Kur'an i Biblija

Učlanjen(a)
29.08.2014
Poruka
28
Joj kako mozes biti takav licemjer,napisao vec par puta jedina velika razlika izmedju Islama i tvoje vjere je ta sto vi vjerujete da je Isus Bog a mi da je Isus poslanik to sam napisao par puta sta onda imam pisati o tackama koje nas spajaju kad ih ima puno al ti izgeda ne citas sta ja pisem.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
NEKE OD GREŠAKA U BIBLIJI

1. Prva Knjiga Mojsijeva 1: 1-6: Stvaranje neba i zemlje u 6 dana koji traju po 24 sata spominjući veče i jutro. Nauka dokazuje da kosmos nije mogao nastati u tom periodu. (Nenaučno).

Nije istina.
Ako ti pokusavas Bibliju da proveravas naukom, a ne nauku Biblijom kao sto bi trebalo, dospeces u corsokak.
Ako uzimas nauku kao validnu u odnosu na Bibliju ili Kuran, onda bi i ti morao da prihvatis ''evoluciju'' zar ne, to je ''naucno'' i to je ''cinjenica''! Zasto onda ne prihvatas ''evoluciju''???

O cemu se ovde radi?
Danasnja nauka se uglavnom zasniva na ''hipotezama'', evolucija je takodje samo ''hipoteza'', a sto se tice datiranja starosti stena na osnovu C14 ta metoda je dokazana kao netacna i daje neprecizne rezultate, prvenstveno zato sto raspadanje C14 nije uvek bilo konstantno tokom geoloskih perioda planete zemlje.
Ako hoces naukom da dokazes starost planete zemlje ili svemira, to jednostavno nije moguce, jer naucnici danas ne znaju kakvi su uslovi vladali pre milijardu godina i da li su uopste postojali isti elementi koji danas postoje.
Dakle sta oni rade jeste da samo ''nagadjaju'', a svi datumi koje oni daju ''milijarde godina'' su ''proizvoljni'' i ne predstavljaju brojeve koji se mogu dokazati ili izmeriti bilo kojom poznatom naucnom metodom...

A zasto su im potrebni tako ''veliki brojevi''?
Upravo zato sto oni kao ''evolucionisti'' smatraju da ''evolucija nije mogla da se desi u kratkom periodu'' nego su potrebni ''milioni godina'' - zato oni izmisljaju ove brojeve..

Evo, ako hoces dacu ti dokaz da je zemlja mlada planeta, da je nastala trenutno i da je biblija u pravu:

Dr. Robert Dzentri je tokom 90-ih u granitnim stenama pronasao takozvane oreole(polonijumove prstenove), koji nisu mogli nastati ukoliko stene nisu bile trenutno ohladjene.
Danasnja nauka tvrdi da su stene hladjene postepeno tokom miliona godina..
Sta je Robert Dzentri otkrio moze se opisati sledecim primerom:
'Ako uzmes casu vode i u nju ubacis sumecu tabletu, pocinju da se stvaraju mehurici.
Ako je ostavis par minuta, mehurici ce ispariti i dobices sok.'
Medjutim ako u toku isparavanja mehurica stavis casu u frizider i trenutno je zaledis, dobices led sa oreolima, sitnim rupicama koje su posledica isparavanja ugljen dioksida.
Upravo je to otkrio Robet Dzentri u stenama, u slucaju da je Granit hladjen milionima cak milijardama godina ne bi smeli da postoje ovi oreoli(polonijumovi prstenovi).. To je dokaz da su te stene zgusnute trenutno, one su bukvalno zaledjenje..
To ide u prilog biblijskoj prici o 6 dana stvaranja, i dokaz je da je zemlja stvorena trenutno..

Druga stvar, imamo li dokaz da je zemlja mlada planeta?
Navescu samo jedan primer:

Zemlja poseduje tkz. ''geomagnetno polje'' to polje je stiti od uticaja radijacije i olujnih vetrova sa sunca.
Bez ovog omotaca zemlja bi bila nezasticena i ubrzo bi zivot na njoj nestao.
Ovo geomagnetno polje rapidno slabi konstantnom progresijom pa se moze izmeriti, to opadanje geomagnetnog polja se moze sagledati kroz celu istoriju planete zemlje. Ako uzmemo danasnju vrednost kojom to polje slabi i idemo u proslost mi tacno mozemo izracunati u kom periodu je dejstvo tog polja bilo najjace.
Ako idemo 7000 godina u nazad zemlja bi imala najjacu dozvoljenu vrednost tog polja za jednu planetu.
Medjutim ako idemo jos dalje, zemlja bi samo pre 10 000 godina bila ''pulsna zevezda'' , sto prema naucnicima i ''evolucionistima'' ona nikad nije bila i ne moze biti..
Dakle mora se biti objektivan i zakljuciti da zemlja ne moze biti starija nego sto to Biblija i tvrdi, a to je najvise 6 do 7 hiljada godina...

