не смете се јавно молити у србији?

Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Da, ateista sam, ali ne radi se ovdje o tome da ja učim vjernika kako ćer se moliti Bogu, nego se radi o etičim i moralnim pravilima i kodeksima i opšteprihvaćenim normama ponašanja bilo koga pa i vjedrnika. Ja samo rezonujem sa stanovišta tih normi.

ne,ti rezonujes sa stanovista svojih normi za koje kazes da su opsteprihvacene....na primer,meni kao verniku(a kao sto mozemo da vidimo i dobrom broju prolaznika toga dana) je sasvim jasna priroda tog njegovog cina...i znam da nema veze sa nikakvim "egzibicionizmom"....a opsteprihvacena norma bi valjda trebalo biti da neko ko te je bombardovao nije pozeljan kao gost..ili osuda velicanja siptarskog zlocinca u sred Beograda....a ne da ti licemerno smeta neki jadnicak koji cita glasno molitvu na Trgu Republike i time nikoga ne vredja i ne ugrozava....(sem naravno ove sto im smeta Bog jer sami za sebe veruju da su bogovi...)....to bi valjda trebalo da su "opsteprihvacene norme ponasanja"....ovako to moze samo da se nazove licemerje...jer Bajdena koji je realno ucinio zlo ne umes ni da "opsujes" a ni da se molis za njega...ali "znas" gde "gresi" onaj momak na Trgu....
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
i uzgred,odakle ti ideja da postajes nekakav neprijatelj?zbog mog komentara na tvoj post?ne prijatelju....

Imao sam par duela sa jednim članom ali mi je konstrukt tvog posta izgledao kao njegov model. Ovo je moja greška.
Poštujem tvoje mišljinje. Samo misilim da si previše oštar, to je sve. I opet, to je meni u redu.

(svađi mi se što si iskren u svojim odgovorima, jer neki se u većini slučajeva a neki bogami i non-stop pozivaju na svete spise i na svete oce, samo nikako da pogode suštinu kazivanja istih)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
ne,ti rezonujes sa stanovista svojih normi za koje kazes da su opsteprihvacene....na primer,meni kao verniku(a kao sto mozemo da vidimo i dobrom broju prolaznika toga dana) je sasvim jasna priroda tog njegovog cina...i znam da nema veze sa nikakvim "egzibicionizmom"....a opsteprihvacena norma bi valjda trebalo biti da neko ko te je bombardovao nije pozeljan kao gost..ili osuda velicanja siptarskog zlocinca u sred Beograda....a ne da ti licemerno smeta neki jadnicak koji cita glasno molitvu na Trgu Republike i time nikoga ne vredja i ne ugrozava....(sem naravno ove sto im smeta Bog jer sami za sebe veruju da su bogovi...)....to bi valjda trebalo da su "opsteprihvacene norme ponasanja"....ovako to moze samo da se nazove licemerje...jer Bajdena koji je realno ucinio zlo ne umes ni da "opsujes" a ni da se molis za njega...ali "znas" gde "gresi" onaj momak na Trgu....
Ti bi ovdje trebao dobro razmisliti šta je licemjerje? Da se razumijemo, potpuno se slažem sa tobom i tvojim stavom o Bajdenu i njegovoj posjeti Srbiji. A uobičajene društvene, moralne i druge norme, nisu nikakve moje norme, nego, kao što sam rekao opšteprihvaćene norme. E, u te takve norme ne spada protestovanje molitvom. O tome govorim. Da je momak o kome govorimo protestvovao na bilo koji drugi način protiv te licemjerne posjete, to bi bilo u redu. Kažeš "...neki jadnicak koji cita glasno molitvu na Trgu Republike i time nikoga ne vredja...", ne, ne vrijeđa nikoga, ali vrijeđa molitvu! Zar vi vjernici to ne uviđate?
Još jedna napomena. Politika i političko djelovanje, ima svoje norme i svoja pravila, koja se razlikuju od ostalih društvenih normi. Prema tome, neko ko te je juče bombardovao, kao što si vidio, danas ti dolazi u posjetu sa smiješkom na licu, a naši političati ga dočekuju sa istim takvim smiješkom. I to spada u opšteprihvaćene norme, ali u politici.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Da je momak o kome govorimo protestvovao na bilo koji drugi način protiv te licemjerne posjete, to bi bilo u redu.

