Magija: Teorija i praksa

Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Van pameti je obmana i kontradiktornost koja piše u Bibliji i koju nam kršćani serviraju kao istinu. Bog je tako zavoleo SAVET da je sina dao itd. To je obična laž. Bog NIKADA nije voleo svet ni ljude, voleo je samo svoje Jevreje. Ja ću biti vaš Bog a vi ćete biti moj narod. Nema u Božijem planu ni Japanaca ni Korejanaca ni Srba. Šta je Hristos rekao Sirofeničanki kada je tražila da istera Hristovg palog anđela iz ćerke Ne uzimaj Hleba iz dečijih .....JA sam došao zbog Dece doma Izrailjevog. E to je istina. Šta se promenilo? Promenilo se to da je umro uzalud za Izrailce pa da njegova smrt ne bude potpuno uzaludna ajde i ostali ali SAMO koga ja izaberem.

To se vidi kada je vrbovao Savla. Savle čoek skromnog duha nije pitao Gospoda što na primer što i njegovi pratioci nisu čuli njegov glas na primer množina Zašto me progonite pa da je i njima dato spasenje? Jevanđelje. Nisu bili vredni a što bi ondak i mi ostali bili vredni? Ne Savla je uzeo a ostale ostavio. Da ti Laodikeja možeš sebe da staviš u njihovu poziciju "Čvrsto odgajan po očevim zakonima" kako je već rekao Savle i tebe bi Hristos odbacio kao i njih i nije im pružio mogućnost za spasenje jer ga nije bilo briga.

Svaka reč koju sam rekao je TAČNA i lako se može dokazati. Da nečastivi ne radi za Boga njemu ne bi trebalo da čeka da Hristos ogladni već bi ga udario dok sedi na presto svoj međ andjelima svojim da mogu da vide njegovo pad 'vako tuga pregolema... Kao i ta da SOTONA kao gore na slici radi za HRISTA a ne protiv njega. Evo ti Laodikeja misliš da ja imam nečastivog duha u sebi probaj da ga isteraš iz mene??? Ni vatra ti ne bi ponogla jer se realnost ne može uništiti . Kao što sam gore rekao da demon zaista radi protivu Hrista on bi rekao: Možeš samo da me ubiješ isterati me ne možeš jer Petra znam i Pavla poznajem....

Što se Magije tiče ja je nisam izmislio već samo proučavam i "kondenzujem" znanje koje su stručnjaci dali. 4 SVETA KABALE su realnost. Kako sam opisao za kišu tako rade i svet Kabale. Iz Ain Soft Aura koji prethodi 4 Sveta Kabale izlazi energija koja se koondenzuje jer teži da se materijalizuje tada nastaje prvi plan pa kada se još kondenzuje treći i redom ..... Teorija je složena a ja sam to samo informativno dao ima ljudi koji to znaju bolje od mene da objasne važno je shvatiti suštinu i nju primeniti u praksi.

Inače imam jednu poslasticu za tebe Laodikeja. Čemu Magija? Da bi se proslavila reč Hristova i to moje najomiljenije koja ja hoću doslovno da sprovedem u delo. One glase:"Budite savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski!" Prelepe reči.

Ja sam Bog ljubomorni koji se sveti do trećeg i četvrtog kolena zbog greha otačkih. Ja ću mu dati tvrdo srce da ne pusti mojega naroda. Samo zato te podigoh da na tebi pokažem silu bre svoju. Bog je naš gnjevan svaki dan. Ne boj ga se! Predao sam u tvoje ruke njega, sav njegov narod i njegovu zemlju. Postupi s njim kako si postupio s amorejskim kraljem Sihonom koji je boravio u Hešbonu.

Eh to se zove Savršenstvo Božije koje se samo mađijom može postići i što je još važnije reči Hristove ispunuti. Pa kada se postigne onda sve ove ovde proroke vratiti u prošlost da se rode kao Bašanski narod otuda citat gore i da iskuse svu ljubav kojom je bog voleo svet i onu zapovest koju je još Mojsije nosio.“Voli bliženijeg svoga kao sebe samoga.“ pa da nam onda pripovedaju danas, mudrost svoju ko sestra nam Wajat „najveća tajna adventizma“ propoveda.

A ono pokaže Bog milost ovima i blagoslov onima?? E do toga još nismo došli prvo da postignemo savršenstvo u ovome pa ćemo stići i do toga……

Eno i nečastivi se jadan trudi da bude savršen kao Višnji na mesto Višnjega ali to savršenstvo nije tako lako postići biti gnjevan svaki dan, tašt i sujetan, preti se sa ljudima… ali šta da se radi reč Hristova tako nalaže i mora se ispuniti.

Za to se vredi zaista baviti se magijom…. Savršen kao Bog pa blagosiljaš Sodomu i Gomoru ognjem i sumporom pa bacaš desetak egipatskih zala, pa istrebiš sve one koji ti se nesviđaju lepota……

Obožavam Satiru i Ironiju. Lično to "savršenstvo" ostavljam nečastivom koji hoće da bude "savršen" kao "Višnji namesto Višnjega mene interesuju druge stvari.....
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovakav stav je proizvod nepoznavanja pisma, jer Bog jeste izabrao Izrailjski narod kao čuvara vere u Boga stvoritelja, ali je on preko tog naroda imao nameru da objavi sebe svim drugim narodima, i to je bila osnovna misija zbog koje je podigao ovaj narod i izabrao ga da da svedoči o Bogu drugima.

Evo šta sam Bog kaže u vezi svog zaveta koji je učinio sa Izrailjem:

"Ovako veli Gospod: pazite na sud, i tvorite pravdu, jer će skoro doći spasenje moje, i pravda će se moja objaviti.
Blago čovjeku koji tako čini, i sinu čovječijemu koji se drži toga čuvajući subotu da je ne oskvrni, čuvajući ruku svoju da ne učini zla.
I neka ne govori tuđin koji pristane uz Gospoda: Gospod me je odlučio od svoga naroda; i neka ne govori uškopljenik: gle, ja sam suho drvo.

