Mojsijevo telo

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sakrio je telo iz razloga, da ljudi ne bi uzeli to telo i odneli ga ko zna gde, vec ga je Bog sakrio i sahranio na tajno mesto, a kasnije ga vaskrsnuo, da bi Mojsije postao TIPOS onih koji ce vaskrsnuti u poslednji dan.

Sotona se protivio ovom Mojsijevom vaskrsenju, i zeleo da zadrzi Mojsija u grobu, polazuci na njega racuna.

Enoh je za razliku od toga TIPOS onih koji ce zivi docekati Hrista.

Ovo je ujedno i dokaz da mrtvi nakon smrti ne oidlaze u nekakvom bestelesnom stanju na nebo, jer zasto bi Bog vaskrsavao Mojsija kada je on vec navodno bio na nebu.

Ili, zasto bi uzimao Enoha u telu na nebo, mogao je samo da ucini da ovaj umre, i ode u navodnom duhu.

To mu je već ponovljeno 10 puta, misliš da njega zanima istina, njega samo zanima da nekako uklopi dogme PC u Bibliju, a ne šta Biblija zaista kaže.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
To mu je već ponovljeno 10 puta, misliš da njega zanima istina, njega samo zanima da nekako uklopi dogme PC u Bibliju, a ne šta Biblija zaista kaže.
To je vasa prica bez i jednog jedinog dokaza! Nigde ne pise da je vaskrsao, apsolutno nigde. Dakle mozete samo da nagadjate!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nigde ne pise da je vaskrsao, apsolutno nigde.

Naravno da za onoga ko shvata formalno Bibliju to se nije dogodilo jer takva osoba ne shvata smisao teksta. Nego se hvata za riječ i traži da na tom nivou to piše. Biblija nije pisana za one koji nisu u stanju da shvate smisao teksta.

Već sam dao primjere formalnog shvatanja kod djece, a tako je i kod nekih odraslih vezano za stihove.

Ima još jedan primjer, djetetu je rečeno da docrta pužu kuću, a ono nacrtalo pravu kuću sa krovom, prozorima, dimnjakom itd.

E tako ovdje pojedinci tumače Bibliju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Naravno da za onoga ko shvata formalno Bibliju to se nije dogodilo jer takva osoba ne shvata smisao teksta. Nego se hvata za riječ i traži da na tom nivou to piše. Biblija nije pisana za one koji nisu u stanju da shvate smisao teksta.

Već sam dao primjere formalnog shvatanja kod djece, a tako je i kod nekih odraslih vezano za stihove.

Ima još jedan primjer, djetetu je rečeno da docrta pužu kuću, a ono nacrtalo pravu kuću sa krovom, prozorima, dimnjakom itd.

E tako ovdje pojedinci tumače Bibliju.

Ja kazem "svadjali smo se za Tripovo telo i za njegov grob" , i sad po tvom "smislu" to znaci da je Tripo vaskrsao?

Ovo je suludo!

Kakav ti smisao trazis u besmislu???

I jos me nazivas formalistom sto trazim "rec"?

Pa smisao se i formira na osnovu skupa reci, a ove reci su nedovoljne da formiraju taj smisao!

Ti si jako lukav covek, podmeces ljudima formalizam optuzujuci ih za neistine, da bi sakrio svoj neuspeh da odgovoris!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja kazem "svadjali smo se za Tripovo telo i za njegov grob" , i sad po tvom "smislu" to znaci da je Tripo vaskrsao?

Naravno jer je samo jedan razlog svađe za Mojsijevo tijelo, da ga Isus vaskrsne ili da ga demoni zadrže da je i dalje mrtav.


To što je tebi suludo meni i Laodik. itekako ima smisla.

Kakav ti smisao trazis u besmislu???

Za tebe je bezmisleno da se Isus spori za ljude.

I jos me nazivas formalistom sto trazim "rec"?

Pa zato i tražiš jer si formalista, a ono već piše po smislu kojeg ti nisi shvatio. :)

Pa smisao se i formira na osnovu skupa reci, a ove reci su nedovoljne da formiraju taj smisao!

Za onoga ko je formalista njemu nisu dovoljne, kao djeci što se moraju objasniti neke stvari.

