Može li zakon spasiti ?čemu je dat zakon?

Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Takve izraze "fora" Hriscanstvo ne poznaje, niti je Hrist takve izraze koristio.

Drugo, rec Bozja koju iznosim je jasna, i ona nema nikakve veze sa Ellen White, i ja je u ni jednom slucaju nisam citirao.
Ove cinjenice bi moga da vidi i slep covek uz pomoc Brajeve azbuke, a pitanje je kako vi ne vidite.
Odgovor je zato sto ne zelite, jer bi u tom slucaju morali da priznate da su Adventisti u pravu.

Naravno, apokrifni spisi su i stvoreni sa ciljem da dokazu nesto sto u Bozjoj reci ne postoji, i da u Hriscanstvo uguraju lazna ucenja.
Knjigu Enohovu nije pisao biblijski Enoh, vec neko ko je prihvatio mnogobozacka ucenja i pomesao ih sa biblijskom istinom.

Jovan nije bio prorok Ilija u bukvalnom smislu, vec je on bio poslan da obavi misiju u duhu i sili Ilijinoj.
Tako ni u poslednje vreme nece doci stvarni prorok Ilija, a jos manje Enoh, jer se on i ne spominje u bibliji u kontekstu poslednjih dogadjaja, vec ljudi koje ce Bog podici da rade u duhu i sili Ilijinoj.

"А анђео рече му: Не бој се, Зарија; јер је услишена твоја молитва: и жена твоја Јелисавета родиће ти сина, и надени му име Јован.
И биће теби радост и весеље, и многи ће се обрадовати његовом рођењу.

Јер ће бити велики пред Богом, и неће пити вино ни сикер; и напуниће се Духа Светог још у утроби матере своје;
И многе ће синове Израиљеве обратити ка Господу Богу њиховом;

И он ће напред доћи пред Њим
у духу и сили Илијиној да обрати срца отаца к деци и невернике к мудрости праведника, da pripravi Gospodu narod gotov" ( jevandjelje po Luki 1. 13 - 18 )

"А кад пређоше, рече Илија Јелисију: Ишти шта хоћеш да ти учиним, докле се нисам узео од тебе. А Јелисије рече: Да буду два дела духа твог у мене.
А он му рече: Заискао си тешку ствар; али ако ме видиш кад се узмем од тебе, биће ти тако; ако ли не видиш, неће бити.
И кад иђаху даље разговарајући се, гле, огњена кола и огњени коњи раставише их, и Илија отиде у вихору на небо.
А Јелисије видећи то викаше: Оче мој, оче мој! Кола Израиљева и коњици његови! И не виде га више; потом узе хаљине своје и раздре их на два комада.
И подиже плашт Илијин, који беше спао с њега, и вративши се стаде на брегу јорданском.
И узевши плашт Илијин, који беше спао с њега, удари по води и рече: Где је Господ Бог Илијин? А кад и он удари по води, раступи се вода тамо и амо, и пређе Јелисије.
А кад с друге стране видеше синови пророчки, који беху у Јерихону, рекоше:
Почину дух Илијин на Јелисију. И сретоше га и поклонише му се до земље" ( 2 knjiga carevima 2. 9 - 15 )

Mihajlo vojvoda nebeske vojske, je uloga Isusa Hrista koju on obavlja u planu spasenja, postoje jasni biblijski dokazi da je to tako, a koje sam ja vec iznosio na ovom forumu.



No,no stari izvrtacu nacic cu ti danas taj citat gde jasno Isus pita sta misle za jovana ko je?a oni rekose nezanaju,isus rece zar neznaju da je to ILIJA!!tako nekako.

Naci cu ga obecavam ti,samo da dokazem forumu koji si ti izvrtac textova gori dva puta od JS-ka.