Jer ovako veli Gospod za uškopljenike: koji drže subote moje i izbiraju što je meni ugodno, i drže zavjet moj,
Njima ću dati u domu svom i među zidovima svojim mjesto i ime bolje nego sinova i kćeri, ime vječno daću svakome od njih, koje se neće zatrti.
A tuđine koji pristanu uz Gospoda da mu služe i da ljube ime Gospodnje, da mu budu sluge, koji god drže subotu da je ne oskvrne i drže zavjet moj, Njih ću dovesti na svetu goru svoju i razveseliću ih u domu svojem molitvenom; žrtve njihove paljenice i druge žrtve biće ugodne na oltaru mom, jer će se dom moj zvati dom molitve svijem narodima" ( Isaija 56. 1 - 7 )

Ovde vidimo da se Božji zavet ne odnosi samo na Jevreje, već i na sve druge narode.

Savršenstvo se ne postiže magijom, već izgradnjom karaktera putem poslušnosti Božjim zapovestima, i stalnim predanjem svoje volje Bogu, u čemu Duh Sveti putem vere izgrađuje čovekovu ličnost, njegove misli, želje, ciljeve i stremljenja, i vrši unutrašnju promenu.

Svakoga dana čovek izjutra treba da proučava reč Božju, i da se moli "GOSPODE, SVE SVOJE PLANOVE STAVLJAM PRED TVOJE NOGE, PREDAJEM TI SVOJU VOLJU, I MOLM TE DA MI POMOGNEŠ DA SE TVOJA VOLJA U POTPUNOSTI OSTVARI KROZ MENE"

Čovek koji ovako čini, svakoga dana predajući sebe u Božje ruke - Bog mu daje svu potrebnu pomoć, i deluje u njemu samome, i izgrađuje ga na putu posvećenja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, ovo što si napisao je van svake pameti, i biblijskog konteksta o spasenju.

Starozavetni obredni sistem nema nikakve dodirne tačke sa bilo kakvom magijom.

U svetinji je uspostavljena obredna praksa koja je imala duboki smisao, i nema nikakve veze sa bilo kakvim energijama, a ponajmanje magijskim molitvama i Božjim delovanjem u tom smislu.

Itekako ima veze. Znaci po tebi su oni to radili tako, radi reda i bezveze!?

Pa sto im je onda uopste dao obrede?
Da se igraju?

To je kao kad bi ti trebalo da se lecis od ozbiljne bolesti lekom, a dokror ti umesto leka da papir na kom pise "ovo je lek", i ti onda polivas vodom papir i simuliras neko ispijanje?

Pa koje su to gluposti!?

Ovo itekako ima veze sa energijama i duhovnim i prakticnim povezivanjem sa onostranim - duhovnim elementima, koji su vec dostupni.

Na taj nacin se trenutno otpustaju gresi i primenjuje se vrednost zrtve.

Da nije tako, sve ovo ne bi imalo smisla raditi. Bilo bi dovoljno samo dati obecanje, da ce jednog dana Bog izleciti coveka.

Po tebi se nista ne desava. Cak ni "voda prokletstva" u SZ nije imala nikakvu moc, nikakva promena u sastavu se nije desila. A tekst kaze da jeste!

Po vama , sveta voda uopste i ne postoji. Vi odbacujete svaki magijski i ritualni smisao.

Nista ne razumete!

Ni mazanje dovrataka krvlju nije imalo nikakvog smisla, ni klanje jagnjeta.

Pa su mucili zivotinje bezveze da bi se izivljavali i izigravali vernike!

Sta ce Mojsiju stap , palica, ako u njoj nije bila energija ili sta ce im kovceg zaveta ako u njemu nije bila koncentrisana energija?

Zar ne bi trebalo Bog sam da deluje bez ikakvih rekvizita po ovom vasem shvatanju?

Jevreji jesu prinosili žrtve, ali su one imale duboki duhovni smisao.
Jednom rečju, u pitanju je bila čista ljudska manifestacija vere, i to vere u mesiju spasitelja koji je prikazan simbolima jagnjeta.
Kroz tu veru Bog je delovao u čoveku, praštao mu grehe, i Duhom Svetim ga čistio, gledajući u žrtvu svog sina koji će se žrtvovati mnogo kasnije za ljudske grehe.
Kazes Bog je cistio grehe?

Pa ne mozes ocistiti grehe bez leka. Ako lek ne postoji i nije dostupan, onda nema ciscenja.

Medjutim lek jeste dostupan, i primenjuje se trenutno, jer je "jagnje Bozje zaklano od postanja sveta".

Nije on "umro kasnije" kako ti kazes! Za Boga ne postoji vreme! Ono postoji samo za nas ljude!

A ovo je prakticna primena i povezivanje sa duhovnim energijama i Bozjom silom, sa onostranim svetom.

Sama molitva je vrsta takvog povezivanja, usmeravanje misli ka duhovnom i ti na taj nacin vrsis komunikaciju!

Obredi su isto tako nacin komunikacije sa Bogom, jer se preko njih vrsi povezivanje sa duhovnim. Zato imas predmete u kojima i preko kojih se prenosi energija i vrsi komunilacija..

To je tako zbog prostorno vremenske dispenzacijske i razlike izmedju svetova...

Mora da postoji nacin prenosa energije..

Po tebi satana se igra kada mu vracara koristi kuglu i rekvizite, a Bog se igra kada koristi kovceg!?

I jos se satana zamlacuje da izvrce pravoslavne i katolicke obrede? A zasto kad ih je on uveo?

Nista te satana kom si sluzio nije naucio.
Samo te je izveo iz jedne lazi u drugu, jer nisi hteo direktno i otvoreno da mu se podlozis.

To je suština i današnje vere, samo bez prinošenja krvnih žrtava, jer je starozavetni obredni sistem ispunjen u Hristovoj žrtvi.

Nema tu nikakve magije.
Ako smatraš svoju veru magijom, ja to nikako ne smatram, i ne pada mi na pamet da pravim takav kompromis izrazima i prihvatanjem nečega što nema veze sa time.

Isusa su upravo fariseji optužili da je nekakav mag, ili čarobnjak, koji čini čuda pod uticajem demona.

Žao mi je zbog tvog promašaja, ali to je tvoja slobodna volja.

Jevreji su dobro znali sta je magija, i o onostranom u svojoj veri. Oni su samo osudjivali magijski princip koji je bio stran Jevrejskom..