Ti si jako lukav covek, podmeces ljudima formalizam optuzujuci ih za neistine, da bi sakrio svoj neuspeh da odgovoris!

Na šta da odg. pa ja svaki tvoj komentar rastavljam na dijelove i odg. ti samo formalno uzmeš moj i to onako čitav i onda samo udaraš po svom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Naravno jer je samo jedan razlog svađe za Mojsijevo tijelo, da ga Isus vaskrsne ili da ga demoni zadrže da je i dalje mrtav.

Naravno da nije jedan razlog i to sam ti dokazao primerom.

Neko se svadjao oko Tripovog tela. Razloga moze biti vise, ili je Tripovo telo znacajno medicinski, ili je svetac, ili se dve drzave spore gde ce biti sahranjen itd...

Tebi je smisao u besmislu, neformalno zato sto hoces druge napraviti budalama.

Ako nije preciziran razlog, onda o razlogu mozes samo nagadjati!
To što je tebi suludo meni i Laodik. itekako ima smisla.

Ono sto normalnim ljudima nema smisla vama ima...

Na šta da odg. pa ja svaki tvoj komentar rastavljam na dijelove i odg. ti samo formalno uzmeš moj i to onako čitav i onda samo udaraš po svom.

To si ponovio 999 puta, zato sto zelis druge napraviti budalom kad nemas odgovor!

Tvoji odgovori su teranje inata "jeste - nije" i nista drugo, sve ti je bez dokaza!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Naravno da nije jedan razlog i to sam ti dokazao primerom.

jedan koji ima takav smisao je sasvim dovoljan.

Neko se svadjao oko Tripovog tela. Razloga moze biti vise, ili je Tripovo telo znacajno medicinski, ili je svetac, ili se dve drzave spore gde ce biti sahranjen itd...

Vrlo važno gdje će biti, vidiš da imaš svoju riječ koja nije dokazana Biblijom.

Tebi je smisao u besmislu, neformalno zato sto hoces druge napraviti budalama.

Na ovo sam dao odg.

Ako nije preciziran razlog, onda o razlogu mozes samo nagadjati!

Po smislu je veoma precizan i nema drugog.

Ono sto normalnim ljudima nema smisla vama ima...

zato na ovaj svijet ide nevolje jer njima nema smisla ono što ima.

To si ponovio 999 puta, zato sto zelis druge napraviti budalom kad nemas odgovor!

Rekao sam da si formalista i da ne shvataš smisao iz najbolje namjere, najbolji prijatelj je koji ne laska drugima nego im ukazuje na mane, to je i po Bibliji.

Tvoji odgovori su teranje inata "jeste - nije" i nista drugo, sve ti je bez dokaza!

Ti kažeš drugome.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nema, ima tekst koji kaze da se "Mihailo prepirao za Mojsijevo telo". A to ne znaci vaskrsenje!

Koja glupost da je Mojsije morao umreti, pa mogao ga je Bog vazneti na nebo (da je zeleo), nije morao dopustiti da umre.

Mire, kako mozes da tvrdis tako nesto a tvoja izjava se suproti Bibliji.
lepo pise: "I umrije ondje Mojsije sluga Gospodnji, po reci Gospodnjoj. (5. Mojsijeva 34,5)
Pa onda kako mozes da gazes da je to glupost.


Pise lepo da je njegov grob ostao "nepoznat do danasnjeg dana" i da ga je "Bog sahranio", a djavo se prepirao tada sa Mihailom za telo, kao da njemu pripada. Sasvim drugi su razlozi i dogadjaji u pitanju!

Tako je Mire, posto smo svi mi ljudi nasledili gresnu prirodu od svojih roditelje i spaseni ce biti pomilovani gresnici, sotona je polagao pravo na Mojsijevo telo zato sto je gresno i zeleo je da na osnovu toga ospori Mojsijevo vakrsenje.
Mmedjutim posto se Mojsije sa Ilijom pojavio kao ziv na Gori Hristovog preobrazenja, to dokazuje ko je pobedio.

Mire, ako Mojsije nije vaskrsao, znaci da je sotona pobedio.
Ako je tako mozes li nam objasniti kako se MOjsije javio u telu na Gori blagoslova?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top