Navigacije, mape, uređaji, uporedivanje i analiza mapa - here, tom tom, topmap

Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
67
Uz malo Google Translate i logike moglo se skontati da BLITZER radi na Realtime sistemu (useri javljaju polozaj kamera, guzve, saobraćaj zastoja) ostatak koristi SCDB bazu. To znači da može doći. po. pogrešnog javljanje ili u Balkan slučaju "neaktivnosti" "Vani" je to srećom ipak punooo bolje.

Ali nismo svi tehnički dorasli ovom zadatku i ne treba pljuvati nesto sto ne razumijemo. A dotični je poznat svima na forumu vec tako da... ne čudi njegov gnjev zbog nesnalazenja i nedostatka znanja i škole da se shvati kako rade navigacije i programi.

Jako bitan faktor rada je VALIDACIJA prijave. Kada nas nekoliko prijavi kameru itd app čeka određen broj pa tek. onda postavi u program. Takodjer prilikom upozorenje app pita da li je ta kamera i dalje tu. Jako cool stvar da se drži tačnim sve. Sličan sistem radi i TomTom za svoje mobilne kamere. Ostalo je SCDB baza za koju znamo koliko je tačna. Ako se ne varam za Europu zadnji paket SCDB sadrži preko 100 hiljada kamera (fix, tunel, mobil itd itd)

Iz tog razloga često se može učiniti "neiskusnom" useru da app i dalje pokazuje kameru koja nije tu. Sa druge strane ako trenutno neka. kamera nije tu u narednih sat/dva dan netko ce vec poslati dojavu. To je taj doprinos Community-a. BLITZER tako radi i to su mu i prednosti i mane istovremeno. Bolje malo "prikociti" pa da kamera više nije tu nego dobiti kaznu za. kameru koja nije prijavljena.

Preko 5 miliona Downloads free verzije i 1+ milion PRo verzije ipak. govore da nesto sa postom iznad ne štima. Ipak autor posta iznad je poznat svima na forumu i žargonski rečeno svi "odmahnu rukom"

Meni a i većini pogotovo u DE a i Boga mi vozačima kamiona ova app je spasila vozačke dozvole. Evo ide već treća godina ja bez kazne za brzinu od kako vozim sa Blitzer. de MOD.

Savjetujem svim vozačima koji voze EU a ogotovo Njemacka da probaju BLITZER i vidjet ce o čemu se radi. Kod nas je opšti problem sto svi. slabo doprinosimo zajednici zato i imamo takve rezultate. Ovdje u DE Blitzer community je jak i javljaju čak kvarove na putu da vozači.paze da ne bi došlo do nesreće ako naletite na parkiran auto ili službu.

Moj najveći problem su bile mobilne kamere naročito koje postave tokom radova (tada su i kazne gore). Naravno tu su Autoput kamere kao i ostale fixne.

Ja samo savjetujem da se proba ono što i sam. koristim a i svi kojima sam. dao zahvalni su. Moze se besplatno probati a. i. skinuti MOD verzija sa. neta. Znaci ne košta vas nista, ne navodim nikoga da baca pare nego želim da doprinesem forumu i ako nekog spasim kazne ja zadovoljan.


Sretno svima i vozite uz bilo kakav app koji vas spasi kazne ili pogrešne rute bio to TomTom IGo ili Garmin Blitzer. de itd itd.

Ja kada sjedam. u auto prva stvar koja se automatski pokreće je BLITZER jer je naštiman čim krene Bluetooth aktivira se i šalje zvuk na Android Auto.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Radarbot vs Blitzer.de_PLUS

Nije baš jedino ta Blitzer aplikacija koja može vozače korisno upozoravati na približavanje prekršajnim kamerama. Identične mogućnosti ima i aplikacija Radarbot, s tim što Radarbot ima opcije koje joj daju prednost nad preporučenom i diskutabilnom Blitzer. To su:

1) Radarbot istovremeno ima integrisanu navigaciju, zajedno sa POI na bazi HERE mape.
2) Radarbot ima upisane vrednosti o dozvoljenoj brzini (HERE izvor) i upozorava vozača kada prekorači, zvučno i vizuelno, za razliku od Blitzer koja ovo nema.
3) Radarbot ne prijavljuje kamere pored kojih nećemo proći, kao aplikacija Blitzer.
4) U aplikaciji Radarbot se može podesiti "osetljivost" tj. udaljenost u kojoj počinje upozorenje na približavanje prekršajnoj kameri, od 250m do 1.000m. Kolega @dzeksonbauer, ja nisam uspeo da pronađem gde se to u aplikaciji Blitzer može podestiti udaljenost do kamere...
5) Aplikacija, pošto je to istovremeno i solidna navigacija, je nešto skuplja ali se i njena MOD verzija može pronaći na netu.

Po mom mišljenju jedino korektno poređenje je ono slikovito. Opisno ne mora biti jasno svakome.

1644017462623.png

Kratak opis. Slika 1 pokazuje da kameru u Bulevaru Vojvode Mišića istovremeno vide obe aplikacije, vidžet Blitzer je uspravan, ispod njega je vidžet aplikacije Radarbot, aplikacija podešena na 1.000m. Na sl.2 se vidi da NIJEDNA aplikacija ne upozorava na kameru u Ustaničkoj ulici, onoj kod Specijalnog suda, koju sam pomenuo u prethodnom postu. A vozio sam pored te kamere, samo u suprotnom smeru. Iz kog razloga je Blitzer "vidi" čak sa auto-puta, ostaje enigma. Ponovo se Blitzer oglasila na auto-putu za tu istu kameru, to su slike 3 i 4. Na njima se vidi da aplikacija Radarbot upozorava SAMO na prekoračenje dozvoljene brzine što je veoma korisno ako se koristi navigacija GMaps. Na slikama 5 i 6 se još jednom vidi pogrešno upozorenje aplikacije Blitzer na kamere pored kojih nećemo proći. Aplikacija Radarbot je mnogo kvalitetnija i ne dozvoljava sebi takvu grešku. Napomenuo bih da u toj vožnji nisam aktivirao navigacioni mod aplikacije Radarbot, dakle ni ona ne zna gde nameravam voziti.. U prilogu sam se nalaze još nekoliko slika u vezi sa možda korisnijom aplikacijom Radarbot. Iskreno, problem sa kamerama se tako ne rešava.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220123_214639_com.vialsoft.radarbot_free.jpg
    Screenshot_20220123_214639_com.vialsoft.radarbot_free.jpg
    39,5 KB · Pregleda: 43
  • Screenshot_20220123_214649_com.vialsoft.radarbot_free.jpg
    Screenshot_20220123_214649_com.vialsoft.radarbot_free.jpg
    33,2 KB · Pregleda: 26
  • Screenshot_20220123_214658_com.vialsoft.radarbot_free.jpg
    Screenshot_20220123_214658_com.vialsoft.radarbot_free.jpg
    31,9 KB · Pregleda: 22
  • Screenshot_20220123_214707_com.vialsoft.radarbot_free.jpg
    Screenshot_20220123_214707_com.vialsoft.radarbot_free.jpg
    47,5 KB · Pregleda: 20
  • Screenshot_20220123_220319_com.vialsoft.radarbot_free.jpg
    Screenshot_20220123_220319_com.vialsoft.radarbot_free.jpg
    41,8 KB · Pregleda: 21
  • Screenshot_20220123_220450_com.vialsoft.radarbot_free.jpg
    Screenshot_20220123_220450_com.vialsoft.radarbot_free.jpg
    32,6 KB · Pregleda: 22
  • Screenshot_20220123_221259_com.vialsoft.radarbot_free.jpg
    Screenshot_20220123_221259_com.vialsoft.radarbot_free.jpg
    58,8 KB · Pregleda: 21
  • Screenshot_20220123_223159_com.vialsoft.radarbot_free.jpg
    Screenshot_20220123_223159_com.vialsoft.radarbot_free.jpg
    65,2 KB · Pregleda: 26
  • Mail.jpg
    Mail.jpg
    55,1 KB · Pregleda: 32
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Prekršajne ili Nadzorne kamere u Beogradu ?