A nigde u Bibliji ne pise da su za Isusa rekli da je magijas i carobnjak! To pise u talmudu.

Osim toga bas me briga sta ti mislis, i da li ces ovo razumeti ili ne. Ja znam sta je istina.

A ti se i sam bavis numerologijom - racunicama - odnosno magijom, a porices princip njenog dejstva i primene.. I sam Bog priznaje numerologiju kada menja ljudima imena...

Van pameti je obmana i kontradiktornost koja piše u Bibliji i koju nam kršćani serviraju kao istinu. Bog je tako zavoleo SAVET da je sina dao itd. To je obična laž. Bog NIKADA nije voleo svet ni ljude, voleo je samo svoje Jevreje. Ja ću biti vaš Bog a vi ćete biti moj narod. Nema u Božijem planu ni Japanaca ni Korejanaca ni Srba.

Demantuje te Stari Zavet kao i Novi. Jer
Pavle pise: "nema tu grka ni jevrejina..." , dakle nacionalnost se ne gleda.

Bog jeste odabrao jedan narod u proslosti jevrejski, ali je kroz taj narod zeleo da pridobije i druge narode. Zeleo je da oni budu ti koji ce preneti dobru vest o spasenju svim narodima..

Bog je ukazivao milost i drugim narodima u vreme jevreja, kao i pojedincima, primer je Rava kurva. Dakle, nije ubijao one koji su stali na njegovu stranu.

Ta tvoja prica o iskljucivosti dakle ne stoji! I ti izvrces!

Imao je satana svoj narod (narode), pa tako i Bog bira svoj..

Takodje..

Bog ne kaznjava do treceg i cetvrtog kolena nevinu decu (kao sto tvrdis). Tekst kaze: "nece se govoriti vise ona poslovica u izraelu 'ocevi jedose kiselo grozdje a sinovima zubi trnu'".

Nije Bog imao nameru da cini to nevinoj deci, vec se to odnosi na onu decu koja nastave stopama svojih oceva (desava se po pravilu da dete bude isto kao i njegov otac), njih ce da kazni..

Dakle namerno izvrces Pismo!
I ovo je pogresna interpretacija Bozjih reci!

Šta je Hristos rekao Sirofeničanki kada je tražila da istera Hristovg palog anđela iz ćerke Ne uzimaj Hleba iz dečijih .....JA sam došao zbog Dece doma Izrailjevog. E to je istina. Šta se promenilo? Promenilo se to da je umro uzalud za Izrailce pa da njegova smrt ne bude potpuno uzaludna ajde i ostali ali SAMO koga ja izaberem.

To nije tacno!

Ti ne poznajes teologiju ili namerno izvrces Pismo, a bice ovo drugo.

Hristos je rekao: "nisam poslan nikome do izgubljenim ovcama doma izraelovog" ali takodje odmah posle toga kaze: "imam i druge ovce koje nisu iz ovog tora (izraelskog) i njih moram da dovedem i bice jedno stado pod jednim pastirom"!

Hristos jeste bio poslan samo izraelcima (to je bila njegova misija) dok kasnije zapocinje sakupljanje mnogobozaca, i to je proreceno unapred (sam Hristos je prorekao).

Demantuje te i Stari Zavet, jer je vec unapred bilo proreceno da ce Bog "izabrati narod za svoje ime, od svih nacija".

To je trebalo da se ostvari kroz Izrael, i oni su trebali da odonesu evandjelje svetu, ali su to propustili da ucine, i zato Bog bira druge. On ne prisiljava nikoga da mu sluzi, ljudi imaju slobodnu volju. Za razliku od satane koji prisiljava!

Ovo dakle nije Bozji propust, vec propust ljudi.


To se vidi kada je vrbovao Savla. Savle čoek skromnog duha nije pitao Gospoda što na primer što i njegovi pratioci nisu čuli njegov glas na primer množina Zašto me progonite pa da je i njima dato spasenje? Jevanđelje. Nisu bili vredni a što bi ondak i mi ostali bili vredni? Ne Savla je uzeo a ostale ostavio.

Pa Bog je video Pavlovo cisto srce.
Kako ti tvrdis da nije dao sansu i drugim jevrejima, kad je pozivao neprestano sve da mu dodju?

I ovi sto su bili sa Pavlom su culi glas (dokaz da ti ne poznajes Pismo!), i ko kaze da se nisu obratili?

Sta tu izmisljas?


Da ti Laodikeja možeš sebe da staviš u njihovu poziciju "Čvrsto odgajan po očevim zakonima" kako je već rekao Savle i tebe bi Hristos odbacio kao i njih i nije im pružio mogućnost za spasenje jer ga nije bilo briga.

Kako samo izmisljas!

Pa svim jevrejima je dao sansu i pozvao ih, ali su oni odbacili Hrista!

Sta je on kriv za to?


Svaka reč koju sam rekao je TAČNA i lako se može dokazati.

Nista ti dokazao nisi.

Ovo sto pises je smesno svakom Hriscaninu koji poznaje Pismo.

Da nečastivi ne radi za Boga njemu ne bi trebalo da čeka da Hristos ogladni

Pa ako necastivi i radi za Boga i ti onda radis! I time priznajes Boga, kao sto rece: "i demoni veruju i drkcu" , i ti znas da je njegova vlast veca od satanske.

Pa posto Hristos isteruje demone i kaznjava ih, sta ti mislis da ces dobiti sluzbom djavolskom?

Varas se ako mislis da ces dobiti nagradu!

Razlog zasto tebi i drugima izgleda kao da demoni rade za Boga, je zato sto im je Bog dao vlast nad zemljom. A dao im je zato jer je satana tvrdio da moze "bolje vladati njom nego Bog", pa mu je dozvolio da to i dokaze!

Kad svi andjeli budu shvatili da takav nacin vladavine donosi smrt stradanje i haos, Bog ce unistiti satanu, a na to ces biti osudjen i ti zajedno sa njim, kao njegov sluga.

