Mojsijevo telo

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Objasni MIre kako je Isus razg. sa Mojsijem ako Mojsije nije živ? Vi kažete da ste jedna sveta i saborna APOSTOLSKA crkva.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Da li Tripo želi reći kako je primer Saulov kod vračare isti sa ovom pojavom Mojsija i Ilije na gori?
Ako si dosledan svom stavu kako MRTVI ne mogu da se pojave a Mojsije je umro koji vrač je njih dvojicu pozvao pred učenicima?
Ima li nešto trulo u vecinoj kulici....
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Da li Tripo želi reći kako je primer Saulov kod vračare isti sa ovom pojavom Mojsija i Ilije na gori?
Ako si dosledan svom stavu kako MRTVI ne mogu da se pojave a Mojsije je umro koji vrač je njih dvojicu pozvao pred učenicima?
Ima li nešto trulo u vecinoj kulici....

Tvrde da se Pravoslavna crkva bavi spiritizmom kada se obraca mrtvima, a tamo se sam Isus Hristos obraca mrtvima, i ne samo njima nego i onima u hadu pre potopa, i razgovara sa njima.
Njima je i Isus spiritista..

I to za vaskrsenje Mojsijevo , nigde i ne pise da je vaskrsao, sve je trulo u kompletnoj prici.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo nekoliko pitanja, pa bih zamolio odgovore.

1.

Zasto bi se arhandjeo Mihajlo prepirao oko Mojsijevog tela ako Mihajlo nije u tom trenutku zeleo da vaskrsne Mojsija?

Sotona upravo zeli da ljudev zadrzi vecno u grobovima da nikada ne vaskrsnu u novi zivot, pa me zanima vas odgovor na razlog sotoninog prepiranja sa Mihajlom?

2.

U navodnom Adu ili paklu se po verovanju tradicionalnih crkava nalaze DUSE svih ljudi koje su umrli u toku cele starozavetne istorije.
Zar to nije kontradiktorno sa verovanjem da je Isus propovedao samo prepotopnim DUHOVIMA, i zasto bi ti duhovi bili privilegovani u odnosu na duhove drugih ljudi koji se navodno takodje nalaze u tom drustvu u Adu.


( Gore sam namerno velikim slovima naglasio izraze DUSE i DUHOVIMA, jer tradicionalne crkve ne mogu da se odluce da li u Ad ili raj odlazi navodna covecija dusa ili duh,i mesaju ova dva pojma ).

3.

Gde u bibliji ili u tom tekstu pise da je Isus sisao u Ad ili pakao, ili u nekakav ponor u utobi zemlje,?


( Molio bih da se podkrepi biblijskim tekstovima ).

4.

Ako se u biblijskom tekstu govori o stvarnoj tamnici sa zidovima i resetkama, a o duhovima kao navodnim bestelesnim bicima, zar ti duhovi ne mogu da prodju kroz zidove i resetke i da izadju iz navodne tamnice ili Ada?

Hvala!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Kako je onda razg. sa Isusom?

Pokazano je CARSTVO nebesko o kojem je Isus neposredno pre toga govorio kako imaju neki tamo prisutni koji smrti neće okusiti pre nego što VIDE CARSTVO BOŽJE i Petar na Pedesetnici otvara-otključava carstvo tako što govori o DUHU SVETOM koji ulazi u verujuće i carstvo je tad U NAMA shvataš li?

Duh čovečiji je u carstvu i ima obličje tela iz kojeg je izašao.
Duh GOVORI duh je svestan.Očima su videli DUHOVNI SVET I ISUSA PREOBRAŽENOG i mi ćemo se preobraziti u trenu kad ne budemo više telesni kao zemljana posuda.

Znam ko te naučio da ne veruješ Bibliji i teško je odbaciti tu zabludu ali ako iskreno budeš molio da ti Bog otvori razum i budeš spreman odbaciti sve što ti Bog pokaže kao neispravno onda ćeš primiti istinu i bićeš oslobođen od prevare žene metlarke.
 
Natrag
Top