Mojsijevo telo

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Šta si odgovorio je li Mojsije vaskrsnuo ili se njegovduh pojavio ili nebesko telo i gde si to odgovorio?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mojsija je vakrsao arhandzeo Mihajlo i taj izvestaj imamo u bibliji.

Ilija je kao sto znamo otisao na nebo ziv u vatrnim kolima.

Dakle - na gori preobrazenja su se pojavili Mojsije i Ilija - ali ne kao bestelesni duhovi, vec - Mojsije u vaskrslom proslavljenom telu, a Ilija u telu koje je bilo obuceno u besmrtnost i slavu prilikom njegovog uznesenja na nebo, i oni imaju ista tela koja ce dobiti i svi verni prilikom vaskrsenja u poslednji dan.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Mojsija je vakrsao arhandzeo Mihajlo i taj izvestaj imamo u bibliji.

Ilija je kao sto znamo otisao na nebo ziv u vatrnim kolima.

Dakle - na gori preobrazenja su se pojavili Mojsije i Ilija - ali ne kao bestelesni duhovi, vec - Mojsije u vaskrslom proslavljenom telu, a Ilija u telu koje je bilo obuceno u besmrtnost i slavu prilikom njegovog uznesenja na nebo, i oni imaju ista tela koja ce dobiti i svi verni prilikom vaskrsenja u poslednji dan.

Vec sam odgovorio na to..
Gde citas da je ''vaskrsao''? To ne pise! Nema te reci..
A onaj tekst iz Zaharije, pogledaj i vidi na koji period se odnosi, da li na Hriscansku eru tj. da li se ''nakon Hrista ispunjava'' ili ''pre Hrista''. Rekao sam vec ''Hristos je otvorio put vaskrsenja telu'' i tek nakon njega je bilo moguce vaskrsnuti..
Zato tokom njegovog vaskrsenja sa njim vaskrsavaju i ''mrtvi pravednici'', jer je on tu mogucnost otvorio.
Pre toga je bilo moguce ''vaskrsnuti samo privremeno''.
Zato taj tekst iz Zaharije se odnosi na period nakon ili neposredno pre Hrista, zato se prepirao za telo, da bi ga mogao vaskrsnuti.. Pogledaj tekst pa ces videti na koji period se to odnosi. Mojsije nije vaskrsao pre Hrista..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tipologija uci drugacije.

Mojsije i Ilja su tipovi dve vrste ili grupe ljudi koji ce postojati prilikom Hristovog drugog dolaska.

1. Mojsije je TIPOS onih koji ce prilikom Hristovog dolaska vakrsnuti iz svojih grobova.

2. Ilija je TIPOS onih koji ce zivi docekati Hristov drugi dolazak i biti uzneseni na nebo.

Ti gresis kada kaes: ''Hristos je otvorio put vaskrsenja telu'' i tek nakon njega je bilo moguce vaskrsnuti"

Jevandzelja upravo daju primere gde je Isus vaskrsavao mrtve pre svoje smrti i vaskrsenja.

Isus je u bibliji nazvan
"Prvenac iz mrtvih" ali to ne znaci da je on prvo bice koje je vaskrslo, vec je on "Prvenac iz mrtvih" u smislu "da je on uzrok i zalog svih vaskrsenja koja su se dogodila u proslosti pre njegovog vaskrsenja, i koja ce se dogoditi nakon njega, i u poslednje vreme prilikom njegovog dolaska.

Da li je neko vaskrsnut pre ili posle njega - to nema nikakav presudni znacaj, jer sustina nije u vremenu, i kontinuitetu i redosledu, vec u zalogu Hristovog vaskrsenja, jer da Bog nije stvorio plan da Isus umre i vaskrsne - tada ne bi bilo moguce ni da bilo ko od ljudi bude vaskrsnut.

Ako Hristos nije mgao nikoga da vaskrsne pre svog licnog vaskrsenja, onda on nije mogao ni da prasta grehe nikome pre svoje smrti, a mi vidimo da je Isus prastao grehe, lecio i telesno i duhovno one koji su poverovali u njega kao spasitelja, i vakrsavao mrtve.

Dakle, arhanndzeo Mihalo je vaskrsao Mojsija, a sotona se prepirao za njegovo telo i polagao pravo na njega.


Sada sam se setio slucaja iz starog aveta gde je prorok Ilija vaskrsao Sina udovice iz Serepte Sidonske

"Poslije toga dogodi se, da se je razbolio sin žene, kojoj je pripadala kuća. Kako je bolest njegova tako okrenula na gore, da je izdahnuo dušu svoju,
Reče ona Iliji: "Što ja imam s tobom, čovječe Božji? Ti si samo došao k meni, da u pamet dozoveš moje grjehote i da mi umoriš sina?"
On joj odgovori:
"Daj mi sina svojega!", uze ga tada iz naručja njezina, odnese ga u gornju sobu, gdje je stanovao, i položi ga na postelju svoju.
Tada se pomoli Gospodu ovako: "Gospode, Bože moj, hoćeš li doista tako ucvijeliti udovicu, kod koje sam gost, da joj umoriš sina?"
Nato se pruži triput nad dječakom i pomoli se glasno Gospodu: "Gospode, Bože moj, daj ipak da se život dječakov opet vrati u njega!"
I Gospod usliši vapaj Ilijin. Život dječakov vrati se opet u njega, i posta živ.
I Ilija uze dječaka, donese ga iz gornje sobe u kuću i predade ga materi njegovoj i reče: "Evo, tvoj sin opet živi!"