Pa izvoli, biraj svog gospodara...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Zaboravio sam da dodam jednu od van pametnih tvrdnji iz Biblije koja me zaista impresionira svojom besmislenošću. „Gladni pravde nasitit će se pravde.“ Ako se zna da pravda ide na početku a „osveta do trećeg i četvrtog kolena zbog greha otačkih“ na kraju; jasno je da ako nisi dobio pravdu kada ti je nepravda učinjena ti si umro od „gladi“ za pravdom ko Urija Hetejin koga ubi Car David zbog žene mu njegove, nepravda je trijumfovala, a mrtvima Uriju Hetejinu pravda ne treba. A i ko će mu je dati Hristos??? 1:0 za mene protivu Hrista.

Ali Hristos je mislio na rajsku pravdu pa da vidimo tu varijantu da li Hristos izjednačava borbu. Ako u Raju nema nepravde šta će mi pravda i kako ću se nasititi pravde ako nepravda ne postoji??? Ako u Raju nemam ženu za koju bi me Car David ubio kako ću se nasititi pravde? Nikako; zato se ni Urija Hetejin nikada neće zasititi pravde ni na ovom ni na onom svetu. 2:0 za mene protivu Hrista i konačnih 3:0 za mene slede.

Gospode da ti znaš šta je uopšte pravda ti bi isterao svoga palog anđela iz Sirofeničankine ćerke bez pitanja. Tada Bog ne bi rekao vas volim Izraelci a vas Amorejci vas ću istrjebit i gledati ko je ko. Već bi morao biti jednak prema svima ni po Babu ni po Stričevima a to Bog nikada nije bio zato gladni pravde se neće nikada nasititi pravde.

Biblija izjednačava pravdu sa „poverova Bogu i uračuna mu se u pravednost“. Što je van pameti zašto? Zato što je i Urija Hetejin poverovao Bogu u one silne zakone „Ne ubij. Ne čini preljube. Da se preljubnik i preljubočnica kamenuju do smrti.“ I uračunalo mu se u nepravednost i zbog toga je poginuo. Sa druge strane David je verovao da od toga nema ništa i uračunalo mu se u pravednost i gle živ bio i ostao.

Da je Bog pravedan on bi poslao svog proroka Natana sa porukom Davidu: „Bog poznaje tvoje misli i što uradiš bliženijem tvojemu to će Jahve tebi učiniti istom merom!“

E tek tada bi Bog za mene bio pravedan i gladni pravde bi se nasitili pravde ovako Hristova još jedna prazna priča.

Šta misliš da si ti brate Laodikeja rođen kao Urija Hetejin da bi drukše prošao od njega? Kako ga je tvoj Bog ubio rukom Davidovom tako bi ubio i tebe, mene bilo koga.

Ima knjiga Beyond Belife koju je pisao bivši kršćanin a sadašnji budista u kojoj iznosi kritiku Biblije i njenog učenja ali na kulturni način a ne ko ja na sirov, brutalan i primitivan, beskompromisan način a opet u skladu sa Bilijom koja kaže „Ako si mlak izbljuvaću te iz usta svojieh.“ Ako razumete i malo engleski onda je za vas data dole u rar-u datoteci za skidanje.

I ti Laodikeja misliš da neko treba da dršće pred Hristom i peva onu „Padnite na nas stenje i kamenje od onoga koji sedi na presto i gnjeva jagnjetova…“ i šta već tamo piše radi onoga što jeste realnost a ne nečija tamo tobožnja „istina“, a Gospodu se to ne sviđa!? To je onda njegov problem.

Ja ponavljam da Sotona radi za Boga i Hrista takođe kao što sličica to pokazuje.

Ali su neki toliko zaneseni da veruju u iluziju da je sotona „neprijatelj“ Božij. Kako je to moguće? Lako ako znaš kako. To se postiže Obmanom i Manipulacijom.

Ja slep treba da vama okatima otkrivam kako se vrši obmana i manipulacija u ratu izmeđi Tame i Svetla, a u Bibliji sve piše crno na belo.

Ima ona priča kako je car ubio ljubimca božijega i Bog šalje sitnu knjigu u kojoj krupnim slovima piše:“ Kako su psi lizali Natuveja tako će lizati i tebe.“ E sad ide ono najvažnije. I vidim otvoreno nebo i Boga kako sedi na prestolu svom i Sinove Božije sa njegove leve i desne strane. Znači ove dve trećine što mu preostadoše a ne one djavle i laže u kojima nema istine već prave Sinove Božije, Anđele. I javi se jedan od njih i kazuje da će staviti lažljivu reč u 400 božijih proroka….Bog odgovara „Znam tako ćeš ga prevariti idi i čini tako.“ I bi tako Car poverova lažljivoj reči proroka i pogine i „psi ližaše ga Cara kao i što su lizali Natuveja“.

Ova priča daje moć svakome da svakom „proroku“ Petru i Pavlu i bilo kome ako ga uhvati da je rekao neistinu može tražiti da dokaže istinitost svojih reči i ako to ne može da ga nazovem „lažom i ocem laži u kome nema istine“.

Ništa ne prihvataj bez preispitivanja ma ko šta da kaže.
Kada si na prvim borbenim linijama između rata Tame i Svetla ovakve stvari se moraju znati a moj posao je da znam ovakve stvari…..

Da sotona zaista želi da naudi Bogu kao ja jel'da ondak bi na primer tamo kod Jova bila drugačija pesma. U Jova gledam na Avrama mislim a po Bogu ću da „otvorim paljbu“. Pa bi izabrao dan kada je Bog dobro raspoložen a moja želja je da mu još više oraspoložim dan; kazao; gledam Jova tvog ljubimca lep dobar čoek pa me podseti na tvog drugog ljubimca Avrama i setim se onih predivnih reči: „Poverova Avram Bogu i uračuna mu se u pravednost.“ Lepo je to samo sam iznenađen da pošto je 5 puta sumnjao u Tebe što mu tih 5 puta nijesi uračunao u nepravednost???

Jao ala bi ga ubo tamo đe ne treba, dodao bih ulje na onu vatru gnjeva jer je „Bog naš gnjevan svaki dan“ i samo gledao iz prikrajka ko će da bude prvi da oseti taj gnjev…

Sada sa satire i tragi-komendije i ironije da se vratimo na magiju.

Sve u vezi magije što sam napisao je samo sinteza onoga što je već dato jedino sam ja ovde dao čisto informativno da razmrdamo ovaj religijski forum.

