Može li zakon spasiti ?čemu je dat zakon?

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Upravo je suprotno - da ti nisi krenuo putem posvecenja niti imas Duha Svetoga - jer govoris sam od sebe, cak praveci kardinalne greke koje se tako lako razotkrivaju u kontekstu biblije.

Ti slobodno zivi u slobodi koju smatras da ti je Hristos dao - da kroz ceo zivot krsis moralne principe, nadajuci se da ce te Hristos kao gresnika uvesti u svoje carstvo, a ja cu ziveti u Duhu Svetome koji u meni cini da zivim u potpunoj zajednici sa Hristom postujuci i sprovodeci njegovu volju, radujuci se isto kao i apostol Pavle koji se radovao sto ispunjava Bozje zpovesti i njega smatro istinskim dokazom opravdanja u Hristu Isusu.

Stih/odeljak: Rimljanima 2:13

Daničić-Karadžić (RDK):

13 (Jer pred Bogom nisu pravedni oni koji slušaju zakon, nego će se oni opravdati koji ga tvore;

Ivan Šarić / Rev. Đ. Martinjak (RIŠ):

13 Jer pred Bogom nijesu pravedni oni, koji slušaju zakon, nego će se oni proglasiti pravedni, koji vrše zakon.

Dimitrije Stefanović (DS):

13 Jer pred Bogom nisu pravedni oni koji slušaju zakon, nego će se opravdati oni koji tvore zakon.

Lujo Bakotić (LB):

13 Jer pred Bogom nisu pravedni oni koji slušaju zakon, nego će se oni opravdati koji ga izvršuju.

Bible in Basic English (BBE):

13 For it is not the hearers of the law who will be judged as having righteousness before God, but only the doers:
pa ja laODIKEJA sam ipak ovde podticao tu moralnost a ako bi neko vratio postove nazad video bi da tvoj zakonski kodeks je opravdavao greh. o tome smo diskutovali ali bez uspeha. ko zna koji put ovde se nameće tvoja iskrivljena slika da ja kršim zakon,a već se dokazalo kroz postove da ga ja bolje obdržavam bar dva puta od vas adventista. i ti još imaš snage da kažeš o moralu ovde i još da nametneš nekome da taj moral mu manjka! takođe o svetome duhu smo diskutovali,ti si dokazao da si spreman da huliš samo na Duha. postavlja se pitanje kako neko takav može dokazati u opšte da poseduje krštenje Duhom u Biblijskom kodeksu. tačno je da ja ne posedujem adventističkog duha,ali svetog Duha da.
meni ličo ne smeta tvoje "držanje" zakona u takom obliku.u opšte držanje zakona mi ne smeta. kako veruješ tako ideš pred Boga. i ja tome sudija nisam. moje je da svedočim svakome što je Bog zadao za nebo,a ko oće čuti čuće,ko neće neće. jednima na smrt jednima na život kako je i pisano.
Tacno, kako je i pisano.

"Освети их истином својом: ријеч је твоја истина" ( Jovan 17. 17 )

Rec Bozja je istina - a ne tvoja koja se suproti kontekstu reci Bozjoj.
Neka ti Gospod pmogne da to uvidis, jer svesno prekrajas pismo i dodajes svoju rec - a sa druge strane oduzimas od reci ono sto jasno demantuje tvoju rec da bi je dokazao.
eto rango ti je opet dobro objasnio.baš dobro. zakon je dat da nas sve dovede u stanje spoznaje da smo krivi Bogu,to je njegova jedina svrha i potom uzeti to kako ti činiš i učiti ljude da se zakonom možemo opravdati i da smo dužni ga doslovce obdržati je toliki apsurd da je teško to opisati. sam Isus je smrću to morao uništiti jer je bilo protiv nas. i kako je rango rekao,kad to učiš onda ljudima treba reći da će držanjem zakona umreti ne biti u spašenju jer onda Isusova žrtva nema neku vrednost. sve što možemo je da i sami umremo starom čoveku i da krštenjem u Isusovo ime imamo oprost. i kad god se vraćamo na obdržavanje zakona mi ponovo moramo očekivati da Isus umre na krstu. jer nas je on jednom n od toga oslobodio.zato piše ako navalice grešimo nema oprosta takome. ako si ti danima pod zakonom ti danima si kriv,jer ga niko u celosti ispuniti ne može. ne zato što si ti loš,već što je Bog zakon dao samo sa tom svrhom da nas osudi i dovede do spozjaje da smo svi sagrešenici. ako ti dokazuješ da možeš održati sav zakon,ne tvoja priča da se trudiš,pa i ja se trudim, aliu održati niko ne može,a mora se održati ako se vežeš pod zakon. jer je pisano ko se pod zakon jamči,mora da zna sav,SAv ZAKON ODRŽAVATI. dakle sav ,do zadnje title,a to je nemoguće niti jednom živom stvoru.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Rango, nije Isusovo ispunjavanje zapovesti odvelo Isusa na krst, vec je Isus bio odredjen da umre kako bi preuzeo ljudske grehe na sebe.
Da je zakon mogao da se ukine - Isus ne bi morao na krst, jer bi on jednostavno uklonio zakon, i covek vise ne bi bio pod osudom zbog krsenja zakona.

