LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
A to! Da to što su moja pitanja "Nesuvišna" ide u redu, samo nije u redu zašto ja spamujem svaku temu Svetom Trojicom ako samo ko civilizovan ovde komentarišem tuđi post?
Stvarno mi laska što kažeš da se ponašam ko pravi hrišćanin. Pravo kažeš i nisam ja taj koji ovde nehrišćaski, bolje rečeno "Necivilizovano"dajem korisnicima ovoga foruma sarkasne dijagnoze paranoje ili pijanim pivem ali drogiranim jakim drogama, tako!
Dijagnoze svako daje sam sebi svojim ponašenjam, to sam već rekao. Što se ostale tvoje priče tiče, samo zamjenjuješ teze. Projektuješ svoje ponašanje na druge!
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Dijagnoze svako daje sam sebi svojim ponašenjam, to sam već rekao. Što se ostale tvoje priče tiče, samo zamjenjuješ teze. Projektuješ svoje ponašanje na druge!

Naravno da je tako ako ti kažeš!

Nego zašto Moja pitanja i dalje stoje a odgovora nigdi nema.

Idem ja, jer kako vidimo nema svrhe.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Dakle, mogli bi zaključiti da se Bogu možemo moliti u svako doba i na svakom mjestu, žmureći ili otvorenih očiju, stojeći ili kličeći... Posve je nebitno šta nam je u trenutku molitve pred očima - ikona, panj, nebo, šuma..., jer se ni u jednom trenutku ne obraćamo molitvom tome što nam je pred očima, nego Bogu. Otuda su prigovori o idolopoklonstvu besmisleni.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Pitanje za tebe glasi.

A šta ti radi sestra tu u taj gornji post:
Promotira, pamfletira ili sugestira?

Kao prvo , ja mu nisam sestra . Ja mu mogu biti sestra samo u vjeri , po Kristu. Bilo bi mi drago da mogu biti i tvoja sestra po Kristu.

Nije teško za primetiti kako na svaku temu u krugu pamfletari vrte isti im pamflet!
Kažeš:
Bogu – Svetoj Trojici u molitvi, mi treba da odbacujemo svaku vrstu fantaziranja.

Navedi koja su vam ta fantaziranja, konkretno na šta misliš?
Drugo, kojemu od Svete Trojice se moliš i koji je to taj od Svete Trojice koji ti usliša te tvoje molitve?

Ja nisam kriva što vi ne možete razumjeti. Možda namjerno provocirate. Objašnjenje o molitvi, nisi uopće razumio. Svaka misao o Bogu i ovo naše pisanje o Bogu je molitva i obraćanje ako nema mržnje i dolazi iz srca. Ja za ničiju vjeru neću reći da nije prava, svaka vjera ako dolazi iz srca je prava.
Znaš kako se kaže: "Svugbje je ljepo, kod kuće naj ljepše", ja bi to ovako usporedila: "Svaka vjera je lijepa i dobra,
a moja mi je naj ljepša.

Mene zanima dali ste razumeli ove navedene reči? Na toj ikoni je Bog Otac naslikan u vidu sedog starca, Isus Hristos u vidu mladog coveka, a Sveti Duh u vidu goluba. Ni u kom slucaju se ne sme predati sablazni i predstaviti sebi da Sveta Trojica upravo tako izgleda. Sveta Trojica je – Bog, Koga covecija masta ne moze da zamisli.

Pa ako nisi štoću ti ja ,jedino neku misao ljubavi i dobrote uputit prema tebi ,i toje molitva.

E! Sad ja tebe pitam, ko su oni i šta su oni što svaku ti temu spamuju Svetom Trojcom?

