Može li zakon spasiti ?čemu je dat zakon?

Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
To, dakle, znači da je Duh Sveti branilac od greha. Slažem se. Koja je onda svrha zapovesti?
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Naravno, covek ne ulazi u zemaljsku, vec verom u Hrista u nebeku svetinju, gde Isus posreduje u nebeskom hramu gde se nalazi originalni kovceg u kome se cuvaju ploce sa ispisanih deset zapovesti.
Covek u zakonu dakle vidi da je gresio i krsio te zapovesti, i ne prinosi zemaljsku zrtvu - vec u Hristu koji je vec umro za ljudske grehe i posreduje pred zakonom - on pronalazi opravdanje u njegovoj krvi, i on biva ociscen od greha i daje mu se dar Svetoga Duha da od tog trenutka vise ne gresi i ne krsi ni jednu zapovest.

Sluzba je identicna zemaljskoj, samo sto se obavlja na nebu, i zrtva vise nije zemaljsko jagnje kojim se brisu ljudski gresi - vec Isus jagnje Bozje koje uze na se grehe sveta...Amin!
Duh sveti je zalog spašenja,a ne sila kojom sad neko može reći ja sad ispunjavam sav zakon. rango ti je odgovrio. dok god tvrdiš da si pod zakonom i da ga obdržati možeš ti si pod osudom.tu nade nema.samo sud.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To, dakle, znači da je Duh Sveti branilac od greha. Slažem se. Koja je onda svrha zapovesti?

Duh Sveti je dat da coveku pomogne da izgradi sebe Duhovno za carstvo nebesko, da ga ocisti potpuno od greha i zelje da cini gresna dela, i da ga promeni i u njemu izgradi pozitivne osobine, da ucini da covek koji je krsio zapovesti pre svog obracenja i predanja Bogu - to vise ne cini, da se ne klanja drugim Bogovima ni delima svojih ruku, da ne ubija, ne krade, ne cini preljube, da voli svoje roditelje i sve druge ljude, da ne zeli nista sto je tudje, da ne laze..itd, jednom recju - da zivi u potpunom skladu sa svakom zapovescu, jer krseci zapovesti on u stvari pada pod osudu zakona, a tvoreci ga on se njemu raduje i sa radoscu zivi svoj zivot sa Bogom u zajednici oslobodjen od sile greha koja ga navodi da krsi zapovesti.

Prema tome, smatram da je Mrsavkiceva tvrdnja da Duh Sveti nije sila koja moze coveka potpuno ocistiti od greha i uciniti da covek zivi potpunim moralnim zivotom - potpuno pogresna.
Takodje, on je izvrsio grubu zamenu teze sa tvrdnjom da ce covek u kome deluje sila Duha Svetoga i daje da covek zivi potpuno moralnim zivotom, da je takav covek pod osudom i da za njega nema nade.
To znaci, da po Mrsavkicevoj teoriji covek mora ostati u grehu i krsiti zapovesti da ne bi bio pod osudom.

Pogresnost Mrsavkiceve teorije se jasno razotkriva u bibliji, jer on kaze da zakon niko ne moze odrzati - sto znaci da ce gresiti kroz ceo zivot i na sudu pred Boga izaci kao gresnik i nadati se da ce ga Histos kao gresnika prljavog od greha pustiti u svoje carstvo slave i cistote.
Sa druge strane biblija nasuprot tome govori o savrsenoj poslusnosti zapovestima i postizanju savrsene pravednosti i svetosti:

"И сваки који овај над има на њега, чисти се, као и он што је чист.
Сваки који чини гријех и безакоње чини: и гријех је безакоње.
И знате да се он јави да гријехе наше узме; и гријеха у њему нема.
Који год у њему стоји не гријеши; који год гријеши не видје га нити га позна.
Дјечице! нико да вас не вара: који правду твори праведник је, као што је он праведан;

Који твори гријех од ђавола је, јер ђаво гријеши од почетка. Зато се јави син Божиј да раскопа дјела ђавоља.
Који је год рођен од Бога не чини гријеха, јер његово сјеме стоји у њему, и не може гријешити, јер је рођен од Бога" ( 1 Jovanova 3. 1 - 9 )

"Који год вјерује да је Исус Христос, од Бога је рођен; и који год љуби онога који је родио, љуби и онога који је рођен од њега
По том знамо да љубимо дјецу Божију кад Бога љубимо и
његове заповијести држимо.
Јер је ово љубав Божија да заповијести његове држимо; и заповијести његове нијесу тешке.
Јер сваки који је рођен од Бога побјеђује свијет; и вјера је наша ова побједа која побиједи свијет.
Ко је који свијет побјеђује осим онога који вјерује да је Исус син Божиј?" ( 1 Jovanova 5. 1 - 5 )

