Molimo te, Bože...

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dadoh odgovor.

Nikad nisam verovao u tradicionalno trojstvo niti ću.

Verujem u tri biblijske ličnosti.

Amin!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Dadoh odgovor.

Nikad nisam verovao u tradicionalno trojstvo niti ću.

Tradicionalno Trojstvo je ono što vjeruje Kristova crkva sve do dana današnjeg. I to Trojstvo - Bog Otac, Bog Sin i Bog Duh Sveti - je u svoja vjerovanja 1980. uvela i tvoja subotarska sekta. I ti si sve do danas, čitavih trideset godina, ponavljao kako vjeruješ i ispovjedaš baš to Trojstvo. Evo i dokaza za ovo:

Osnovna verovanja Hrišćanske Adventističke Crkve?

1. Sveto pismo

Sveto pismo, Starog i Novog zaveta je pisana Božija reč data božanskim nadahnućem preko svetih Božijih ljudi koji su govorili i pisali onako kako ih je pokretao Sveti Duh. U ovoj Reči Bog je poverio čoveku znanje potrebno za spasenje. Sveto pismo je nepogrešivo otkrivenje Njegove volje. Ono je merilo karaktera, ogled iskustva, autoritativni tumač doktrina i pouzdana zabeleška o Božijim delima u istoriji.

(2. Petrova 1,20.21; 2. Timotiju 3,16.17; Psalam 119,105; Priče 30,5.6; Isaija 8,20; Jovan 17,17; 1. Solunjanima 2,13; Jevrejima 4,12)

2. Trojstvo
Postoji jedan Bog: Otac, Sin i Sveti Duh, jedinstvo tri lica iste večnosti. Bog je besmrtan, svemoćan, sveznajući, iznad svega i svuda prisutan. On je beskonačan i prevazilazi moć ljudskog shvatanja, ali ipak poznat preko svojih otkrivenja o Sebi. On je večno dostojan da Ga sva stvorenja poštuju, obožavaju i da Mu služe.

(5. Mojsijeva 6,4; Matej 28,19; 2. Korinćanima 13,14; Efescima 4,4-6; 1. Petrova 1,2; 1. Timotiju 1,17; Otkrivenje 14,7)

3. Otac
Bog večni Otac je Tvorac, Vrelo, Održavalac i Vladar celokupnog stvaranja. On je pravedan i svet, milostiv i pun milosrđa, spor na gnjev i obilan nepokolebljivom ljubavlju i vernošću. Osobine i sila koje su se pokazale u Sinu i Svetom Duhu takođe su otkrivenje Oca.

(1. Mojsijeva 1,1; Otkrivenje 4,11; 1. Korinćanima 15,28; Jovan 3,16; 1. Jovanova 4,8; 1. Timotiju 1,17; 2. Mojsijeva 34,6.7; Jovan 14,9)

4. Sin
Bog večni Sin ovaploćen je u Isusu Hristu. Kroz Njega je sve stvoreno, Božiji karakter je otkriven, izvršeno spasenje ljudskog roda i sud svetu. Za svu večnost živi Bog postao je i čovek Isus Hristos. Začet je Svetim Duhom i rodila Ga je devojka Marija. Živeo je i iskusio iskušenja kao ljudsko biće, ali je savršenim primerom pokazao Božiju pravednost i ljubav. Svojim čudima On je otkrio božansku silu i umro na krstu za naše grehe i umesto nas, vaskrsnuo je iz mrtvih i vazneo se na Nebo da u nebeskoj svetinji vrši službu za nas. Doći će opet u slavi da konačno oslobodi svoj narod i da obnovi sve.

(Jovan 1,1-3.14; Kološanima 1,15-19; Jovan 10,30; 14,9; Rimljanima 6,23; 2. Korinćanima 5,17-19; Jovan 5,22; Luka 1,35; Filibljanima 2,5-11; Jevrejima 2,9-18; 1. Korinćanima 15,3.4; Jevrejima 8,1.2; Jovan 14,1-3)

5. Sveti Duh
Bog večni Duh bio je aktivan sa Ocem i Sinom prilikom stvaranja, utelovljenja i otkupljenja. On je nadahnjivao pisce Svetog pisma. On je ispunjavao Hristov život silom. On privlači i ubeđuje ljudska bića, a one koji se odazovu, obnavlja i preobražava u Božji lik. Poslat od Oca i Sina da bude stalno sa Njegovom decom, On daje duhovne darove Crkvi, opunomoćuje je da svedoči za Hrista, i u skladu sa Svetim pismom, uvodi je u svaku istinu.

(1. Mojsijeva 1,1.2; Luka 1,35; 4,18; Dela 10,38; 2. Petrova 1,21; 2. Korinćanima 3,18; Efescima 4,11.12; Dela 1,8; Jovan 14,16-18.26; 15,26.27; 16,7-13)

........

Ovih dana svjedočiš da si ovo odbacio. Tvoje je pravo odbaciti, ili prihvatiti , što god te volja, a moja je obveza iznijeti istinu. A istina o tvome vjerovanju u Trojstvu i nakon toga tvoje odbacivanje Trojstva ovih dana gore je jasno vidljiva.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Katoličko pagansko trojstvo nikada nisam ni prihvatao.

Ja prihvatam biblijske tri ličnisti "OCA, SINA, I SVETOG DUHA" jednaka po prirodi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Katoličko pagansko trojstvo nikada nisam ni prihvatao.

Ja prihvatam biblijske tri ličnisti "OCA, SINA, I SVETOG DUHA" jednaka po prirodi.

Upravo je ovo katoličko Trojstvo, Trojstvo koje vjeruje Kristova Katolička crkva.

Trideset godina si vjerovao ovo katoličko Trojstvo, a sada si ga odbacio po nagovoru sotone. Zajedno s braćom Kainosom, tripom i Jovanom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ponavljaj koliko hoćeš puta svoju llaž.

Valjda ja sam znam koga sam upoznao putem pisma.

A otkriću i tebi ostalima u kog Isusa vi verujete i klanjate mu se.

To nije biblijski Isus, već je to "Ćezare Borđija" čiji lik je Rimokatolička crkva uzela kao model za lik Isusa Hrista.

Evo

images.jpg
преузимање (5).jpg
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap, o kakvim boginjama i bogovima pričaš.

Ko kaže da je to na mom profilu Borđijin lik.

Ali je ovo što sam napisao o Borđiji je istorijski podatak.

A i protestanti imaju modele Isusovog lika koji prikazuju u knjigama.

 I tačno se raspoznaje katolička ikonografija.

Dobro ste me podsetili.
Nisam odavno menjao sliku profila.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top