Kur'an i Biblija

Učlanjen(a)
29.08.2014
Poruka
28
Ja sam vama lijepo odgovorio gospodine na vasa pitanja,ato sto vi izvrcete i okrecete sve nisam ja kriv i sto ne razumijes moju knjigu ni moju vjeru nije moj problem,pitas me za grob ciji prazan misleci da ja ne znam na sta ti asociras a ja niti sam negirao Musu niti Isu alejhiselama,negiras ih ti a ne ja.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ja sam vama lijepo odgovorio gospodine na vasa pitanja,ato sto vi izvrcete i okrecete sve nisam ja kriv i sto ne razumijes moju knjigu ni moju vjeru nije moj problem,pitas me za grob ciji prazan misleci da ja ne znam na sta ti asociras a ja niti sam negirao Musu niti Isu alejhiselama,negiras ih ti a ne ja.

Poštovani, evo na merila stavljamo tvoju tvrdnju da čujemo ko ne govori istinu i ko negira Danila:

9:26 A posle te šezdeset i dve nedelje pogubljen će biti pomazanik i ništa mu neće ostati;

Gore Pomazanik je MESIJA.
Ako znaš Arapski onda ti je poznat Semitski koren reči i moći ćeš napisati ko je Mesija kojeg opisuje Danilo, slušam:
 
Učlanjen(a)
29.08.2014
Poruka
28
On ovdje kaze da ce biti ubijen sto znaci da on prognozira buducnost jel tako.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Fino, znaci odustalo se od dokazivanja kontradiktornosti u Bibliji...
Ako smo videli da je sve to namesteno da bi se obezvredila Biblija i samim tim uzdigao Kuran, onda je i svakom iskrenom muslimanu jasno da treba citati Bibliju a ne slusati lazi muslimanskih svestenika..

Ja protiv Kurana nemam apsolutno nista, ali je on izvrnuo izvornu poruku datu preko Avrama, Mojsija i Isusa.
Koja je jedna te ista poruka a koja se nadovezuje i uklapa jedna u drugu i to savrseno.
Tevrat Zebur i Indzil se nadopunjuju..
Sa Prorostvima o Mesiji-Isusu u SZ, detaljno je opisan ceo njegov zivot..
Receno je gde ce se roditi, kako ce ziveti, da ce umreti i da ce vaskrsnuti, da ce biti Bog..

Da je kojim slucajem SZ prepravljen, pa onda i Jevandjelje-Indzil takodje prepravljen, mi ne bi mogli imati ovakav sklad i podudarnost, niti bi se moglo SZ-Tevratom i Zeburom najaviti dolazak Isusa i svi dogadjaji u njegovom zivotu istim potvrditi.
A time se gubi smisao i postojanje samog Hriscanstva, jer za njega ne bi bilo nikakvog dokaza u SZ, pa bi se ono ugasilo jos u 1. veku, pre nego sto bi i zapocelo. Ali mi vidimo njegovu kasniju ekspanziju, i ne samo to nego je to ucenje osvojilo svet.
To ne bi bilo moguce bez dokaza u Tevratu i Zeburu..
Takodje Isus kao Bozji poslanik , nikada nije izjavio da je Tevrat i Zebur prepravljan, vec ga je citirao bez problema..
Znaci , nista nije prepravljano, i to je puka zelja muslimanskih svestenika, kao i Muhameda...

Toj zelji dodajmo i Bibliju(nedavno otkrivenu) i zamislite ta Biblija je pisana ''zlatnim slovima'' a u njoj Isus ''priznaje da je obican covek'', ''Muhamed je najavljen kao prorok'' a receno je da ce biti ''arapin''. Navodno je stara 1500 god.
Sve bi to bilo divno da ta Biblija nije delo jednog coveka iz 16. veka.
Papa je trazio knjigu na uvid, covek iskren pa je zeleo da vidi, ali mu nisu dali, da se ne bi otkrila prevara...
Eto takvim se manipulacijama bave muslimanski svestenici..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
29.08.2014
Poruka
28
Ja sam vama gospodine Miro odgovori na vas post ali je izgleda izbrisan ali nema veze odgovorit cu opet.
 
