Najvaznija otkrica XX veka?????

ATI

Član
Učlanjen(a)
04.08.2009
Poruka
221
Ja sam mislio, posto sam nov na forumu, da se ovde daju ozbiljna misljenja i komentari a ne nebuloze.
Samo jedan podatak. GPS navigacija ne bi mogla da radi da se u obzir ne uzima razlika u protoku vremena na samoj zemlji i na satelitima.
A da je teorija ispravna dokazali su jos 1960 godine Robert Paund i Glen Rebeka mereci frekvencije gama zraka radioaktivnog Co-57 na zemlji i na tornju postavljenom na 22,6 metara visine. Procitajte malo o tome.
Tesla je svakako jedan od najvecih naucnika u istoriji i to sto je Srbin je divna stvar i mi treba da smo ponosni na to, ali ljudi on je svoj glavni doprinos nauci dao pred kraj XIX veka a ovde je pitanje o otkricima iz XX veka.
Jos jedna informacija. Taj "svaba" je 1933 godine pobegao iz Namacke i preselio se u Ameriku zbog nacistickog progona Jevreja, sto je on bio.



Je li masa elektrona konstantna velicina ili je promenljiva velicina zavisno od njegove brzine kretanja? :)
 
Član
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poruka
39
?

Ne razumem zasto ovo pitanje? Imas teoriju neodredjenosti pa je malo procitaj ako te to interesuje!
 

ATI

Član
Učlanjen(a)
04.08.2009
Poruka
221
Davno sam ja to citao, ti nadji odgovor na ovo pa onda proveri kako to Ajnstajn izvodi jednacine za mase elektrona. ;)
 
Član
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poruka
39
Zaboravljeno

Mislim da je ovo ipak pitanje intelegencije i da je svaka dalja rasprava o ovome suvisna!
 

ATI

Član
Učlanjen(a)
04.08.2009
Poruka
221
Vec vidjeno, cim se nesto kosi sa necijim uverenjima on "uvredjen" napusta raspravu. Al' dobro... :)
 
Član
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poruka
39
Kraj

Ne, nije to u pitanju.
Ja i ti imamo potpuno drugacije poglede na stvari i ova se diskusija moze razvuci u nedogled.
Na kraju krajeva, bez uvrede, nije mi uopste cilj da razmenjujem misljenje sa nekim ko je zagovornik teorija zavere, ko je u pogledima protiv svega onoga sto je omogucilo napredak covecanstva i nauke.
U ostalom ako si ti tako pametan objavi rad koji ce pobiti Ajnstajna a nemoj mene ovde "opasuljivati"!
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Mamograf, operacija laserom, struktura DNK, lecenje maticnim celijama. E sad dal je to izum, otkrice ili nesto trece, nije ni bitno...:)...misli se na vaznost.
 
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
354
molim!

E, sad, još da je iko od vas iole zaista razumeo Bilo Ajnštajnovu TR ili bilo šta Teslino, da je makar zaista slušao emisije o njima i njihovom naučnom radu - Znao Bi - da je Tesla osporio Ajnštajnovu teoriju relativiteta dokazavši da nije tačna, šta više nazvavši je smešnom i nezrelom dečijom igrarijom, i da je potom postavio daleko bolju i primenljiviju teoriju od te, ali za koju nisu hteli ni da čuju u ono vreme. Štajš - tad su više gotivili plagijatora Mileve Marić nego li Teslu kom samo mogu prići pod pijadestal Da Vinči i Arhimed, jer čak ni Stiven Hoking ne može ;-)

Tako da - malo se pažljivije gađajte s'ti termini, može neko neuko dete još i da poveruje u ono što ovde pročita.

LM - Pozdrav i Oprez - jer - reč stvori sve
 
Član
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poruka
39
E, sad, još da je iko od vas iole zaista razumeo Bilo Ajnštajnovu TR ili bilo šta Teslino, da je makar zaista slušao emisije o njima i njihovom naučnom radu - Znao Bi - da je Tesla osporio Ajnštajnovu teoriju relativiteta dokazavši da nije tačna, šta više nazvavši je smešnom i nezrelom dečijom igrarijom, i da je potom postavio daleko bolju i primenljiviju teoriju od te, ali za koju nisu hteli ni da čuju u ono vreme. Štajš - tad su više gotivili plagijatora Mileve Marić nego li Teslu kom samo mogu prići pod pijadestal Da Vinči i Arhimed, jer čak ni Stiven Hoking ne može ;-)

Tako da - malo se pažljivije gađajte s'ti termini, može neko neuko dete još i da poveruje u ono što ovde pročita.

LM - Pozdrav i Oprez - jer - reč stvori sve
Ti da si procitao bar dve knjige u zivotu verovatno bi shvatio da ti nije mesto na ovom forumu!
 
Natrag
Top