Na pimer da ga zavali ciglom, potpali Molotovljevim koktelom, da mu se na*ebe majke iz sveg glasa, da skoči sa beograđanke, da se samoubije sedativima i ostavi oproštajno pismo iza sebe, da se uguši prežderavanjem ćevapima...?????
E da to pi bi bio primereni protest....Daj bre brate Jurivaka...
Ja nit pravdam niti ne ovaj postupak, ali čovek nikog nije maltretiro, nit je pa remetio javni red i mir, nikom nije naneo zlo i tako dalje....
Jeste verovatno hteo da skrene pažnju na sebe a možda i verovatno i na posetu "jebemligakakodaganazovem" ovog stranca...Pa šta...
I nije ni pravo poređenje da je to neki religijski poriv/motiv jako bitan... Brate Jurivaka nije mi bila namera da tebe citiram da bi te "pljuvo" ili da poništim tvoje rezonovanje...Čovek je ipak izabrao molitvu za vid protesta....a ovaj slučaj ipak nije religiozna priča nego mix/koktel politika/patrijotska osećanja/antiglobalizam i nek bude i na kraju i religija....
Nije ni pravi naziv teme...To me sprečava da nastavim dalje...
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Na pimer da ga zavali ciglom, potpali Molotovljevim koktelom, da mu se na*ebe majke iz sveg glasa, da skoči sa beograđanke, da se samoubije sedativima i ostavi oproštajno pismo iza sebe, da se uguši prežderavanjem ćevapima...?????
E da to pi bi bio primereni protest....
Daj bre brate Jurivaka...
Ja nit pravdam niti ne ovaj postupak, ali čovek nikog nije maltretiro, nit je pa remetio javni red i mir, nikom nije naneo zlo i tako dalje....
Jeste verovatno hteo da skrene pažnju na sebe a možd ai na posetu "jebemligakakodaganazovem" ovog stranca...Pa šta...
Nije ni pravi naziv teme...To me sprečava da nastavim dalje...I nije ni pravo poređenje da je to neki religijski poriv/motiv jako bitan...
Brate Jurivaka nije mi bila namera da tebe citiram da bi te "pljuvo" ili da poništim tvoje rezonovanje...Ovaj slučaj ipak nije religiozna priča nego mix/koktel politika/patrijotska osećanja/antiglobalizam i nek bude i na kraju i religija....
Interesantno je kako ti uvijek izvrneš smisao onoga što je rečeno,da bi sa time mogo polemisati. Ustvari, na taj način polemišeš sam sa sobom. Na primjer, počinješ sa ovim: "Na pimer da ga zavali ciglom, potpali Molotovljevim koktelom,..." Hej! Ja nisam govorio o napadu nego o protestu. Za tvoju informaciju, to su dva različita pojma. Ponavaljam, ja samo govorim o tome da je ružno ono što je momak uradio. Moliotva služi nečemu drugom, a ne za protestovanje!
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Interesantno je kako ti uvijek izvrneš smisao onoga što je rečeno,da bi sa time mogo polemisati. Ustvari, na taj način polemišeš sam sa sobom. Na primjer, počinješ sa ovim: "Na pimer da ga zavali ciglom, potpali Molotovljevim koktelom,..." Hej! Ja nisam govorio o napadu nego o protestu. Za tvoju informaciju, to su dva različita pojma. Ponavaljam, ja samo govorim o tome da je ružno ono što je momak uradio. Moliotva služi nečemu drugom, a ne za protestovanje!

Pa ajde mi reci kako bi ti protestvovao....Konkretno...Ili kaži ne bi protestvovao....
Eto ja sam izneo ekstremne vidove, čova je protestvovao molitvom a ti mi reci šta je ispravan protest...I najneverovatnije ti kao ateista tumačiš molitvu kao zloupotrebu u protestu za koji se manje više svi slažemo da je ispravan....Pa šta ti sad braniš, čiji koji kakav stav, ne razumem...Zloupotreba molitve u civilnom društvu??? Šta to znači????
Uopšte nije stvar da hoću da polemišem, nego tvrdim da svako ima pravo na svoj pristup/viđenje protesta i vidjenje o tome šta ima ili nema smisla uraditi u tim trenucima...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Interesantno je kako ti uvijek izvrneš smisao onoga što je rečeno,da bi sa time mogo polemisati. Ustvari, na taj način polemišeš sam sa sobom. Na primjer, počinješ sa ovim: "Na pimer da ga zavali ciglom, potpali Molotovljevim koktelom,..." Hej! Ja nisam govorio o napadu nego o protestu. Za tvoju informaciju, to su dva različita pojma. Ponavaljam, ja samo govorim o tome da je ružno ono što je momak uradio. Moliotva služi nečemu drugom, a ne za protestovanje!

Ne...ruzno je da ti kao ateista pricas meni kao verniku da je molitva nesto drugo a ne ono sto je onaj momak radio i da je ono zbog necega neprimereno...meni kao verniku ni najmanje ne smeta molitva tog momka na glas na Trgu Republike jer shvatam taj cin....ali me zato uzasno iritira kad,na primer,nek crkveni velikodostojnik krsi kanone i moli se sa jereticima...ili priznaje papi nekavo prvenstvo......a ti ces to nazvati cinom "hriscanske ljubavi i pomirenja"...a ja rusenjem Crkve....ali mene ces,po toj logici, nazvati netolerantnim zato sto se tome protivim....i nece te zanimati sustina vec puka forma....kao sto i u ovom slucaju ne vidis dalje od forme...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
P aajd mi kaži kako bi ti protestvovao....Konkretno...Ili kaži ne bi protestvovao....
Eto ja sam izneo ekstremne vidove, čova je protestvovao molitvom a ti mi reci šta je ispravan protest....
uopšte nije stvar da oću da polemišem nego svako ima svoj pristup protestu i vidjenje o tome šta ima ili nema smisla uraditi u tim trenucima...