Dve-tri godine unazad se nagoveštava stroža kontrola Policije korišćenjem Prekršajnih kamera. Pisani mediji su objavljivali i "precizne" lokacije kamera i njihovu namenu... Ali kamera tada nije bilo na tim adresama...

Povremeno skinem kameru iz automobila i pregledam snimke. Tako sam napravio dosta veliku bazu snimljenih lokacija sa NEKIM kamerama. Čemu služe, za sada ne znam! Dok ne vidim da neko objavi Prekršajni nalog sa neke lokacije i zahtev da se plati kazna, ne možemo znati da li su novopostavljene kamere, kojih Beograd ima i više stotina, spremne za korišćenje... Kod mene je pored tog tehničkog pitanja (da li kamere već rade ili ne), prisutno i ono ozbiljnije pitanje: da li su te kamere montirane za Nadzor saobraćaja ili se koriste ili će se koristiti kao Prekršajne... Na ovaj način započinjem ponovo temu koju smo nekada lepo odradili za navigaciju iGO...

Ovo je kamera kod Pijace "Đeram". Može se zaključiti, po obliku opreme i lokaciji pre semafora, da je to kamera koja bi trebalo da beleži prolaz kroz crveno svetlo, eventualno i da snima brzinu...

1653172593373.png

Za kamere na mostu "Gazela" pretpostavljam da su namenjene isključivo za Policijski nadzor jer ne verujem da mere brzinu koja tu nije moguća zboga svakodnevnih velikih gužvi. Međutim, nove kamere u "Bulevaru heroja sa Košara" će sigurno meriti brzinu na silasku sa Mosta na Adi i ulaz u Novi Beograd - slika u Prilogu "Most na Adi, nizbrdo u N. Bgd". Na mestu u blizini su se ranije mogle videti radarske patrole i saobraćajni policajci su mi jednom rekli da je najbolje da se tu postave kamere... Jer, tada su svakog dana dobijali uputstvo koja je brzina dozvoljena tog dana umesto pogrešno propisane 50km/h, pošto Policija tumači da je to saobraćajnica u naselju !?

1653173021412.png

Međutim, nije mi jasno da li kamera na Ibarskoj magistrali, na novom kružnom toku na ulazu u Beograd iz smera Čačka, može biti Prekršajna. Šta bi kažnjavali... Pokrenuo sam akciju na društvenoj mreži Tviter da svako ko dobije Prekršajni nalog, ukoliko želi, slika taj zahtev i da na taj način počnemo da razjašnjavamo namene kamera u Beogradu: koja kamera je počela da snima i šta snima... Ja sam 2011. dobio zahtev da platim kaznu zbog "vožnje u žutoj traci". Izvukao sam se jer je sudija bila korektna žena i shvatila da ipak nisam napravio neki prekršaj. Nisam na vreme napustio žutu traku nakon što sam se uključio na Brankov most. U MUP-u su prihvatili moju "odbranu" da sam samo kasno izašao iz žute trake (snimak prekršaja je u Prilogu). U MUP-u znaju da se kamera automatski uključuje čak i ako su samo 2 točka u zabranjenoj traci... Sada na Brankovom mostu i dalje stoji da je zabranjeno voziti u žutoj traci, ali je kamera postavjena za smer prema centru grada tek na kraju žute trake!? Ipak, mnogo ozbiljije pitanje je da li, i koje, kamere beleže prolaz kroz Crveno svetlo... pošto je taj prekršaj dosta "skuplji", a obavezno je i privremeno oduzimanje vozačke dozvole.

Dok se ne uverimo u namenu ogromnog broja novopostavljenih kamera u Beogradu, možda i u celoj Srbiji, jedino nam preostaje da nas prisustvo ovolikog broja kamera "natera" da vozimo pažljivo, prema saobraćajnim propisima, bez obzira da li nam se ti propisi dopadaju ili ne... da li se sa njima slažemo ili ne!
 