Učlanjen(a)
29.08.2014
Poruka
28
Nije istina.
Ako ti pokusavas Bibliju da proveravas naukom, a ne nauku Biblijom kao sto bi trebalo, dospeces u corsokak.
Ako uzimas nauku kao validnu u odnosu na Bibliju ili Kuran, onda bi i ti morao da prihvatis ''evoluciju'' zar ne, to je ''naucno'' i to je ''cinjenica''! Zasto onda ne prihvatas ''evoluciju''???

O cemu se ovde radi?
Danasnja nauka se uglavnom zasniva na ''hipotezama'', evolucija je takodje samo ''hipoteza'', a sto se tice datiranja starosti stena na osnovu C14 ta metoda je dokazana kao netacna i daje neprecizne rezultate, prvenstveno zato sto raspadanje C14 nije uvek bilo konstantno tokom geoloskih perioda planete zemlje.
Ako hoces naukom da dokazes starost planete zemlje ili svemira, to jednostavno nije moguce, jer naucnici danas ne znaju kakvi su uslovi vladali pre milijardu godina i da li su uopste postojali isti elementi koji danas postoje.
Dakle sta oni rade jeste da samo ''nagadjaju'', a svi datumi koje oni daju ''milijarde godina'' su ''proizvoljni'' i ne predstavljaju brojeve koji se mogu dokazati ili izmeriti bilo kojom poznatom naucnom metodom...

A zasto su im potrebni tako ''veliki brojevi''?
Upravo zato sto oni kao ''evolucionisti'' smatraju da ''evolucija nije mogla da se desi u kratkom periodu'' nego su potrebni ''milioni godina'' - zato oni izmisljaju ove brojeve..

Evo, ako hoces dacu ti dokaz da je zemlja mlada planeta, da je nastala trenutno i da je biblija u pravu:

Dr. Robert Dzentri je tokom 90-ih u granitnim stenama pronasao takozvane oreole(polonijumove prstenove), koji nisu mogli nastati ukoliko stene nisu bile trenutno ohladjene.
Danasnja nauka tvrdi da su stene hladjene postepeno tokom miliona godina..
Sta je Robert Dzentri otkrio moze se opisati sledecim primerom:
'Ako uzmes casu vode i u nju ubacis sumecu tabletu, pocinju da se stvaraju mehurici.
Ako je ostavis par minuta, mehurici ce ispariti i dobices sok.'
Medjutim ako u toku isparavanja mehurica stavis casu u frizider i trenutno je zaledis, dobices led sa oreolima, sitnim rupicama koje su posledica isparavanja ugljen dioksida.
Upravo je to otkrio Robet Dzentri u stenama, u slucaju da je Granit hladjen milionima cak milijardama godina ne bi smeli da postoje ovi oreoli(polonijumovi prstenovi).. To je dokaz da su te stene zgusnute trenutno, one su bukvalno zaledjenje..
To ide u prilog biblijskoj prici o 6 dana stvaranja, i dokaz je da je zemlja stvorena trenutno..

Druga stvar, imamo li dokaz da je zemlja mlada planeta?
Navescu samo jedan primer:

Zemlja poseduje tkz. ''geomagnetno polje'' to polje je stiti od uticaja radijacije i olujnih vetrova sa sunca.
Bez ovog omotaca zemlja bi bila nezasticena i ubrzo bi zivot na njoj nestao.
Ovo geomagnetno polje rapidno slabi konstantnom progresijom pa se moze izmeriti, to opadanje geomagnetnog polja se moze sagledati kroz celu istoriju planete zemlje. Ako uzmemo danasnju vrednost kojom to polje slabi i idemo u proslost mi tacno mozemo izracunati u kom periodu je dejstvo tog polja bilo najjace.
Ako idemo 7000 godina u nazad zemlja bi imala najjacu dozvoljenu vrednost tog polja za jednu planetu.
Medjutim ako idemo jos dalje, zemlja bi samo pre 10 000 godina bila ''pulsna zevezda'' , sto prema naucnicima i ''evolucionistima'' ona nikad nije bila i ne moze biti..
Dakle mora se biti objektivan i zakljuciti da zemlja ne moze biti starija nego sto to Biblija i tvrdi, a to je najvise 6 do 7 hiljada godina...



