Magija: Teorija i praksa

Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Pa da začinimo malo religiju sa pravim sastojcima. ;) Zanima me Dame i Gospođo forumaši da li se interesujete za magiju :eek: plašite magije:warning: i da li je praktikujete radi ličnog usavršavanja a možda i malo praktične magije (sedmica na lotou)? Mislim onu pravu magiju a ne tipa "Vlaška magija" i gledanje u pasulj. Znači Enohijanska magija, Kabalistička magija, Abramelin magija, Planetarna magija, magija sigila, Talismanska Magija, Ceremonijalna magija, Hermetizam kao i moj najomiljenija Hermetička Vudu magija(da ima viši i niži ritual voodu lutke:D).....Šekš magija me ne interesuje...
Ps. Nemojte trolovati temu ako nemaš čime da doprineseš nemoj ničim niti da odprineseš.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Licno verujem u moc magijskih radnji, i uticaja koji iz toga proisticu, koje odredjena osoba moze uraditi, ili uputiti prema drugoj osobi.

Takodje, verujem - da onaj ko nije pod Bozjom zastitom, da na njega mogu uticati neke magijske radnje upucene na taj nacin, bilo da se radi o razlicitim vrstama magije - crne ili bele, u svojstvu cinjenja zla prema drugoj osobi, ili magije za ljubav, ili u druga svojstva.

Zelim da napomene, da ne postoje magije koje bi bile suprotstavljene jedna drugoj, u smislu bela - crna, vec obe imaju isti izvor, a to je djavo sotona.

Licno se nikada nisam bavio magijom, niti bilo kojim oblikom magije, i smatram da bblija to ne dopusta, kao ni bavljenjem bilo kojom vrstom okultizma i vracarstva.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Hvala na mišljenju ali nema svaka magiju isti izvor - nečastivi. Treba razlikovati Visoku magiju koje sam nabrojao od Niže Magije koju nisam naveo tipa Grimorijum Verum, Manji ili Veći Solomonov ključ, Bodež pape Lea, Armadel, Dela Kornelijusa Agripe, Al Azif, Nekronomikon.... koje se bave zazivom zlijeh duhova i izučavaju Demone i njihovih Velikodostojnika....
To je subjektivno pogrešno predubeđenje. Postoji nešto što se zove Sveta Kabala između ostalog Sveta Nauka Jevreja koja koristi pojam Drvo Života koji opisuje božije činodejstvovanje i ispoljavanje kreacije kroz Sefirote itd.... Slažem se da Biblija zabranjuje okultizam kakv je vladao u staro vreme Niža Magiija kao i što zabranjuje i neke druge stvari , ali kada greh počine njegovi ljubimci onda im je gledao "kroz prste" što bogami oštro kažnjava kada neki drugi koji nisu njegovi ljubimci počine.....ali Božiji dvostruki aršini su neka druga tema za raspravljanje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ko tvrdi da Bog ne praktikuje magiju taj pojma nema o Bibliji!!!

Sve u Bibliji je magija, Bog recju poziva stvari u postojanje - to je magija, menja ljudima imena to je numerologija, obred prinosenja zrtava je magija, obred posvecenja je magija, ociscenje svetinje je magija, kropljenje krvlju je magija, posvecenje vode je magija, krstenje je magija, euharistija je magija, citav obredni sistem je magija...

Magija postoji!

Magija je u stvari povezivanje fizickog sveta i delovanja sa onostranim i duhovnim, odnosno magija je prizivanje duhovnih stvarnosti kroz fizicku simbologiju...

Onaj ko se razume u magiju, shvatice da je cela Biblija povezana sa time..

Medjutim, Bog svojim slugama 'brani bavljenje magijom'!

A zasto!?

Iako magija postoji, i Bog je uspostavio principe po kojima ona deluje, i sile koje fizicku simbologiju povezuju sa duhovnom stvarnoscu, i na taj nacin podsticu izvrsavanje odredjenih komandi iz duhovnog sveta koje onda deluju na fizicku stvarnost ili na pojedinca, opasno je da covek poseduje takvo znanje!!!