"Знамо да ниједан који је рођен од Бога, не гријеши, него који је рођен од Бога чува се, и нечастиви не дохвата се до њега" ( 1 Jovanova 5. 18 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Duh Sveti je dat da coveku pomogne da izgradi sebe Duhovno za carstvo nebesko, da ga ocisti potpuno od greha i zelje da cini gresna dela, i da ga promeni i u njemu izgradi pozitivne osobine, da ucini da covek koji je krsio zapovesti pre svog obracenja i predanja Bogu - to vise ne cini, da se ne klanja drugim Bogovima ni delima svojih ruku, da ne ubija, ne krade, ne cini preljube, da voli svoje roditelje i sve druge ljude, da ne zeli nista sto je tudje, da ne laze..itd, jednom recju - da zivi u potpunom skladu sa svakom zapovescu, jer krseci zapovesti on u stvari pada pod osudu zakona, a tvoreci ga on se njemu raduje i sa radoscu zivi svoj zivot sa Bogom u zajednici oslobodjen od sile greha koja ga navodi da krsi zapovesti.

Prema tome, smatram da je Mrsavkiceva tvrdnja da Duh Sveti nije sila koja moze coveka potpuno ocistiti od greha i uciniti da covek zivi potpunim moralnim zivotom - potpuno pogresna.
Takodje, on je izvrsio grubu zamenu teze sa tvrdnjom da ce covek u kome deluje sila Duha Svetoga i daje da covek zivi potpuno moralnim zivotom, da je takav covek pod osudom i da za njega nema nade.
To znaci, da po Mrsavkicevoj teoriji covek mora ostati u grehu i krsiti zapovesti da ne bi bio pod osudom.

Pogresnost Mrsavkiceve teorije se jasno razotkriva u bibliji, jer on kaze da zakon niko ne moze odrzati - sto znaci da ce gresiti kroz ceo zivot i na sudu pred Boga izaci kao gresnik i nadati se da ce ga Histos kao gresnika prljavog od greha pustiti u svoje carstvo slave i cistote.
Sa druge strane biblija nasuprot tome govori o savrsenoj poslusnosti zapovestima i postizanju savrsene pravednosti i svetosti:

"И сваки који овај над има на њега, чисти се, као и он што је чист.
Сваки који чини гријех и безакоње чини: и гријех је безакоње.
И знате да се он јави да гријехе наше узме; и гријеха у њему нема.
Који год у њему стоји не гријеши; који год гријеши не видје га нити га позна.
Дјечице! нико да вас не вара: који правду твори праведник је, као што је он праведан;

Који твори гријех од ђавола је, јер ђаво гријеши од почетка. Зато се јави син Божиј да раскопа дјела ђавоља.
Који је год рођен од Бога не чини гријеха, јер његово сјеме стоји у њему, и не може гријешити, јер је рођен од Бога" ( 1 Jovanova 3. 1 - 9 )

"Који год вјерује да је Исус Христос, од Бога је рођен; и који год љуби онога који је родио, љуби и онога који је рођен од њега
По том знамо да љубимо дјецу Божију кад Бога љубимо и
његове заповијести држимо.
Јер је ово љубав Божија да заповијести његове држимо; и заповијести његове нијесу тешке.
Јер сваки који је рођен од Бога побјеђује свијет; и вјера је наша ова побједа која побиједи свијет.
Ко је који свијет побјеђује осим онога који вјерује да је Исус син Божиј?" ( 1 Jovanova 5. 1 - 5 )

"Знамо да ниједан који је рођен од Бога, не гријеши, него који је рођен од Бога чува се, и нечастиви не дохвата се до њега" ( 1 Jovanova 5. 18 )
sveti Duh je zalog spašenja našeg. to je kapara za večnost. to je još od poistanja Bog pripremio izabranima,i to nema veze sa zakonom. niko zakaona održati ne može tako da to nema veze sa svetim Duhom,već s bOGOM KOJI JE TO TAKO POSTAVIO. onaj ko poseduje doista Duha svetoga vrlo dobro zna za ovake namisli Božje oko zakona i ne protivi im se. koliko puta je rečeno da niko ne zagovara greh i odbacivanje Božjih zapovesti,već da jednostavno zakon je od Bogda dat da sav svet bude kriv Bogu i onaj ko se veže zakonom mora ga tvoriti svog ,a to je nemoguće i ide sud. oni koji su pod slobodom od zakona ,tj. u Hristu ako i sagreše imaju zastupnika. zakon nema zastupnika. sva tajna je u tome. telesni će stoga do kraja goniti duhovnoga tako je prorečeno.ovo je dokaz ovde.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda ti prijatelju nisi sebe predao Bogu i nisi primio Duha Svetoga, i to je proizvod ovakvih tvojih tvrdnji.
One nisu proizvod biblije, jer biblija ne protivreci samoj sebi i nije kontradiktorna, vec su tvoje tvrdnje proizvod tvog zivota u grehu i borbe sa grehom, gde ne dopustas Duhu Svetome da te potpuno ocisti od greha da u Isusu napredujes ka svetosti u visini mere rasta Hristova.