Prilozi

  • Gazela.jpg
    Gazela.jpg
    99,4 KB · Pregleda: 12
  • OS B Strahinja 1.jpg
    OS B Strahinja 1.jpg
    126,9 KB · Pregleda: 10
  • Kamera Vojislava  Ilica.jpg
    Kamera Vojislava Ilica.jpg
    135,9 KB · Pregleda: 11
  • Brankov most zuta.jpg
    Brankov most zuta.jpg
    104,5 KB · Pregleda: 10
  • Jurija Gagarina 1.jpg
    Jurija Gagarina 1.jpg
    97,2 KB · Pregleda: 10
  • Juzni bulevar.jpg
    Juzni bulevar.jpg
    130,5 KB · Pregleda: 11
  • Kamera Ibarska 1.jpg
    Kamera Ibarska 1.jpg
    108,3 KB · Pregleda: 14
  • Kamera Zuto Brankov Most.jpg
    Kamera Zuto Brankov Most.jpg
    141 KB · Pregleda: 14
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Prekršajne ili Nadzorne kamere u Beogradu ?
ODLIČNA tema za razmišljanje.

Dodao bih samo da je velika sramota za nas da posle ovoliko godina rasprava i prepucavanja ovde na forumu ko za bolje-više, koja navigacija bolje navodi, koji skin je bolji mi nemamo normalan speedcam fail.

Setite se onoliko problema da se kreira jedan normalan speedcam za metenje prosečne brzine. Nešto je započeto po tom pitanju, kao prvo kamere su netačno pozicionirane jer su koordinate skidane sa različitih izvora a ne sa lica mesta, kao drugo nismo mogli da se odlučimo kojom metodom meriti sa jednom ili sa dve kamere, onda je nešto brisano, onda je nešto dodavano i sada to sad ničemu ali bukvalno ničemu ne služi.

Da ne pominjem ove mobilne moguće radarske kontrole i ove što svuda niču ko pecurke ti fajlovi su bukvalno ne upotrebljivi i skidanju su sa ko zna kojih izvora nekoih aplikacija za prijavu, društvenih mreža itd.

Kako neko tamo negde može bolje da zna gde policija čeka ili gde se nalazi u mom kraju od mene.

Trebalo bi kreirati novu temi samo za speedcam i ako bi svako u svom kraju snimio GPS Koordinate i to podelio mogli bi smo kreirati jedan ili više po kategorijama speedcam fail koji bi bio savršen.

Naravno pod uslovom da podaci budu tačni TACNA GPS lokacija tačan smer, daklem da to prijavljuju ljudi koji tamo zive a ne neko ko je u prolazu, prošo sam tu video policiju dok sam snimio GPS lokaciju ja sam već prošo kilometar ili dva od tog mesta i to onda nije validna informacija.

Nego samo tačne koordinate vidiš negde policiju da ceka sutra dan kad ih nema na tom mestu a ti se vraćas sa posla staneš snimis sve lepo i onda nema grešaka sve je tačno.

Isto tako za naplatne rampe staneš na rampu da platiš putarinu i snimiš koordinate a ne ovako kao sad, na primer kamera za prosečnu brzinu na ulazu i izlazu za aleksinačke rudnike je postavljena tako blizu samom auto putu da ti normalno voziš auto putem, samo počne kraj merenja prosečne brzine, odma posle par sekundi na deonici ste na kojoj se meri prosečna brzina, onda kreće sve iz početka, tako jedno milion puta do Beograda.

