Lepe i poučne misli sestre Vajt(Elen Vajt)

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kolebljiv um početak iskušenja:

"Početak predavanja iskušenju je u grehu dopuštanja umu da se koleba, nedostatak veće vere u Boga. Sotona uvek čeka na priliku da Boga predstavi u pogrešnom svetlu i privuče um zabranjenim stvarima. Ako može, on će usredsrediti um na svetovne stvari. On će nastojati da uzbudi osećanja, izazove strasti, pobudi ljubav prema onome što nije za vaše dobro; ali vi trebate držati svaku emociju i ćežnju pod kontrolom, u mirnoj potčinjenosti razumu i savesti. Tada Sotona gubi moć da kontroliše um. Zadatak na koji nas Hristos poziva je zadatak progresivne pobede nad zlom u našem karakteru. Prirodne sklonosti moraju se nadvladati....Moraju se pobediti apetit i strasti, i volja se mora potpuno staviti na Hristovu stranu", The Review and Herald, Jun 14, 1892

Amin. Šta reći. Svako ko je imalo objektivan videće kolika je duhovna moć u ovim rečima. Kada bismo samo ovo primenjivali u životu što ovde napisa sestra Vajt, eh......ne mogu ni da zamislim koliki bi blagoslov imala Crkva Ostatka. A da ne pričam kada bi svi hrišćani se ovih načela pridržavali. Koliko bi moćno svedočanstvo ovo bilo svetu za Boga. Neka nam Bog u ovome pomogne.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
''Mi moramo da se molimo u skladu sa Božjom voljom,oslanjajući se na dragocijenu Riječ,i VJERUJUĆI da Krist nije samo da Sebe ZA učenike,nego je DAO SEBE UČENICIMA!Zapis objavljuje ''I ovo rekavši dunu i reče im:''Primite Duh Sveti''!ST,1892!

''Poslije tih riječí DAHNE u njih i reče im:''PRIMITE DUHA SVETOG...Sad su primili Duha s naročitim ciljem...Sveti Duh je DAH duhovnog života u duši!Davanje Duha je DAVANJE KRISTOVA ŽIVOTA!On ispunjava primatelja KRISTOVIM OSOBINAMA''!Č.V.str.664!

P.S. Cekajte samo dok Taramanu puste uskoro, ova tema ce biti unistena
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Neka oni otvore temu na kojoj će pisati isključivo izreke mudrih staraca, ili tome slično u tonu da nikoga ne vređaju i ne napadaju - ja verujem da niko neće ništa negativno napisati na toj temi.. ja bar neću..

“Kainov duh, koji navodi ljude da optužuju, osuđuju, zatvaraju i ubijaju svoje bližnje, sve više jača u svijetu. Prijestupnike jasnih Božjih zapovijedi sotona je nadahnuo svojih duhom da čine zlo svojim bližnjima samo zato što drugačije vjeruju od njih. Ti ljudi preziru Božji zakon, nameću zakone koje su ljudi izmislili i pokušavaju svojim okrutnim spravama natjerati ljude da hule na Boga, kao što to i oni sami čine, no nitko im nije dao pravo da tako postupaju. One koji kažnjavaju mukama i smrću svoje bližnje samo zato što su drugačije vjere, snaći će ista takva kazna ako nastave griješiti. Oni svojim djelima govore kako bi odbacili Krista i osudili ga na smrt kad bi drugi put došao na Zemlju kao što je prvi put došao.” –The Signs of the Times, 21. ožujka 1900.

-----------------------------------

"Kad biste bili zabrinuti za svoju dušu, kad biste usrdno tražili Boga, našli biste Ga. No Bog neće prihvatiti polovično pokajanje. Ako želite ostaviti svoje grijehe, On je uvijek spreman oprostiti. Hoćete li Mu se predati, i to sada? Hoćete li pogledati na Golgotu i upitati: 'Je li Isus učinio tu žrtvu za mene? Je li podnio poniženje, sramotu i ruganje, je li podnio okrutnu smrt na križu zato što me je želio spasiti od patnja krivnje i užasa očaja, i učiniti me neizrecivo sretnim u svome kraljevstvu?' Gledajte na Isusa koga su proboli vaši grijesi i donesite odluku: 'Svoj život predat ću u službu Gospodu. Neću se više udruživati s Njegovim neprijateljima. Neću više podržavati svojim utjecajem buntovnike protiv Njegove vlasti. Da posvetim Isusu sve što imam i što jesam, to je još uvijek premalo, jer me je On toliko ljubio da je za mene dao svoj život – cijelo svoje božansko biće za nekoga tako grješnog i zabludjelog kao što sam ja.' Odvojite se od svijeta, prijeđite potpuno na Gospodnju stranu, odlučno se borite do kraja, i zadobit ćete slavne pobjede." - Svjedočanstva, sv. 5, str. 438, 439.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Suboti pripada daleko više svetosti

