Narodna muzika

Učlanjen(a)
05.12.2014
Poruka
6
Mnogo dobra stvar, danas je baš retkost čuti dobru i kvalitetnu pesmu.... "Nasa stvar" :) nase najbolje !!!;)

 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.684


Kako negdje i prije kazah i napisah, sva je bila lijepa! Kao da je bitno kako se zvala. Koliko se ja sjećam umjetničko , ime Silvana uzela po glumici ili ulozi iz poznatog italianskog filma, što dovoljno govori o njenom prefinjenom ukusu. Ponavljam, sva je bila lijepa, sva je bila od ljepote svake vrste! Mnogo volim ovu pjesmu, jer, za mene je ovo čista ljubavna poezija. I kad bi je čovjek čitao samo na papiru, vidio bi da je prelijepa. Čitavu priču o snažnoj čežnji jedne mlade žene ovdje možete vidjeti.A Silvana je to tako lijepo prenijela. I ona je tako lijepo znala pjevati kako takozvane "kafanske", tako i bosanske i južno-srbijanske sevdalinke, a ova pjesma pokazuje koliko joj je bila draga pjesma šumadijskog štima. Ona je voljela svu muziku i sve narode, to se lijepo vidi i čuje. Ta ljubav prema pjesmi je nešto što jako nedostaje. Ja osječam tu njenu ispunjenost i radost dok pjeva u svakoj pjesmi koju je ispjevala, zato je meni Silvana bez takmaca i za ono doba i za današnje. Hvala joj do neba što nam je podarila toliko od svog dara kog je neštedimice trošila i dijelila diljem bivše nam zemlje i sa milionima ljudi koji su živjeli u njoj!

Komentar na YouTube

Odrastao sam uz ovakvu vrstu muzike,Silvana,Lepa,Tozovac,mogao bi da potrošim i deset posta a da opet ne pustim na kraju Silvanu i normalno Lepu........




Pokojna baba je imala,u ono vreme čudo tehnike magnetofon....i dala mi jedan amanet da taj magnetofon,i oko 40-setak traka čuvam i da dam u amanet mom,ili bolje rečeno mojoj deci.......u subotu blizanci imaju matursko veče,normalno kod nas u dvorištu,i izvukoh to ČUDO od tehnike,sad i za njih u dobu neta,YT........i pustih ove dve pesme,neznam šta da kažemm,komšiluk se okupuo i pitali me "gde nađe to,slušala moja pokojna baba"........



N3WZ8SC.jpg



Grundig,i još uvek radi,a kupljen još daleke 1968........
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
11.10.2009
Poruka
66.919
Nikom nije kao meni ove tuzne noci
odlazim, u srcu mi je tesko jer te volim
odlazim dok kise liju iznad ovog grada
bar ce suze da mi skriju da ih ona ne gleda
Nikom nije nocas kao meni
kao meni, tesko meni
hajde, jace, kiso, sada kreni
jos je ovo srce voli
da ne vidi moje suze
oci pune bola, tuge
Nikad nije bilo teze srcu nego sada
odlazim jer sta nas veze, sve si drugom dala
odlazim dok kise liju iznad ovog grada
bar ce suze da mi skriju da ih ona ne gleda

 
UREDNIK
Učlanjen(a)
24.03.2015
Poruka
5.467

Nećete verovati od jutros moj ćale peva ovu pesmu uz slušalice i mobilni,zašto,samo on zna,i dobar dan
 
Natrag
Top