To su sve metodi različitih oblasti magije bez ikakve dogme ubeđivanja i sl. Već je na svakom da otkrije svoju „istinu“. Lično takav pristup ja najviše volim. Konkretan pristup želiš ovo radiš to i to da bi ga dobio sada i ovde.

Bog te voli neko kaže!? Možete li to dokazati? Možda i možemo. Izabereš Teurgiju i ako uspeš u korišćenju njenih metoda sam ćeš iskusiti božiju ljubav nema tu šta ko da ti priča već jedino lično iskustvo bitno.

Problem je da li možeš da izdržiš 20, 30 ili 40 godina; žrtvuješ sve što imaš pa i ono što nemaš u traženju boženstva i da ne odustaneš jer uspeh je neizvestan jer božanstvo, samo svojevoljno ti se može otkriti. Ti ga ne možeš prisiliti da ti se…. „smiluje“.

Magija je toliko velika oblast da za svakoga postoji oblast u kojoj može da nađe sebe. Ja sam sebe našao u Teurgiji i Hemetizmu posle decenija traženja. Zamisli naslov "Od Kršćanina do Teurgiste kako sam prestao da budem hrišćanin." Valjda važi ono kada je učenik spreman učitelj se pojavljuje. Ono što oko ne vidi i u srce ne uđe ja sam to već dobio Teurgijom.

Ono što jeste bitno je šta čini boga bogom, a ne čini ga recimo zecom? Hmm? Zna to i nečastivi kao što zna koja je to brava koja vodi ka otkrivanju te tajne. Ali ključ koji otvara tu bravu Bog ljubomorno čuva otuda i one Stražarske Kule…..

„Ko ima mudrost razumeće ono što duh govori crkvama.“
Ovde je nastavak u drugačijem vidu Psihičke Magije dodatak u drugom vidu na moj prethodni tekst.

PRAKSA

U okultizmu postoje dve vrste Magije. Nižu – praktična magija za ostvarivanje materijalnih rezultata i Višu Magiju ili Ezoteričnu čiji je cilj otkrivanje unutrašnjih istina i razumevanja načina na koji funkcioniše kreacija. Ostalo na pdfu.

Na pdfu je je dato kako se ritual gradi od nule i zasnovan je na Velikom Ritualu Pentagrama čisto informativno da vidite kako se Upotrebljava Psihička Magija na drugačiji način bez imena bogova i misticizma. Jednostavno drugačiji pristup.

Knjiga Beyond Beliefe i Kabalistička Magija
Kod:
http://www.mediafire.com/file/e182t5cnnw89u84/Kabalisti%u010Dka%20magija.rar








 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
@JKDforever

Gde je odgovor na moj post?
Izgleda da nisi spreman na diskusiju uopste?

Mozes ti lupetati do mile volje, ali ti nista ne vredi..

To sto pises je smesno, ako izuzmemo magiju koju vidim da poznajes.

Sta mislis da ces postici?

Eventualno mozes zavesti nekog ko mozda nikada nije citao Bibliju i pojma nema o svojoj veri a takvih ovde ima malo ili uopste nema..

Pogotovo neces Laodikeju uveriti ni u sta, mada osecas zal za bivsim satanskim slugom koji je postao Hriscanin, pa mogu da te razumem..

Slobodno sluzi satani niko ti ne brani, ali nemoj nas da lazes. To izvrtanje ne prolazi, losa ti je taktika, na gornje i malo dete koje je citalo Bibliju zna odgovor..
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, u tvojoj tvrdnji se i ogleda potpuni promašaj tradicionalnih crkava, jer su sve ovenčali magijom, okultizmom, i delovanju nekakvih natprirodnih sila.. i slično.

Bog nema veze sa time, niti sa bilo kakvom magijom, niti je je bilo od čega što pišeš tako kako tvrdiš.

Po tebi, onda postoji bela i crna magija.
Kroz jednu deluje Bog, a kroz drugu đavo, i nama u tom smislu ne treba Hristos, već samo primenimo neke magijske radnje, i eto nas na nebu.

Nas osuđuješ za ko zna kakvu masoneriju, okultizam, a ti padaš na ispitu vere, pripisujući samom Bogu majiju i okultizam.

To je potpuni promašaj, a ja sam odgovor već dao i glasi:

""Starozavetni obredni sistem nema nikakve dodirne tačke sa bilo kakvom magijom.

U svetinji je uspostavljena obredna praksa koja je imala duboki smisao, i nema nikakve veze sa bilo kakvim energijama, a ponajmanje magijskim molitvama i Božjim delovanjem u tom smislu.

Jevreji jesu prinosili žrtve, ali su one imale duboki duhovni smisao.
Jednom rečju, u pitanju je bila čista ljudska manifestacija vere, i to vere u mesiju spasitelja koji je prikazan simbolima jagnjeta.
Kroz tu veru Bog je delovao u čoveku, praštao mu grehe, i Duhom Svetim ga čistio, gledajući u žrtvu svog sina koji će se žrtvovati mnogo kasnije za ljudske grehe.

To je suština i današnje vere, samo bez prinošenja krvnih žrtava, jer je starozavetni obredni sistem ispunjen u Hristovoj žrtvi.

Nema tu nikakve magije.
Ako smatraš svoju veru magijom, ja to nikako ne smatram, i ne pada mi na pamet da pravim takav kompromis izrazima i prihvatanjem nečega što nema veze sa time.

Isusa su upravo fariseji optužili da je nekakav mag, ili čarobnjak, koji čini čuda pod uticajem demona.

Žao mi je zbog tvog promašaja, ali to je tvoja slobodna volja""
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Pošto ima nekih koji veledu van pametne stvari ja bih ga još obradovao sa jednom van pametnom. Možda na početku to nema naizgled veze sa mađijom ali ako se zna da je definicija mađije „Izazivanje promena u svesti.“ Brzo će se videti veza.

Pa tako na primer Božiji Zakon je potpuno van pameti dat. Kako? Lako ako znaš kako! Valjda je normalno da ne ubiješ, ne svedočiš lažno, ne ukradeš, ne psuješ oca i mater svoju. Da ne moliš đavla da komšiji crkne krava već fališ Boga da komšiji krava bude živa i zdrava…. Jer znaš da ima Boga koji sve vidi i sve „zna“ i da ćeš biti kažnjen. Čemu ondak takav van pameti donesen zakon?

