Magija: Teorija i praksa

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije lepo iznositi neistine, jer ja sam već odgovorio biblijskim kontekstom na tvoje tvrdnje.

Sama činjenica da Boga predstavljaš kao satanistu, a njegovu veru izjednačavaš sa satanizmom, govori za sebe koliko si daleko otišao od Boga.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Nema neistina jer sve se može dokazati. Nemoj se žestiš Laodikejo osećam kako gnev raste u tebi a to je dobro. Kako će li se tek tvoj Hristos žestiti kada se budemo sreli i nema tebe da ga braniš već mora sam da se brani i opravda istinitost reči svojih a ja mu nisam njegov prijatelj sotona. Pa On sedi na presto svoj viš andjela svojijeh a i tamo Mojsija vidim. Dok ja mali "jadan i bjedan" stojim ko zrno goruščije dole; otrov se sipa u malim flašicama. Pa priupitam Gospode je li istina da je još tvoj sluga Mojsije još ondak nosio tvoju zapovest:"Voli bližnjega svojega ko sebe samog." Pa me zanima da li su oni koje je Mojsije istrebio "mačem oštrim na obje strane" bili njegovi bližnji ili nijesu bili njegovi bližnji dok si ti koji sediš sa desne Ocu sve to gledao i sa odobravanjem mahao glavom i pevao onu tvoju:"Oče Tvoja volja neka bude a ne moja." ??? Možda je i ovo neistina a?
Kod:
I reče mi Gospod: Gledaj, počeh predavati tebi Siona i zemlju njegovu; počni uzimati zemlju njegovu da je naslediš.
32 I iziče pred nas Sion i sav narod njegov na boj u Jasu.
33 I dade nam ga Gospod Bog naš, i ubismo ga sa sinovima njegovim i svim narodom njegovim.
2 Moj. 23:31, 5 Moj. 7:2, 5 Moj. 29:7, Ps. 135:10, Ps. 136:18
34 I uzesmo tada sve gradove njegove, i pobismo ljude po svim tim gradovima, i žene i decu, ne ostavismo živog nijednog.
3 Moj. 27:28, 5 Moj. 7:2, 5 Moj. 7:26, Is.N. 7:11, Is.N. 9:24, Is.N. 11:14, 1 Sam. 15:3, 1 Sam. 15:8
35 Samo stoku zaplenismo za se i plen što beše po gradovima koje uzesmo.
Ti si moga da budeš rođen kao jedan od tih ljudi i tvoj ljubljeni Hristos bi i sa tobom postupio tako kako je postupio sa njima. Razmisli o tome pa ga pitaj kada se budete sreli pa ćeš sam dobiti odgovor.

Ako li kaže da jesu bili njegovi bližnji ja ću reći pa što ih je ondak istrebio!? Ako li kaže da nijesu bili njegovi bližnji ondak pošto kršćani i njihovi kompanjoni satanisti nijesu moji bližnji ondak mogu i ja ko brat naš Mojsije da postupim sa njim a? Šta ti kažeš na to brate Laodikeja? Ala će gnjev da raste u srcu Hristovom i mržnja da ga ispunjava i polako ali sigurno da ga okreće "na tamnu stranu sile" a? To će tek da bide početak bes kraja.
Ja hoću da svi vide Hristov pad a ne da jadan sedi gladan i žedan u pustinji. To i nije trijumf. Trijumf je kada padne međ andjelima njegovim i svetima da svi vide njegov pad to je ultrasatanizam. Zato sotona radi za Hrista makar ti rekao šta hoćeš.

Ja želim da se konačno raščisti ko jeste a ko nije laža i otac laži a za to mi je potreban Hristos za sagovornika i zašta je čovek kriv i što nije umro kada je jeo plod već ga je bog obmanuo kao i sotona? Pola - pola. Za mene su oni isti. Jedan je malo slagao a drugi je malo istinu zatajio dok je realnost drugačija od one koja je data u Bibliji. Ima tu još nečega što je skriveno a kako OZNA sve dozna tako će mi se i ona otkriti pre ili kasnije.
Hristos reče da svako ko veruje u njega činiće dela njegova pa čak i veća od tih i da svako ko kaže da u Hrista veruje a dela njegova ne može činiti već praznu retoriku pisati ondak je on laža i otac laži u kome nema istine. Tako veli Biblija i ja se potpuno sa njome slažem.