A zasto?

Jel covek je gresno , zlo i sebicno bice, i sve sto bi on mogao uciniti sa takvom silom bilo bi zlo!

Zato je Bog ljudima zabranio upotrebu magije.

Sa druge strane, sotona svojim slugama otvoreno govori o magiji i nudi im moc i znanje, ali sve to pod uslovom da mu se poklone i budu njegove sluge. Oni mogu sve da imaju i postignu sve kroz magiju, ali je cena za to gubitak vecnog zivota.. I to je ono sto se naziva 'prodati dusu djavolu'...

Kada kazemo "magija ne deluje na Bozjeg coveka", to samo znaci da je djavolovo znanje o magiji takodje ograniceno u odnosu na Bozje znanje i njegovu silu.
Bog je iznad svega toga, a magija je prvenstveno stvorena da bude u sluzbi stvorenja, za njihovu dobrobit, ali se koristi u zle svrhe...

Ne postoji "bela crna ili siva magija", sve je to jedno isto, moze se upotrebiti i za dobro.. Ali buduci da je ljudima magija zabranjena, svako ko se time bavi, pada pod Bozju osudu....

Hriscanin se oslanja na Boga, on je najveci mag i on ga stiti od svih inferiornih sila i ataka koji mogu doci zloupotrebom te od Boga date vestine..

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ko tvrdi da Bog ne praktikuje magiju taj pojma nema o Bibliji!!!

Sve u Bibliji je magija, Bog recju poziva stvari u postojanje - to je magija, menja ljudima imena to je numerologija, obred prinosenja zrtava je magija, obred posvecenja je magija, ociscenje svetinje je magija, kropljenje krvlju je magija, posvecenje vode je magija, krstenje je magija, euharistija je magija, citav obredni sistem je magija...

Sada ga baš lupaš, naravno da je za tebe magija prinošenje žrtava iako te žrtve nisu mogle da operu ljudske grijehe nego su ukazivale na konačnu žrtvu. Da li je nešto magija ili nije zavisi od čina i motiva, što je tebi nepoznato.

Magija postoji!

Magija je u stvari povezivanje fizickog sveta i delovanja sa onostranim i duhovnim, odnosno magija je prizivanje duhovnih stvarnosti kroz fizicku simbologiju...

A to se isto radi i kroz molitvu mrtvima jer oni ne znaju ništa, a vi ih zovete.

Onaj ko se razume u magiju, shvatice da je cela Biblija povezana sa time..

Medjutim, Bog svojim slugama 'brani bavljenje magijom'!

To je vaše pogrešno shvatanje obreda u Bibliji, u stvari ti si upravu sve kod vas što ste našli u Bibliji je magijsko i shvatanje pričesti i krštenje itd.

Dakle vi ste izvrnuli smisao tih obreda i dali im magijski značaj.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog se ne bavi magijom, niti je on mag.

On sam po sebi ima moć stvaranja, moć da svojom silom deluje na elemente, ali to nema veze sa magijom.

Magija je riječ grčkog porijekla i znači "čarolija, čarobnjaštvo" koje mag čini uz pomoć natprirodnih sila, i magijskim radnjama.

U tom smislu - Bog ne bi činio nešto što je sam zabranio u bibliji.

Bog može dati čoveku silu da čini natprirodna čuda, ali i to nema veze sa magijom, već sa Božjim delovanjem u čoveku.

Dakle, postoji jasna razlika između "magije" i onoga što Bog čini.

Principi, pa i sam izvor su diametralno različiti.

-------------------------------------------------

Ima različitih vrsta magije, ali ni jedna nema Božanski izvor, već sotonski.

