Navigacije, mape, uređaji, uporedivanje i analiza mapa - here, tom tom, topmap

Učlanjen(a)
30.06.2014
Poruka
12
Ako moze mala pomoc u vezi rute!
Zanima me da li mapa nesto nije u redu, ili je neki problem u podesavanju!? Npr. ukucam rutu do Bujanovca iz Beograda, i vodi me preko Kosova, i svaka alternativna ruta je slicna. Ako bi mi neko pojasnio o cemu se radi, i kako bih ovo mogao resiti. Hvala unapred
 

Prilozi

  • Screenshot_20230811_130619_iGO NextGen.jpg
    Screenshot_20230811_130619_iGO NextGen.jpg
    86,1 KB · Pregleda: 42
Učlanjen(a)
30.06.2014
Poruka
12
Zanima me kako ovo iskljuciti da se ne pojavljuje ? Hvala
 

Prilozi

  • Screenshot_20230812_211638_iGO NextGen.jpg
    Screenshot_20230812_211638_iGO NextGen.jpg
    24,1 KB · Pregleda: 33
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Zanima me kako ovo iskljuciti da se ne pojavljuje ?
Meni/Podesavanja/Podesavanje Skina/Ekran/Udaljenost kada je ukljucen mod "Skrenite prema nacinu skretanja" - prvi klik podesavanje udaljenost drugi klik isklucivanje (ispod podesavanja napise Iskljuceno.)

Da me ne shvatis pogresno ali da ti ipak probas neku od SKOCKANIH verzija gde je to sve neko unapred podesio inace ako nastavimo ovako izginucemo svi kolektivno dok sve podesis jer Pongo skin ima mnogo opsirna podesavanj do nove godine tesko da ce sve da podesimo kako treba...
 
Učlanjen(a)
30.06.2014
Poruka
12
Meni/Podesavanja/Podesavanje Skina/Ekran/Udaljenost kada je ukljucen mod "Skrenite prema nacinu skretanja" - prvi klik podesavanje udaljenost drugi klik isklucivanje (ispod podesavanja napise Iskljuceno.)

Da me ne shvatis pogresno ali da ti ipak probas neku od SKOCKANIH verzija gde je to sve neko unapred podesio inace ako nastavimo ovako izginucemo svi kolektivno dok sve podesis jer Pongo skin ima mnogo opsirna podesavanj do nove godine tesko da ce sve da podesimo kako treba...
Prihvatam tvoj savet u potpunosti, samo ako ti nije mrsko da mi caskom copy-paste link od neke tvoje skockane verzije. Trazio sam ovih dana, ali pojedini linkovi nisuu radili. Hvala unapred
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Gužva u Beogradu. Poređenje 5 navigacija
GMaps, Sygic, TomTom, HERE WeGo, Waze


Juče popodne je bila odlična prilika da se pod identičnim uslovima uporede prikazi gužve u saobraćaju u 5 navigacija. Bila je velika gužva još od Auto-puta, slike u prilogu. Čak sam sam izabrao prolaz kroz Užičku ulicu, jer mi se nije dopala ni gužva kroz predloženu Ulicu Andre Nikolića kod Topčiderske Zvezde. GMaps nije ni ponudila,... Ovako je bilo u Ulici Teodora Drajzera:

rsz-1guzva-teodora-drajzera.jpg


Za iGO u Srbiji ne radi Traffic servis i nažalost ne može se i iGO uporediti, iako bi po kvalitetu sigurno bio pre nekih navedenih navigacija. Zaboravio sam i da uključim rusku taxi navigaciju Yandex, koja je u Beogradu najpreciznija, odlična u svakom pogledu... Šteta!
Da ne dužim, samo su GMaps i Sygic najpreciznije predvidele dolazak na odredište. Umesto u 16:37 sam stigao u 16:38...

rsz-gm-sygic.jpg


TomTom, HERE WeGo su malo drugačije, malo lošije, "videle" gužvu. A toliko u svetu hvaljena Waze se obrukala, za nju nije bilo gužve!? Možda sam ja jedini poslao info ali kasno za mene. Razlog je očigledno taj što se Waze sve manje koristi, a i naši vozači su sebični, ne šalju informacije "zajednici".