Šta bi sa onim mojim demonom još ga nijesi isterao pa kada ćeš već jednom. Pokažimi tu Hristovu "ljubav" pored koje mi njegova mržnja Oca našeg nebeskoga neće ni trebati!?

Misliš da ako držiš religijski forum u šaci da svi treba da se boje anateme tvoje i da ne mogu da iznesu svoje mišljenje jer ih ti bocneš i on se od straha ispuvaju. E pa ja se ne plašim samo mi je dosadna ova retorika na daljinu....Kada isteraš demona iz mene ondak se javi da vidim to voli bližnjega svojega ko samoga sebe. Šta nijesma bližnji tvoj? Pa to je i poenta korejanci, japanci, bušmani nijesu bližnji Hristovi zato ih i nije spasao niti išao međ njima. Ako ti misliš da je laž ja ću drage volje Hristu dokazati da to jeste istina. Plašim se da mu se relnost neće svideti kada mu je ja to na moj način objasnim i to onako kako je on voleo to da objašnjava.
Da li su apostoli išli međ Sirofeničane i da li su i oni primili veru Hristovu? Ako se ne varam nijesu. A šta bi im poručili kada ih je njih i nas Hristos izjednačio sa psima. Tako i ja di da uzimam hljeb iz dečijih ustiju i bacam ih psima preću da crknem odgladi. Je li i to ne istina da nas je izjednačio sa psima?
Meni to uopšte ne smeta takva je volja božija to je njegovo PRAVO da se "smiluje kome hoće i požali koga hoće". Smetaju mi hrišćanske laži i obmane kojima nas hrane.
Šta misliš kada budemo sreli Urija Hetejina I kada mu JA budem objasnio kako je poginuo pa kažem ovako: “Šta misliš ti Urija ko je tebe izdao i ubio? Da li ovaj sotona koji je čoekov neprijatelj koji je laža i otac laži neprijatelj čovekov baraba bre đubre bre, ili je to tvoj car David koji je prevrtljiv ko i svaki čovek ali je ljubimac gospodnji pa mu se može da ubije nekažnjeno. Nije umro sve ostalo za mene nije kazna. Ili je to Otac tvoj nebeski sa silnim onim zakonima; ne ubij, ne čini preljube, ne svedoči lažno da se kamenuju preljubnik I preljubočnica? A? Ko je tebe izdao? Je li ovo laž brate Laodikeja? Ja sam ovo verovatno izmislio di bi Bog to uradi jevreju svojemu?? Nego ti kada ga sretneš ti ispričaj ovo Hristu ako smeš pa završi sa rečima da li bi i mene ubio kao što si TI Gospode ubio Uriju i da li bi se TI brate Laodikeja nasitio Hristove pravde u raju? Gledaš kako sediš sa Davidom i vidiš sebe kako pogibaš na bojnom polju dok psi ližu tvoju krv kao što su lizali Natuvejevu dok se David sladi za to vreme sa ženom tvojom??? Ja sigurno ne bih. Zato sam i rekao da se gladni pravde neće nasititi pravcde i da su njegove reči laž. . Ali potpuno je razumljivo da ono što ja kažem je neistina isto tako kao što je za mene neistina ono što Hristos kaže. Tako se slažemo da se uopšte ne slažemo što je i razumljivo. Pozdrav.

P:S: Obožavam humoresku I burlesku nemojte mi zameriti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne znam o kakvom gnevu je reč, ali u meni ga zasigurno nema.

Pravedni gnev je po bibliji dopušten, ali on nosi revnost u borbi za istinu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Nije lepo iznositi neistine, jer ja sam već odgovorio biblijskim kontekstom na tvoje tvrdnje.

Sama činjenica da Boga predstavljaš kao satanistu, a njegovu veru izjednačavaš sa satanizmom, govori za sebe koliko si daleko otišao od Boga.

Ja Boga predstavljam kao satanistu?

Laodikeja tebi nije dobro, jako se srozavas ovakvim izjavama i u mojim ocima i u ocima drugih ljudi.

Sam si tvrdio da je numerologija i piramidologija Bozji nacin otkrivanja istine, a sada su te metode satanske?
(bar da nisi toliko kontradiktoran samom sebi).

Pa ti pojma nemas sta pricas!

Ja nigde nisam rekao da se Bog bavi magijom, vec sam rekao da principi na kojima se magija zasniva funkcionisu i da su to prirodni principi.

Kada ne bi funkcionisali ti principi ne bi ni numerologija kojom ti racunas broj zveri radila..