Kabala je proizvod kasnije Helenizacije Jevrejskog naroda, gde je on usvajao mnogobožačke okultne filozofije.
Tako možemo reći - da je današnji Judaizam podeljen između "starozavetnih verskih načela zapisanih u tori, i mnogoboštva i okultizma koji je infiltrirao u sebe sa strane"
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Tačno je što je rekao @ mire000 sve je u Bibliji magija i to što Ceremonijalna Magija što Ritualna Magija. Koje je sve ceremonije mora da izvrši Aron kada ulazi u Šator Zaveta, pa obrezanje pa Pasha sve je to Ceremonijalna i Ritualna Magija za šta je Apostol Paja rekao onda, to nije više ništa sada već je važan Hristos. Pa kada je ništa što su je onda upražnjavali tu magiju tolke vekove? A!!!!! Takva je bila onda volja Božija a sada više nije. Ako ideš u crkvu bilo Katoličku bilo Pravoslavno to je ništa drugo do Ceremonijalna Magija na delu sa kojim ciljem da se bude malo bliže Bogu. Pričešće na Hristovoj poslednjoj večeri je ništa drugo do ceremonijalna magija koja je danas poznata i upražnjava se kao magijska Euharistija. Poznata molitva "Oče Naš" nije ništa drugo do kabalistička Ivokacija Boga koja postoji već u Kabali i Naziva se Kabalistički Krst.....Opisaću je kasnije.
Kod:
 Bog ne bi činio nešto što je sam zabranio u bibliji.
To nije TAČNO. Bog je činio mnogo toga što je zabranio. Zabranio je preljubu, poželeti tuđe i ubistvo pa je progledao svom ljubimcu Davidu kroz prste sva ta tri greha i ništa mu nije falilo ni dlaka sa glave. A kada je onaj drugi jevrejski car uradio DVA greha poželeo tuđi vinograd i ubio Natuveja zbog njega šta mu je rekao onda Bog: "Kako su psi lizali Natuvejevu krv tako će lizati tvoju!" Kada čitam taj prelepi tekst osećam kako Tamna Strana Sile raste u Bogu toliko jako da je dopustio svom Andjelu (i to onome dobrome od one dve trećine koje su mu ostale) da stavi LAŽLJIVU reč u 400 njegovih Proroka da LAŽU Cara... "Ah znam tako ćeš ga prevariti idi i čini tako" kako doslovno piše u Bibliji. Čudi me da takvu MRŽNJU nije pokazao za svojega ljubimca Davida koji je poželeo tuđu ženu, napravio joj dete i onda ga ubio rukom amorejskom. Čista Ritualna Magija u praksi. Bog je uvek imao dvostruke aršine i uvek će ih imati.
Ono što je Božija "istina" nije ono što jeste realnost.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Staroyavetni obredi u Svetinji nisu imali magijska obeležja niti efekte, već su bili TIPOS ili predslika onoga što će učiniti Hristos kada bude došao u telu.

Čovek je prinosio žrtvu koja je bila TIPOS ili predslika Hrista koji će preuzeti na sebe ljudske grehe.
U toj zemaljskoj žrtvi - Bog je gledao Isusa koji preuzima grehe na sebe, i čovek koji bi prineo žrtvu, njegov greh bi bio oprošten i uklonjen.

To se odnosi na sve radnje u Svetinji, i to nema veze sa magijom, već sa Božanskim planom spasenja.

Magija ima isključivo negativne elemente, i uticaje.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Mlogo smo mi skrenuli sa puta magije u biblijske vode. Mene lično zanima da li neko praktikuje magiju pa da uporedimo „rituale“ ali možemo mi i ovu igru da igramo. Mene lično ne zanima mlogo šta se tamo kaže jer je opšte poznata činjenica sa Bog ima dvostruke aršine pa „kome kolac, kome konopac, kome britku palu namenjuje.“

