Navigacije, mape, uređaji, uporedivanje i analiza mapa - here, tom tom, topmap

Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
(Truck) GPS navigacija ponovo napravila haos

Ovo je već četvrti put da pročitam tekst u kome se okrivljuje neidentifikovana GPS navigacija da je vozača dovela u nemoguću situaciju. Iskreno, ja više u ove bajke ne verujem... Nisu kamiondžije toliko naivne. Ovo ni dete ne bi uradilo. Da krene ovim kanjonom a da se pre toga ne raspita!? Navodno je ovde zabranjeno za kamione više od 2m. Međutim, u tekstu piše da je padao sneg a na slikama suvo i vedro. I posle 3 dana bi se primetio taj sneg. Nebitno!... Nije mi jasno ko ima interes da ovako laže u vezi sa GPS navigacijama. Jedini razlog je da se novine ili portali više prate. Bez navedenog proizvođača navigacije, nema ko da tuži novinara...

1641671734077.png

"Situaciju" iz Kine je preneo Jutarnji list. Koga zanima, može pročitati kompletan tekst... U svakom slučaju je zanimljivo i dobar razlog da se vozači kamiona uvek pripreme maksimalno. Jer, ovo se ipak dogodilo! To što ja sumnjam da nema veze sa GPS navigacijom, nije mnogo bitno...

 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
Ma nidje veze, izmedju ostalog koliko je trebao da ide brzo ovakvim putem i da ne vidi na vrijeme ovu ivicu stijene i da ne stane nego da ga baci van puta...bas ne znam na koju foru vala mada svega ima
Mislim da ce najprije biti da svoju nesposobnost i glupost opravdava preko navigacije
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Kinezi imaju te neke svoje gps navigacije,ko će mu ga znati, možda je i do njih..ali za lika koji vozi,malo je reći da je glup.
 
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
226
.
3bd75ee4ccc4625d8cfc80a18caf60b6.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
Ja ne znam ljudi, vi se bolje razumijete ali sad za praznike kad sam bio kuci i ova SYGIC truck sto sam skinuo odavde...skinuo sam mape preko app i ona je povukla tt mape cini mi se, a prije su mi bile here mape koje sam ja ubacio takodje odavde ali mito sad mnogo ljepse izgleda i bolje nego prije ili mi se samo cini...najvise sam na relaciji Austrija-Njemacka, cak imam osjecaj da su bolje za radare ako to uopste ima veze sa mapama...
 
Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
64
@bolcas Sygic je presao na TT mape, samo nije istovremeno na svim dijelovima svijeta. Mape nemaju veze sa kamerama ali provider itekako. Austrija, Njemacka ima daleko bolje TT mape nego Here mape a s time i kamere.

Ja koristim u autu TomTom GO kupljenu nekih 12e godina cini mi se. Nema boljeg servisa saobracaja, spram TomTom Google izgleda kao igracka sto se tice saobracaja, routinga i pouzdanosti mapa ostalo je na strani Google (Adrese i POI baza)

Ako si bas za opciju mapa Here onda nadji post gdje admin Nenad pojasnjava kako skinuti rucno i ostaviti here mape na Sygic.

Sto se kamera tice jos ako si vozac ja ti bratski savjetujem BLITZER PLUS

Za ovo par godina jos se nije desila kamera da je nije vidio.

Mobilna *tronozac
Fixna
Semafor
Prosjecna

Javlja radove na putu
Sudar
Zastoje

Jednostavno spasila mi je jedan solidan auto u vrijednosti kazni do sada, pogotov kada su u pitanju mobilne 30km/h.

Jako je customazible, mozes napraviti da radi kao widget (samou PRO verziji) da pali ekran samo ako ima sta da javi, da javlja tonski, audio, preko uredjaja, BT, zvucnika itd itd. Opcija jako puno. Cak se mogu kupiti uz nju i hardwerski dodatci. Koristi SCDB bazu plus real time (baza korisnika).
 

Prilozi

  • BY.jpg
    BY.jpg
    27,6 KB · Pregleda: 42
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Blitzer.de Plus, aplikacija za upozorenja u toku vožnje
Sto se kamera tice jos ako si vozac ja ti bratski savjetujem BLITZER PLUS
Za ovo par godina jos se nije desila kamera da je nije vidio.
Mobilna *tronozac, Fixna, Semafor, Prosjecna
Javlja: Radove na putu, Sudar Zastoje
Jednostavno spasila mi je jedan solidan auto u vrijednosti kazni do sada, pogotov kada su u pitanju mobilne 30km/h.
Jako je customazible, mozes napraviti da radi kao widget (samou PRO verziji) da pali ekran samo ako ima sta da javi, da javlja tonski, audio, preko uredjaja, BT, zvucnika itd itd. Opcija jako puno.
Kolega @INTERPOL je zaista neprevaziđeni talenat da pronađe lošu aplikaciju ili navigaciju. Tako je nekoliko godina bio obožavalac Sygic navigacije, sada nudi aplikaciju za koju kaže: "Za ovo par godina jos se nije desila kamera da je nije vidio".