Ajde da vidimo o cemu se ovde radi..

3-5 stih kaze: ''I reče Bog: Neka bude svetlost. I bi svetlost... I svetlost nazva Bog dan, a tamu nazva noć. I bi veče i bi jutro, dan prvi.''

-Dakle vidimo ovde -Bog stvara svetlost 'vec prvog dana'.


11 stih: ''Opet reče Bog: Neka pusti zemlja iz sebe travu, bilje, što nosi seme, i drvo rodno, koje rađa rod po svojim vrstama, u kome će biti seme njegovo na zemlji. I bi tako...dan treći. ''

- Svetlost je vec ranije postojala kao uslov za zivot, pa tek kasnije nastaju biljke kojima je ta svetlost bila potrebna za zivot..


Dakle vidimo da ovde nema nikakve kontradikcije.
Svetlost koju je Bog ''vec prvog dana stvorio'' je mogla biti difuzna ili odbijena svetlost sa sunca. Iako se sunce sa stanovista ljudskog posmatraca nije videlo sve do 4 dana, ono je postojalo i ranije.
Ili je u krajnjem slucaj sam Bog obasjavao zemlju vestackom svetloscu.
Kontradikcije ovde nema, vec namerno izvrtanje teksta...



Odakle ti to da je zemlja stvorena 3. dana?
Da li ti uopste poznajes bibliju? > ''stih 1. : ''U početku stvori Bog nebo i zemlju.''

I opet ti sa naucnom ''teorijom'' meris ono sto kaze Biblija.
Reci mi a da li se po vasem Kuranu ''zemlja odvojila od sunca''?
I da li je iko od naucnika ikada dokazao da se ''zemlja odvojila od sunca'' osim sto ''nagadjaju''?
Daj dokaze molim te?
Znaci izmisljas, a i skroz si smesan...



Vec sam ti dokazao da je ''svetlost postojala 1. dana''!
Pa je tako i nastanak vegetacije bio moguc 3. dana!



Pisci biblije ne koriste ''naucne termine'' i Biblija nije ''naucna'' knjiga.
Nju su pisali obicni ljudi i ''svojim recima su opisivali ono sto su videli''.
Ako posmatras mesec i zvezde one zaista izgledaju kao lampe.
Ne ocekujes valjda da pastiri i ljudi koji su cuvali ovce koriste ''precizne naucne termine'' u opisivanju onoga sto su videli?
Dakle oni opisuju dogadjaje svojim recima..

A pored toga jos si i licemeran. Kuran kaze: ''I na njemu da Svjetiljku i Mjesec koji sija...''
Ovde tvoj pisac opisuje Sunce kao ''Svetiljku'' a ''Mesec mu Sija'' da li je to ''naucno''!
Ako ''mesec samo odbija svetlost'' kako ga tvoj pisac opisuje da ''Sija''???



Opet su vasi ''Svestenici'' namerno izvrnuli.
U to vreme postojala su dva Cara koja su vladala istovremeno.
Vasa je bio Car Izraela. A Asa je bio Car Jude.

Dovoljno je da samo pogledas kontekst:

(1 Carevima 15: 17)''Jer Vasa, car Izrailjev iziđe na Judu i stade zidati Ramu da ne da nikome otići k Asi, caru Judinom, ni od njega doći.'' -Ovde imas dva Cara. ''Car Izraelov'' i ''Car Judin''.

''I beše rat između Ase i Vase cara Izrailjevog svega veka njihovog.''

Dakle..
Postojala je borba za prevlast izmedju dva Cara koji su vladali istovremeno.
Kada Vasa izlazi protiv Jude u 36 godini on izlazi protiv drugog Kraljevstva.
Evo i tekst:

''Godine trideset šeste carovanja Asinog iziđe Vasa, car Izrailjev[Car Izraela to je prvo kraljevstvo], na Judu[drugo kraljevstvo], i stade zidati Ramu da ne da nikome otići k Asi, caru Judinom[Asa je bio Car drugog kraljevstva Jude], ni od njega doći.''

Dakle, ili je ovo ''nepoznavanje Biblije od strane vasih Svestenika'' ili ''namerno izvrtanje'' , a bice da je ovo drugo!



Naravno da jeste i vidimo da on ne gresi!