Isus je upravo umro jer je covek krsio zapovesti, i neko je trebao ovaj greh da preuzme na sebe.
Isus je to ucinio umrevsi na krstu, i on je tom smrcu opravdao coveka pred zakonom i dao mu silu Duha Svetoga da tako opravdani covek vise ne gresi i ne krsi ni jednu zapovest.

Mrsavkicu, sam Bog ce suditi ljudima da li su ziveli u potpunom skladu sa svakom zapovescu, jer ce se i svaka misao otkriti pred Bogom, i da li smo u zajednici sa Bogom izgradili savrsen moralni karakter.
Moje nije da se takmicim ko je posveceniji a ko ne, vec da ukazem da jedino u zajednici sa Isusom i kroz Duha Svetoga covek moze ispuniti svaku zapovest, i postici moralno savrsenstvo.
Takodje, iz samih tvojih izjavva iznosim zakljucak da si kontradiktoran, da sa jedne strane govoris o ne gresenju i svom licnom krstenju Duhom, a sa druge strane tvrdis da se zapovesti ne mogu ispuniti.
Iz ovoga je jasno da ti samo kazes da imas krstenje Duhom, a u stvari ga nemas, jer da imas ono bi u tebi proizvelo savrseno ispunjavanje svake zapovesti i savrsenstvo karaktera.

Ovako, ko ti moze verovati, jer te tvoje licne izjave odaju.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Rango, nije Isusovo ispunjavanje zapovesti odvelo Isusa na krst, vec je Isus bio odredjen da umre kako bi preuzeo ljudske grehe na sebe.
Da je zakon mogao da se ukine - Isus ne bi morao na krst, jer bi on jednostavno uklonio zakon, i covek vise ne bi bio pod osudom zbog krsenja zakona.

Isus je upravo umro jer je covek krsio zapovesti, i neko je trebao ovaj greh da preuzme na sebe.
Isus je to ucinio umrevsi na krstu, i on je tom smrcu opravdao coveka pred zakonom i dao mu silu Duha Svetoga da tako opravdani covek vise ne gresi i ne krsi ni jednu zapovest.

Mrsavkicu, sam Bog ce suditi ljudima da li su ziveli u potpunom skladu sa svakom zapovescu, jer ce se i svaka misao otkriti pred Bogom, i da li smo u zajednici sa Bogom izgradili savrsen moralni karakter.
Moje nije da se takmicim ko je posveceniji a ko ne, vec da ukazem da jedino u zajednici sa Isusom i kroz Duha Svetoga covek moze ispuniti svaku zapovest, i postici moralno savrsenstvo.
Takodje, iz samih tvojih izjavva iznosim zakljucak da si kontradiktoran, da sa jedne strane govoris o ne gresenju i svom licnom krstenju Duhom, a sa druge strane tvrdis da se zapovesti ne mogu ispuniti.
Iz ovoga je jasno da ti samo kazes da imas krstenje Duhom, a u stvari ga nemas, jer da imas ono bi u tebi proizvelo savrseno ispunjavanje svake zapovesti i savrsenstvo karaktera.