2. Prva Knjiga Mojsijeva 1:3-5: Svetlost je stvorena prvog dana > 14-19: Izvor sveta, zvezde i Sunce četvrtog dana (Izvor svetlosti nastaje nakon svetlosti-Nenaučno).

Ajde da vidimo o cemu se ovde radi..

3-5 stih kaze: ''I reče Bog: Neka bude svetlost. I bi svetlost... I svetlost nazva Bog dan, a tamu nazva noć. I bi veče i bi jutro, dan prvi.''

-Dakle vidimo ovde -Bog stvara svetlost 'vec prvog dana'.


11 stih: ''Opet reče Bog: Neka pusti zemlja iz sebe travu, bilje, što nosi seme, i drvo rodno, koje rađa rod po svojim vrstama, u kome će biti seme njegovo na zemlji. I bi tako...dan treći. ''

- Svetlost je vec ranije postojala kao uslov za zivot, pa tek kasnije nastaju biljke kojima je ta svetlost bila potrebna za zivot..


Dakle vidimo da ovde nema nikakve kontradikcije.
Svetlost koju je Bog ''vec prvog dana stvorio'' je mogla biti difuzna ili odbijena svetlost sa sunca. Iako se sunce sa stanovista ljudskog posmatraca nije videlo sve do 4 dana, ono je postojalo i ranije.
Ili je u krajnjem slucaj sam Bog obasjavao zemlju vestackom svetloscu.
Kontradikcije ovde nema, vec namerno izvrtanje teksta...

3. Prva Knjiga Mojsijeva 1:9-13: Zemlja je stvorena trećeg dana > 14-19: Izvor sveta, zvezde i Sunce četvrtog dana (Nauka dokazuje da je Zemlja bila deo Sunca, nemogućnost postojanja Zemlje pre Sunca-Nenaučno).

Odakle ti to da je zemlja stvorena 3. dana?
Da li ti uopste poznajes bibliju? > ''stih 1. : ''U početku stvori Bog nebo i zemlju.''

I opet ti sa naucnom ''teorijom'' meris ono sto kaze Biblija.
Reci mi a da li se po vasem Kuranu ''zemlja odvojila od sunca''?
I da li je iko od naucnika ikada dokazao da se ''zemlja odvojila od sunca'' osim sto ''nagadjaju''?
Daj dokaze molim te?
Znaci izmisljas, a i skroz si smesan...

4. Prva Knjiga Mojsijeva 1:11-13: Vegetacija stvorena trećeg dana > 14-19: Izvor sveta, zvezde i Sunce četvrtog dana (Nemogućnost pojavljivanja vegetacije pre izvora svetlosti-Nenaučno).

Vec sam ti dokazao da je ''svetlost postojala 1. dana''!
Pa je tako i nastanak vegetacije bio moguc 3. dana!

5. Prva Knjiga Mojsijeva 1:16: Bog je stvorio dve svetlosti. Vecu svetlost-Sunce da vlada danju, i manju svetlost-Mesec da vlada noću.U originalnom hebrejskom tekstu stoji "lampe" koje imaju svoju svetlost (Mesec nema svoju svetlost već reflektuje svetlost-Nenaučno).Dok casni Kuran o tome kaze:„Neka je Uzvišen Onaj Koji je na nebu velike zvijezde stvorio, i na njemu da Svjetiljku i Mjesec koji sija...“

Pisci biblije ne koriste ''naucne termine'' i Biblija nije ''naucna'' knjiga.
Nju su pisali obicni ljudi i ''svojim recima su opisivali ono sto su videli''.
Ako posmatras mesec i zvezde one zaista izgledaju kao lampe.
Ne ocekujes valjda da pastiri i ljudi koji su cuvali ovce koriste ''precizne naucne termine'' u opisivanju onoga sto su videli?
Dakle oni opisuju dogadjaje svojim recima..

A pored toga jos si i licemeran. Kuran kaze: ''I na njemu da Svjetiljku i Mjesec koji sija...''
Ovde tvoj pisac opisuje Sunce kao ''Svetiljku'' a ''Mesec mu Sija'' da li je to ''naucno''!
Ako ''mesec samo odbija svetlost'' kako ga tvoj pisac opisuje da ''Sija''???