Ovo je oboreno vec davno , davno...

Ovako da li je matematika evolucija?Pa onda vi kazete
Pisci biblije ne koriste ''naucne termine'' i Biblija nije ''naucna'' knjiga.
Nju su pisali obicni ljudi i ''svojim recima su opisivali ono sto su videli''.Znaci pisali su je obicni ljudi i ono sto su vidjeli,dakle nisu pisali nikakvu objavu od Boga nego ono sto su oni vidjeli i sto su tad razumjeli,pa kako to onda moze da Bude Bozija knjiga ako su je pisali obicni ljudi,jos ste i obrisali dio teksta gdje vi kazete"u trenutku stavranja svijeta sunce nije bilo vidljivo ljudskom posmatracu"to ste vi rekli pa ste obrisali to sve fino kao i moj odgovor na to,a ja sam odgovorio da li je bilo ljudi na planeti u tom trenutku zaista ste licemjerni i nepravedni,tvrdite za suru:„A ako vi sumnjate u ono što smo Mi objavili robu Svome, donesite vi jednu suru sličnu tome; pozovite i božanstva vaša ako istinu govorite. Pa ako to ne učinite, a nećete učiniti onda se čuvajte vatre čije će gorivo biti ljudi i kamenje, a pripremljena je za nevjernike.“Bekare 23:24
Pa dajte da vidim taj vas dokaz i tu vasu suru.Ima toga jos al cu se za sada zaustaviti ovdje dok ne vidim te vase dokaze,jedno je lagati druge i obmanjivati a drugo je kad sam sebe lazes.
 
Učlanjen(a)
29.08.2014
Poruka
28
Dr. Miceal Ledwith je priznati katolički teolog koji je dobio brojna internacionalna priznanja zbog akademskih i profesionalnih dostignuća. Kao profesor sustavne teologije i predsjednik Sveučilišta Maymooth i član Instituta za izučavanje filozofije šoka i naprednih manifestacija ili Shock Philosophy Institute of Advanced Manifestation, Ledwith se smatra jednim od najvećih poznavatelja kršćanske teologije i filozofije.
U jednoj izjavi koju je Ledwith dao za web stranicu Global Oneness, stoji slijedeće:

„Većina kršćana smatra kako je Biblija, naročito Novi testament (Novi zavjet) inspiriran riječima samog boga. Oni vjeruju da su te riječi u nekakvom obliku poslane s neba, u ekvivalentu kakvog faksa ili e-maila, u glavu ljudi koji su zapisivali Bibliju, dakle smatraju da je božanska inspiracija za ovu svetu knjigu pretočena u svaku zapisanu riječ kroz ruke autora Biblije.“

Ledwith je služio kako zvanični savjetnik pape od 1980. – 1997. te je djelovao unutar Vatikanskog tijela pod nazivom Internacionalna teološka komisija, no na vrhuncu karijere Ledwith je odustao od savjetovanja papa i visoke Vatikanske funkcije kako bi se u potpunosti posvetio drugačijem načinu duhovnog života. Naime njegova odluka o napuštanju jedne od najpoželjnijih funkcija unutar hijerarhije KC-a se dogodila poslije ogromnog nemira koje je doživio nakon završetka Drugoga Vatikanskog koncila:

„Smatram da su moji suvremenici mislili o istim stvarima koje su mučile i mene, možda ne tako intenzivno, ali sam bio potpuno svjestan kako drugi teolozi imaju iste teorije u glavi. U tadašnje vrijeme su ljudi na pozicijama moći (unutar Katoličke Crkve), razmišljali o nedosljednostima i pogreškama vjerskih autoriteta.

Kršćanska povijest je prepuna takvih primjera i takve stvari se stalno ponavljaju. Nedavno sam raspravljao s ljudima koji su se željeli držati za trajnih vrijednih religijskih istina iz Biblije. Nije mi preostalo ništa drugo već da ih zapitam: ‘A gdje mislite da ćemo u evanđeljima i Novom testamentu naći nešto takvo?