Bog je stvorio zakone po kojima sve ovo funkcionise, a razlog zasto je to nacinio je radi religijskih obreda i duhovne komunikacije koja se obavlja putem predmeta i misli (molitvom).

To je djavo izvrnuo i nazvao magijom, a zapravo je to stvoreno u svrhu komunikacije sa Bogom.

Naravno da je magija zabranjena, jer je to vid komunikacije sa demonima preko predmeta, jer osim sto ti predmeti sluze za kondenzovanje i sakupljanje energije, te njeno slanje, oni takodje sluze i za komunikaciju.

S druge strane signali koje mozak odasilje kod molitve, mogu biti zloupotrebljeni i usmereni prema drugom coveku. I opet kondenzacijom misli.. umnozavanjem moze se izazvati razarajuci efekat ili pak povoljan u zavisnosti od okolnosti...

Postoji princip u prirodi, zakon koji ovo omogucava. I dok satana to koristi u destruktivne svrhe, Bog to koristi u pozitivne.

Nisu dakle to nikakve skrivene sposobnosti coveka, kao sto satana zeli predstaviti, vec je Bog to ugradio u svrhu bogosluzenja.

Kada se ti molis tvoj mozak odasilje signale ka Bogu i on ih prima. Djavo to izvrne i signale usmeri u drugom pravcu - prema coveku, umnozi ih - kondenzuje, pa onda zle misli i zelje imaju razarajuc efekat po ljudsko bice ako mu mislis zlo.

Isto je i sa predmetima, oni kondenzuju, bilo energiju misli, bilo duhovnu energiju i usmeravaju je (pojacavaju), a sluze i za otvaranje komunikacijskog portala izmedju dva sveta. Bog ovo koristi u svrhe svog Bogosluzenja a djavo u destruktivne svrhe.

Zato je magija zabranjena, a obredno delovanje i rituali u judaizmu i nasoj crkvi su dozvoljeni kao vid komunikacije sa Bogom i za cinjenje dobra.


Sta tebi tu ima nejasno?

Ah znam.. ti to ne smes prihvatiti jer bi to znacilo da su nasi obredi ok. :)
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog nema veze sa magijom, i nikada neće imati, a ti moraš razumeti da postoji biblijska numerologija.

Dok to ne razumeš, naša diskusija je besmislena.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Bog nema veze sa magijom, i nikada neće imati, a ti moraš razumeti da postoji biblijska numerologija.

Dok to ne razumeš, naša diskusija je besmislena.

Bog nema veze sa magijom!
To je tacno! A ti se bavis njome!

Numerologija je cista magija!

Biblijska numerologija ne postoji, to je tvoja fantazija!

Racunanje imena zveri 666, je dozvoljeno Hriscanima zato da bi smo sataniste prepoznali!

Ja mogu koristiti numerolosku tablicu da raskrinkam nekog satanistu koji u imenu nosi 33!

Ali nije dozvoljeno koristiti numerologiju da bi smo njome proveravali Boga i Bozje delovanje u svetu oko nas, ili istorijske tokove i dogadjaje. Kao sto ti radis!

Ako nas interesuje sta Bog radi, treba da pitamo njega licno! Zapovest kaze "ne obracajte se na bapske gatalice"!

Takodje ti kaze:

"Pogibe Saul.. što ne sluša reči Gospodnje i što traži da pita duh vračarski."

I ti se dakle obracas na gatalice i duh vracarski, umesto da pitas Boga!!!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To su tvoje izmišljotine jer ne poznaješ Božje puteve, niti reč Božju.

Dakle, biblijska numerologja postoji, i to si sam priznao u jednom od ranijih odgovora na moj komentar u kome sam postavio tekst o matematičkoj strukturi biblije.

Kažeš "Bog dozvolio Hrišćanima da izračunavaju broj zveri" a sa druge strane tvrdiš da je to vračarstvo i okultizam.

To je demagogija, jer to bi po tebi značilo "da Bog ono što je zabranio ( vračarstvo iokultizam - dopušta u malim količinama"
To bi bilo isto kada bi Bog rekao "Možete kršiti zapovesti po malo da bi ste otkrili šta je greh"

To znači da ni Jeva ni Adam nisu sagrešili, jer su uzeli samo po zalogaj jabuke da bi poznali šta je dobro a šta zlo, i Bog nije imao razloga da ih progoni iz rajskog vrta, i da nastanu svi ovosvetski problemio zbog tog jednog zalogaja, i težnje da se spozna dobro i zlo.

