Magija i Okultizam u Srpskom narodu

Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Zeleo bih da cujem sta pojedinsi misle o magiji (vracarama) i okultizmu u Srbiji, znamo da Hriscanstvo, Islam i Judeizam zabranjuju magiju, ali ne poricu njeno postojanje.Primere mogu dati iz pete knjige Mojsijeve.Mene te stvari izuzetno iritiraju, a najvise od svega me iritira to sto ti ljudi misle da cine pravu stvar, a treba im reci da je Hristos rekao da ce mu mnogi doci i reci "Gospode, Gospode", ali ce im on reci da ih ne poznaje.Ti ljudi veruju da tos to cine je delo Bozije,a zapravo nisu svesni da sluze djavolu, nemozete sluziti i Bogu i mamonu rekao je Gospod Isus Hristos.Pa ja bih zeleo da cujem vasa iskustva vezana za vracanje i slicno, i kako se vi odnosite prema tome?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblijski pogled:

"Kad uđeš u zemlju koju ti Gospod Bog tvoj daje, ne uči se činiti gadna djela onijeh naroda.
Neka se ne nađe u tebe koji bi vodio sina svojega ili kćer svoju kroz oganj, ni vračar, NI KOJI GATA PO ZVIJEZDAMA, ni koji gata po pticama, ni uročnik,
Ni bajač, ni koji se dogovara sa zlijem duhovima, ni opsjenar ni koji pita mrtve.
Jer je gad pred Gospodom ko god tako čini, i za take gadove tjera te narode Gospod Bog tvoj ispred tebe.
Drži se sasvijem Gospoda Boga svojega.
Jer ti narodi koje ćeš naslijediti, slušaju gatare i vračare; a tebi to ne dopušta Gospod Bog tvoj.
Proroka isred tebe, između braće tvoje, kao što sam ja, podignuće ti Gospod Bog tvoj; njega slušajte"
( 5 knjiga Mojsijeva 18. 9-12 )

"Stani sada s vračanjem svojim i s mnoštvom čini svojih, oko kojih si se trudila od mladosti svoje, ne bi li se pomogla, ne bi li se okrijepila.
Umorila si se od mnoštva namjera svojih; neka stanu sada ZVJEZDARI KOJI GLEDAJU ZVIJEZDE, koji proriču svakoga mjeseca, i neka te sačuvaju od onoga što će doći na te.
Gle, oni su kao pljeva, oganj će ih spaliti, ni sami sebe neće izbaviti iz plamena; neće ostati uglja da se ko ogrije, ni ognja da bi se posjedjelo kod njega"
( Isaija 47. 12 - 14 )

"Ako se nađe kod tebe u kojem od mjesta tvojih, koja ti da Gospod Bog tvoj, čovjek ili žena da učini zlo pred Gospodom Bogom tvojim prestupajući zavjet njegov,
I otide te služi drugim bogovima i klanja im se, ILI SUNCU ILI MJESECU ili čemu god iz vojske nebeske, što nijesam zapovijedio,
I tebi se to javi i ti čuješ, onda raspitaj dobro; pa ako bude istina i doista se učinila ona gadna stvar u Izrailju,
Izvedi onoga čovjeka ili onu ženu, koji učiniše ono zlo, na vrata svoja, čovjeka onoga ili ženu, i zaspi ih kamenjem da poginu"
( 5 mojsijeva 17. 3 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
I magije i okultizma ima u SPC,ali ponajvise ima idolopoklonstva
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
I magije i okultizma ima u SPC,ali ponajvise ima idolopoklonstva
PC zabranuje bilo kakvu magiju i okultizam, postoje ljudi koji veruju da im Bog daje moc, ali SPC zabanjuje magiju, mi nismo idolopoklonici, ako jesmo onda si i ti jer imas avatar sliku.Ti ni neznas sta je idolopoklonstvo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
PC zabranuje bilo kakvu magiju i okultizam, postoje ljudi koji veruju da im Bog daje moc, ali SPC zabanjuje magiju, mi nismo idolopoklonici, ako jesmo onda si i ti jer imas avatar sliku.Ti ni neznas sta je idolopoklonstvo.