rsz-tt-here-waze-1.jpg


Na sledećoj slici se vidi zanimljiva situacija gde je TomTom kasnije pokazala da se skretanjem levo smanjuje vreme za 2 min, ali ipak nije predložila promenu rute. Doduše, stalno sam menjao na ekranu i možda je navigacija ponudila, ali sam ja to propustio...

rsz-tomtom-x-2.jpg


Vozeći u Makedoniji i u Grčkoj ovog leta, video sam da ogromna većina koristi navigaciju Google Maps, po neko HERE WeGo i još sam prepoznao iGO. Waze nisam video ni kod jednog a gledao sam na parkinzima Lidla. Pošto sam nekada na ekranu držao Sygic, a slušao GMaps, u gužvi, krećući se u kolonama, primetio sam da mnogi sa simpatijama gledaju navigaciju Sygic, koja je verovatno najlepša. Ukoliko se ne zamera rerutiranje, može se reći da je Sygic ipak solidna i sasvim upotrebljiva navigacija. Bitno je da Sygic, sa TA mapama kod mene, sigurno imala sve ucrtano, sve puteve i izlaze i sigurno je dovodila do odredišta...
 

Prilozi

  • Screenshot_20230913_161026_com.google.android.apps.maps.jpg
    Screenshot_20230913_161026_com.google.android.apps.maps.jpg
    49,2 KB · Pregleda: 13
  • Screenshot_20230913_161324_com.google.android.apps.maps.jpg
    Screenshot_20230913_161324_com.google.android.apps.maps.jpg
    49,2 KB · Pregleda: 10
  • Screenshot_20230914_121907_com.google.android.apps.maps.jpg
    Screenshot_20230914_121907_com.google.android.apps.maps.jpg
    56,1 KB · Pregleda: 10
  • Screenshot_20230913_163915_com.google.android.apps.maps.jpg
    Screenshot_20230913_163915_com.google.android.apps.maps.jpg
    33,3 KB · Pregleda: 13
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Upotrebljava li iko beta verziju SYGIC TRUCK 27.3.1, karte su NT 2023.06. Nije loša mada treba jos peglanja.
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
Ja cini mi se jedno 80% kamione koje srijecem-preticem vidim da koriste sygic, ljudi sa nasih prosotora su igo i kad pomenem sygic oni "sta je to"....uglavnom sygic su uglavnom poljaci, litvanci, bugari...tj te su tablice na kamionima uglavnom...sto se tice malih auta jedno 99% su google maps

A evo me ubise, ne mogu upaliti navigaciju, a da me ne pitaju ocu li da budem "beta tester" mozes li mi to objasniti malo blize u cemu je stos, kako radi, moze li da bude cimanja da mi ne radi kako treba i sta je tu moja obaveza?
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Pozdrav dobri ljudi. Znam da ima tema sa igo, sygic navigacijama za androide koju sam prelistavao dugo ali mi je potrebna hitna pomoc. Igo next gen nisam uspeo da podesim da mi lepo radi u inostranstvu, gde god odem ona zabode, i nisam uspeo da je podesim - ranije je radila solidno dobro. Putujem za par dana na Maltu, potrebna mi je neka dobra navigacija za pesake koja radi lepo u offline modu - google maps takodje nece da mi radi u realnom vremenu kad skinem offline mapu za neko ostrvo ili grad. U pitanju je Samsung s9 na androidu 10 - kad je bio na devetki bilo je sve ok, od azuriranja na 10 krecu sve muke a ne mogu da ga vratim nazad. Ako nego ima neki predlog bio bih mu vecno zahvalan, Aplikacija za android 10 sa mapom Malte za pesake u offline rezimu. Imam losa iskustva sa roming internetom u inostranstvu preko mog operatera pa bih izbegao, jednom su me odrali.
 
Natrag
Top