Može se na internetu naći i skinuti kompletna, dakle, otključana PLUS verzija Blitzer.dePlus. Tako sam imao "zadovoljstvo" da upoznam još jedan tehnološki biser kolege @INTERPOL. U realnoj vožnji sam napravio video snimak sa navigacijom Google Maps i widgetom aplikacije Blitzer.de Plus:

Vožnja sa Blitzer apk

Zaprepastio sam kada sam, vozeći auto-putem kroz Beograd, dobio upozorenje za neku Speed kameru kada nisam očekivao. Vozim svakog dana i često baš tom rutom i znam da ne postoji nikakva Speed kamera. Vozio sam relativno brzo i nisam mogao da vidim tekst koji ide na widgetu, iznad oznake za brzinu te kamere. Kod kuće vidim da piše "Ustanička kod Specijalnog suda". Ustanička ulica je paralelna sa Auto-putem i nema nikave veze sa njim. Odakle ideja Blitzer aplikaciji da ću ja izaći sa auto-puta i praktično se vraćati odakle sam došao!? Dakle, kolega je potpuno u pravu. Ne da se nije "desila kamera da je nije vidio" već Blitzer vidi sve kamere na puškomet od naše rute kojom vozimo... Na sledećoj slici se vidi gde se ta kamera nalazi, u odnosu na moju putanju. Ovo je za rubriku "Verovali ili ne"... Obratite pažnju na prve dve slike:

1643236379837.png

Na stranu to da je to Red Light kamera. To i nije toliko bitno...

Sledeće 4 slike predstavljaju: treća u nizu je ekran Blitzer aplikacije sa oznakama kamera sa brojevima 2, 3 i 4. Na video snimku se može videti da kroz kameru (vreme 2min 44 sec) za koju na widgetu piše "E-70", čak preko reke Save, ne mogu proći jer sam već napustio auto-put čija je to oznaka preko mosta... Istini za volju, ne tvrdim da ta kamera ne postoji, ali ja nisam čuo za nju. Na snimku se vidi da sledeće upozorenje ide za dosta udaljenu POSTOJEĆU Speed kameru koju Blitzer ispravno označava kao "Bulevar kneza Aleksandra". Ta kamera postoji ali je daleko od moje rute. Jasno mi je da aplikacija Blitzer ne može znati da li ću proći ispod nje, ali se čudim zašto toliko žuri, vreme na snimku 3:02. Zašto se ne oglasi ukoliko zaista skrenem levo u Bulevar kneza Aleksandra... Na kraju, od vremena na snimku 3.23, počinje upozorenje za RED LIGHT kameru ispod koje ći proći, sa imenom "Bulevar vojvode Mišića". Ustvari, proći ću tu raskrsnicu ali imam fotografiju na kojoj se vidi da tu ne postoji nijedna kamera, bar ne vidljiva, poslednja slika u prilogu...

Zaključak. Aplikacija za upozoravanje vozača verovatno u Nemačkoj radi korektno kada su u pitanju radovi na putu, kašnjenja zbog gužvi, na eventualne Mobilne radarske kontrole. Nažalost, pošto ovako upozorava u Beogradu, sigurno ne menja algoritam za Nemačku i upozorava na sve kamere koje su nekom krugu od kilometar ili više. To je toliko frustrirajuće da postoji opasnost da vozač posle toliko UZNEMIRAVANJA upozorenjima na lažne kamere (lažne jer nećemo voziti pored njih) možda na kraju isključi navigaciju ili čak baci telefon kroz prozor. Inače, aplikacija je lepo zamišljena, nudi dosta podešavanja, oglašava se na mediju u automobilu putem blututa itd. Ali, sve je to džabe kad i ona, kao navigacija Sygic, ne radi lepo i korektno ono za šta je namenjena. Kolega, @bolcas, ne sekiraj se što nisi uspeo da instaliraš ovunekorisnu aplikaciju. Ako ti sve ovo treba, što ona kao nudi, instaliraj besplatnu Waze i dobićeš sva upozorenja koja kolega @INTERPOL reklamira...

Što se kolege tiče, zbog ovoliko kikseva, ja bih mu zabranio da više piše o navigacijama i aplikacijama. Jer čim nešto ponudi, ispostavi se da to ne valja. Samo obmanjuje i nervira članove foruma. NARAVNO, ovo se šalim :) :assassin:
 

Prilozi

  • Screenshot_20220125_181805_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    Screenshot_20220125_181805_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    41,5 KB · Pregleda: 15
  • Screenshot_20220125_181925_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    Screenshot_20220125_181925_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    28,3 KB · Pregleda: 7
  • Screenshot_20220125_181940_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    Screenshot_20220125_181940_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    29,2 KB · Pregleda: 6
  • Screenshot_20220125_181957_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    Screenshot_20220125_181957_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    29,2 KB · Pregleda: 5
  • Screenshot_20220125_182013_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    Screenshot_20220125_182013_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    29,1 KB · Pregleda: 5
  • Screenshot_20220125_221316_de.blitzer.plus.jpg
    Screenshot_20220125_221316_de.blitzer.plus.jpg
    31 KB · Pregleda: 8
  • Screenshot_20220127_000218_de.blitzer.plus.jpg
    Screenshot_20220127_000218_de.blitzer.plus.jpg
    18,8 KB · Pregleda: 9
  • Screenshot_20220127_000238_de.blitzer.plus.jpg
    Screenshot_20220127_000238_de.blitzer.plus.jpg
    23,8 KB · Pregleda: 10
  • Milosev Konak Kamera.jpg
    Milosev Konak Kamera.jpg
    122,2 KB · Pregleda: 7

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Mislim da je predlog za Blitzer Plus bila relacija Austrija-Nemačka, a ne "autoput" kroz Beograd.
 
Učlanjen(a)
13.03.2018
Poruka
494
То 'предвиђање' да ли ће да се огласи иако не скрећеш у улицу у којој се камера налази може да се регулише подешавањем, ја не видим разлог да се то уопште помене као мана неког програма.
Слично, Устаничка је паралелна са аутопутем. Ко може да тврди да је програм одговоран за тачност одређивања локације, мени то не би сметало и исто не видим разлог да се то помене као мана неког програма.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Natrag
Top