Mujo i Haso

Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Mujo i Haso krali kukuruze i Haso ce strazariti, a Mujo ce krasti. Kad dolazi policajac i upita:
-Kako se ti zoves?
-Haso.
-Dobro, Haso, sta ti radis ovde?
-Izmisljam pesme!
-Daj da cujem koju. - odgovori policajac
-Zeleni se vinograd, zeleni se trava, Mujo sagni se, vidi ti se glava!
 

prc

Učlanjen(a)
23.07.2010
Poruka
746
Oženio se Mujo i poslije tri mjeseca Fata mu rodi sina. Dođe mu Haso u posjetu, gleda on Muju, pa kaže: - Provjeri ti, Mujo, od koliko mjeseci se rađaju djeca. Ode Mujo kod doktora da ga pita: - Doktore, od koliko mjeseci se rađaju djeca? Na to će doktor: - Od devet. Misli Mujo, pa opet pita: - Doktore, a da li može žena da rodi dijete od sedam mjeseci? - Može, Mujo. - A može li žena da rodi dijete od pet mjeseci? - Može - kaže opet doktor. Gleda Mujo doktora, pa kaže: - Doktore, samo još jedno pitanje: da li žena može da rodi dijete od tri mjeseca? Gleda doktor Muju, vidi on da tu nešto nije u redu, pa kaže: - Može, Mujo, može. Samo treba da ga napravi majstor. Na to će Mujo: - E, doktore, taj sam!
 

prc

Učlanjen(a)
23.07.2010
Poruka
746
Haso kaže Muji: - Kakav mi je vic ispričala tvoja Fata juče. - Čekaj, otkud moja žena s tobom? - Slučajno se sreli u busu, ali kad mi je ispričala vic, umalo nisam pao s kreveta od smeha!

Kako Mujo uči koristiti telefon

Dosele se Mujo i Haso u kuće, jedan preko puta drugog. Prvi dan izađe Mujo na terasu i dere se: - Hasooooo, aj' na kavu! Drugi dan izađe Haso na terasu i dere se: - Mujooo, aj' na kavu! Dosadi ta dernjava susjednima, pa im uvedu kućne telefone da se tako čuju. Dan kasnije izađe Mujo na terasu i vikne: - Hasooooooooo, bud' kod telefona, sad ću te zvati na kavu!

Otišao Mujo na onaj svet i kad je došao kod Boga, primeti svuda obešene satove. Mujo ga upita:
• A za šta su ti ovi satovi?
A Bog odgovara:
• Svako ima svoj sat koji pokazuje koliko će da živi, pa ako je neko dobar, pomerim sat unazad.
Pita Mujo opet:
• A ima li moj poslovođa takav sat?
• Ima Mujo, eno onaj tamo! - i pokaza prstom.
• A da li mogu da ga pomerim malo?
• Može Mujo - reče Bog.
Poče Mujo da obrće sat unazad, Bog ga gleda pa mu reče:
• Polako Mujo, vratićeš ga u detinjstvo!
A Mujo će:
• Ma kakvo bolan detinjstvo, 'oću da ga vratim u pizdu materinu!!!
 
Učlanjen(a)
05.05.2010
Poruka
1.533
Mujo i Haso švercaju tvorove preko granice.
- Bolan Haso, a gdje ćemo staviti tvora.
- U gaće, naravno.
- Nemoj u gaće, smrdi.
- Ma tko ga jebe, nek' crkne!
 
Učlanjen(a)
05.05.2010
Poruka
1.533
Šetaju Mujo i Haso ulicom i Mujo pronade 1000 maraka. Haso mu ih uzme i podere. A na to će Mujo :
- Zašto si to uradio?
A Haso mu odgovori:
- Pa lažna je, gdje si vidio 100 maraka sa tri nule?!
 

prc

Učlanjen(a)
23.07.2010
Poruka
746
Ručni rad

Mujo, nesretnim slučajem invalid bez obje ruke, za rodendan od Hase dobije dvije proteze. -Kako ću se ja njima služit'? -Ljepo, glasovnim komandama. I ide to Mujo probati. Reče: -Äelim pušiti cigaretu. I ruke same izvuku kutiju i upaljač iz džepa, zapale cigaretu i stave mu je u usta. Htjedne Mujo zatim jesti, i ruke zbilja same prihvate jedaći pribor i normalno se njime služile. -Sve je to jako lijepo. A sad bih ja malo drkao. I ruke otkopčaše šlic, izvadiše -gospodina- i počnu. A Mujo uživa kao nikad u životu. Nakon što svrši, reče: -Ovo je bilo divno. Još kad bi mi samo netko sad popušio...- kad ga ruka zgrabi za vrat i povuče mu glavu nadolje prema... *KRC*
 
Učlanjen(a)
05.05.2010
Poruka
1.533
Za rata između Hrvata i Muslića, Mujo i Haso u rovu. Odjednom upadne gardist s oružjem: - Što radite vas dvojica? - Ama ništa, bolan, malo PUŠKARAMO! - Puškarate, jel", sad ću vas pokokati! - Ame nije ono što misliš! Mi PUŠ KARAMO vako - malo ja PUŠIM njemu, malo KARA on mene!
 
Učlanjen(a)
05.05.2010
Poruka
1.533
Uselili Mujo i Haso novi stan. Ulazi Mujo, i neshvativši da je ogledalo nasuprot
vrata, pomisli da je netko već unutra, uplaši se i vikne:
- Haso, bolan, netko je u našem stanu.
Dolazi Haso i pogleda:
- Pa, već su ih dvojica. Idemo po policiju.
Malo kasnije dolazi policajac, otvara vrata i reče:
- Čemu panika, dečki? Evo, kolega već radi uviđaj
 
Učlanjen(a)
05.05.2010
Poruka
1.533
Pita Mujo Fatu:
- Fato, jesam li ti ja prvi?
- Može biti, jes'mi nešto poznat.
 
Učlanjen(a)
05.05.2010
Poruka
1.533
Haso ušo u apoteku… Pita:
- Imate li crni kondom?
- Kud ćete crni, pobogu?
- Pa umro Mujo, pa bi’ da izrazim Fati sućut.
- Nažalost, nemamo crni… Ali uzmite obični, pa ga nataknite na pola koplja.
 
Natrag
Top