Navigacije, mape, uređaji, uporedivanje i analiza mapa - here, tom tom, topmap

Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
938
Ako bih ti rekao da mi telefonče stoji na sedištu i da samo povremeno slušam i još ređe bacam pogled na njega, bilo bi jasnije :D
Moj PNA je nastradao u putu (konektor napajanja) tako da sam u nuždi potegao mob ... U odlasku nisam blejao na granicama ni najmanje (išlo je sporo ali konstantno), a u povratku čim sam prošao Sofiju i radove isključio sam navi.
Išao sam preko Bugarske, ako sam to propustio da kažem.
Kašnjenje prikazuje na bočnoj statusnoj traci, pokazao mi je za radove oko Sofije i za granicu.
Interesantno, ne pokazuje mi isto u smeru iz Srbije, samo kada sam se vraćao.
Nisam se logovao na Forum od juče prepodne, preciznije rečeno nisam ni uključio komp, proveriću situaciju koju si naveo malo kasnije.
Jako mi je prijalo na letovanju odmor od svega elektronskog (nisam poneo lap, mob signal očaj božji u Grčkoj), pa sam nastavio u istom maniru :D

Edit:
za navedeno rutiranje po Bg-u

Za razliku od tebe, ja sam očigledno postao zavisnik. Nigde ne idem bez laptopa. Koristim Huawei P30 Lite, sa relativno malim ekranom, ali je lagan a on stoji u nosaču na levim vratim. Par puta se "odlepio" nosač i pao zajedno sa telefonom. Da je teži telefon možda bi se razbio...

Pozvali me iz Servisa, sredili su kameru, kažu da se baterija nadula od vrućine. Ja sam pogrešio, trebalo je u Grčkoj da je ipak ne držim stalno u kolima... Sreća je da se ploča nije deformisala, tako da ću koristiti kameru još neko vreme. Telefon se ne greje u vožnji jer je baš tako namešten otvor klime levo i direktno hladi odozdo telefon. U suprotnom bih i ja držao ispred menjača, u onoj ladici...

Deluje mi da je i kod tebe bio onako loš početak u rutiranju: ulazak u slepu Ulicu Anastasa Jovanovića, vraćanje na početak i tek tada ide kako treba Ulicom Gospodara (ne mogu više da mu pominjem prezime, nisam njegov fan)... Mogao si prstima da "razvučeš" mapu i videlo bi se precizno. Ovako mi samo liči zbog položaja kursora. Na ovom telefonu nemam NDS i probaću na nekom gde ga imam. Morao sam da malo oslobodim memorisjki prostor...
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.707
Ahaha :) Misliš da tvoj mob ima mali ekran :)
XZ2 Compact
Imam veći bekap mob koji mi i služi baš za testiranje navija, ali ovaj put ni njega nisam nosio

Uveličao sam maksimalno. Da, u pravu si, čudno izgleda. Pa pošto mi ništa nije bilo jasno, pogledao sam i manevarsko uputstva
Scr 1.jpg Scr 2.jpg

Znači uvodi te u ulicu, vodi do kraja gde treba da uradiš polukružno i nazad ...
Ovakva situacija je moguća jedino ako softver misli da postoji zabrana direktnog ulaska u ulicu ili obavezno skretanje u drugu (verovatnije), što znači da postoji greška u zapisu. Ili možda jeste tako bilo ranije, ili ko zna šta treće. Ne mora da znači da je kriv provajder (loš znak) a može i biti (loše snimljen/rastumačen). Ili jednostavno bag u mapi. Bilo bi interesantno pogledati Kontrastovu mapu.
Sa ovom i sličnim "greškama" susretao sam se i ranije, dosta puta, kod svih izdavača .... Konkretno baš za ovakve, iskusio na raznim platformama, pošto imam naviku da koristim oči i sive ćelije ja produžim pravo, čak i kad postoji znak zabrane (uz prethodno utvrđivanje da drugari u plavom nisu na vidiku i da nema kamera ;) )

P.S. mali kuriozitet
I u Bg-u sam imao nekoliko puta realan slučaj. Jednom sam pitao policajca koji se tu zatekao - dobro kako ja idem tamo gde hoću a da ne pravim kruženje od tri km.
Nakon dužeg razmišljama rekao mi - pođite 50-ak metara napred, ja ću se okrenuti a vi napravite (nepropisno preko pune duple) polukružno
:D
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top