Narodna muzika

Član
Učlanjen(a)
24.07.2009
Poruka
102
Kad vec pomenusmo 100 truba, da li je Medvedev isao da ih cuje? Pa za njega su skupljene!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Slazem se sa Crazy za harmoniku ali truba je truba bar kod nas iz dragaceva,
truba ostavlja jak utisak.

Nije baš tako...svaki kraj ima svoje običaje i navike...u Šumadiji na primer dileme nema, harmonika naravno, ali tamo od Dragačeva prema Užicu kao i na jugu Srbije je obrnuta situacija...
Nisam neki miljenik trube, ali ne mogu ni da kažem da sam na pravi način upoznao njene mogućnosti...samo, Bregović je mnogo zakoplikovao situaciju kada je napravio Kalašnjikov...odjednom su mnogi prepoznali emociju koju zvuk trube nosi....toliko često i neumesno eksloatisanje pesme mi se zgadilo...:dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
30.11.2009
Poruka
194
Slazem se sa tobom,vezano za muziku.Da napomenem nisam veliki obozavatelj trubaca,ali volim da ih u nekim situacijama cujem.Na primer kod nas je totalno nemoguce da neko pravi svadbu a da mu trubaci ne osviraju tortu.A primetio sam da je tako i u drugim mestima.
A da se dotaknem i Gorana B.On je samo pomogao da se trubaci odnosno trubacka muzika malo bolje afirmisu u svetu kao i kod nas,dok je Boban markovic to uradio na daleko bolji nacina.....odosmo daleko
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
ma brega ti je kao stara mlatipara najušio egzotiku i drugačiji zvuk trube i ritmove koje ona prati u odnosu na neke druge svetske destinacije i uleteo u opštoj pomami za etno motivima kao otporu globalizacije...a kod nas je isforsiran preko mere pa se pojedinima smučilo, prosto rečeno...
a da imamo još toga dobroga iz tzv narodne muzike, pokazali su i Louis i Štulić i Točak, Sanja Ilić...naravno, svako na svoj način koristeći ili obrađujući našu muzičku baštinu...
na žalost ostalo je bar po mom sudu jako malo pravih interpretatora narodne muzike i što je još gore taj deo našeg stvaralaštva se tako reći i ne neguje...svaka čast KUDovima i po nekim horovima, ali opet su generalno u pitanju pojedinci, koji se "bore" na sebi jedini dostupan način...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
na žalost ostalo je bar po mom sudu jako malo pravih interpretatora narodne muzike i što je još gore taj deo našeg stvaralaštva se tako reći i ne neguje...

Mislim da u idejama nikad nećemo da oskudevamo, pa i što se tiče narodne muzike. Intepretatora će uvek biti, samo je pitanje u kom pravcu će biti usmereni...koji su zahtevi tržišta. Narod više nije isti kao što je bio npr pre 30 godina tako da i muzika mora da evoluira. Međutim 70-te i 80-te su zlatne godine narodne muzike, postavljani su mnogi danas nedostižni standardi, ali ljudi su se promenili...postali su drugačiji ali i dalje im najbolje leži stara muzika....stvorena je konfuzija koja se za sada očigledno uspešno rešava mešanjem narodne sa "zabavnom" muzikom, zvezde Granda su primer....
 
Član
Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
34
Pozdrav!
Da li moze rar za pesmu Rikija Luginjica "Obicna zena"?
Hvala!
 
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
306
Ma ljudi, zašto se postavlja pitanje problematičnosti narodnjaka? Svako voli nešto da sluša. A problematični su ljudi i tekstovi rokerski koliko i narodnjački. Zar će neko tvrditi da su rokerski tekstovi kvalitetniji ili narodnjački lošiji? Da ne bude zabune, slušam ja i jedno i drugo, samo mi je nejasno odakle povika na narodnjake? Oni se tako i zovu zato što ih sluša narod. Zar je to nešto loše. Kičeraja i gluposti ima svuda, a imam utisak da se takve stvari pripisuju samo narodnjacima. Ne branim ih, ali to mi dođe ko ono, Rugala se šerpa loncu...
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2009
Poruka
1.416
hmm...ja u kafani volim da cujem pesme od: Tome Zdravkovica...Cuneta...Tozovca...Silvane...thnks

...evo jedna pesma... da razveseli drustvo...u cosku...:alcoholic:

[YOUTUBE]WfBmlBbSmm8&feature=related[/YOUTUBE]

tommy...sta pije kafana..:drinks:..ja castim...:big_boss:




2hnz9t2.gif

i448064_1zwcbjn.gif.

 
Natrag
Top