Može li zakon spasiti ?čemu je dat zakon?

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Jesu, Adventisti su, i jedan je Nazaren koji ponekad ode i u Pentakostalnu crkvu, za koga mi je Bog licno otkrio da ce se njegovo ime na kraju naci u knjizi zivota.
Mozda ga poznajes, zove se Nikola i propovednik je.
spašenje je u Hristu. kako će neko dobiti tvoje uverenje o spašenju a da Gospod ga iska za oprost greha najpre? ti onda preuzimaš ulogu spasitelja. ne kažem da Bog ne može dovesti čoveka k sebi ali niko ne moće doći k ocu osim kroz Isusa.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Mojsijev zakon ne moze spasiti,vec je sluzio kao cuvar do Isusa Hrista,da ljudi znaju da su gresni.
Nije ga potrebno vise postovati,jer da je bio dobar,ne bi nam Isus dao Nov!!!
Jakov 2:
10 Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
11 Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona.
Galatima 3:10
10 Jer koji su god od dela zakona pod kletvom su, jer je pisano: Proklet svaki koji ne ostane u svemu što je napisano u knjizi zakonskoj da čini.
Dakle ko zeli da postuje Mojsijev zakon mora sve da izvrsi,u svemu mora da bude bezgresan!!!,cak i u mislima sto ni apostoli nisu mogli!!!
Galatima 3:24
24 Tako nam zakon bi čuvar do Hrista, da se verom opravdamo.
Ko god zeli da se opravda drzanjem Mojsijevog zakona ,gazi na zrtvu Isusa Hrista!!!
Galatima 5:4
4 Izgubiste Hrista, vi koji hoćete zakonom da se opravdate, i otpadoste od blagodati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
spašenje je u Hristu. kako će neko dobiti tvoje uverenje o spašenju a da Gospod ga iska za oprost greha najpre? ti onda preuzimaš ulogu spasitelja. ne kažem da Bog ne može dovesti čoveka k sebi ali niko ne moće doći k ocu osim kroz Isusa.

Taj covek nikola je vec spasen po svetlosti koju ima jer je jedan potpuno iskren covek - porodican, moralan, koji vise od te svetlosti koju ima nije u ovom trenutku spreman da primi.

Zaokret.

Naravno, u starom zavetu je sistem opravdanja bila zrtva koja se prinosila na oltar.
Ova zrtva je u svojoj simbolici pretstavljala Hrista koji ce se zrtvovati za ljudske grehe.
Kada je Hristos dosao, covek se vise ne opravdava prinosenjem zrtava, vec dolazi Hristu i on prinosi zasluge svoje prolivene krvi, i covek biva opravdan pred Bogom.

Covek se ne opravdava drzanjem zakona, vec Hristovom zrtvom.
Poslusnost zapovestima je rod opravdanja, a nije opravdanje rod poslusnosti.

O ovome sam dosta toga napisao na ovoj temi.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
poslušnost Božjem Zakonu, poštivanje svih 10.zapovijedi je rod koji ostvaruje Sveti Duh u našem srcu
na taj način do savršenstva dolazi ljubav u nama
prema Bogu i Kristu
prema svim ostalim stvorenjima
time dokazujemo da je Snaga Božja i preporađajuća Sila Kristova u nama

nitko poslušan Bogu "Jehovi", znači nitko tko poštuje Božji Zakon 10.zapovijedi neče naučavati trojstvo
niti če krivo naučavai herezu da je Duh Sveti - Bog

jer

nemože Bog protiv sebe
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Taj covek nikola je vec spasen po svetlosti koju ima jer je jedan potpuno iskren covek - porodican, moralan, koji vise od te svetlosti koju ima nije u ovom trenutku spreman da primi.

Zaokret.

Naravno, u starom zavetu je sistem opravdanja bila zrtva koja se prinosila na oltar.
Ova zrtva je u svojoj simbolici pretstavljala Hrista koji ce se zrtvovati za ljudske grehe.
Kada je Hristos dosao, covek se vise ne opravdava prinosenjem zrtava, vec dolazi Hristu i on prinosi zasluge svoje prolivene krvi, i covek biva opravdan pred Bogom.