Nemam ništa protiv toga što je momak osjetio potrebu da protestuje u slučaju o kome govorimo. Naprotiv. Zašto nije izabrao drugi način? Recimo, da je napisao veliku parolu sa nekom adekvatnom porukom, tipa, "Ubice srpskog naroda nisu dobrodošle u Srbiju" i sl. i stao sa tom parolom na Trg Republike..., em bi to imalo smisla, em bi ga svako razumio, em ne bi vrijeđao molitvu.

Ne...ruzno je da ti kao ateista pricas meni kao verniku da je molitva nesto drugo a ne ono sto je onaj momak radio i da je ono zbog necega neprimereno...meni kao verniku ni najmanje ne smeta molitva tog momka na glas na Trgu Republike jer shvatam taj cin....ali me zato uzasno iritira kad,na primer,nek crkveni velikodostojnik krsi kanone i moli se sa jereticima...ili priznaje papi nekavo prvenstvo......a ti ces to nazvati cinom "hriscanske ljubavi i pomirenja"...a ja rusenjem Crkve....ali mene ces,po toj logici, nazvati netolerantnim zato sto se tome protivim....i nece te zanimati sustina vec puka forma....kao sto i u ovom slucaju ne vidis dalje od forme...
Čovječe, ja ne govorim o tome šta je molitva ne go o tome za šta se ona upotrebljava. Sem toga, nagađaš o mom stavu oko ekumennizma,
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Nemam ništa protiv toga što je momak osjetio potrebu da protestuje u slučaju o kome govorimo. Naprotiv. Zašto nije izabrao drugi način? Recimo, da je napisao veliku parolu sa nekom adekvatnom porukom, tipa, "Ubice srpskog naroda nisu dobrodošle u Srbiju" i sl. i stao sa tom parolom na Trg Republike..., em bi to imalo smisla, em bi ga svako razumio, em ne bi vrijeđao molitvu.

Stigli smo do suštine brate moj....
Svi smo za čin protesta protiv boravka ovogzapadnogmajmuna, tvoj stav si iskazao, neću da ga komentarišem, jer predlog parole je suština, ali ti i još i mnogi drugi, verovatno, to vide kao primereno, ali ovaj čova je izabrao drugu parolu i pristup protestu...I budi siguran da nije uvredio nijednoga vernika a ni molitvu... Verovatno, kod većine nije ni izazvao pravi efekat, a i pubovi su pristupili ko balavani ovom problemu...
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Nemam ništa protiv toga što je momak osjetio potrebu da protestuje u slučaju o kome govorimo. Naprotiv. Zašto nije izabrao drugi način? Recimo, da je napisao veliku parolu sa nekom adekvatnom porukom, tipa, "Ubice srpskog naroda nisu dobrodošle u Srbiju" i sl. i stao sa tom parolom na Trg Republike..., em bi to imalo smisla, em bi ga svako razumio, em ne bi vrijeđao molitvu.

Covek je kao pravoslavni vernik izrazio svoj protest u skladu sa svojom Verom...molitvom.....islamski ekstremista bi mozda dignuo autobus u vazduh....gej aktivista bi obukao tange i vristao zahtevajuci svoja "prava"(njemu se sbvakako ebe i za Srbiju i srpski narod...),clan OTPOR-a bi,dok mu placaju iz inostranstva,stampao mastovite i zapaljive parole i lupao u serpe...ako ne placaju-otisao bi u drugu drzavu da obuci nekoga drugoga to da radi i da mu za to plate,zene u crnom bi trazile od Bajdena da ih spase od zlikovaca Srba,"demokratska omladina" zutih bi palilka baklje na Trgu u nekoj svojoj sumanutoj viziji svoje "pobede" zbog dolaska podpredsednika Amerike i njene nesumnjive "podrske demokratiji" u Srbiji..........svako ima svoj vid protesta i svako vidi svet drugacije...razlika je samo ko trazi Istinu beskompromisno a ko vise voli cesanje usiju....a Istina je teza za cuti dok se ne naviknes da je slusas...ali ako se ne naviknes-ceo zivot provedes u lazi....a usput,zbog dolaska Bajdena,iz predostroznosti su zabranili svako okupljanje i proteste......da bi mogli svi da budu "nasmejani,srecni i bezbrizni" u setnji kroz grad prikazanoj u dnevniku 2....a vala i u dnevniku 3.....

Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Čovječe, ja ne govorim o tome šta je molitva ne go o tome za šta se ona upotrebljava. Sem toga, nagađaš o mom stavu oko ekumennizma,
[/QUOTE]
pa bas me zanima sta ti kao ateista zameras ekumenizmu....pa on bas propoveda "mir,ljubav i slogu" medju svim "hriscanima" i tvrdi da su sve razlike nebitne...a svetski savez srkava cak "propoveda" jednakost medju svim "veroispovestima" sveta.....vazna je samo ta "ljubav"....zar to nije sve sto ateisti ocekuju?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top