Čak i zakon ne čini drugima što ne želiš da drugi čine tebe nije baš dobar jer ako je neko sadomazohista…..Ili zakon voli bližnjega svoga kao samoga sebe. Šta ako mrziš sebe samoga; zakon ti omogućava strašne zločine nad „bližnjem svojemu“ napraviti i da budeš bez greha…..jer zakon ne kaže voli bližnjega svojega iako mrziš samoga sebe….

Pa zakon je dat da pogineš a ne da živiš. Zakon je dat da bi BIO i OSTAO grešan a nije ti data pravda da se ti duhovno razvijaš ka višem stepenu svesti i ostvarivanju punog potencijala duhovnog razvoja jer to Bogu ne ide u prilog; „Ja sam najpametniji i niko ne može biti ljepši i jači i bolji i pametniji od mene.“

Kraj? Jok nije ni početak! Ima jedna ljepa zapovjest koja kaže: „Ne poželi!“ Ali ti Bog ne daje učenje na koji način ti da ne poželiš jer kako je za sve potreban trening tako je i za ovo. Buda 500g pre Hrista nije da o ovaj zakon već ti je dao metod KAKO da ne poželiš.

Pa tako postoje 4 Sveta Napora; Da se nešto Izbegne, Nadvlada, Razvije i Održi. Kako se oni primenjuju to nikoga ne interesuje pa neću ni kazati u ćutanju je sigurnost…. Znači dato je učenje kako prevazići negativno u sebi i razviti i održati pozitivno. Dato ti je kako da se Spiritualno Razviješ i evoluiraš sa nivoa amebe na neki veći stupanj sada i ovde.

Upravo to daje i Magija ako je tako postaviš. Magija se razvila i u drugim pravcima pa tako kada vidiš da ljubimac božij ubija bližnjeg svoga nekažnjeno Crna Mađija radi isto tako nekažnjeno i zato se i razvila zbog nepravde koju je Bog dao. Ljudi vide dvostruke Božije aršine i da bi bili Savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski; čine i oni to jer to je ustvari savršenstvo Božije. Lako se dokazauje i još lakše primenjuje.…

Greh ne postoji. Kada bi ljudi tumačili Bibliju na pravi način videli bi da je svaki čoek pravednik kome pokajanje nije potrebno i da je bez greha jer ima imunitet da svaki greh koji počini automatski mu se oprašta i ne traži nikakvo kajanje…Tada ne bi bilo potrebe za propovednicima i crkve ne bi imale nikakvu funkciju kao takve. Ne bi postojala svrha njihovog postojanja. Apostol Paja mi je dao to oružije u ruke potpuno nesvestan suštine svojih reči. Braneći Boga, koji se ne može odbranuti sve više tone u živo blato…

Priča ona kod Jova kada Jahve kaže: „Osuđujete mene da bi spasili sebe!“ Kod nekog to ne prolazi jer nema sebe od čega spasiti niti išta vredno smrću izgubiti i čim Ti padneš može i on oma tu pored Tebe pasti. Slađi je trijumf nad Tobom nego sva slava ovoga i onoga sveta..

Ko zna tu „tajnu“ može je obilato eksploatisati. Dosta satire, sarkazma i ironije da se vratimo na magiju ovde sledi nadogradnja Enohijanski Ritual u komplikovaniju verziju opšte namene a postoje još komplikovanije verzije koje traže puno radno vreme. Jednom rečju Magija za ceo život i poslije njega.

Na svakoj strani sveta potrebno je preuzeti određena bogo-obličja radi postizanja veće kontrole nad Invokacijom kao i uspostavljanje veze sa Višim Sopstvom. Da bi se bilo u harmoniji sa prizvanim silama.

Metod preuzimanja oblika je isti kao i u Teurgiji mada ima više načina kako; ali ovde nije ostvarena puna Teurgija već delimično jedinstvo sa božanstvom. Oni koji su ostvarili pun cilj Teurgije koriste naravno svoje božanstvo za sve strane sveta.

Za Zemlju ide boginja Nepthys, za Vazduh ide bog Tot, za Vodu ide boginja Izida, za Vatru ide bog Horus.

Takođe je potrebno upotrebiti enohijanske ključeve. Ovde u ritualu su date delovi elementarnih molitvi zbog dužine. Kod specifične namene rituala koriste se enohijanski ključevi pored elementarnih molitvi.

Zemlja peti ključ anđeo Nanta; Vazduh treći ključ anđeo Exarp; Voda četvrti ključ anđeo Hcoma; Vatra šesti ključ anđeo Bitoem.

Prvi ključ vlada Union Tablom a drugi Duhom.

Preuzimanje bogo-obličja u ovoj varijanti ide da se mora dobro poznavati njegov izgled kako je predstavljen i zatim ga vizualizivati ispred sebe bez grešaka. Projektuj znak Ulazećeg korakni napred i uđi u božiji oblik i preuzmi formu kompletno. Vibriraj ime boga nekoliko puta dok se tvoje Astralno Telo potpuno ne sjedini sa božijim oblikom…..

Ovo preuzimanje je malo „zaostalo“ preuzimanje bogo-obličj ali tek za onoga koji je ostvario punu Teurgiju, ali tako se počinje.
Kod:
http://www.mediafire.com/file/4b7c7sr1i1jt3pl/Ceremonijalna%20magija_2_Za_forum.pdf

Nastavak od prošlog posta da završim ponestaje mi tema o Magiji ovo je poslednje dosta je.

Pa gospodo forumaši treba da budete počastvovani Vudu Magija je dospela čak i u Skupštinu Serbije pre neki dan. Poslanica Brankica Stanković DJB je poručila Rističeviću da treba da se leči akunputurom i to Vudu akunpururu.

Tako da budućnost leži u Vudu Magiji i ako znate Viši Ritual Vudu Lutke i ostvarili ste vezu sa loa-ma HuDua lako ćete da primenite te principe na lečenje Vudu akunputurom. Tako da Vudu Magija ostvaruje reči: „Budite savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski!“ koji ima vlast nad životom i smrću; ako verujete u to, jer sve što nije „po veri greh je“, a moja vera je neograničena.

