Narodna muzika

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ne znam sta da ti odgovorim na to pitanje zasto i danas ne prave takve hitove... Valjda nemaju para za CD! :???:
Pa kako ih nemaju ako njihove pesme toliko dugo traju :dntknw:
Šaban, na primer, nema pare?! :)
A,za Tomu kazes 'boemski zivot' pa ga ili zivis ili ne zivis!? Zvuci mi kao da si hteo reci da ako neko nije boem-nisu za njega ni boemske pesme!? Ako sam te dobro protumacio - mislim da gresis! Po toj logici ni Jesenjina ne bi trebao da cita niko osim boema,a kamo li deca u skoli! :dntknw:
Pazi,cujem recimo neki narodnjak na radiju (moze i Toma da bude primer) i tu se ili nadjes ili ne nadjes! Bas mene briga kako je on ziveo! Covek pesmom dotakne dusu. Ako je ziveo kao boem-njegova stvar. ;)
Pa Tomin život je itekako obeležila kafana, to svi znaju i ne može se preko toga preći tek tako... to dalje podrazumeva jedan način života iz kojeg proizilazi ispiracija za pesme. To je za mene presudno. A koliko su ta emocije univerzalne i zajedničke sa svim drugim načinima života za mene nije najvažnije jer mi je presudno ono što ih oblikuje. To je moj stav... da li je to principijelnost i koliko izbor muzike treba da bude dosledan načinu života... to svako odlučuje za sebe ;)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Najjača tema, da je otkopam, za one koji stvarno vole narodnu muziku a nisu tu radi postavljanja klipova...
Znači Sanolise imaš onu drugu temu za narodnu muziku, ovu izbegavaj...yes3


:dance2:
 
Poslednja izmena od urednika:

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Niko te nije spominjao niti od tebe tražio savet.

Kao ni od tebe uputstva gde ce ko da pise.

De,de,dečice... Ajde se fino smirite i uzmite po lizalicu! Časti čika Vule... :D

lollypop.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ovog zovu Vučko a možda i Vule...Vule :acute:

Bez spamovanja teme molim


Dakle, postoje neke pesme koje se vole zbog osećaja pripadnosti određenom prostoru. To je nešto više od muzike, muzika je samo nadogradnja i jedan od oblika poštovanja zajednice u kojoj smo rođeni i u kojoj smo odrasli...:dance2:
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Slažem se, Death. Prelepe slike Šumadije idu jedino uz muziku ovog podneblja. Vučko je to lepo objasnio. :dance2:
 
Član
Učlanjen(a)
02.01.2011
Poruka
113
Sto se tice muzike ja sam univerzalka :D
choreography-048.gif




Koji krajevi xD

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top