Najveća prevara:Biblija Jehovinih svedoka "Novi svet"

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
RODJEN PRE SVAKE TVARI govori o vaskrsenju, jer biblija u odnosu na ovaj iyraz napominje - DA JE ISUS PRVORODJENI IZ MRTVIH.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
RODJEN PRE SVAKE TVARI govori o vaskrsenju, jer biblija u odnosu na ovaj iyraz napominje - DA JE ISUS PRVORODJENI IZ MRTVIH.

A sta ti podrazumevas pod recima "rodjen" i "stvari"???
Kol 1:14,15
14 U kome imamo izbavljenje krvlju Njegovom i oproštenje greha;
15 Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.
Dok smo videli Isusa,niko od ljudi nikada nije video Boga Oca.
Takodje Bog Otac je oduvek postojao,dok to ne vazi za sina koji je rodjen.
Bog Otac nema ni pocetka ni kraja,a Sin Bozji ima svoje vreme nastanka,tj rodjenja.
Ako kazes da je Isus prvorodjeni u smislu vaskrsenja,sta je bilo sa onima koji su umrli pre Isusa?
vidis da te Biblija ubija.tebe i tvoju nauku.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
A sta ti podrazumevas pod recima "rodjen" i "stvari"???
Kol 1:14,15
14 U kome imamo izbavljenje krvlju Njegovom i oproštenje greha;
15 Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.
Dok smo videli Isusa,niko od ljudi nikada nije video Boga Oca.
Takodje Bog Otac je oduvek postojao,dok to ne vazi za sina koji je rodjen.
Bog Otac nema ni pocetka ni kraja,a Sin Bozji ima svoje vreme nastanka,tj rodjenja.
Ako kazes da je Isus prvorodjeni u smislu vaskrsenja,sta je bilo sa onima koji su umrli pre Isusa?
vidis da te Biblija ubija.tebe i tvoju nauku.

Znači majka te stvorila, nije rodila?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne vredi diskutovati sa JS, oni su potpuno zarobljeni svojom naukom, da svaki dokaz koji im se uputi - nema nikakvog efekta.
To je strasno stanje Duha, i takoreci neosetljivost na pokusaje Duha Svetoga da ih uveri u istinu.

Ne dao Gospod nikome da dodje u to stanje, jer to su kandje iz kojih covek tesko moze da se iscupa, ali ima leka, i to znam iz licnih iskustava nekih svedoka, koji su izasli iz njihove organizacije, presavsi kod Adventista, i upoznavsi pravu biblijsku istinu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ne vredi diskutovati sa JS, oni su potpuno zarobljeni svojom naukom, da svaki dokaz koji im se uputi - nema nikakvog efekta.
To je strasno stanje Duha, i takoreci neosetljivost na pokusaje Duha Svetoga da ih uveri u istinu.

Ne dao Gospod nikome da dodje u to stanje, jer to su kandje iz kojih covek tesko moze da se iscupa, ali ima leka, i to znam iz licnih iskustava nekih svedoka, koji su izasli iz njihove organizacije, presavsi kod Adventista, i upoznavsi pravu biblijsku istinu.

Ja sam bio u tom stanju, lek postoji, samo sto oni ne zele doktora..

Inace , nisu samo oni preko svake mere uvereni u svoju dogmu..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ja sam bio u tom stanju, lek postoji, samo sto oni ne zele doktora..

Inace , nisu samo oni preko svake mere uvereni u svoju dogmu..

Pa ti si dkazapo svoju samouvjerenost mene pozivajući da mijenjam mišljenje.

Niakav si dao arg. pa svi su uvjereni u svoje tvrdnje. Ovdje se ocijenjuje nečija nauka po smislu,a ne po nečijem uvjerenju.
 
Natrag
Top