakovog "prijatelja" iako je on neko ko je ucestvovao (i ucestvuje) u satanizaciji Srba i svojevremeno bombardovanju i svega sto se oko toga desavalo...covek je samo pokusao na svoj nacin da izrazi ogromnu teskobu koju je svako ko iole drzi do sebe i voli ovu zemlju i narod osecao tada zbog te posete i nacina na koji je izvedena(kompletno zaustavljanje saobracaja u Bg,snajperi po zgradama,zabrana izlaska na terase i otvaranje prozora...............a vlast je jos jednom dokazala da se takva osecanja ovde vise ne smeju imati....a kamoli molitva da se ljudi ne bi setili pravoga Boga i da vladari niti ove zemlje niti svetski mocnici nisu bogovi vec obicni smrtnici....e takva osecanja i Vera ovde vise ne smeju da postoje....

Dragi prijatelju ovde više ima negativne osude i nije imalo smisla da sve podvlačim. U mom postu samo je prisutno mišljenje, i to isključivo moje mišljinje. Nigde ne stoji da čovek jeste kriv ili da jeste ludak ili da jeste verski fanatista, već stoji onako kako ja poznajem-mislim. Ali kako stoje stvari na forumu (niko nečita u miru), najverovatnije posle ovog posta, postao sam još jedan neprijatelj.

Pa šta to znači pokušao je da izrazi svoj lični bunt (?). 1450250 srba ima problema. Niti sam rekao da je egzebicionista. Da si malo bolje upoznao sebe, niko ti ne bi mogao zabraniti da se moliš Bogu, jer je to ustvari ne moguće. Jer se ne moliš rukama ili sa svetim pismom. Moliš se svojim dušum. Sama pomisao na Boga je molitva, sama pomisao na bližnjega je molitva. Ja sam prosto iz tvog posta bukvalno video da ti želiš Bajdena ‚‚rešiti". Bio sam u Beogradu kada je on dolazio i kako sam kružio 4 km da bi došao na destinaciju koja je udaljena 200 metara. I šta sam trebao da radim?
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ja sam rekao da je ono egzibicionizam, i ostajem pri tome. ...Htio da izrazi lični bunt? Pa, kako se izražava bunt? To je bar poznato. Izražava se na svakakve načine, ali molitvom na ulici nikako. To je i zloupotrba i skrnavljenje molitve! Molitva služi za obraćanje Bogu, a ne za izražavanje nekakvog bunta. Ako je čovjek želio da se pobuni protiv Bajdenove posjete, mogao je izabrati desetine drugih i prikladnijih načina da to uradi, a ne da vrijeđa i ponižava i svoju vjeru i svoga Boga. Jer, šta je to ako ne uvreda za vjeru, kada manifestaciju koja je isključivo namijenjena za obraćanje Bogu, upotrijebite u sasvim druge svrhe. - u svrhe izražavanja nekakvog svoga ličnog bunta?
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Dragi prijatelju ovde više ima negativne osude i nije imalo smisla da sve podvlačim. U mom postu samo je prisutno mišljenje, i to isključivo moje mišljinje. Nigde ne stoji da čovek jeste kriv ili da jeste ludak ili da jeste verski fanatista, već stoji onako kako ja poznajem-mislim. Ali kako stoje stvari na forumu (niko nečita u miru), najverovatnije posle ovog posta, postao sam još jedan neprijatelj.