Pise Laodikeja:To je ono sto pise apostol Pavle:
"Sta cemo dakle reci? Hocemo li ostati u grehu da se blagiodat umnozi? Boze sacuvaj!
Jer koji umresmo grehu kako cemo jos ziveti u njemu. Ili ne znate da svi koji se krstismo
u Isusa Hrista, u smrt Njegovu krstismno se? Tako se s Njim pogrebosmo krstenjem u smrt da kao sto
usta Hristos iz mrtvih slavom ocinom,
TAKO I MI U NOVOM ZIVOTU DA HODIMO...
Jer koji umre, oprosti se od greha.
Tako i vi drzite sebe da ste mrtvi grehu, a zivi Bogu u Hristu Iusus Gospodu nasemu."
Rimljanima 6,1-11.

Novi zavet ne poznaje spasenje Bozjom blagodacu za one koji ostaju u grehu.
A greh je bezakonje ili prestupanje zakona. Spaseni trudi se da zivi po merilima Bozje pravde,
na to ga neprestano Sveti Duh upucuje i pomazemo da zivi pravednim zivotom.

Vidim ja da je hrist djabe umro zqa takve kao sto si ti,takvi su i tukli,pljuvali,ubili ne samo Gospoda nego i pavla,varnavu a o Sv Stefanu da i ne govorim koga kamenovase.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nista ne izvrcem, vec koristim kontekst po principu da biblija samu sebe tumaci.

Ovaj princip nalaze da ako jedan tekst govori o odredjenoj stvari, da covek mora pogledati celokupno ucenje o toj pojedinosti, ili druge tekstove koji govore o njoj da bi znao o cemu se tu radi.

Evo eksta o kome ti govoris, tako da ne moras da ga trazis.

"И запиташе их ученици његови говорећи: зашто дакле књижевници кажу да Илија најприје треба да дође?
А Исус одговарајући рече им: Илија ће доћи најприје и уредити све.
Али вам кажем да је Илија већ дошао, и не познаше га; него учинише с њиме шта хтјеше: тако и син човјечиј треба да пострада од њих.
Тада разумјеше ученици да им говори за Јована крститеља" ( Jevandjelje 17. 10 - 13 )


Ovaj tekst nikako ne pobija kontekst koji sam ja izneo a koji objasnjava sustinu Isusovih reci i pojave ljudi koji pretstavljaju Iliju proroka.
Jovan krstitelj u tom kontekstu nije bio stvarni starozavetni prorok Ilija, vec neko ko je najavljen u starom zavetu da u duhu i sili Ilijinoj najavi Hristov prvi dolazak.

"Памтите закон Мојсија слуге мог, коме заповедих на Хориву за свега Израиља уредбе и законе.
Ево, ја ћу вам послати Илију пророка пре него дође велики и страшни дан Господњи;
И он ће обратити срце отаца к синовима, и срце синова к оцима њиховим, да не дођем и затрем земљу" ( Malahija 4. 4 - 6 )


"А анђео рече му: Не бој се, Зарија; јер је услишена твоја молитва: и жена твоја Јелисавета родиће ти сина, и надени му име Јован.
И биће теби радост и весеље, и многи ће се обрадовати његовом рођењу.

Јер ће бити велики пред Богом, и неће пити вино ни сикер; и напуниће се Духа Светог још у утроби матере своје;
И многе ће синове Израиљеве обратити ка Господу Богу њиховом;

И он ће напред доћи пред Њим
у духу и сили Илијиној да обрати срца отаца к деци и невернике к мудрости праведника, da pripravi Gospodu narod gotov" ( jevandjelje po Luki 1. 13 - 18 )

"А кад пређоше, рече Илија Јелисију: Ишти шта хоћеш да ти учиним, докле се нисам узео од тебе. А Јелисије рече: Да буду два дела духа твог у мене.
А он му рече: Заискао си тешку ствар; али ако ме видиш кад се узмем од тебе, биће ти тако; ако ли не видиш, неће бити.
И кад иђаху даље разговарајући се, гле, огњена кола и огњени коњи раставише их, и Илија отиде у вихору на небо.
А Јелисије видећи то викаше: Оче мој, оче мој! Кола Израиљева и коњици његови! И не виде га више; потом узе хаљине своје и раздре их на два комада.
И подиже плашт Илијин, који беше спао с њега, и вративши се стаде на брегу јорданском.
И узевши плашт Илијин, који беше спао с њега, удари по води и рече: Где је Господ Бог Илијин? А кад и он удари по води, раступи се вода тамо и амо, и пређе Јелисије.
А кад с друге стране видеше синови пророчки, који беху у Јерихону, рекоше:
Почину дух Илијин на Јелисију. И сретоше га и поклонише му се до земље" ( 2 knjiga carevima 2. 9 - 15 )