Pošt se neko uvatio za sotonu istina je ta, da nečastivi radi u stvari za Boga. Kako ? Lako! Ono 40 dana u pustinju i iskušenje Hristovo je čist čin Evokacijske Magije koju svako može obaviti sledeći uputstva iz gore pomenutih Grimorija (Alister Krouli je to uradio prizivajući duh Horonzona ali u sebi kao medijumu dok je on sedeo u trouglu a Viktor Nojberg je prizivao Horonzona stojeći u krugu.....) jedina razlika je ta što je taj Hristov Demon radi za Boga po potrebi, pa kada zatreba da se istrebe egipatski prvenci, opseda Šaul da mu David svira u liru i dr. On je tu. Jer da nije radio za Boga on ne bi postavljao takva bemislena pitanja i čekao četrdest dana da ovaj ogladni već bi „udario“ na Hrista kada ovaj sedi na prestolu svom međ anđelima svojim pa bi tih četrest dana potrošio na razgovor ko je laža a ko otac laži u kome nema istine. Pa bi rekao nešto ovako ko ja:“ Rečeno je tamo u Bibliji poverova Avram Bogu i uračuna mu se u pravednost. Lepo je to i dobro samo mene Gospode nad Vojskama zanima što mu se za ona tri puta što je posumnjao u Boga nije uračunalo u NEpravednost???“ Bilo bi lepo slušati Hristov odgovor i pravdanje ali ovo je samo početak bez kraja. Je li istina Gospode da je Mojsije nosio zapovest „Voli bližnjega svojega ko samoga sebe?“ Istina je veli Gosod nad Vojskama. Pa dobro a te što je istrebijo mačem oštrim na obe strane kada je poče da naseljava obećanu zemlju jesu li bili njegovi bližnji ili nijesu bili njegovi bližnji? Misli se Gospod ako reknem bilu su on će odvratiti pa što ih je ondak istrebijo ako li kažem nijesu bili ondak mu dajem za pravo da ubije svakog ko nije njegov bližnji!?......

Drugi demoni žive samo u mašti hrišćana i služe da se sve božije mane i greške imaju baciti na nekog „jarca“ pa kada ga satanizujemo mi ćemo propevati. Kao da je đavao kriv što je Bog gledao ko je ko, pa voleo jevreje i mrzeo sve ostale, što je zabranio preljubu a gledao kroz prste kada je njegov ljubljeni ljubimac počini i što su „dečije misli zle od malena“. Moje pitanje je šta si Ti učinio da dečije misli ne budu zle od malena. Odgovor ništa. Baš ga je bilo briga. Šta si učinio da moje misli ne budu zle prema tebi ne baš odmalena to je došlo kasnije a pre zanimanja za magiju? Ništa.

„Nemojte da ištete leba već zna Bog šta vam treba već ištite pravde njegove i on će vam sve to dodati!“ reče Hristos. Da je to istina onda mi ne bi dao sve ono što mi NEtreba u životu a pravdu? Koju pravdu imaš za mene Gospode nad Vojskama? Onu što si da Davidu kada se sladio („poznao“) ženu svojega bližnjega dok su Amorejci ubijali njegovog bližnjega ili onu pravdu koju si dao Uriji Hetejinu ili onu treću kojome si dao caru judejskom „Da će ti psi lizati krv kao što su lizali Natuveju“? Koje od te tri pravde imaš za mene.

Rekao je „Nebo i Zemlja će proći ali moje reči neće proći!“ Ali Gospode tvoje reči su već prošle i prije nego što si ih izrekao a i ona reč da će se gladni pravde nasititi i one će ti proći...Kako? Lako!

