Navigacije, mape, uređaji, uporedivanje i analiza mapa - here, tom tom, topmap

Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Znači, na osnovu ovog jednog primera zaključak je da iGO sa Here 2022.Q2 mapama loše rutira?
Ne! Nadam se da je zaključak jasan. Pogrešno rutira SAMO SA HERE 2022.Q2 mapom jer sam u istom postu napisao da ista navigacija , sa TomTom mapom, rutira korektno. I ništa više... Nažalost, neko od kreatora Foruma je bio "pametan" i zabranio Edit nakon sat vremena. Inače, precizan naslov bi bio: iGO Israel NextGen navigacija loše rutira sa HERE 2022.Q2 mapom u Beogradu. Nisam želeo da zatrpavam temu postovima i nisam pisao novi samo zbog tog dodatka. Juče sam probao istu rutu sa HERE WeGo navigacijom. Od iste početne tačke, do iste destinacije. IDENTIČNO rerutira u istom delu grada, s tim da je i početno rutiranje dosta diskutabilno. Što se mene tiče, ja više nemam poverenja u HERE mape. Izgleda da ne valjaju...Naravno, ovo sam želeo da napišem, ali nisam žurio jer ne smatram da je toliko urgentno i da "negde gori". S druge strane, čekao sam da vidim, možda je još neko primetio nešto slično na nekoj drugoj lokaciji sa istom mapom HERE 2022.Q2...
Dakle, zaključio sam da je mapa HERE 2022.Q2 NEISPRAVNA na pomenutoj lokaciji. Očigledno, to nema veze sa navigacijama! Ipak, morao sam da napišem s kojom navigacijom sam to primetio...
Ako je potrebno, izviniću se iGO Israel NextGen navigaciji :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20220721_140924_com.here.app.maps.jpg
    Screenshot_20220721_140924_com.here.app.maps.jpg
    52,8 KB · Pregleda: 10
  • Screenshot_20220721_141459_com.here.app.maps.jpg
    Screenshot_20220721_141459_com.here.app.maps.jpg
    45 KB · Pregleda: 9
  • Screenshot_20220721_141553_com.here.app.maps.jpg
    Screenshot_20220721_141553_com.here.app.maps.jpg
    45,3 KB · Pregleda: 10
  • Screenshot_20220721_141702_com.here.app.maps.jpg
    Screenshot_20220721_141702_com.here.app.maps.jpg
    47,6 KB · Pregleda: 10
  • Screenshot_20220721_141731_com.here.app.maps.jpg
    Screenshot_20220721_141731_com.here.app.maps.jpg
    45 KB · Pregleda: 18
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Presao sam kroz Bosnu u poslednjih mjesec 3000km. Najbolja mapa za mene je Google Maps. Vozio sam kroz sume i ravnice, kroz sela i planine. Jedina zamjerka je sto nema prekrsajne kamere. Sve ostalo je za 5....
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Iduce sedmice putujem za Livno. Google Maps mi daje rutu preko Travnika, Bugojna i Kupresa. Sygic sa Here mapama mi daje rutu preko Jablanice i Prozora koja je kraca od GM rute za nekoliko kilometara ali koja je prepuna na lakat krivina gdje se ne mogu dva putnicka auta mimoici. Tom rutom sam isao prosle godine ali sam se umorio i fizicki i psihicki. GM daje duzu rutu koja je mnogo bolja i laksa za vozit...Za sve rute na ovom proputovanju sam koristio GM u jednom pravcu a povratak je bio sa Sygic ili TomTom NDS. Tako da moj izbor navigacije je GM.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
21
Nažalost, neko od kreatora Foruma je bio "pametan" i zabranio Edit nakon sat vremena. Inače, precizan naslov bi bio: iGO Israel NextGen navigacija loše rutira sa HERE 2022.Q2 mapom u Beogradu.

Dakle, zaključio sam da je mapa HERE 2022.Q2 NEISPRAVNA na pomenutoj lokaciji. Očigledno, to nema veze sa navigacijama! Ipak, morao sam da napišem s kojom navigacijom sam to primetio...
Ako je potrebno, izviniću se iGO Israel NextGen navigaciji :)

Gospodine profajleru, Vi niste naslovili svoje pisanije sa, kako kažete, "HERE mapa je NEISPRAVNA na navedenoj lokaciji", što ste potvrdili i u ovoj tužbalici koristeći drugu navigaciju, već ste to naslovili boldovano u ljubicastoj boji sa "iGO Israel NextGen navigacija loše rutira sa HERE 2022.Q2 mapama". E, sad procitajte ponovo sta sam pitao/prokomentarisao? Ne mislim da je opazanje za pohvalu, niti sam ga docekao na noz.