Covek ne moze svoje licno iskustvo dopisivati u bibliju i potom reci "EVO, JA NE MOGU POBEDITI GREH U SEBI, I ZATO BIBLIJA GOVORI DA JE TO NE MOGUCE" i ti upravo to radis.

Apsolutno je moguce u Hristu pobediti svaki greh i ispunjavati u njemu svaku zapovest i dostici savrsenstvo, biblija je jasna po tom pitanju, i ona ne ukida samu sebe zbog ljudskog greha koji ne moze pobediti.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Onda ti prijatelju nisi sebe predao Bogu i nisi primio Duha Svetoga, i to je proizvod ovakvih tvojih tvrdnji.
One nisu proizvod biblije, jer biblija ne protivreci samoj sebi i nije kontradiktorna, vec su tvoje tvrdnje proizvod tvog zivota u grehu i borbe sa grehom, gde ne dopustas Duhu Svetome da te potpuno ocisti od greha da u Isusu napredujes ka svetosti u visini mere rasta Hristova.

Covek ne moze svoje licno iskustvo dopisivati u bibliju i potom reci "EVO, JA NE MOGU POBEDITI GREH U SEBI, I ZATO BIBLIJA GOVORI DA JE TO NE MOGUCE" i ti upravo to radis.

Apsolutno je moguce u Hristu pobediti svaki greh i ispunjavati u njemu svaku zapovest i dostici savrsenstvo, biblija je jasna po tom pitanju, i ona ne ukida samu sebe zbog ljudskog greha koji ne moze pobediti.
apostol pavle je povikao jao meni.jer ono što neću baš to činim. niko ne odbacuje revnost na reči,ali je jednostavno zakon nemoguće održati,jer je tako postavljen sa svrhom.Isus je došao da nas od zakona oslobodi.akos e opet damo pod jaram zakona zavesti od prevarnih duhova to je težak problem.
ja niti jedan put ne sumnjam da sam kršten Duhom jer dokazt toga imam,a ti ga još nisi ovde izneo od kad sam ja na forumu.
čak šta više ti se protviš krštenju Duhom po Biblijskoj nauci. o tome je ovde bilo dosta reči. tipično za telesnog čoveka zakona koji uvek goni duhovnoga- to je prorečeno i to će tako ići do kraja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Upravo je suprotno - da ti nisi krenuo putem posvecenja niti imas Duha Svetoga - jer govoris sam od sebe, cak praveci kardinalne greke koje se tako lako razotkrivaju u kontekstu biblije.

Ti slobodno zivi u slobodi koju smatras da ti je Hristos dao - da kroz ceo zivot krsis moralne principe, nadajuci se da ce te Hristos kao gresnika uvesti u svoje carstvo, a ja cu ziveti u Duhu Svetome koji u meni cini da zivim u potpunoj zajednici sa Hristom postujuci i sprovodeci njegovu volju, radujuci se isto kao i apostol Pavle koji se radovao sto ispunjava Bozje zpovesti i njega smatro istinskim dokazom opravdanja u Hristu Isusu.

Stih/odeljak: Rimljanima 2:13

Daničić-Karadžić (RDK):

13 (Jer pred Bogom nisu pravedni oni koji slušaju zakon, nego će se oni opravdati koji ga tvore;

Ivan Šarić / Rev. Đ. Martinjak (RIŠ):

13 Jer pred Bogom nijesu pravedni oni, koji slušaju zakon, nego će se oni proglasiti pravedni, koji vrše zakon.

Dimitrije Stefanović (DS):

13 Jer pred Bogom nisu pravedni oni koji slušaju zakon, nego će se opravdati oni koji tvore zakon.

Lujo Bakotić (LB):

13 Jer pred Bogom nisu pravedni oni koji slušaju zakon, nego će se oni opravdati koji ga izvršuju.

Bible in Basic English (BBE):

13 For it is not the hearers of the law who will be judged as having righteousness before God, but only the doers:
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Upravo je suprotno - da ti nisi krenuo putem posvecenja niti imas Duha Svetoga - jer govoris sam od sebe, cak praveci kardinalne greke koje se tako lako razotkrivaju u kontekstu biblije.