Moj odnos sa Hristom pošto on mlogo vole lepe priče i neku svoju istinu kazuje kroz njegove priče pa da mu ja ispričam jednu istinitu moju priču. Moj odnos sa Hristom je kao i sa ovim telefonima što je bio. U mom selu nismo imali telefon ima jedno 20g i više možda davno je bilo, i stalno smo slušali priču „nema tehničkih mogućnosti“ dok šef mesne kancelarije takođe nije imao telefon i bup dobio „tehničke mogućnosti“. Znači za nekog tehničke mogućnosti ipak imade. Možda su svi jednaki pred Hristom ali su ipak neki JEDNAKIJI! OK! Božija volja. Uostalom svi znadu da Bog ipak gleda ko je ko a ne ko ovi lažni proroci što lažu o Bogu da On ne gleda ko je ko.... U to vreme neko nas je spojio sa tehničkim direktorom u pošti ođe u Vršcu (nije Sveti Petar niti Pavle) i dodje lepo on sa ženom na ručak i izbaci cenu 3000 švapskih maraka ondak (ko danas 5000€ inflacija) za „imanje tehničkih mogućnosti“ mlogo brate i ćorak. Tada je došao i Karić em telefon košta ko krava te antena treba nema pokrivenosti te minut košta ko svetog Petra kajgana i ništa od razgovora...Ok možemo mi da takvu igru igramo Gospode nad Vojskama.

Danas malo po malo zovu me ovi moji iz VIP-a pa daju mi iljade minuta razgovora u nacionalnoj mreži pa iljade sati u njihovoj mreži pa tone gigabajt i to još besplatnih, a ja dva puta bio dobro raspoložen pa im reknem:“ Vi meni da date besplatno minuta doživotno da razgovaram i sa Amerikom ja ne bih potrošio više od ovoga što sada trošim“, a to je 50din na 4 meseca tek zovem ako je hitno majstor i nužda. Vaša ponuda mi ne treba i Ja ih odbijem. Tako da Gospode nad Vojskama nemaš ti NIŠTA u desnici ruci svojoj da mi daš što bih ja želeo da imadem. Kako sam ja prošao sa telefonom tako će i On proći u poslednji dan.......
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Nego da se mi vratimo na magiju Obećao sam Kabalistički Krst kako se izvodi. On je deo šire vežbe koja uključuje i vežbu Srednjeg Stuba uvek se rade u paru i dobijena bio-energija se može upotrebiti za lečenje... mogućnosti primene su široke ako znaš kako. Magičari voledu da kažu ako imaš „ključeve“..... Sve se radi meditativno i nema nikakvih sveća i pomagala i slično. Sama vežba nije ništa drugo do „Oče Naš“ izvodjene na Kabalistički dinamičan način radi širenja svesti i opažaja i dr....

Kabalistički Krst počinje tako što se stoji uspravno ruke pored tela noge spojene. Zamislite i osetite, vidite da vaše telo postaje sve veće. Raste iznad oblaka u svemir dok Zemlja postaje sve manja i manja dok ne postane kao lopta na kojoj vi stojita i dok vaše telo postane providno. Sada vidite kako se iznad vaše glave u nivou krune formira zračeća sfera brilijantne svetlosti kosmičke siline. Dok to vidite dižete ruka sastrane sve dok se ne sklope dlanovima iznad čela i izgovorite reči „moći“. Tradicija zahteva da se sva hebrejska imena „vibriraju“( i to u onim centrima koja želite da se probude a ne negde drugde) a ne izgovaraju običnim jezikom. Sa rukama na čelu vi vibrirate A-TO (Tebi) zatim spuštate ruke tako spojene u nivou srca dok vidite kako se blještavi zrak svetlost iz krune spišta po centralnoj linij pravo dole do zemlje koja postaje usijana tada vibrirate ime MALKUT(neka bude kraljevstvo) zatim pomerate ruke udesno ka desnom ramenu dok zrak svetlosti izlazi iz centralnog stuba svetlosti i ide ka desnom ramenu formirajući zračeću sferu i vi vibrirate ime v-Geburah (i moć) zatim ponavljate isto do levog ramena gde je reč v-Gedulah (i slava) zatim prekrštavate ruke horizontalno u nivou ramena u obliku „X“ i vibrirate reči Le-Olam. Amen. (zauvek. Amen). Tada vidite sebe kako ste vi ustvari ogromni svetlosni krst.......
 
Natrag
Top