Mogu li crkve propovijedati išta osim Jevanđelja i onoga što je nauka Biblije?

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Tačno tako, a prevod Biblije, tj. skraćeni kanon dugije istim tim židovima, koristio je jidiš, mažoretski tekst umesto kompletnije Vulgate.
Za Nemačke čekaoce shabatne, Adolf Hitler jeste bio mesija, uostalom, oni kao i Sadukeji i Fariseji, i čekaju Mesiju ratnika, tako da ovo čekalačko držanje Hitlera mesijom, nije za čudo.
Darth, zar se ti nimalo ne bojis Boga za tolike lazi koje prosipas ovde na forumu.
Adolf Hitler je tvoj mesija, jer ste ga docekali kao oslobodioca i pomocnika da vam pomogne da osnujete veliku NDH.
Ja sam bio ocevidac toga. Nego mene ne zanim nicija politika, a tebi neka bude Hitler mesija. Cestitamo na "mudrom" izboru.


Bio je otpadnik, a ne katolik.[/QUOTE]
Lepo je to od tebe sto priznajes Hitlera za brata. A ti svakoga ko se ne slaze sa tomo nazivas satanistom. Pa neka ti je sa srecom tvoj brat Hitler. Samo ti cuvaj svoga brata, niko ti ga nece oteti. Vi i licite jedan na drugoga.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Zašto me nazivaš lažljivcem? Koju sam neistinu iznio? Evo, uguglaj: Dr. Zdravko Plantak, "The Silent Church: Human Rights and Adventist Social Ethics", i provjeri sam.
Njemu su svi lažljivci tkose sanjim neslaže

Evo šta još propovijedaju pravoslavci kroz pesme.

Srpsko je nebo plave boje,
Na njemu sedi Srbin Bog
A oko njega anđeli Srbi,
Slave Srbina Boga svog.


Srpski dobrovoljački klub
Pa šta ljudi su ispjevali sebi pjesmu , dali koga vređaju NE , ako tebi smeta nemoj da pjevaš
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Njemu su svi lažljivci tkose sanjim neslaže

Ne samo njemu, celokupnom pokretu sledbenika "malog svetla".


Pa šta ljudi su ispjevali sebi pjesmu , dali koga vređaju NE , ako tebi smeta nemoj da pjevaš

Kakvu pesmu? Svi EGWisti su mi na ignore, i ne mogu videti o čemu se radi, a da proveravam šta su napisali nemam nameru. Samo bih se iznervirao egzamplarom laži i nedostatka razuma, tako čestim kod "bible observing, sabbath keeping".
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mire napisao.

''Duh'' u Bibliji je ''licnost'':

-----------------------------------

Netačno.

Strong's Concordance
ruach: breath, wind, spirit
Original Word: ר֫וּחַ
Part of Speech: Noun Feminine
Transliteration: ruach
Phonetic Spelling: (roo'-akh)
Short Definition: spirit
NAS Exhaustive Concordance
Word Origin
from an unused word
Definition
breath, wind, spirit
NASB Translation
air (2), anger (1), blast (2), breath (31), breathless* (1), cool (1), courage (1), despondency* (1), exposed (1), grief* (1), heart (1), inspired (1), mind (3), motives (1), points (1), quick-tempered* (1), side (4), sides (2), Spirit (76), spirit (127), spirits (3), strength (1), temper (2), thoughts* (1), trustworthy* (1), wind (98), winds (7), windy (2), wrath (1).

Bible hub.

Dakle netačno nigdje riječ DUH ne znači ličnost.Dakle ne postoji čovjekova ličnost kao duhovni organizam.

Što Miroslav želi da kaže.

 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nisam siguran da ste se vas dva razumeli.
Pre svega treba napraviti razliku izmenju imenice duh i Sveti Duh.
Prva rec duhoznacava se i kao breth, sto znaci dah, on nije licnost nego sila koju je Bog udahnuo u coveka.
On pokrece i ozivljuavam materiju, to jest telo. Kad coveki umire, Bog mu oduzima taj dah i telo postaje mrtvo.
Dah koji se vraca Bogu nije licnost, nego kolicina energije ili sile koju je prilikom stvaranja Bog dao covek 1. Mopjsijeva 2,7.

Medjutim, rec spirit ili Duh, moze da se odnosi na Svetog Duha, koji jeste Licnost, trece lice Bozanstva.

-------------
Darth je izjavio: EGWisti su mi na ignore, i ne mogu videti o čemu se radi.

Odlicno Darth, samo zao nam je sto ne mozes da citas nase postove. I biolje je da ne mozes, jer si vec i tako mnogo naucio i preti opasnost da zbilja i postanes EGWajtista. Ti i onako izvozis maglu, sve ti je u magli i oblacima. Nego zaboravih tvoje pravo novo ime: "EGWajtista "nezabludivi"?

Pa posto si toliko darezljiv, onda da i mi tebe otkacimo iako si i bez nas otkacen. Neka ti je sa srecom, "putuj igunae ne brini za manastir".
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Darth je izjavio: EGWisti su mi na ignore, i ne mogu videti o čemu se radi.

Besmisleno, što je onda došao na forum ako me želi rasp. sa onima koji drugačije misle.

PC promoviše spasenje nakon smrti za one koji nisu čuli za PC.

Nigdje nema takve nauke u Bibliji.

Mire promoviše da lažnu nauku da Bog mrzi vjersku slobodu. Što nije tačno.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo šta još propovijedaju pravoslavci kroz pesme.

Srpsko je nebo plave boje,
Na njemu sedi Srbin Bog
A oko njega anđeli Srbi,
Slave Srbina Boga svog.


Srpski dobrovoljački klub

Tripo, da si prilozio pesmu "MI IMAMO BOGA SVOGA IME MU JE BODIROGA" ja bih ovu tvoju tvrdnju, odnosno tvrdnju onih koji su je kreirali iole i razumeo.

Ovako, covek samo moze ostati bez komentara.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Stari Zavjet SZ je 4/5 Biblije
Novi Zavjet NZ je samo 1/5 Biblije
-------------------------------------------------
Osnova, temelj je SZ.
U NZ čitamo samo citiranja SZ.
SIN G Yehošua stalno citira samo SZ.
Apostoli samo citiraju SZ.
------------------------------------
Onaj koji dobro ne prouči SZ
ne razumije niti NZ.

Onaj koji je samo na NZ
taj niti ne zna kojih su 10 Božjih zapovijedi.

===================================

Cijela Biblija govori samo o Bogu Ocu JHVH!
U SZ koji je 4/5 Biblije nema ništa o SINU G Yehošui (zanemari proroštva)
u SZ na 7.000 mjesta JHVH

U NZ koji je jedva 1/5 Biblije
na manje od 1.000 mjesta – Yehošua!

7.000 : 1.000
JHVH: Yehošua
Bog : Sin
--------------------------

Sam SIN G Yehošua stalno priča o svome Bogu Ocu JHVH!
-------------------------------------------------------------------

Osnova spasenja je Bog Otac JHVH!
SIN G Yehošua je važna ALI - sporedna osoba – posrednik DO BOGA JHVH.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ukucajte govor vladike Nikanora iz 91. u kojoj drži ratnohuškački govor i da su Srbi i Hrvati neprijatelji.

I to se propovijeda u SPC.

I ovo apostolska crkva, ma fuj.
 
Natrag
Top