Covek se ne opravdava drzanjem zakona, vec Hristovom zrtvom.
Poslusnost zapovestima je rod opravdanja, a nije opravdanje rod poslusnosti.

O ovome sam dosta toga napisao na ovoj temi.
kornilije je mogao reći anđelu,ja više ne mogu primiti i što dalje? ti bi mu ipak dao utehu?
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
@Speedy
Zašto Bog i sveti Duh ne bi bili jedno? Može se zaključiti da su jedno na osnovu evanđelja u kome piše da je Marija začela od Svetog Duha. S druge strane, Hristos se nigde ne imenuje kao sin Duha svetoga nego kao Sin Božji. Začet od Duha svetoga a ovamo Sin Božji. Prosto se nameće zaključak da su Bog i Duh sveti jedno. Ovaj iskaz je u množini "su", a pravilno je reći "je" Bog i Sveti Duh je jedno. u evanđelju po Jovanu 4:24 stoji iskaz "Bog je duh". Kakav bi to duh mogao biti ako ne sveti? I zar nije Hristos u istom evanđelju rekao "Ja i Otac jedno smo." Kad dvojica mogu biti jedno, onda mogu i trojica. I zašto bi se zaustavili na trojici? Svi hrišćani su jedno u duhu, svetom ili Božjem. Nazovi ga kako ti drago. To je isto. pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
poslušnost Božjem Zakonu, poštivanje svih 10.zapovijedi je rod koji ostvaruje Sveti Duh u našem srcu
na taj način do savršenstva dolazi ljubav u nama
prema Bogu i Kristu
prema svim ostalim stvorenjima
time dokazujemo da je Snaga Božja i preporađajuća Sila Kristova u nama

nitko poslušan Bogu "Jehovi", znači nitko tko poštuje Božji Zakon 10.zapovijedi neče naučavati trojstvo
niti če krivo naučavai herezu da je Duh Sveti - Bog

jer

nemože Bog protiv sebe
poslušnost je u redu,ali održati dekalog je čoveku nemoguće. stoga ide samo jedno,sud.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
brate savkiću
držim da si razuman čovjek
pa svi mi znamo da čovjek nemože održati Zakon
jer da možemo Isus Krist nebi dolazio da nas spasi
nadam se da češ shvatiti napokon, da se kroz pokoravanje Božjoj volji, držanju Zakona,
izgrađuje karakter čovjeka koji može biti primljen u Nebo
dakle, ovdje sada već na Zemlji se pripremamo za Nebo
jer
nemamo se gdje drugdje pripremiti
držanjem Zakona, imamo Kristov potpis na srcu
a znaš i sam da jedino tako možemo u Kanaan nebeski
poslušnost Zakonu se razvija postepeno, kako primamo Duha Svetog
jer Duh Sveti - Snaga Božja - Kristova preporađajuća sila nas odvaja od grijeha
što više Duha Svetoga primamo, to smo više poslušniji Zakonu

shvatičeš uskoro, da se ljudi odvajaju upravo na pitanju Božjeg Zakona
kršćani će tvrditi do posljednjeg, sudnjeg dana da se jedino vršenjem Zakona pokoravamo Bogu

ekumena, koja dolazi, ta osma progoniteljska sila za prave kršćane, doslovce će srušiti Božji Zakon, proglasiti ga nevažećim, ukinuti slobodu savjesti, nametnuti svoje zakone
vidš i sam, pratiš situaciju, znaš da je u americi ujedinjenje svih otpalih crkava i protestantskih sa rimokatoličkom u punom jeku
njihov glavni potpis je trojstvo , nedjelja, i sve ostalo kontra Svetom Pismu
ekuemena ne priznaje Jednog Jedinog Boga Jehovu ni subotu ni Krista Spasitelja Sina Božjeg

brate svakiću, malo je još vremena
otvori oči moje da gledam divote- znaš kako je molio Kralj Izraela
 
Natrag
Top