Pa ako SPC zabranjuje svaku magiju,kako to da za bozic dzaraju badnjakom vatrom i govore,kolko varnica,toliko prasica itd....
Sta ti pricas kad dzaras badnjakom u vatri???To je cista magija i okultizam....
Kakve veze ima rodjenje Isusa Hrista sa dzaranjem badnjakom po vatri?Nikakve,sem sto je to magijski ritual uz crkveno odobrenje.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Pa ako SPC zabranjuje svaku magiju,kako to da za bozic dzaraju badnjakom vatrom i govore,kolko varnica,toliko prasica itd....
Ovo je smesno, da znas ista o SPC znao bi da je obicaj paljenja badnjaka samo obicaj.Stari sloveni su u kuci uvek drzali drvo koje je bilo fetis boga Badnjaka, kad su sloveni primili hriscanstvo oni su ceremonijalno izneli te fetise i skupili ih na gomilu, a zatim ih zapalili, i dan danas se taj obicaj vrsi u spomen na taj dogadjaj.Inace taj dogadjaj se desio pred BOzic, tj. sloveni (u vecini) su tad primili veru hriscansku da bi se masovno krstili na Bozic kakav je obicaj u PC tj. obicaj krstavanja na velike praznike.TO nema veze sa magijom i okultizmom, ti si brate u velikoj zabludi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ovo je smesno, da znas ista o SPC znao bi da je obicaj paljenja badnjaka samo obicaj.Stari sloveni su u kuci uvek drzali drvo koje je bilo fetis boga Badnjaka, kad su sloveni primili hriscanstvo oni su ceremonijalno izneli te fetise i skupili ih na gomilu, a zatim ih zapalili, i dan danas se taj obicaj vrsi u spomen na taj dogadjaj.Inace taj dogadjaj se desio pred BOzic, tj. sloveni (u vecini) su tad primili veru hriscansku da bi se masovno krstili na Bozic kakav je obicaj u PC tj. obicaj krstavanja na velike praznike.TO nema veze sa magijom i okultizmom, ti si brate u velikoj zabludi.

Zao mi je ,ali to se dan danas radi u pravoslavnim domovima...dzaranje i bajanje je cista magija.Hoce li je SPC prskanjem vode posvetiti kao svetu magiju?,ili pak slatkorecivim recima? bajanje je bajanje,a to je sve magija koju Bog ne odobrava.
Ili pak farbanje uskrsnjih jaja za uskrs,ili pak bajanje za sleve???Neka i neko drugi kaze sta misli o tome,ali u Bibliji o tome bas nista ne pise pa cak ni u hriscanskim grckim spisima.
Zasto SPC to podrzava kad nema nigde te zapovedi u Bibliji?
Zar to nije okultizam i magija???Za mene jeste .
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Zao mi je ,ali to se dan danas radi u pravoslavnim domovima...dzaranje i bajanje je cista magija.Hoce li je SPC prskanjem vode posvetiti kao svetu magiju?,ili pak slatkorecivim recima? bajanje je bajanje,a to je sve magija koju Bog ne odobrava.
Ili pak farbanje uskrsnjih jaja za uskrs,ili pak bajanje za sleve???Neka i neko drugi kaze sta misli o tome,ali u Bibliji o tome bas nista ne pise pa cak ni u hriscanskim grckim spisima.
Zasto SPC to podrzava kad nema nigde te zapovedi u Bibliji?
Zar to nije okultizam i magija???Za mene jeste .
Za tebe nema razlike izmedju religije i magije ocigledno.
Rekoh ti sta znaci paljenje badnjaka.Osvecivanje su vrsili i jevreji i to nije nikakva magija(prskanje vodom), kao i krstenje sto se vrsi polivanjem(spiranjem), a to nije nikakva magija.NEma u PC nikakvog bajanja i dzaranjaFarbanje jaja je obicaj i nema veze sa crkvom, to je verovatno obicaj koji ima pagansko poreklo, ali je inkulturizovan i nema mnogogobzackih elemenata u njemu, razlikuj obicaje i magiju.MAgija je kad neko popu ukrade felon jer misli da ima magijska svojstva i koristi ga u te svrhe, st je glupost i crkva to zabranjuje, magija je kad neko veze crveni koncic i sl.
Magija psotoji kako i SP svedoci, ali sva je magija od djavola.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Kad SPC nauci svoje podanike da za Bozic ne dzaraju badnjakom u vatri od peci niti da bajaju kolko varnica tolko prasica itd,onda cu moci da kazem da nema magije u SPC.
Pa mene su tako naucili.Ja sam bre kao dete to radio.Sve je to SPC podrzavala i dan danas podrzava .
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Kad SPC nauci svoje podanike da za Bozic ne dzaraju badnjakom u vatri od peci niti da bajaju kolko varnica tolko prasica itd,onda cu moci da kazem da nema magije u SPC.
Pa mene su tako naucili.Ja sam bre kao dete to radio.Sve je to SPC podrzavala i dan danas podrzava .
Rekoh vec sta je obicaj paljenja badnjaka, on simbolizuje odbacivanje mnogobostva, a to sa varnicama nema veze sa crkvom i nije crkveni vec narodni obicaj kao preskakanje vatre za Jovandan sto je totalno mnogobozacki obicaj.
 
Natrag
Top