Starozavetni prorok Ilija je kao sto vidimo bio uzet ziv na nebo, a Jovan krstitelj je bio ubijen od Iroda i sahranjen od strane njegovih ucenika.
Ako je tako, kako se onda Ilija javlja Isusu i njegovim ucenicima na gori preobrazenja:

JOVAN UBIJEN OD IRODA I SAHRANJEN:


"А кад бијаше дан рођења Иродова, игра кћи Иродијадина пред њима и угоди Ироду.

Зато и с клетвом обрече јој дати што год заиште.

А она научена од матере своје: дај ми, рече, овдје на кругу главу Јована крститеља.
И забрину се цар; али клетве ради и онијех који се гошћаху с њим, заповједи јој дати.
И посла те посјекоше Јована у тамници.
И донесоше главу његову на кругу, и дадоше дјевојци, и однесе је матери својој.
И дошавши ученици његови, узеше тијело његово и укопаше га; и дођоше Исусу те јавише" ( Matej 14. 6 - 12 )

ILIJA PROROK NA GORI PREOBRAZENJA:

"А кад прође осам дана после оних речи, узе Петра и Јована и Јакова и изиђе на гору да се помоли Богу.
И кад се мољаше постаде лице Његово другачије, и одело Његово бело и сјајно.
И гле, два човека говораху с Њим, који беху Мојсије и
Илија.
Показаше се у слави, и говораху о изласку Његовом који Му је требало свршити у Јерусалиму.

А Петар и који беху с њим беху заспали; али пробудивши се видеше славу Његову и два човека који с Њим стајаху.

И кад се одвојише од Њега рече Петар Исусу: Учитељу! Добро нам је овде бити; и да начинимо три сенице: једну Теби, и једну Мојсију, и једну
Илији: не знајући шта говораше.
А док Он то говораше дође облак и заклони их; и уплашише се кад зађоше у облак.
И чу се глас из облака говорећи: Ово је Син мој љубазни, Њега послушајте" ( Luka 9. 28 - 35 )

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Nista ne izvrcem, vec koristim kontekst po principu da biblija samu sebe tumaci.

Ovaj princip nalaze da ako jedan tekst govori o odredjenoj stvari, da covek mora pogledati celokupno ucenje o toj pojedinosti, ili druge tekstove koji govore o njoj da bi znao o cemu se tu radi.

Evo eksta o kome ti govoris, tako da ne moras da ga trazis.

"И запиташе их ученици његови говорећи: зашто дакле књижевници кажу да Илија најприје треба да дође?
А Исус одговарајући рече им: Илија ће доћи најприје и уредити све.
Али вам кажем да је Илија већ дошао, и не познаше га; него учинише с њиме шта хтјеше: тако и син човјечиј треба да пострада од њих.
Тада разумјеше ученици да им говори за Јована крститеља" ( Jevandjelje 17. 10 - 13 )

Ovaj tekst nikako ne pobija kontekst koji sam ja izneo. Jovan krstitelj u tom kontekstu nije bio stvarni starozavetni prorok Ilija, vec neko ko je najavljen u starom zavetu da u duhu i sili Ilijinoj najavi Hristov prvi dolazak.

"Памтите закон Мојсија слуге мог, коме заповедих на Хориву за свега Израиља уредбе и законе.
Ево, ја ћу вам послати Илију пророка пре него дође велики и страшни дан Господњи;
И он ће обратити срце отаца к синовима, и срце синова к оцима њиховим, да не дођем и затрем земљу" ( Malahija 4. 4 - 6 )



"А анђео рече му: Не бој се, Зарија; јер је услишена твоја молитва: и жена твоја Јелисавета родиће ти сина, и надени му име Јован.
И биће теби радост и весеље, и многи ће се обрадовати његовом рођењу.