Ti slobodno zivi u slobodi koju smatras da ti je Hristos dao - da kroz ceo zivot krsis moralne principe, nadajuci se da ce te Hristos kao gresnika uvesti u svoje carstvo, a ja cu ziveti u Duhu Svetome koji u meni cini da zivim u potpunoj zajednici sa Hristom postujuci i sprovodeci njegovu volju, radujuci se isto kao i apostol Pavle koji se radovao sto ispunjava Bozje zpovesti i njega smatro istinskim dokazom opravdanja u Hristu Isusu.

Stih/odeljak: Rimljanima 2:13

Daničić-Karadžić (RDK):

13 (Jer pred Bogom nisu pravedni oni koji slušaju zakon, nego će se oni opravdati koji ga tvore;

Ivan Šarić / Rev. Đ. Martinjak (RIŠ):

13 Jer pred Bogom nijesu pravedni oni, koji slušaju zakon, nego će se oni proglasiti pravedni, koji vrše zakon.

Dimitrije Stefanović (DS):

13 Jer pred Bogom nisu pravedni oni koji slušaju zakon, nego će se opravdati oni koji tvore zakon.

Lujo Bakotić (LB):

13 Jer pred Bogom nisu pravedni oni koji slušaju zakon, nego će se oni opravdati koji ga izvršuju.

Bible in Basic English (BBE):

13 For it is not the hearers of the law who will be judged as having righteousness before God, but only the doers:
pa ja laODIKEJA sam ipak ovde podticao tu moralnost a ako bi neko vratio postove nazad video bi da tvoj zakonski kodeks je opravdavao greh. o tome smo diskutovali ali bez uspeha. ko zna koji put ovde se nameće tvoja iskrivljena slika da ja kršim zakon,a već se dokazalo kroz postove da ga ja bolje obdržavam bar dva puta od vas adventista. i ti još imaš snage da kažeš o moralu ovde i još da nametneš nekome da taj moral mu manjka! takođe o svetome duhu smo diskutovali,ti si dokazao da si spreman da huliš samo na Duha. postavlja se pitanje kako neko takav može dokazati u opšte da poseduje krštenje Duhom u Biblijskom kodeksu. tačno je da ja ne posedujem adventističkog duha,ali svetog Duha da.
meni ličo ne smeta tvoje "držanje" zakona u takom obliku.u opšte držanje zakona mi ne smeta. kako veruješ tako ideš pred Boga. i ja tome sudija nisam. moje je da svedočim svakome što je Bog zadao za nebo,a ko oće čuti čuće,ko neće neće. jednima na smrt jednima na život kako je i pisano.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tacno, kako je i pisano.

"Освети их истином својом: ријеч је твоја истина" ( Jovan 17. 17 )

Rec Bozja je istina - a ne tvoja koja se suproti kontekstu reci Bozjoj.
Neka ti Gospod pmogne da to uvidis, jer svesno prekrajas pismo i dodajes svoju rec - a sa druge strane oduzimas od reci ono sto jasno demantuje tvoju rec da bi je dokazao.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Laodikeja, ako se naglašava da je važnije izvršavati zapovesti nego slušati ih, onda treba i razumeti posledice doslednog izvršavanja zapovesti. Kod tebe vlada ubeđenje da je najvažnije to da se izvršavanjem zapovesti postaje moralna osoba. Zapravo, doslednim izvršavanjem zapovesti po Zakonu dovodiš sebe u poziciju da stradaš i budeš žrtvovan poput Isusa. Tvrdim ovde da se zapovesti delima mogu izvršiti i Zakon ispuniti samo onako kako je to Isus učinio. Dakle stradanjem i smrću. Kad te "prikuju za krst" možeš biti i moralan, ali bićeš nešto mnogo više nego moralan. Put izvršavanja Zakona odnosno zapovesti je put stradanja i smrti, ali i uskrsnuća, pod uslovom da se zapovesti do kraja izvršavaju. To u praksi je ljudima nemoguće, pa zato se njihov trud izjalovi. Znači ,po zakonu smrt je deo jednačine. U hrišćanstvu, smrt je takođe deo jednačine, ali ne po Zakonu nego po veri, krštenjem u Isusu Hristu. Zašto je smrt neizbežna i važna? Jer se jedino smrću ubija greh. Da naglasim ovo na drugi način:: Ne možeš izvršiti zapovesti, to jest ispuniti Zakon i ostati živ. To je Isus dokazao. Smrt je inicijacija kojom se pobeđuje greh za svagda. Zaboravlja se stalno šta predstavlja čin krštenja. Krštenje je smrt tela po grehu, i uskrsnuće po duhu.
Dakle, kad ljude učiš da vrše zapovesti, a kako i piše u Bibliji, onda im moraš objasniti šta ih tačno čeka. pozdrav
 
Natrag
Top