Sam možeš iz ovoga da vidiš koliko je ta tvoja filozofija prazna, i koliko vodi u ćorsokak.

Dakle, tvoje optužbe na moj račun su ništavne, jer biblijska numerologija postoji, i Bog je potvrđuje jer sam se koristi brojevima u pisanju biblije, i zapovedajući da se izračuna broj zveri.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
To su tvoje izmišljotine jer ne poznaješ Božje puteve, niti reč Božju.

Glavno da ti poznajes, a tvoje reci nisu izmisljotine!

To je demagogija, jer to bi po tebi značilo "da Bog ono što je zabranio ( vračarstvo iokultizam - dopušta u malim količinama"

Naravno da dopusta! Ono sto sam ja rekao je tacno, jer Bog salje svog andjela da "slaze kralju" da bude "duh lazljivi u ustima svih njegovih proroka" i da ga natera da izadje u boj i da pogine!

Ti gledas na slovo, a ne uzimas smisao!

Smisao nije podsticaj za bavljenje numerologijom, vec prepoznavanje neprijatelja uz pomoc metoda kojima se on sam koristi!

Dakle dozvoljeno je u slucaju nuzde.

Sigurno da u vreme rata moras da spijuniras i da lazes, i da varas da bi pobedio neprijatelja pa cak i da mu namestas zamke, i da se koristis slicnim sredstvima kao i on.

Tako i Bog radi.

I to nije greh! Kao sto se za prekrsaj (po ljudskom zakonu) ne smatra "zlocin ucinjen u krajnjoj nuzdi" a koji za cilj ima sprecavanje veceg zla!

Na primer, dozvoljeno je ubiti jednog coveka (recimo teroristu) ako ces time spasiti celo covecanstvo!

U slucaju numerologije to je dozvoljeno, ako cemo time prepoznati aktivnosti i namere neprijatelja.

Ali u miru, i bez ikakvog potrebnog razloga nije dozvoljeno to koristiti.

Uopste ne razumes smisao, ili namerno izvrces!

To bi bilo isto kada bi Bog rekao "Možete kršiti zapovesti po malo da bi ste otkrili šta je greh"

Naravno da mozes, imas u bibliji gde Osiji zapoveda da uzme prostitutku za zenu, zenu koju ljubi drugi, da bi shvatio sta znaci duhovna preljuba u Bozjim ocima!

Ti si legalista i drzis se slova a ne smisla reci!

Tebi bi bilo greh i slagati da bi sacuvao neciji zivot!

Da ti dodju nacisti i pitaju te imas li ti sakrivene jevreje u podrumu, ti bi postujuci zapovest "ne lazi" rekao da imas!

Suludo!

Umesto da slazes i sacuvas njihov zivot!

Sta je vaznije "dusu pogubiti ili odrzati"???

Ne razumes smisao zakona!

Sve nakaradno tumacite i izvrcete!
Vi ste obicni legalisti i bukvalisti!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ok, ti se vodi tim primerom, Laži po malo, kradi po malo, ubijaj po malo, bavi se po malo okultizmom, a druge pusti da slučaju Boga, i ono na šta ih on upućuje i osvedočava, i govori.

Sam prosudi "DA LI TREBA DA POSLUŠAM TEBE, ILI BOGA"
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ok, ti se vodi tim primerom, Laži po malo, kradi po malo, ubijaj po malo, bavi se po malo okultizmom, a druge pusti da slučaju Boga, i ono na šta ih on upućuje i osvedočava, i govori.

Sam prosudi "DA LI TREBA DA POSLUŠAM TEBE, ILI BOGA"

Treba da poslusas mene, jer ja rekoh Bozje reci!

Ti se bavis okultizmom, a ne ja. Ti lazes a ne ja. Doduse to radis nesvesno. A ja istinu rekoh, i ni jednu rec nisam slagao. Ti prosto neces to da priznas!

Zakon nije suvoparno pravilo vec se gleda njegov Duh! A ti to ne razumes, veliki si legalista kao i fariseji sto su bili, nisu bili kadri coveka izleciti subotom, bojali se da ne prekrse slovo kao i ti, a Hristos im kaze - "sta je vaznije dusu pogubiti ili odrzati"?

Onom koji ima Duha zakon je jasan po smislu, onom koji ga nema zakon je obicmo slovo na papiru, pa se njim ogradjuje kao ti "ogradom"!
 
Natrag
Top