I tako uvek stalno i iz početka, nešto započnemo, onda se ovde na forumu svađamo, prepucavamo, onda neko sam na svoju ruku odradi nešto polovično, podeli na forumu zarad lajkova na kraju sve znamo sve imamo a realno nemamo ništa.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Da li radarbot moze da se koristi uz Igo perasimic mod ?
Boro, obe aplikacije, i Radarbot i Blitzer.de_PLUS mogu da rade u kombinaciji sa bilo kojom navigacijom koju koristiš. Podesi se tz. vidžet mod, aplikacije radi u pozadini, a na ekranu su samo njeni osnovni elementi: brzina i vizuelna upozorenja. Naravno, obe aplikacije se i zvučno oglašavaju. Dakle, možeš normalno, kao i do sada, koristii navigaciju "Igo perasimic mod". iGO će te takođe upozoravati na kamare ispred, a upozoravaće i Radarbot i Blitzer.de_PLUS sa podacia iz svojih Baza, kao i onim koji su dodati iz "zajednice vozača"...

Međutim, sa ovolikim brojem kamera samo u Beogradu, jutros sam pročitao ovo:

"MUP Srbije je najavio da će do kraja 2021. biti postavljeno 1.000 kamera na oko 800 lokacija koje će, između ostalog, snimati i saobraćajne prekršaje. Za sada, aktivirane su kamere na 37 mesta u gradu, još tri su u pripremi, a na svima njima vam preti, u slučaju nepoštovanja propisa, "čestitka na kućnu adresu". Sa sve snimkom vašeg automobila u prekršaju",

neće nam mnogo značiti nijedna aplikacija. Iskreno, možda je tako i bolje. Ne bismo mogli da vozimo, stalno bi se oglašavalo neko upozorenje... Zato sam i napisao da, ukoliko vozimo po propisima, nema problema. Verovatno je zato u nekim evropskim državama zabranjeno korišćenje i radar detektora a i navigacija sa upozorenjem na policijske patrole...

Ipak, koliko se sećam, nekada je i ova oblast bila pravno regulisana. Postavljane su table "Radarska kontrola" i to se poštovalo... Zamoliću Beokom servis, koji pomaže građanima, da zatraži od MUP-a SPISAK SVIH PREKRŠAJNIH KAMERA i ŠTA ONE POJEDINAČNO SNIMAJU.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
ODLIČNA tema za razmišljanje.

Dodao bih samo da je velika sramota za nas da posle ovoliko godina rasprava i prepucavanja ovde na forumu ko za bolje-više, koja navigacija bolje navodi, koji skin je bolji mi nemamo normalan speedcam fail.

Setite se onoliko problema da se kreira jedan normalan speedcam za metenje prosečne brzine. Nešto je započeto po tom pitanju, kao prvo kamere su netačno pozicionirane jer su koordinate skidane sa različitih izvora a ne sa lica mesta, kao drugo nismo mogli da se odlučimo kojom metodom meriti sa jednom ili sa dve kamere, onda je nešto brisano, onda je nešto dodavano i sada to sad ničemu ali bukvalno ničemu ne služi.

Da ne pominjem ove mobilne moguće radarske kontrole i ove što svuda niču ko pecurke ti fajlovi su bukvalno ne upotrebljivi i skidanju su sa ko zna kojih izvora nekoih aplikacija za prijavu, društvenih mreža itd.

Kako neko tamo negde može bolje da zna gde policija čeka ili gde se nalazi u mom kraju od mene.

Trebalo bi kreirati novu temi samo za speedcam i ako bi svako u svom kraju snimio GPS Koordinate i to podelio mogli bi smo kreirati jedan ili više po kategorijama speedcam fail koji bi bio savršen.

Naravno pod uslovom da podaci budu tačni TACNA GPS lokacija tačan smer, daklem da to prijavljuju ljudi koji tamo zive a ne neko ko je u prolazu, prošo sam tu video policiju dok sam snimio GPS lokaciju ja sam već prošo kilometar ili dva od tog mesta i to onda nije validna informacija.

Nego samo tačne koordinate vidiš negde policiju da ceka sutra dan kad ih nema na tom mestu a ti se vraćas sa posla staneš snimis sve lepo i onda nema grešaka sve je tačno.