Tada žena reče Iliji: "Sada znam, da si čovjek Božji i da je riječ Gospodnja u tvojim ustima istina." ( 1 o carevima 17. 17 - 23 )

Amin!

 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Tipologiju mačku o rep.
Sa Miretom se slažem samo bih nešto naglasio,mnogi su vaskrsli na zemlji pre Gospoda iGospod je vaskrsavao više osoba ali NIKO od njih nije vaskrsnut otišao U NEBO već je Isus prvi vasksao i tako vaskrsnut otišao unebo a to znači da Mojsije NIJE kao ni Avraam niti bilo koji pre Isusa vasksnut otišao u nebo jer je Isus PRVI iz mrtvih u nebu.

Laodikeja vecinom merom meri pa vaskrsava anđeo Mojsija i on pre Isusa u nebu....ništa čudno sve u skladu sa vecom i njenom merom.A zašto je to tako kod njih?
Zato što oni čoveka vide kao gomilu zemlje u kojoj ima neka energija koja se ugasi i prah se prospe tako ih uči i onaj skakač Born.
Za duhovno razgledanje treba imati duhovno otvoren um a ne stalno ponavljati reč duhovnost i vera a to uopšte nemaju.

,,Ti gresis kada kaes: ''Hristos je otvorio put vaskrsenja telu'' i tek nakon njega je bilo moguce vaskrsnuti"

Ne greši Mire ovde već tebi fali vera i znanje Božje reči.

1:5 I od Isusa Hrista, koji je Svedok verni, i Prvenac iz mrtvih, i Knez nad carevima zemaljskim
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, ovde je rec o "VASKRSENJU IZ MRTVIH" a ne rec o tome "DA LI JE NEKO OD VASKRSLIH OTISAO NA NEBO"

U pitanju je sam pojam vaskrsenja kao pobede nad smrcu.

Tako da je moj odgovor konacan i potpuno biblijski.

Ti ispoljavas mentalitet Jehovinih svedoka, koji kada im se iznese istina - beze iz grma u grm, pokusavajuci da izbegnu suocavanje sa istinom.

Ko je posten i ne zeli da prodaje istinu radi ljudske slave - on ce je prihvatiti bez obzira na cenu.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Prijatelju, ovde je rec o "VASKRSENJU IZ MRTVIH" a ne rec o tome "DA LI JE NEKO OD VASKRSLIH OTISAO NA NEBO"

U pitanju je sam pojam vaskrsenja kao pobede nad smrcu.

Tako da je moj odgovor konacan i potpuno biblijski.

Ti ispoljavas mentalitet Jehovinih svedoka, koji kada im se iznese istina - beze iz grma u grm, pokusavajuci da izbegnu suocavanje sa istinom.

Ko je posten i ne zeli da prodaje istinu radi ljudske slave - on ce je prihvatiti bez obzira na cenu.

Znači Mojsije je prvenac iz mrtvih....majstore.
A zar neće SVI mrtvi pobediti smrt kao što je pobedio svaki vaskrsli koji je PRE Isusovog vaskrsenja bio ustao jer da nije pobediosmrt nebi mogao ustati tako tvoj pokušaj manipulacije nije uspeo jer je reč jasna o PRVOM IZ MRTVIH koji ode u nebo a tebi je to Mojsijea ne Isus i tako autora ovih reči činiš lažom:
1:5 I od Isusa Hrista, koji je Svedok verni, i Prvenac iz mrtvih, i Knez nad carevima zemaljskim
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ipak je ociglednoda biblija razotkriva tvoj pokusaj manipulacije.

Na to sam vec odgovorio:

Da je pogresno tumaciti da je Isus prvenac u smislu "da je prvi vaskrsao" vidimo iz primera ljudi koji su vaskrsli pre njega i u starom i u novom zavetu.

Dakle, on nije prvenac u vremenskom smislu, a objasnjenje je dole prilozeno:

Isus je u bibliji nazvan "Prvenac iz mrtvih" ali to ne znaci da je on prvo bice koje je vaskrslo, jer u bibliji i starom i novom zavetu vidimo primere ljudi koji su vaskrsli pre njega, vec je on "Prvenac iz mrtvih" u smislu "da je on uzrok i zalog svih vaskrsenja koja su se dogodila u proslosti pre njegovog vaskrsenja, i koja ce se dogoditi nakon njega, i u poslednje vreme prilikom njegovog dolaska.

Da li je neko vaskrsnut pre ili posle njega - to nema nikakav presudni znacaj, jer sustina nije u vremenu, i kontinuitetu i redosledu, vec u zalogu Hristovog vaskrsenja, jer da Bog nije stvorio plan da Isus umre i vaskrsne - tada ne bi bilo moguce ni da bilo ko od ljudi bude vaskrsnut.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Znači Mojsije je prvi vaskrsnuti na nebu,bravo majstore.
Kalkulacije i manevar ti ništa ne vrede a ovo ni toliko:

,,Na to sam vec odgovorio:,,

Ponavljanje nije odgovor.
 
Natrag
Top