Јер ће бити велики пред Богом, и неће пити вино ни сикер; и напуниће се Духа Светог још у утроби матере своје;
И многе ће синове Израиљеве обратити ка Господу Богу њиховом;

И он ће напред доћи пред Њим
у духу и сили Илијиној да обрати срца отаца к деци и невернике к мудрости праведника, da pripravi Gospodu narod gotov" ( jevandjelje po Luki 1. 13 - 18 )

"А кад пређоше, рече Илија Јелисију: Ишти шта хоћеш да ти учиним, докле се нисам узео од тебе. А Јелисије рече: Да буду два дела духа твог у мене.
А он му рече: Заискао си тешку ствар; али ако ме видиш кад се узмем од тебе, биће ти тако; ако ли не видиш, неће бити.
И кад иђаху даље разговарајући се, гле, огњена кола и огњени коњи раставише их, и Илија отиде у вихору на небо.
А Јелисије видећи то викаше: Оче мој, оче мој! Кола Израиљева и коњици његови! И не виде га више; потом узе хаљине своје и раздре их на два комада.
И подиже плашт Илијин, који беше спао с њега, и вративши се стаде на брегу јорданском.
И узевши плашт Илијин, који беше спао с њега, удари по води и рече: Где је Господ Бог Илијин? А кад и он удари по води, раступи се вода тамо и амо, и пређе Јелисије.
А кад с друге стране видеше синови пророчки, који беху у Јерихону, рекоше:
Почину дух Илијин на Јелисију. И сретоше га и поклонише му се до земље" ( 2 knjiga carevima 2. 9 - 15 )

Ti ce te kontexti i osuditi jer kontexte odnosno reference su pisali ljudi po svom tumacenju,jer ima dosta citata kad uporedis s drugim nemaju nikakvu logiku tj potpuno su kontradiktorni to sam vec dokazao JS-ma.

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kontradiktorni su sa dogmom koju covek sam memorise u svojoj glavi, i onda kada uporedjuje biblijske tekstove koji se medjusobno potvrdjuju, on se onda pita kako je njegovo ucenje suprotno ovoj celini, i on tada umesto da prihvati ovu celinu, on nasuprot tome odbacuje jedan deo pisma, a prihvata samo onaj koji ide u korist njegovom ustaljenom misljenju, i kada mu neko iznese celokupno ucenje u kontekstu, on onda smatra da taj izvrce pismo, i ako nije tako, jer celina uvek otkriva istinu, i ne moze biti da je pismo kontradiktorno, vec zato sto ga covek prekraja i tumaci proizvoljno, ne sagledavajuci celokupno ucenje po odredjenom pitanju u celini.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Možda su neki ateisti i laici u teologiji bolje razumeli pitanje zakona nego oni što misle da znaju.

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Kontradiktorni su sa dogmom koju covek sam memorise u svojoj glavi, i onda kada uporedjuje biblijske tekstove koji se medjusobno potvrdjuju, on se onda pita kako je njegovo ucenje suprotno ovoj celini, i on tada umesto da prihvati ovu celinu, on nasuprot tome odbacuje jedan deo pisma, a prihvata samo onaj koji ide u korist njegovom ustaljenom misljenju, i kada mu neko iznese celokupno ucenje u kontekstu, on onda smatra da taj izvrce pismo, i ako nije tako, jer celina uvek otkriva istinu, i ne moze biti da je pismo kontradiktorno, vec zato sto ga covek prekraja i tumaci proizvoljno, ne sagledavajuci celokupno ucenje po odredjenom pitanju u celini.
Bas tako kako kazes ti si prvi medju tim dogmasima,ja licno nemam nikakvu dogmu a samo bibliju i citam je onako kako je napisana,izbegavam da postavljam reference jer bune pocetnike.

Pise Laodikeja:Takve izraze "fora" Hriscanstvo ne poznaje, niti je Hrist takve izraze koristio.