Isto tako za naplatne rampe staneš na rampu da platiš putarinu i snimiš koordinate a ne ovako kao sad, na primer kamera za prosečnu brzinu na ulazu i izlazu za aleksinačke rudnike je postavljena tako blizu samom auto putu da ti normalno voziš auto putem, samo počne kraj merenja prosečne brzine, odma posle par sekundi na deonici ste na kojoj se meri prosečna brzina, onda kreće sve iz početka, tako jedno milion puta do Beograda.

I tako uvek stalno i iz početka, nešto započnemo, onda se ovde na forumu svađamo, prepucavamo, onda neko sam na svoju ruku odradi nešto polovično, podeli na forumu zarad lajkova na kraju sve znamo sve imamo a realno nemamo ništa.
Pero, odlično si i ti sve izanalizirao. Sve je baš tako! Počeli smo nešto, i ja sam Grku (sa drugog Foruma) nešto pomagao u vezi sa prosečnim brzinama, čovek se zaista potrudio, odradio skoro bez greške, i na kraju, od toga ništa...Slažem se da bi bilo dobro da pokušamo da napravimo relevantnu Bazu Prekršajnih kamera, dakle, bazu koja je pouzdana. Ja ću probati da dobijem makar zvaničan odgovor iz MUP-a. S druge strane, na Tviteru se oglasio SAMO JEDAN vozač koji je reagovao na moje slike kamera u Beogradu!? Pokušaću još jednom da animiram vozače koji su kooperativniji, da bar skupimo potvrđenje slike Prekršajnih naloga. Od takvog dokaza nema boljeg. Do sada sam ja samo video Nalog koji sam ja dobio i još jedan Prolaz kroz Crveno svetlo, kod Skupštine. Taj drugi sam izgubio, bio je od meni bliske osobe, znam da je platio kaznu i ostao bez dozvole 3 meseca. Verujem da nije znao da kod Vlajkovićeve ulice postoji kamera "Za crveno", meni je tvrdio da nije video semafor od gradskog autobusa. Sudija nije poverovao...

Što se mene tiče, često vozim onim skijaškim "zaletištem" sa Mosta na Adi ka Novom Beogradu i već prvom prilikom, kada sam video u daljini kamere, odmah sam nagazio kočnicu...

1653219466914.png

Primetio sam da su već od sredine mosta drugi vozači neuobičajeno vozili sporo. Na Tvriteru se oglasio Damir Okanović, iz "Komiteta za bezbednost saobraćaja". On i dalje tvrdi da je ograničenje na mostu od 50km/h pogrešno i da ne sme biti ispod 80km/h. Pokušao je da ubedi MUP, ali izgleda da nije uspeo, tako da njegovo mišljenje nije više bitno...

Mene je "prepala" ona kamera kod Pijace "Đeram". Do sada je nisam zapazio, a često prođem Bulevarom u povratku do kuće. Naravno, vodim računa da ne prođem kroz crveno, ali ko zna, nekad se čovek i zaboravi... U Bulevaru kralja Aleksandra dosta pravim prekršaje sa polukružnim okretanjem, preko tramvajskih šina, jer bi u suprotnom morao da idem kilometar-dva dalje ili da pravim egzibicije koje dobre navigacije predlažu, da zaobilaznim zakrčenim ulicama i stignem do lokacije koja je u suprotnom smeru Bulevara. Ovako ću verovatno raditi, "bezbedno" skraćivati put, sve dok me ne uhvati Policija ili snimi kamera. Onda ću sigurno odustati... Pitao sam saobraćajce, ali ni oni nisu sigurni da li da me baš kazne jer sam vodio računa. Inače, ja im sam prvi priđem, jer me nisu primetili...