Mogu za svakog proizvodjaca mapa da Vam navedem neku "gresku", ali nemam nameru da se bavim screenshotovima zbog cega, cenim, ljudi manje i pisu jer uvek agresivno reagujete, pogotovo ako neko pomene da postoji greska na Google mapama.
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
Iduce sedmice putujem za Livno. Google Maps mi daje rutu preko Travnika, Bugojna i Kupresa. Sygic sa Here mapama mi daje rutu preko Jablanice i Prozora koja je kraca od GM rute za nekoliko kilometara ali koja je prepuna na lakat krivina gdje se ne mogu dva putnicka auta mimoici. Tom rutom sam isao prosle godine gdje sam se umorio i fizicki i psihicki. GM daje duzu rutu koja je mnogo bolja i laksa za vozit...Za sve rute na ovom proputovanju sam koristio GM u jednom pravcu a povratak je bio sa Sygic ili TomTom NDS. Tako da moj izbor navigacije je GM.
A sto ne probas sygic sa tt mapama
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Prvi put nisam slušao Google Maps i jedva se izvukao

I danas, kao i svaki put kada vozim, pokrenuta mi je navigacija GMaps. Nažalost, radila je u pozadini, na ekranu sam snimao parametre rada motora u mom automobilu a ton smanjio da bismo na miru razgovarali. Put znam i ja napamet a i automobil. Najčešće se tako vraćam kući sa Liona, auto-putem, Bulevarom Vojvode Putnika i kroz Košutnjak...

Ukratko: Deo Vojvode Putnika je ZATVOREN ka Miloševom konaku. Svi mi "pametni" vozači smo vozili IZA VOĐE, kao guske u magli. Ni znak "Zabranjen saobraćaj" nas nije zaustavio. Trebalo je odmah sa kružnog toka voziti Užičkom ulicom, kako je i @googlemaps savetovao.

Nažalost, popodne je zatvoren deo puta Vojvode Putnika, posle Topčiderske zvezde i morao sam brzo da se odlučim kada sam naišao na barijeru... Krenuo sam za ostalim vozilima iako ne poznajem ovaj kraj. Mislio sam da neko ispred mene poznaje lokalne ulice. Ali, i oni su krenuli za nekim, po inerciji, i vrlo brzo stigli u deo gde su se zaglavili. Srećom, ja sam mogao da se okrenem na vreme i ipak stigao kući bez velike muke. Ovi ispred mene, na poslednjoj slici, ne znam kako su nastavili i kada su se izvukli...

1659461210799.png

Ipak, moram priznati da smo se svi obrukali. "Vođa" je ignorisao čak znak "Zabranjen saobraćaj" (treća slika ili prva u donjem redu) a ni to nas nije zaustavilo. Verovali smo, kao u Domanovićevoj satiri "Vođa", onome ko je predvodio "ovce"... Ali, svaka škola se plaća. Teško da ću u dogledno vreme voziti a da makar ne slušam GMaps u pozadini, iako nije na ekranu...

U prilogu se vidi da je navigacija vodila putem kojim bismo i izašli, iako smo svi skrenuli desno ispred barijere. Vidi se da sada i GMaps i navigacija TomTom GO Navigation imaju podatak da je put zatvoren i korektno vode posle kružnog toka "Topčiderska zvezda" čuvenom Užičkom ulicom i dalje u Teodora Drajzera, kako sam i stigao kući nakon polukružnog u onoj šumi (četvrta slika)...

Dakle, verovatno je GMaps nekoga loše vodila i dovela u sličnu situaciju, ali se vidi da bi u Beogradu danas dobro obavila svoj posao. Prema tome, kolega @Dubioza Kolektiv, bez obzira na nedostatak prekršajnih kamera, verujem da ćeš biti zadovoljan i na dalje vođenjem navigacije GMaps. Ja odavno smatram da bolje nema...
 

Prilozi

  • Screenshot_20220802_181342_com.google.android.apps.maps.jpg
    Screenshot_20220802_181342_com.google.android.apps.maps.jpg
    57,8 KB · Pregleda: 14
  • 7.jpg
    7.jpg
    107,6 KB · Pregleda: 9
  • 74.jpg
    74.jpg
    51,7 KB · Pregleda: 12
  • 72.jpg
    72.jpg
    57,2 KB · Pregleda: 12
  • Screenshot_20220802_181631_com.tomtom.gplay.navapp.jpg
    Screenshot_20220802_181631_com.tomtom.gplay.navapp.jpg
    63,1 KB · Pregleda: 11
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
69
Samo da pomenem da se pojavila aplikacija iza koje stoji Huawei - Petal Maps. Kako to obično biva sa Kinezima, u pitanju je manje-više kopija Google Maps, uz neke razlike u interfejsu. Čak su iskopirali i najveću manu GMaps - nema opcije da se izbegavaju neasfaltirani putevi. Tačnije, čitava priča oko izbegavanja bilo čega i odabira načina rutiranja deluje infantilno - videćete kad probate na šta mislim. Ipak, jedna stvar je potpuno drugačija - koriste TomTom kao provajdera mapa, zato mi i deluje kao zanimljiva aplikacija koju treba ispratiti u narednom periodu. Činjenica da Huawei stoji iza ovoga garantuje ozbiljnost i stalna unapređenja, rekao bih. Probao sam par ruta, deluju prilično logično i rekao bih bolje od Sygic-a npr., ali još je rano za neku ozbiljniju ocenu.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Pojavila se nekoliko meseci kod nas (inače postoji par godina), i što je najveća mana trenutno, nema kompletnu (za nas nikakvu) jezičku podršku.
Moraju još mnogo da rade na interfejsu i opcijama, i ostaje da se nadamo da neće ubaciti svoje glupave reklame.
 
Natrag
Top