Izvolite posjetiti Vatikansku knjižnicu, pročitajte najstarije manuskripte koji u sebi imaju zapise Novog testamenta, jedan od takvih artefakata se pozna pod nazivom „Codex Vaticanus,” to je verzija Biblije koju je najvjerojatnije naručio Konstantin. Zatim pogledajte u drugi manuskript koji se drži u Britanskoj knjižnici, taj manuskript se naziva Codex Sinaiticus, on je otkriven na planini Sinaj u samostanu Svete Katarine.

Usporedite ta dva teksta koja potječu iz IV vijeka nove ere, i pokušajte pronaći famoznu priču o Isusu koji spašava ženu od kamenovanja, koja se u modernim Biblijama nalazi u Ivanovom evanđelju u osmom poglavlju.

To je iznimno jaka priča, koje NEMA niti u jednom primjerku najstarijih biblijskih verzija, što znači da je priča umetnuta u Novi testament, po prvi puta, nakon četvrtog stoljeća nove ere. Mogu vam dati na stotine takvih primjera.“

(Cijeli intervju s Dr. Miceal Ledwithom je objavljen u časopisu Super Conciousness, u jesenskom izdanju 2010., godine, a ovaj izvadak intervjua se nalazi na stranici 64.)

No nije samo Ledwith otkrio falsifikacije i nadogradnje u Bibliji, za sada je poznato preko 20 teoloških istraživanja, od kojih su neki objelodanjeni u obliku knjiga, u kojima je otkriveno kako je Biblija pisana od strane 40-tak autora u periodu 1500 ili 1600 godina. Zahvaljujući usporednim analizama se otkrilo kako je od 1.189 poglavlja Biblije, 929 izvučeno ili kopirano nekoliko puta iz jednog dijela Starog testamenta (Starog zavjeta) u drugi dio Starog ili Novog testamenta, dok samo 260 doprinosi Novom testamentu u originalnom obliku. Analizom jezika i načina pisanja, ustanovljeno je kako se Stari testament počeo stvarati 1400. godine stare ere, te se u potpunosti zaokružio oko 100. godine nove ere, nakon toga se počeo pisati Novi testament s brojnim izmjenama i doradama, zbog čega i imamo različita evanđelja.

Još jedan teolog otkriva laži u Bibliji


Jedan od najiscrpnijih radova na temu krivotvorina u Bibliji je obavljen od strane profesora teologije Barta D. Ehermana, on je usporedbom različitih verzija prijepisa Biblije, jezika s kojim je pisana i načinom na koji je pisana, ustanovio kako su brojni dijelovi Novog testamenta krivotvorine od strane ljudi koji su se pretvarali da su apostoli Petar, Pavle i Jakov:

„Dok su jedni sretni sa činjenicom da su se laži pronašle, drugi anomalije pripisuju pseudografiji ili krivo pripisanim autorima određenih Biblijskih radova“.

Profesor Ehrman također tvrdi slijedeće:

„Druga Petrova poslanica je krivotvorena, skolastičari svugdje po svijetu – osim naših „prijatelja“ fundamentalista – će vam reći da ne postoji mogućnosti da je Petar napisao knjigu, već da je knjigu napisao netko drugi tko tvrdi da je Petar.“

Ehrman sugerira da su u krivu svi oni skolastičari koji tvrde da je u antičko vrijeme bilo prihvatljivo da netko piše knjigu u ime nekoga drugoga:

„Ako provjerite što su ljudi iz antike u stvari rekli o toj praksi, vidjet ćete da su to uvijek smatrali lažima i osuđivali su to kao prevarantsku praksu, čak i unutar kršćanskih krugova. Mnogi skolastičari misle da su 6 od 13 poslanica (pisama) koje je napisao Pavle u stvari napisao netko drugi tko je tvrdio da je Pavle. U antičkom svijetu, knjige kao ove su bile označene kaopseudoi– laži.“
Profesor Ehrman također tvrdi da je osoba u knjizi o Timoteju koja je tvrdila da je Pavle u stvarnosti bio netko tko je živio nakon što je Pavle umro:

„Spisatelj koji je napisao to djelo je uzeo apostolsko ime da bi iznio problem koji je tada bio aktualan u crkvi“. Žene su do tada imale pravo iznositi svoje mišljenje, imale su pravo biti autoriteti i učiti muškarce. S tom se praksom moralo stati.“

Autor tih djela u Bibliji je rekao ženama da budu tihe i pokorne i podsjetio je čitatelje što se dogodilo kad je žena po prvi puta pokušala biti autoritet nad muškarcem, i to “s malim” incidentom koji se dogodio u Raju.