Pero, sve u svemu, lepo bi bilo da se svako u svom gradu, ili kraju grada, potrudi i da da doprinos Forumu. Preterali smo sa mudrovanjem i sa rasravama... Ni sebe ne izuzimam... Ali moram ponovo da malo "dirnem" mog dragog kolegu @Bocky72 i da mu ponovim da mislim da greši. Uostalom, najmanje je bitno šta ko podrazumeva pod terminom "mapa". Ja i dalje mislim da je mapa i crtež, a i parametri na mapi, jer niko ne traži to odvojeno, mnogi provajderi i ne nude odovojeno... Nadam se da Boki ovog puta neće baš morati da mi "replicira" :crazy_pit:

U Prilogu će biti još slika kamera pored kojih stalno prolazim, čak i jedna koja je navodno snimila nekog zbog zaustavljanja. Tako mi rekla apotekarica. Da sklonim ovaj moj auto jer postoji i znak.... Ipak, ja ne verujem dok ne vidim papir. Za ovaj Citroen C3 srećom ništa nije stiglo... To je slika "Kamera zabrana zaustavljanja"...

Ponavljam, moramo da vozimo po propisima. Dovoljno je što sam sve ovo skupio i pogledao, jer ću i tako mnogo više paziti... Inače, ako bih sve ovo, a i ostalo što imam samo u mom okruženju od 15km, stavio u iGO navigaciju, ja mislim da bi ona sve vreme upozoravala i pištala...
 

Prilozi

  • KBC Dragisa Misovic.jpg
    KBC Dragisa Misovic.jpg
    134,8 KB · Pregleda: 11
  • Kamera Zabrana zaustavljanja.jpg
    Kamera Zabrana zaustavljanja.jpg
    142,3 KB · Pregleda: 13
  • Kamera pre Ibarske.jpg
    Kamera pre Ibarske.jpg
    93,1 KB · Pregleda: 12
  • Kamera kod USA ambasade.jpg
    Kamera kod USA ambasade.jpg
    160,6 KB · Pregleda: 9
  • Ibarska kod Lav-Auto (2).jpg
    Ibarska kod Lav-Auto (2).jpg
    93,2 KB · Pregleda: 8
  • DIF kamera od RTS II.jpg
    DIF kamera od RTS II.jpg
    147,9 KB · Pregleda: 8
  • Požeška ka Mostu na Adi.jpg
    Požeška ka Mostu na Adi.jpg
    132,1 KB · Pregleda: 10
  • OS Ljuba Nenadovic.jpg
    OS Ljuba Nenadovic.jpg
    162 KB · Pregleda: 14
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
408
Boro, obe aplikacije, i Radarbot i Blitzer.de_PLUS mogu da rade u kombinaciji sa bilo kojom navigacijom koju koristiš. Podesi se tz. vidžet mod, aplikacije radi u pozadini, a na ekranu su samo njeni osnovni elementi: brzina i vizuelna upozorenja. Naravno, obe aplikacije se i zvučno oglašavaju. Dakle, možeš normalno, kao i do sada, koristii navigaciju "Igo perasimic mod". iGO će te takođe upozoravati na kamare ispred, a upozoravaće i Radarbot i Blitzer.de_PLUS sa podacia iz svojih Baza, kao i onim koji su dodati iz "zajednice vozača"...

Međutim, sa ovolikim brojem kamera samo u Beogradu, jutros sam pročitao ovo:

"MUP Srbije je najavio da će do kraja 2021. biti postavljeno 1.000 kamera na oko 800 lokacija koje će, između ostalog, snimati i saobraćajne prekršaje. Za sada, aktivirane su kamere na 37 mesta u gradu, još tri su u pripremi, a na svima njima vam preti, u slučaju nepoštovanja propisa, "čestitka na kućnu adresu". Sa sve snimkom vašeg automobila u prekršaju",

neće nam mnogo značiti nijedna aplikacija. Iskreno, možda je tako i bolje. Ne bismo mogli da vozimo, stalno bi se oglašavalo neko upozorenje... Zato sam i napisao da, ukoliko vozimo po propisima, nema problema. Verovatno je zato u nekim evropskim državama zabranjeno korišćenje i radar detektora a i navigacija sa upozorenjem na policijske patrole...