Hristu bi se svidelo takvo savršenstvo primenjeno na njemu: „Samo zato te podigih da nad tebi pokažem silu svoju.“ „Ja ću mu dati tvrdo srce ….“ Kao što se svidelo i onima na koje je Bog primenjivao a Hristos koji sedi sa desne strane to gledao i odobravao. Smo onaj koji može da se stavi u njihovu kožu da iskusi to Božije savršenstvo taj može postati savršen kao „Otac naš nebeski.“

Sa satire i humoreske da se vratimo na magiju. Ovde je dat jedan ritual kao stvoren za našeg dragoga ljubljenog brata kroz koga „Hristos deluje“ ili možda grešim ne deluje šteta. Ritual služi za Znanje i Razgovor sa svojim Svetim Anđelom Čuvarom.

Ali to nije sve onaj ko ostavari razgovor sa Anđelom stiče vlast nad četiri Princa Zla ovoga svata da vlada nad njima. Zar to nije ono što VI hrišćani želite kroz Bibliju da vam se demoni pokoravaju? Neki su davali pare za takav dar Petru. Ali demoni su izbirljivi oni se pokoravaju samo onima koji: „Petra znam i Pavla poznajem a tko ste vi?“ Koji je zajednički imenitelj njihovom poznavanju? Hristos. Vi imate Hrista u sebi činite ono što Hristos kaže:“Ko veruje u mene činiće dela koja ja činim pa i veća od ovih.“ Vam je utoliko lakše da prizovete Anđela Čuvara i nad demonima vlast imate nego li meni „koji niti pisma znam niti me bog poznaje“ pa ne mogu nikom ništa narediti, niti prizvati demona.....

Ova burleska pokazuje da se; „Sve što kažeš može i oće upotrebiti protivu tebe!“ u ratu između Tame i Svetla. Bog to obilato koristi. Gospodari Tame to koriste jedino Sotona to ne koristi. On koristi sve da proslavi Hrista i Oca mu njegovog.

Jadničak i on u to ne veruje a na kraju vremena će platiti skupo nevjeru svoju.

Najpoznatiji je Ajwas anđeo Alistera Croulija koji je bio ujednio i najglasniji. Diktirao poznatu Knjigu Zakona, ma šta to značilo. Pročitao sam je. „Svaki muškarac i svaka žena su Zvezda….itd“.

Svaki čovek ima svojega Anđela i nijedan se ne prikazuje isto svako čoveku. Prizvani Anđeo se prikazuje u vidljivom obliku i sa njim se može razgovarati.

Prizvan Anđeo daje vlast nad četiri Princa Zla ovog sveta da ih možete kontrolisati i naređivati pomoću Abremalin Magijskih Kvadrata na kojima je sve što ti „srce Ište“.

Ritual sadrži mloga Varvarska imena prizivanja i mora se naučiti napamet i znati u prste. Ovde je data samo molitva a ne ceo ritual koji je komplikovan kombinovan je sa ritualom Pentagrama i preuzimanjem bogo-obličja na svakoj strani sveta. Ako baš ima zainteresovanih da pišem ništa nije nemoguće onome koji „veruje“.

Ritual se obavlja u periodu od 6 meseci do godine dana povučen od sveta i u osami gde se prvi mesec izvodi jedanput i sledeći mesec se dodaje još jedanput i tako drži dva meseca pa se doda još jedan na tri meseca i tako sve dok se ne radi neprestano po 7,8 i više puta dnevno uz princip „Prizivaj Često“ i „Zapali Sebe Molitvom.“

Varvarska imena se moraju „vibrirati“ da bi se stvorila zvučna rezonanca. Data su po našem pravilu izgovora tako da se i „h“ mora izgovorit.. Molitva je originalna a ne onaj Croulijev vulgat…
Kod:
LIBER SAMEK
Ritual za spoznaju i razgovor sa svojim Svetim Anđelom                Čuvarom.
Tebe prizivam Nerođeni.
Teba koji si stvorio Nebo i Zemlju.
Tebe koji si stvorio Noć i Dan.
Tebe koji si stvorio Tamu i Svetlost.
Ti si Asar un-Nefer.(Sam sebe usavršio) koga nijedan čovek nikada nije video.
Ti si IA-BESZ.(Istina u materiji)
Ti si IA-APOPHRASZ (Istina u kretanju)
Ti si odelio Pravedno od Nepravednog.
Ti si sačinio Muško i Žensko.
Ti si proizveo Semenje i Plod.
Uobličio si ljude da vole jedni druge i da mrze jedni druge.
Ja sam tvoj prorok Mojsije (Vaše magijsko ime) kome si posredovao svoje misterije Ceremonije Izraela
Ti si proizveo vlagu i suvoću i ono što hrani sav stvoreni život. Čuj me Ti jer ja sam Anđeo PTAH-APOFRASZ-RAa to je Tvoje istinito ime posredovano prorocima Izraela.
Čuje Me;
AR, THIAO, RhEJBET, A-TELE-BER-SET, A, BELAThA, EBEJ, IBEJ, PhITETAZOE, IB, ThIAO.
Čuj me i učini sve duhove podložne meni; tako da svaki duh neba i etra na zemlji i pod zemljom na suvom tlu i u vodi; kovitlajućeg vazduha i plamtećeg ognja da svaka basma i bič božiji meni poslušni budu.
Ja te prizivam užasni i nevidljivi Bože koji nastanjuješ prazninu duha.
AR-O-GO-GO-RU-ABRAO, SOTOJ, MUDORIJO, PhALARThAO, OOO, AEPE, NEROĐENI.
Čuj me i učini sve duhove podložne meni; tako da svaki duh neba i etra na zemlji i pod zemljom na suvom tlu i u vodi; kovitlajućeg vazduha i plamtećeg ognja da svaka basma i bič božiji meni poslušni budu.
Čuj me;
RU-ABRA-IAO, MARIODOM, BABALON-BAL-BIN-ABAOTh, ASALONAJ, APhEN-IAO, PhOThETh, ABRASAKS, AEOOU, IŠURE, MOĆNI I NEROĐENI.
Čuj me i učini sve duhove podložne meni; tako da svaki duh neba i etra na zemlji i pod zemljom na suvom tlu i u vodi; kovitlajućeg vazduha i plamtećeg ognja da svaka basma i bič božiji meni poslušni budu.
Ja te prizivam; 
MA, BARAIO, IOEL, KOThA, AThORe-BAL-O, ABRAOTh.
Čuj me i učini sve duhove podložne meni; tako da svaki duh neba i etra na zemlji i pod zemljom na suvom tlu i u vodi; kovitlajućeg vazduha i plamtećeg ognja da svaka basma i bič božiji meni poslušni budu.
Čuj me;
AOT, ABAOTh, BAS-OUMGH, ISAK, SA-BA-OT.
To je Gospodar Bogova.
To je Gospodar Univerzuma.
To je Onaj koga se Vetrovi boje.
To je onaj koji je stvorivši Glas Svojom zapovešću Gospod svih stvari; Kralj,Vladar i Pomagač.
Čuj me i učini sve duhove podložne meni; tako da svaki duh neba i etra na zemlji i pod zemljom na suvom tlu i u vodi; kovitlajućeg vazduha i plamtećeg ognja da svaka basma i bič božiji meni poslušni budu.
Čuj me;
IEOU, PEUREJ, IOU, PEUREJ, IAOTh, IAEO, IOOU, ABRAS-AKS, SABRIAM, OO, UU, ASALONAJ, EjDEj, EjDU, ANGELOS TON ThEON, ANLALA, LAJ, GAJA, AEPE, DIAThARNA ThORUN.
Ja sam On! Nerođeni duh sa vidom u nogama jak i besmrtan oganj!
Ja sam On! Istina!
Ja sam OnI Koji mrzi što se zlo čini u svetu!
Ja sam On! Koji seva i grmi!
Ja sam On! Iz koga izvire Pljusak Života Zemlje!
Ja sam ON! Čija usta uvek plamte!
Ja sam On! Oploditelj i Manifestator u Svetlosti!
Ja sam On! Dražest Svetova!
„Srce ovijeno zmijom je moje ime!“
Prikaži i sledi me i učini sve duhove podložne meni; tako da svaki duh neba i etra na zemlji i pod zemljom na suvom tlu i u vodi; kovitlajućeg vazduha i plamtećeg ognja da svaka basma i bič božiji meni poslušni budu.
                             IAO SABAO
                            Takve su Reči!
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, u tvojoj tvrdnji se i ogleda potpuni promašaj tradicionalnih crkava, jer su sve ovenčali magijom, okultizmom, i delovanju nekakvih natprirodnih sila.. i slično.