Ovako, ko ti moze verovati, jer te tvoje licne izjave odaju.
verovaće onaj ko je od bOGA dotaknut da iska istinu.ja NISAM kontradiktoan već si ti pod duhom zakona i oslepljen da vidiš Hrista u punini. u tome je sva muka.
ja se ne takmičim u držanju revnosti već ti. ja sam samo primetio da kroz dijaloge na forumu ti nisi baš dokazao da ispunjavaš zapovesti,ili ih baR POGREŠNO TUMAČIŠ a na drugoj strani nisi u razumevanju,da se ne radi o tome da li ti ili ja držimo iste već da ih je nemoguče bilo kome čoveku održati sve. nemoguće. to je Bog potpisao i tu ti nema zore. a ako si pod zakonom onda ćeš istim zakonom biti suđen i tu nema pozaimanja od milosti. ako si pak pod milosti to ne znači da sad možeš da grešiš,već si pod milosti opravdan od nemoći da sav zakon ispuniš. u tom e je sva umnost. probaj ako je i kako moguće ovo već jednom razumeti. zakon te recimo drži slepim sve vreme da tražiš odmor u Duhu,krštenjem Duhom.to će koštati kao pet ludih devojaka. o tome je najpre reč ovde. zakon te drži da ne vidiš da krštenje vodom je u ime a ne u trojstvo. i mnogo toga zakon stavlja pokrivalo na tvoje oči.
kada budeš doista iskao krštenje Duhom moćda ga i dobiješ.onda ćeš sigurno znati da si zapečaćen. dotle samo ljudsko ubeđenje je na tebi i sličnima,i obećanje crkve imaš te si primio samo crkvenog duha ne i svetog Duha. ali niko nema vlast deliti duha osim Hrista.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Same te reči odaju, jer govoriš od suviška srca.

Ja sam u Hristu u punini - u Duhu i poznanju istine, a ti se moli Bogu da ovo iskustvo doyiviš.

Sve ostalo ti je dokazano pismom - neprekrajanim i nedodavanim, već u kontekstu.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Same te reči odaju, jer govoriš od suviška srca.

Ja sam u Hristu u punini - u Duhu i poznanju istine, a ti se moli Bogu da ovo iskustvo doyiviš.

Sve ostalo ti je dokazano pismom - neprekrajanim i nedodavanim, već u kontekstu.
lično svedočanstvo za Duha NE ZNAČI NIŠTA. jedino kako stoji u Pismu da možemo znati je smo li deca Božja,je po Duhu .taj Duh,sveti Duh svedoči našemu duhu da jesmo deca Božja. a taj isti dUH KOJI JE svedočlio za apostole da su deca Božja mora biti i nama dokaz,.isto iskustvo krštenja Duhom kao u delima 2.gl. samo tajj Duh je svedok. ako ovo nemaš,a nemaš onda ostaje samo tvoje individualno ubeđenje,a to nas ne čini BoŽjim ppomazaNICIMA NI DECOM.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Upravo ti rekoh, sve sto iznosim je praceno osvedocavajucom silom Duha Svetoga, on mi je jos u pocetku sam posvedocio istinu, i danas mi svedoci njegovo odobravanje kada je iznosim.

Znaci, tu je rec, i tu je osvedocavajuca sila Duha.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Upravo ti rekoh, sve sto iznosim je praceno osvedocavajucom silom Duha Svetoga, on mi je jos u pocetku sam posvedocio istinu, i danas mi svedoci njegovo odobravanje kada je iznosim.

Znaci, tu je rec, i tu je osvedocavajuca sila Duha.
sila Duha se ne menja.onako kako su apostoli bili osvedočeni da su primili Duha tako mora svako jedno telo.i ista reč mora slediti tog Duha inače sve ostalo je ljudska tvorevina. budući da je tvoj temelj trojičnost to već poistaje jasno da nije žduh koji vodi. potom nemaš niti blizu doklaz krštenja Duhom da bi se to videlo ,kako petar kaže kod kornilija mi smo videli,jer smo čuli.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda ti imaš krivo učenje koje moraš iz temelja da promeniš, i da se moliš Bogu da on postavi temelj - a to je njegova reč i svedočanstvo Duha Svetoga, koje očito nemaš.

Ja sam i video i čuo, a ti se moli da toiskustvo lično doživiš.

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Onda ti imaš krivo učenje koje moraš iz temelja da promeniš, i da se moliš Bogu da on postavi temelj - a to je njegova reč i svedočanstvo Duha Svetoga, koje očito nemaš.

Ja sam i video i čuo, a ti se moli da toiskustvo lično doživiš.

Pozdrav!
to svediočanstvo mora doći sa neba rečju ne od čoveka crkve. imati dokaz je imati istog duha kao i apostoli. isti su govorili jezicima,kornilije,12.ulenika jovana i drugi. kada se to iskustvo promenulo?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
O takvom iskustvu sa neba ti upravo i govorim.

Imam samo jedno pitanje za tebe.

Da li si nekada video Isusa?
 
Natrag
Top