"Suboti pripada daleko više svetosti nego što joj pridaju mnogi koji tvrde da je svetkuju. Oni koji nisu svetkovali subotu prema četvrtoj zapovijedi - ni po slovu ni po duhu - obeščastili su Gospoda i On ih poziva na reformaciju po tom pitanju.

Na samom početku četvrte zapovijedi Gospod je rekao: ''Sjeti se!' Znao je da će čovjek usred mnoštva briga i problema doći u iskušenje da se opravdava što ne može u potpunosti ispuniti zahtjeve Zakona, ili će zaboraviti na njegovu svetost i važnost, i stoga je rekao: 'Sjeti se da svetkuješ dan subotnji.' (Izlazak (2. Mojs.) 20:8).


Tijekom cijeloga tjedna trebamo imati na umu da dolazi subota i pripremati se za nju da bismo ju mogli svetkovati u skladu s četvrtom zapoviješću. Subotu ne trebamo svetkovati samo po zakonu, već trebamo shvatiti da ona ima i duhovno značenje koje se proteže na sve postupke u našem životu. Svi koji gledaju na subotu kao na znak između njih i Boga, pokazujući da je On Bog koji ih posvećuje, predstavljat će načela Njegove vladavine i provesti u život zakone Njegova kraljevstva. Njihova će svakodnevna molitva biti da posvećenje subotnjeg dana počiva na njima. Svakog će dana imati zajedništvo s Kristom i svojim primjerom predstavljati savršenstvo Njegova karaktera. Svakog dana njihova će svjetlost obasjavati druge kroz dobra djela koja će činiti." - Svjedočanstva, sv. 6, str. 353, 354.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Petak je dan priprave

Kad počne subota, trebamo paziti na svoje postupke i riječi kako ne bismo zakinuli Boga koristeći za sebe vrijeme koje pripada samo Gospodu. Ne bismo smjeli raditi nikakav posao kojim zarađujemo za život niti išta što smo mogli napraviti u šest radnih dana, a ne smijemo to dopustiti ni svojoj djeci. Petak je dan priprave. To vrijeme treba posvetiti pripremanju za subotu, te razmišljanju i razgovaranju o suboti. Ništa što bi u očima Neba predstavljalo kršenje subote, ne smijemo ostaviti nedovršenim da bismo o tome razmišljali ili govorili u subotu. Bog zahtijeva ne samo da subotom ne radimo fizičke poslove, već da priviknemo svoj um da se bavi svetim stvarima. Četvrta se zapovijed zapravo prestupa i ako pričamo o svjetovnim temama ili vodimo lakomislene razgovore. Govoriti o svemu i svačemu što nam padne na um, znači govoriti svoje vlastite riječi.”

Svjedočanstva, sv. 2, str. 702, 703.


Isa 58:13 Ako odvratiš nogu svoju od subote da ne činiš šta je tebi drago na moj sveti dan, i ako prozoveš subotu milinom, sveti dan Gospodnji slavnim, i budeš ga slavio ne idući svojim putevima i ne čineći šta je tebi drago, ni govoreći reči,
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jedna od najznačajnijih karakteristika organizacije koja se suprotstavlja Sotonskom carstvu kako je predstavljeno u Otkrivenju 12 i 14 je da imaju svedočanstvo Isusovo koje je duh proroštva. Da li Bog još uvek govori modernom čoveku? Među mnogim navodnim prorocima koji tvrde da imaju poruke od Boga, da li postoji glas koji dolazi od prestola milosti? Kao identifikovati pravog proroka? Šta Biblija otkriva o tome?


Sta je to ona prorekla, a da se obistinilo?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dokaz da je prorok imate u njenim spisima, emisiji koju sam dao i vašoj nemoći da oborite ono što je ona dala u spisima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Dokaz da je prorok imate u njenim spisima, emisiji koju sam dao i vašoj nemoći da oborite ono što je ona dala u spisima.

Sta je ona to dala u svojim spisima a sto bi trebalo obarati? Da nisu prorocanstva mozda? :)

Nazivate prorokom osobu koja za zivota nije prorekla nista sto se obistinilo.
 
Natrag
Top