Najvaznija otkrica XX veka?????

que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
definitivno računar, Internet, veš mašina i rekla bih automobil i naizmenična struja, ali to je već pretprošli vek. Bez ovih izuma dan bi trebao da traje 100 sati najmanje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
323
Svakako najveći izum je povezivanje na globalnu mreži ili internet!
 
Član
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poruka
39
Ajnstajni i Plank

Verovatno teorija relativitite (obe) i kvantna teorija, svi gore navedeni pronalsci (racunar, GPS, mobilni, ...) su, na neki nacin, proizisli iz njih, ili rade zahvaljujuci tim teorijama!
 

ATI

Član
Učlanjen(a)
04.08.2009
Poruka
221
Ajnstajnova TR je nesto najnazadnije u XX veku. Ta "teorija" nas vec mnogo koci u razvoju.
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
:acute::acute::acute:yes3yes3yes3
pametno pise covek,cak je i Tesla to dokazao u praksi...
samo sto je Tesla Srbin,pa se automacki odbacuje njegovo misljenje,a Svaba ima bolju propagandu...wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poruka
39
Ne razumem

Ja sam mislio, posto sam nov na forumu, da se ovde daju ozbiljna misljenja i komentari a ne nebuloze.
Samo jedan podatak. GPS navigacija ne bi mogla da radi da se u obzir ne uzima razlika u protoku vremena na samoj zemlji i na satelitima.
A da je teorija ispravna dokazali su jos 1960 godine Robert Paund i Glen Rebeka mereci frekvencije gama zraka radioaktivnog Co-57 na zemlji i na tornju postavljenom na 22,6 metara visine. Procitajte malo o tome.
Tesla je svakako jedan od najvecih naucnika u istoriji i to sto je Srbin je divna stvar i mi treba da smo ponosni na to, ali ljudi on je svoj glavni doprinos nauci dao pred kraj XIX veka a ovde je pitanje o otkricima iz XX veka.
Jos jedna informacija. Taj "svaba" je 1933 godine pobegao iz Namacke i preselio se u Ameriku zbog nacistickog progona Jevreja, sto je on bio.
 
Natrag
Top