Hriscanstvo takodje nepoznaje takvo vaspitanje da kad zavrsi covek post da napise osnovnu stvar uvazenja k sagovorniku pozdrav!! kao sto recimo to radi Mika!Ali razumem te zasto me ne pozdravljas!zadao sam ti toliko muka da si se jedva izvukao u ocima forumasa ali kod mene nisi,niti ces idemo do kraja istina mora da izadje na videleo ne bio ja faky ako tako ne bude.Hrist ne samo da je svakog pozdravljao vec je i isceljavao i pravedne i gresnike podjednako.

Izvadi sebi prvo balvan iz oka pa meni trun!

Ali zelim da znas da ja protiv tebe nemam ama bas nista licno,Mike ali protiv tvoje dogme imam jos kako,ti si otiso cak i protiv adventizma brate samo to ne vidis!to sam ti dokazao imam jos postova,intervijua bivsih pastora,adventista ,ali ne sad malo kasnije to cuvam za kraj nase debate.

Sto se tice celine pisma onda Zasto negiras Enoha?kad je i on deo pisma samo sto ga nisu kanonizirali iz izvesnih razloga!vec sam miki objasnio da je i postanak apokrif !Mojsije je samo pisac ali ko i kad mu je preneo taj apokrif usmeno se nezna!!Jer Mojsije nije dobio postanak pismeno na papiru zar ne?
Da izbrojimo kolko ja imam pozdrava k tebi a koliko ti k meni?a o Geru da i ne govorim,gero nema nijedan post bez pozdrava,ja mozda i imam,kad sam ljut pa zaboravim ali gero bi se pojeo kad nebi pozdravio sagovornika.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada bi ti citao bibliju onako kako je napisana, ti bi uvideo istine koje ja ovde iznosim onako kako su napisane.

Ja ne pozdravljam svaki put na kraju svakog komentara, jer bi to bilo neprikladno, ali uvek uputim pozdrav kada zavrsim diskusiju o odredjenoj temi.

Apokrif je spis koji su pisali ljudi bez Bozanskog vodstva i nadahnuca, pridajuci im biblijske elemente.
Sam nedostatak nadahnuca, stil pisanja i ucenja koja se u njima nalaze a koja su u suprotnosti sa otkrivenjima biblije, govore u prilog tome da to nije Bozja rec.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Kada bi ti citao bibliju onako kako je napisana, ti bi uvideo istine koje ja ovde iznosim onako kako su napisane.

Ja ne pozdravljam svaki put na kraju svakog komentara, jer bi to bilo neprikladno, ali uvek uputim pozdrav kada zavrsim diskusiju o odredjenoj temi.

Apokrif je spis koji su pisali ljudi bez Bozanskog vodstva i nadahnuca, pridajuci im biblijske elemente.
Sam nedostatak nadahnuca, stil pisanja i ucenja koja se u njima nalaze a koja su u suprotnosti sa otkrivenjima biblije, govore u prilog tome da to nije Bozja rec.

Otkud ti znas da su Knjigu Enoha pisali ljudi bez nadahnuca?kad je juda potvrdjuje?otkud ti znas da je mojsije pisao postanak pod nadahnucem?jer u Knjizi enoha Bog takodje razgovara s Enohom cak ga je podizao sebi,isto kao sto je razgovaraio s Mojsijem,Avraamom,da nisi slucajno bio tamo?Sto se tice pozdrava opet si se izvuko ko lija,ali nema veze nek je tebi na savest.

Enoh kaze kao i Danilo,ostali proroci,Jovan u otkrivenju,vise od pola sveta tvdi da je biblija cela apokrif,bajka odnosno skup bajki!

U kanon su usle knjige kako kazu koje su opredelili Sv oci bemliga u kom veku zaboravio sammislim od 4-7 veka u koje ti danas ne verujes a citas pisma koje su oni kanonizirali?cudno zar ne?
Sto se tice citanja biblije ostavi ti mene da je citam kako mi kaze Duh Sveti,a ne crkva ili dogma zar nisi primetio koliko ti glavobolje zadajem a spremam ti jos veca iznenadjenja samo polako nista licno u pitanju je ta tvoja kontexna dogma koju cu da razbijem u param parcad.

pozdrav.
 
Natrag
Top