Bog nema veze sa time, niti sa bilo kakvom magijom, niti je je bilo od čega što pišeš tako kako tvrdiš.

Po tebi, onda postoji bela i crna magija.
Kroz jednu deluje Bog, a kroz drugu đavo, i nama u tom smislu ne treba Hristos, već samo primenimo neke magijske radnje, i eto nas na nebu.

Nas osuđuješ za ko zna kakvu masoneriju, okultizam, a ti padaš na ispitu vere, pripisujući samom Bogu majiju i okultizam.

To je potpuni promašaj, a ja sam odgovor već dao i glasi:

""Starozavetni obredni sistem nema nikakve dodirne tačke sa bilo kakvom magijom.

U svetinji je uspostavljena obredna praksa koja je imala duboki smisao, i nema nikakve veze sa bilo kakvim energijama, a ponajmanje magijskim molitvama i Božjim delovanjem u tom smislu.

Jevreji jesu prinosili žrtve, ali su one imale duboki duhovni smisao.
Jednom rečju, u pitanju je bila čista ljudska manifestacija vere, i to vere u mesiju spasitelja koji je prikazan simbolima jagnjeta.
Kroz tu veru Bog je delovao u čoveku, praštao mu grehe, i Duhom Svetim ga čistio, gledajući u žrtvu svog sina koji će se žrtvovati mnogo kasnije za ljudske grehe.

To je suština i današnje vere, samo bez prinošenja krvnih žrtava, jer je starozavetni obredni sistem ispunjen u Hristovoj žrtvi.

Nema tu nikakve magije.
Ako smatraš svoju veru magijom, ja to nikako ne smatram, i ne pada mi na pamet da pravim takav kompromis izrazima i prihvatanjem nečega što nema veze sa time.

Isusa su upravo fariseji optužili da je nekakav mag, ili čarobnjak, koji čini čuda pod uticajem demona.

Žao mi je zbog tvog promašaja, ali to je tvoja slobodna volja""

Laodikeja ti pojma nemas sta pises..
Ponavljas jedno isto na sta sam ja vec odgovorio. Krivo ti je sto se rusi tvoj koncept vere koji si izgradio na labavom temelju, pa porices.

Tebi kovceg zaveta nije sadrzao koncentrisanu energiju ni Mojsijeva palica, pa kad je udario stapom i potekla voda a on ucinio greh, ti mislis da je on prisilio Boga da mu pusti vodu?

Pa nije on prisilio Boga da pusti vodu vec je u tom stapu bila nakupljena energija, i stap se ponasao kao kondenzator energije. Pa je on mogao da ucini cudo bez Boga.

To su rekviziti u magiji koji sluze kao kondenzatori sile.

Ili kad je rekao Mojsiju da se izuje jer je mesto gde stoji sveto, sta mislis da se desilo? Ili kad mu je lice pobelelo?

To sve funkcionise prema prirodnim zakonima. I koristi se u magiji.

Radi se o prenosu energije!

Ti ne razumes nista, nisi me ni pobio, vec prosto ignorises cinjenice ponavljajuci isto.

Ti si ignorant. Kada ces se ti trgnuti?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, meni pripisuješ labav temelj, i ti satanizuješ Boga i njegovu veru.

Nemam ja nikakav labav temelj, već potpuno biblijsi, nasuprot tvome koji satanizuješ i Boga i njegovu istinu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, meni pripisuješ labav temelj, i ti satanizuješ Boga i njegovu veru.

Nemam ja nikakav labav temelj, već potpuno biblijsi, nasuprot tvome koji satanizuješ i Boga i njegovu istinu.

Laodikeja daj se uozbilji!
Nemas odgovore na ono sto pisem a opet se protivis svemu sto napisem.

Kad oboris ono sto dajem, onda mi reci kako ja kvarim veru, pre toga ne mozes nista tvrditi.
 
Natrag
Top