Npr. autor je iznio: ako žene žele biti spašene, onda će rađati djecu (Timotej 1, 2:11-15).

Pavle je poznat kao najveći povijesni ženomrzac (misogynists, op. prev.) i to na osnovu gore navedenog citata iz Biblije.

„I kakve to ima važnosti? Jer ovaj citat još uvijek koriste crkveni lideri da bi podjarmili i ušutkali žene“, kaže Ehrman.

Zašto nema žena svećenica u Katoličkoj crkvi? Zašto ženama nije dozvoljeno da propovijedaju u konzervativnim evangelističkim crkvama? Zašto u današnjem svijetu postoje crkve koje ženama ne dozvoljavaju čak ni da govore? U velikoj mjeri to je zbog toga jer je Pavle, navodno, mislio da žena mora šutjeti, da žena mora biti pokorna i trudna. No što ako to nije bio Pavle već osoba koja je lagala o svom identitetu tako da čitatelji misle da je to zaista napisao Pavle.

Profesor Ehrman nastavlja uradak s raspravom o tome kako je Biblija u stvari bila ispunjena htijenjima o „istini” dok su mnogi njeni pisci u stvari iznosili laži:

„Čini se da su neki od pisaca Novog zavjeta, kao autori dvije Petrove poslanice, prvog dijela Timoteja i poslanice Efežanima, držali da imaju potpuno pravo da lažu da bi rekli istinu.“

Nakon godina istraživanja Ehrman je zaključio kako je 50% Novog testamenta krivotvorina.
Biblija ne samo da sadrži neistine nastale slučajnim pogrešakama, već također sadrži ono što bi gotovo svatko danas nazvao lažima,” zaključak iz knjige: FORGEDWriting in the Name of God — Why the Bible’s Authors Are Not Who We Think They Are:

“Prema biblijskim skolastičarima, barem je 11 od 27 knjiga Novog testamenta krivotvorina, dok samo 7 od 13 apostolskih poslanica koje su pripisane Pavlu, možda zaista i jesu Pavlova djela.

Gotovo su se svi skolastičari složili da su sedam Pavlovih pisama autentična djela (Rimljanima, Korinćanima 1 i 2, Galaćanima, Filipljanima, Solunjanima 1 i Filemonu). No s druge strane imamo različite sobe koje su tvrdile da su Pavle, te osobe su napisale: Timoteja 1 i 2, Titusa, Solunjane 2, Efežane i Kološane.

U tim djelima se sasvim jasno mogu vidjeti kontradiktorni pogledi na teološke teme, brojne su i anomalije u jeziku i izboru riječi u knjigama koje se pripisuju Pavlu, prema Ehrmanovim zaključcima, sve to je dokaz krivotvorenja. Ehrmanove analize knjige o Efežanima pokazuju da tekst, popunjen dugačkim grčkim rečenicama, ne odgovara specifičnom Pavlovom grčkom stilu pisanja, a koji se sastoji od kratkih relativno jednostavnih rečenica. Biblijski skolastičari, koji također osporavaju autentičnost evanđelja po Mateju, Marku i Ivanu, osporavaju pretpostavku da je apostol Petar napisao Petrove apostolske poslanice ili bilo što drugo.

Za razliku od Pavla, Petar Ribar, odgajan u ruralnoj Palestini, je zasigurno bio nepismen. Nepismen je bio i apostol Ivan, koji nije mogao napisati evanđelje koje nosi njegovo ime.

Ali zašto bi ijedan autor evanđelja tvrdio da je apostol ako to nije bio?

Odgovor je, čini se, sasvim očigledan.

U ranim stoljećima crkve, kršćani su se osjećali napadnuti sa svih strana, zbog toga Ehrman zaključuje:

„Bili su u konfliktu sa Židovima i poganima zbog osporavanja punovažnosti njihove vjere… ali najžešća debata se vodila s drugim kršćanima jer su se svađali o temama poput; što je ispravno vjerovanje i koji su rituali unutar vjere pravilni, a postojale su i brojne prepirke o tome što je pravi način kršćanskog življenja. Kršćani, koji su imali za cilj kontrolu stanovišta, su željeli da ta pravila prihvate i druge vjere, i zato su različite osobe pisale u ime apostola „izmišljajući, falsificirajući i krivotvoreći dokumente.

