Logo Konkurs

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
12
klikni desnom tipkom miša na logotip i odaberi "ovori u novoj stranici" (open new tab)
serbianforum.png

Bez uvrede, lepo je to uradjeno ali.... Ovo kao da je reklama za Windows Messenger Senior :rofl2: iiiili neku Mentalno Rehabilitacionu Ustanovu (no offense, samo moji zakljuci) :)

Ne ljutim se, samo smatram da osoba koja ne zna kako napraviti transparentno i radi design na ACE See programu, nije kompententna za davanje bilo kakvih kritika.
Vidim da si mnoge negativno kritizirao ali neki vlastiti tvoj rad nisam vidio.
Copy-paste raznih dijelova spojeni u cijelinu, nije rad nego plagijat te nema nikakve veze s design-om.

Nemoj se ljutiti ali mislim da ne znaš osnove dizajniranja.
Logo mora zadovoljavati 3 osnovna kriterija
1 - Mora biti istaknut ali ne prenametljiv.
2 - Logo mora imati 2-3 boje
3 - Pratiti trend dizajniranja.

Ima toga još što se tiće design-a ali nije to tema za takve stvari
Pozz i bez ljutnje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.03.2010
Poruka
3
Dragi moji ja podrazavam svaki logotip hteobih da budem aktivan do kraja ali ne planirano cesto sam odsutan zato se puno zahvaljujem
 
Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
Copy-paste raznih dijelova spojeni u cijelinu, nije rad nego plagijat te nema nikakve veze s design-om.
Copy-paste a? Nemam komentar. Jel mozda trebalo da nacrtam vostanim bojicama logo?

Nemoj se ljutiti ali mislim da ne znaš osnove dizajniranja.
Nema sta da se ljutim, imam svoj ukus i ne mozes mi nista.
smatram da osoba koja ne zna kako napraviti transparentno i radi design na ACE See programu, nije kompententna za davanje bilo kakvih kritika.
Nije ACE See, vec ACD See PRO 2. Ti kao "pro" bi trebao da si barem cuo za njega. Program je odlican i jednostavan.

CS4 sam koristio, ali retko. Bavim se pravljenjem avatara, sigova, grafickih radova generalno. Nisam profesionalni dizajner, stoga nemam potreba da poznajem photoshop, to cu uciti na privatnoj Akademiji u Zemunu ako si vec zapeo toliko oko profesionalizacije.

Svaki rad je moja vlastita umetnost, kombinovana free partovima sa google images, tipa vektorska grafike devojke koja stoji sa strane, grupica ljudi itd. Efekti dodavani u ACD-u, ako si ga ikad probao (a nisi) video bi da program obiluje sjajnim alatkama i da je prilicno kompetentan kao graficko resenje kako amateru, tako i profesionalcu koji nije upoznat sa Adobovim konkurentom.

Logo mora zadovoljavati 3 osnovna kriterija
1 - Mora biti istaknut ali ne prenametljiv.
2 - Logo mora imati 2-3 boje
3 - Pratiti trend dizajniranja.

Ne, ne znam teoriju grafickog dizajna jer jos nisam pohadjao te studije, ja ovo radim kao hobi i nemas pravo da me napadas za neprofesionalizam po pitanju sta je kriterijum dobrog logoa. Ja sam samo jedan od prijavljenih amatera i ovo radim iz zabave i licne satisfakcije i kompetencije. A i da naucim nesto novo.

Vidim da si mnoge negativno kritizirao ali neki vlastiti tvoj rad nisam vidio.

Ukratko, moji radovi jesu jednostavni, boje su izrazene kao i poruka istog. Ako si toliko lenj da prelistas par strana, evo sam cu ti okaciti:


:screen:

logo4.jpg

logo2.jpg

logo1.jpg




ver1-3.jpg

ver4.jpg

ver3-1.jpg

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
3
Moje radove mozete pogledati Ovde

U izradi ovoga sam se rukovodio principom jednostavnog izgleda. Ideja za izgled u svakom logou je ista, samo je font drugaciji i u nekim radovima je dodata refleksija.

Ne radim ovakve stvari profesionalnovec zabave radi a i zelim da naucim nove stvari.

Program pri radu koji sam koristio je Photoshop CS2.

Pozzzzz
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
12
Fatality - Prije svega nitko te ne napada, nego sam se samo izrazio na isti način kao i ti.
Vidim da ne razumiješ o čemu ti govorom.
ACD See (PRO 2) je editor slika i nema veze sa profesionalizmom i dizajniranjem.
Copy-paste i vlastiti rad - mislio sam da ono što radiš je 100% tvoje a ne preuzeto od nekog pa satavljeno, odnosno "Svaki rad je moja vlastita umetnost, kombinovana free partovima sa google images" - čim si nešto preuzeo od nekog nije tvoje.
Ako sam te nečim uvrijedio - izvini, jer nije mi to bila namjera.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
41
Moje radove mozete pogledati Ovde

U izradi ovoga sam se rukovodio principom jednostavnog izgleda. Ideja za izgled u svakom logou je ista, samo je font drugaciji i u nekim radovima je dodata refleksija.

Ne radim ovakve stvari profesionalnovec zabave radi a i zelim da naucim nove stvari.

Program pri radu koji sam koristio je Photoshop CS2.

Pozzzzz

Zar nebi bilo dobro da imas originalne ideje za forum logo,a ne da kopiras ostale fontove i promenis redosled i boju.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
3
Zar nebi bilo dobro da imas originalne ideje za forum logo,a ne da kopiras ostale fontove i promenis redosled i boju.

Ne razumem.

Napisao sam da je ovaj izgled moja, originalna, ideja ,sto znaci da sam ga sam osmislio.Mozda nije kreativan ali je izgled jednostavan , kakav se u konkursu i zahteva.
Nisam primetio da je negde vec ranije postavljen logo sa ovakavim izgledom, tako da ovo smatram mojom originalnom idejom.Izvinjavam se ako gresim.

Tu ideju za izgled loga sam odradeo u vise varijanti koristeci fontove koje PS ima u sebi.

Nisam imao nameru da pravim razlicite logotipe , vec da se promenom fonta, u vec napravljenom logou, dobiju vise varijante i mogucnost za izor najprikladnijeg fonta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top