Pa šta to znači pokušao je da izrazi svoj lični bunt (?). 1450250 srba ima problema. Niti sam rekao da je egzebicionista. Da si malo bolje upoznao sebe, niko ti ne bi mogao zabraniti da se moliš Bogu, jer je to ustvari ne moguće. Jer se ne moliš rukama ili sa svetim pismom. Moliš se svojim dušum. Sama pomisao na Boga je molitva, sama pomisao na bližnjega je molitva. Ja sam prosto iz tvog posta bukvalno video da ti želiš Bajdena ‚‚rešiti". Bio sam u Beogradu kada je on dolazio i kako sam kružio 4 km da bi došao na destinaciju koja je udaljena 200 metara. I šta sam trebao da radim?

da,ja ne mogu ni voleti niti blanko oprastati nekome ko jeste nesto radio protiv moje drzave i naroda i koji nema nameru da se pokaje zbog toga...ali to ne znaci da ga mrzim vec samo da mi je jasno sta u buducnosti mogu ocekivati od njega....nemam iluziju da je on nekakav prijatelj ni Srbije ni Srba niti da je Bozji covek i zato mi takodje smeta taj slihtarski odnos vlasti...ja sam se "grizao" u sebi zbog njegovog dolaska posto nisam toliko napredovao u Veri da mogu da se molim,onaj momak se javno molio mozda tim cinom pokusavajuci da probudi uspavanu savest ovog naroda ili bar prolaznika toga dana,ti si obilazio 4 km rezignirano zbog svega toga...i sve je to u redu...svako od nas je reagovao na svoj nacin na taj dogadjaj...moj komentar je bio na tvoju ocenu ovog momka gde si cak negde,eto,primetio kako njemu jos i prija paznja koju je izazvao i kako je to rezultat nekakve gordosti a ne smirenja....niko ne kaze da molitva treba da bude javna vec samo da namera tog momka nije bila da "svi vide kako se on moli" ili da bude u centru paznje zbog svog "slavoljublja" vec da uputi javni krik kao hriscanin u zemlji koja se odrice Hrista zarad idolatrije zvane "demokratija i ljudska prava"....a tu slobodu govora smo mogli videti kakva je...ona izgleda vazi i za sodomiste,i "zene u crnom",i za javno uzdizanje Adema Jasarija u sred Beograda,i za "umetnike" koji svoju "umetnost" prikazuju prosipajuci krv po Krstu i Svetom Pismu ismevajuci svestenike.......vazi za sve sline ovoga sveta ali ne vazi za one koji bi da veruju u Hrista i Pravoslavlje....i uzgred,odakle ti ideja da postajes nekakav neprijatelj?zbog mog komentara na tvoj post?ne prijatelju....

Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ja sam rekao da je ono egzibicionizam, i ostajem pri tome. ...Htio da izrazi lični bunt? Pa, kako se izražava bunt? To je bar poznato. Izražava se na svakakve načine, ali molitvom na ulici nikako. To je i zloupotrba i skrnavljenje molitve! Molitva služi za obraćanje Bogu, a ne za izražavanje nekakvog bunta. Ako je čovjek želio da se pobuni protiv Bajdenove posjete, mogao je izabrati desetine drugih i prikladnijih načina da to uradi, a ne da vrijeđa i ponižava i svoju vjeru i svoga Boga. Jer, šta je to ako ne uvreda za vjeru, kada manifestaciju koja je isključivo namijenjena za obraćanje Bogu, upotrijebite u sasvim druge svrhe. - u svrhe izražavanja nekakvog svoga ličnog bunta?

Izvini ako gresim ali koliko sam ja shvatio ti si ateista?ako je to tacno,zamisli koliko je tek pogresan stav ateiste koji zeli da nauci vernika kako ce da veruje?...sta li sve on mozda ne vidi i ne zna......:vorred:
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Izvini ako gresim ali koliko sam ja shvatio ti si ateista?ako je to tacno,zamisli koliko je tek pogresan stav ateiste koji zeli da nauci vernika kako ce da veruje?...sta li sve on mozda ne vidi i ne zna......:vorred:

Da, ateista sam, ali ne radi se ovdje o tome da ja učim vjernika kako ćer se moliti Bogu, nego se radi o etičim i moralnim pravilima i kodeksima i opšteprihvaćenim normama ponašanja bilo koga pa i vjedrnika. Ja samo rezonujem sa stanovišta tih normi.
 
Natrag
Top