Ako je nečije ime bilo Jehoshaphat, tada nitko van Palestine nije imao ikakve ideje tko je ta osoba, stoga baš i nije bila najbolja ideja staviti originalno ime na knjigu čiji nauk bi se trebao širiti tadašnjim poznatim svijetom.

Nitko ne bi uzeo za ozbiljno Evanđelje po Jehoshaphatu. Ako se željelo da ih itko čita takvo i slična djela, tada se moralo potpisivati imenima koja su u ono vrijeme bila popularna, kao i danas, na primjer pisci su se potpislivali; Petrovim imenom, Tominim imenom, ili pak Jakovljevim imenom. Drugim riječima, lagali su o tome tko su zaista. Prema skolastičarima, ideja da je „pisanje u nečije drugo ime“ bila uobičajena i prihvaćena praksa u antici je netočna. Krivotvorenje je onda, kao i sada, bilo neprihvatljivo, nepodobno i laž.“

Religija povezana s državom je stvorila Bibliju kakvu mi znamo

Uz pomoć sve otvorenijih istraživanja o Bibliji, teolozi su otkrili ne samo da mi nemamo originalnih zapisa bilo koje knjige iz Biblije, već ne postoji niti izvorni oblik Novog Testamenta. Ono što mi danas priznajemo kao Bibliju je skup prijepisa s greškama i prethodnim prijepisima koji su se stvorili u prvih nekoliko stotina godina dok su kršćani bili bjegunci i odmetnici. Kopiranje su stvarali amateri, dok je Konstantin uradio sve kako bi nepodobne priče i knjige iz različitih oblika Biblije i Novog testamenta pretvorio u standardizirani oblik koji je njemu omogućavao održavanje i napredovanje Istočnog Rimskog Carstva.
Sami Novi testament je pisan i prepisivan na staro-grčkom, u prvih 300 godina nove ere su se pojavljivale brojne krivotvorine, za sada je poznato preko 5.700 verzija najstarijih oblika Biblije na staro-grčkom jeziku, neki od manuskripta imaju čitljive samo pojedine dijelove, dok su ostali dijelovi nepovratno uništeni vremenom. Od ovih 5.700 tekstova samo njih deset sadrži cijelu Bibliju, kakvu mi poznamo danas, a četvero od ovih deset tekstova je napisano tek nakon desetog stoljeća nove ere.

S ovakvim „originalnim“ uradcima jako je teško povjerovati da je Biblija sačuvana u originalnom obliku, naravno ne smijemo niti zaboraviti na utjecaj patokracije – vladavine psihopata, jer zapravo, tko je Konstantinu dao za pravo da kroji izgled Biblije i da izbacuje iz evanđelja djela koja danas spadaju u gnostičke spise, dok one podobnije ostavlja u svoju verziju državne religije?

Fomenkovo skidanje maski

Anatoly Fomenko, priznati ruski matematičar i povjesničar je također otkrio mnogobrojne falsifikacije i laži iz povijesti, a neke od njih bez problema možemo usporediti sa stvaranjem „moderne“ Biblije, naime Fomenko u svojoj ediciji knjiga: „Nova kronologija“ tvrdi slijedeće:

“Različiti opisi istih povijesnih događaja često nose različite datume i opise te lokacije koje su im nadodali povjesničari i prevoditelji. Na takav su način stvorili brojne „fantomske kopije“ tih istih događaja.

Stari zavjet izdaje događaje od 14. do 16. stoljeća NE i to na području Europe i Bizanta. Sadrži proročanstva o „budućim“ događajima povezanima s Novim testamentom koji izdaje događaje koji su se dogodili od 1152 do 1185 NE.