Asada ti ja odgovaram . N isu oni nego On ,Otac,Sin , Duh=Bog, Koga covecija masta ne moze da zamisli.

neka te Bog podrži u tvojoj Vjeri .Jer ja nisam ta koja smije reći danečija Vjera nije prava.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Da zaključimo:

Dakle, molite se ili pred panjem ili ikonama i tražite da se Bogoradica moli za vas, a molite se "onom" ko je istovremeno i Otac i Sin i Duh(samo ne znate tačno da li je Sveti Duh ili samo Duh) a svi su oni "ON" Nedokučivi Bog koja vaša mašta ne može da zamisli da je Presveto Trojstvo.

Kažeš:
"Na toj ikoni je Bog Otac naslikan u vidu sedog starca, Isus Hristos u vidu mladog coveka, a Sveti Duh u vidu goluba. Ni u kom slucaju se ne sme predati sablazni i predstaviti sebi da Sveta Trojica upravo tako izgleda. Sveta Trojica je – Bog, Koga covecija masta ne moze da zamisli. "

Živela vam ta vaša logika a i razum.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Za molitvu nam ne treba nikakvo pomagalo, ili objekat koji bi stavili ispred sebe, jer time se ipak postavlja nesto cemu se covek moli kao pretstavi Boga, a biblija jasno upucuje da covek ne gradi nista cemu bi upucivao molitve, nikakvom objektu, kipu ili slici..ili tome slicno.

'''Онај дан кад стајасте пред Господом Богом својим код Хорива, кад ми Господ рече: сабери ми народ да им кажем ријечи своје, којима ће се научити да ме се боје док су живи на земљи, и да уче томе и синове своје;
Кад приступисте и стајасте под гором, а гора огњем гораше до самога неба и бјеше на њој тама и облак и мрак;
И проговори Господ к вама исред огња; глас од ријечи чусте, али осим гласа лика не видјесте;
И објави вам завјет свој, који вам заповједи да држите, десет ријечи, које написа на двије плоче камене.
И мени заповједи онда Господ да вас учим уредбама и законима да их творите у земљи у коју идете да је наслиједите.
Зато чувајте добро душе своје; јер не видјесте никакога лика у онај дан кад вам говори Господ на Хориву исред огња,
Да се не бисте покварили и начинили себи лик резан или каку год слику од човјека или од жене,
Слику од какога живинчета које је на земљи, или слику од каке птице крилате која лети испод неба;
Слику од чега што пуже по земљи, или слику од каке рибе која је у води под земљом;
И да не би подигавши очи своје к небу и видјевши сунце и мјесец и звијезде, сву војску небеску, преварио се и клањао им се и служио им; јер их Господ Бог твој даде свијем народима под цијелијем небом" ( 5 Mojsijeva 4. 10 - 19 )

Napomena: Ovo nisam napisao sa ciljem da vredjam necija verska osecanja, vec da uputim na biblijski koncept pojmova molitve i idolopoklonstva koji su usko povezani, jer podrazumevaju asluzbu u koju je ukljucena i molitva..ili Bogu ili mnogobozackim Bozanstvima olicenih u kipovima, slikama, suncu, mesecu, zvezdama..itd.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Za molitvu nam ne treba nikakvo pomagalo, ili objekat koji bi stavili ispred sebe, jer time se ipak postavlja nesto cemu se covek moli kao pretstavi Boga, a biblija jasno upucuje da covek ne gradi nista cemu bi upucivao molitve, nikakvom objektu, kipu ili slici..ili tome slicno.
Ne može se eksplititno tvrditi da Biblija, odnosno, druga Božija zapovijed determinišu ikone kao nešto čemu se ne treba moliti, jer se ikonama niko i ne moli, uz to, ikona nije nikakvo pomagalo, kao što to nije ni crkva kao građevina; jer kada bi tako rezonovali, onda bi i nebo moglo biti pomagalo i sve ono što čovjek vidi pred očima dok se moli Bogu. Ikona i crkva (kao građevina), mogu se smatrati samo objektima većeg poticaja na molitvu, a sve što podstiče molitvu Bogu, poželjno je i pozitivno.
 
Natrag
Top