Ipak, koliko se sećam, nekada je i ova oblast bila pravno regulisana. Postavljane su table "Radarska kontrola" i to se poštovalo... Zamoliću Beokom servis, koji pomaže građanima, da zatraži od MUP-a SPISAK SVIH PREKRŠAJNIH KAMERA i ŠTA ONE POJEDINAČNO SNIMAJU.
Hvala.
Par pitanja:
- da li je Blitzer bolji sto se kamera tice u porednjenju sa Igo PeraSimic ?
- da li moze da radi u offlineu, kao Igo u off-u ?

Za buraniju (kao ja) vazi generalno, ukoliko se drzimo 50km/h u gradu, 80km/h na ostalim putevima i 130km/h na autoputu, mozemo da zaboravimo na kamere ?!
Ovi zasluzni sa Cayenima, X3.5,6 , AMG, VW Golf XXZ njima ovo ne pije vodu jer mogu da voze kako zele.
 
Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
67
Hvala.
Par pitanja:
- da li je Blitzer bolji sto se kamera tice u porednjenju sa Igo PeraSimic ?
- da li moze da radi u offlineu, kao Igo u off-u ?

Za buraniju (kao ja) vazi generalno, ukoliko se drzimo 50km/h u gradu, 80km/h na ostalim putevima i 130km/h na autoputu, mozemo da zaboravimo na kamere ?!
Ovi zasluzni sa Cayenima, X3.5,6 , AMG, VW Golf XXZ njima ovo ne pije vodu jer mogu da voze kako zele.
iGO ima fixnu bazu kamera koje mi/Pera/netko deseti RUCNO obnavlja. Znaci nadjemo i ubacimo. To znaci ono sto je tog momenta ubaceno imas, sve poslije toga si u riziku.

U postu 2350 ubacio sam komplet dostupne kamere za iGO sa danansjim datumom.

Blitzer radi na drugom sistemu

- Blizer ima bazu SCDB kamera
- Moc Blitzera je na radu zajednice (tj koliko useri prijave toliko on nama nudi)
- Blitzer nudi naravno (zahvaljujuci zajednici) dojave o mobilnim radarima, nesrecama na putu, radovima na putu kao i svim stacionarnim kamerama itd.
- Eh sada Balkan kao i u svemu ostalo daleko zaostaje tako da i sam blitzer je osjetno slabiji nego recimo u Njemackoj gdje ja za tri godine nisam prosao pored mobilnog/stacionarnog radara a da ga blitzer.de nije vidio i vec javio.
- Super stvar je sto za svaku dojavu pita da li je jos uvijek ti pa nas par kada klikne NE VISE, onda ga uklone da ne svira bezveze.
- BLIZTER radi u offline modu, na pocetku palis ga da povuce kamere (najnovije tj update) i mozes da ga ugasis. Time naravno riskiras da ti ne javi neki radara mobilni koji je upravo na tvojoj ruti.
Link na str proizvodjaca gdje pise da radi u offline modu. Lahko se moze prevesti

KADA OFFLINE MODE IMA SMISLA?
Ako želite smanjiti potrošnju podataka (npr. u inostranstvu), deaktivirajte online način rada na Blitzer.de PRO pod Postavke > Općenito. Aplikacija tada više nema vezu s internetom.

Imajte na umu da će ova postavka biti sačuvana i da se baze podataka neće ponovo ažurirati dok ponovo ne uključite opciju. Ako ste van mreže, bit ćete upozoreni na posljednje učitane mobilne kamere za kontrolu brzine i opasnosti, kao i na sve fiksne kamere za kontrolu brzine.

Ako si lahke noge imas sansu da kupis hardwerski uredjaj koji se veze za blizter i koji mozes da stavis negdje u autu koji ti zvucno i vizuelno obavjestava bez da gledas u telefon i na taj nacin dobijes kaznu do 5000 eura ili zatvor zbog koristenja uredjaj za dojavu kamera. Par drzava ima zakon o zabrani programa za detekciju kamera, jedna od njih je i Njemacka.

maxresdefault.jpg
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top