· Religijska povijest teče ovako: predkršćanski period prije 11 stoljeća NE, Bachus period kršćanstva od 11. do 12. stoljeća NE, kršćanstvo od 12-16. stoljeća NE i njegove mutacije u ortodoksno kršćanstvo, katoličko kršćanstvo, judaizam i islam

· Najvjerojatniji prototip povijesnog Isusa je bio u liku i djelu bizantskog imperatora Andronikosa prvog Komnenosa (navodno živio od 1152 do 1185 NE), koji je poznat po svojim reformama i djelima, a koji su se reflektirali u „biografijama“ mnogih stvarnih i nestvarnih osoba, pa čak i Engleskih kraljeva.“

Kako god bilo povijest i način na koji je stvarana Biblija se milenijima držao daleko od našeg saznanja i shvaćanja. Zbog tisućljetnog kondicioniranja i propagande iznimno je teško razmišljati otvorenim i kritičkim umom, iznimno je teško uvjeriti sebe kako je znanje i spoznaja istine važnija od vjerovanja u laž. Jedino s otkrivanjem istine možemo napredovati.

U biti, pitanje je samo želimo li vjerovati u laži ili želimo spoznati istinu?
Ovo nisu pisali i rekli nikakvi Islamski svestenici.​
 
Učlanjen(a)
29.08.2014
Poruka
28
Zahvaljujem na komplimentu.
Nisam čuo šta je jevanđelje....
Evo, poslušaj da bi znao.
Jevanđelje je radosna vest a tu radosnu vest su nosili SVI APOSTOLI-učenici-poslanici a ona glasi da je Isus po proroštvu koje datira iz starih vremena razapet i umro i u treći dan vaskrsao i uzašao-vazneo se na nebo odakle je i sišao.

Negiranjem ovih reči ti NEMAŠ JEVANĐELJE niti radosne vesti otkupa.
Samim tim negiraš Isaiju proroka koji sve to unapred najavi ali tu nije kraj negacije jer i Danila gaziš koji u 9-oj glavi govodi o smrti Mesije.
Ni tu nije kraj gaženja KNJIGE jer i Mojsija negiraš koji najavi prinos kao sen prave žrtve.
Ni tu nije kraj gaženja jer Muhamed reče da će sačuvati sledbenike KNJIGE-Biblije a ti ih smatraš ,glupima,.

Drugo jevanđelje koje ti nosiš NE SPASAVA a ne može spasiti jer nema žrtvu i propade Isaijino proroštvo i Danilovo i Mojsijevo.
A kad pada njihovo onda padaju i svih Božji proroci koji se nadovezuju na ta proroštva.
Ali ni tu nije kraj tvoje muke jer i Muhamed pominje knjige iz kojih je slušao propovedi kad je putovao i trgovao i onda neuk po sećanju i čuvenju rekao da se ona plemena pomire i imaju jednistvo vere te pribave sebi korist i njegova knjiga pada jer se ona na iste knjige u SZ poziva.

Ako želiš razumeti šta je Muhamed slušao uzmi Bibliju i čitaj i ispitaj koliko je Muhamed razumeo knjige na koje se poziva. A ona ti je dobra, kako su Jevreji sve izmenjali to te čupa inače ostalo ništa ne vrdi ni po lule duvana. Da si želeo lepo odgovoriti onda bi nešto naučio ovako sam si sebei uskratio ono što Afšin zna.


Uredu nisam ti odgovorio sta je jevandelje,ali sam ti odgovorio na ostala pitanja i sad ti meni kazi sta si ti htjeo postici sa onim pitanjima i usput odgovorio sam na ta pitanja pomocu Kurana a hajde sada ti i Mire000 meni odgovorite na pitanja da li je Adem Boziji sin i da li je Isus Boziji sin.
 
Učlanjen(a)
29.08.2014
Poruka
28
Poštovani, evo na merila stavljamo tvoju tvrdnju da čujemo ko ne govori istinu i ko negira Danila:

9:26 A posle te šezdeset i dve nedelje pogubljen će biti pomazanik i ništa mu neće ostati;

Gore Pomazanik je MESIJA.
Ako znaš Arapski onda ti je poznat Semitski koren reči i moći ćeš napisati ko je Mesija kojeg opisuje Danilo, slušam:
On ovde kaze bit ce pogubljen pomazanik(mesija)dakle poslanik,bit ce ubijen poslanik a ne Bog!
 
Natrag
Top