6.Prva Knjiga o Carevima 15:33: Vasa je bio 24 godine vladar Asina > Druga Knjiga Dnevnika 16:1: Vasa je izašao protiv Jude u 36 godini vladavine Asina (Matematička kontradiktornost).

Opet su vasi ''Svestenici'' namerno izvrnuli.
U to vreme postojala su dva Cara koja su vladala istovremeno.
Vasa je bio Car Izraela. A Asa je bio Car Jude.

Dovoljno je da samo pogledas kontekst:

(1 Carevima 15: 17)''Jer Vasa, car Izrailjev iziđe na Judu i stade zidati Ramu da ne da nikome otići k Asi, caru Judinom, ni od njega doći.'' -Ovde imas dva Cara. ''Car Izraelov'' i ''Car Judin''.

''I beše rat između Ase i Vase cara Izrailjevog svega veka njihovog.''

Dakle..
Postojala je borba za prevlast izmedju dva Cara koji su vladali istovremeno.
Kada Vasa izlazi protiv Jude u 36 godini on izlazi protiv drugog Kraljevstva.
Evo i tekst:

''Godine trideset šeste carovanja Asinog iziđe Vasa, car Izrailjev[Car Izraela to je prvo kraljevstvo], na Judu[drugo kraljevstvo], i stade zidati Ramu da ne da nikome otići k Asi, caru Judinom[Asa je bio Car drugog kraljevstva Jude], ni od njega doći.''

Dakle, ili je ovo ''nepoznavanje Biblije od strane vasih Svestenika'' ili ''namerno izvrtanje'' , a bice da je ovo drugo!

-Zar nije Bog taj koji ne gresi i sve zna?

Naravno da jeste i vidimo da on ne gresi!

A ako vi sumnjate u ono što smo Mi objavili robu Svome, donesite vi jednu suru sličnu tome; pozovite i božanstva vaša ako istinu govorite. Pa ako to ne učinite, a nećete učiniti onda se čuvajte vatre čije će gorivo biti ljudi i kamenje, a pripremljena je za nevjernike.“Bekare 23:24

Ovo je oboreno vec davno , davno...
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
2.763
Prvi put sam zašao u ovaj dio foruma i evo čitav dan čitam i tek sad vidim koliko stvari nisam znao.
Neću da ulazim duboko u rasprave jer nemam dovoljno znanja.
@mire000 svaka čast na detaljnim odgovorima.
Pred kraj mi je postalo već smiješno jer u nedostatku odgovora pojedinci se pozivaju na nauku, negirajući tako 99% već iznesenih svojih stavova.
Vidim da se ovde pojavljuje par likova koji hoće da postanu učitelji drugima a očigledno ni oni sami nisu dovoljno naučeni.
Pozdrav i svako dobro.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Joj kako mozes biti takav licemjer,napisao vec par puta jedina velika razlika izmedju Islama i tvoje vjere je ta sto vi vjerujete da je Isus Bog a mi da je Isus poslanik to sam napisao par puta sta onda imam pisati o tackama koje nas spajaju kad ih ima puno al ti izgeda ne citas sta ja pisem.

Hvala ti na komplimentu, ali to i dalje nije odgovor na ona pitanja...čekam dalje, ti si vernik a vernik svedoči za svoju veru radosno zar ne?
Kažeš da ima mnogo istih tačaka a ovamo nudiš spisak grešaka u KNJIZI....o čemu se tu radi?

Da ponovim od juče pitanja da ne zaboraviš:
,,...nadam se da ćeš biti korektan i ISKREN, a to je potrebno da bude odlika svakog VERUJUĆEG ČOVEKA.
Moja pitanja tebi.
1. Da li se u Kuranu pominje KNJIGA kao neki uzor Muhamedu i na koju knjigu se to odnosi?
2.Da li bi Muhamed ponudio neistinitu knjigu za čitanje?
3.Da li u Kuranu postoji opis gde se navodi da je Isus ubijen i da je vaskrsao?
4.Šta predstavlja Kurban-bajram?
5.Zašto su Jevreji prinosili žrtve u šatoru od sastanka Bogu?
6.Da li je Bog prihvatao te žrtve?
7.Da li je Musa Božji prorok?
8.Ko je ispisao zapovesti na kamenim pločama?

9.Šta govore ove reči ti kao verujući čovek tu knjigu trebaš poznavati i objasniti nam smisao ovih reči:

I kada Allah reče: "O Isa, dušu će ti uzeti ((MUTEVEFFIKE-umreti)i k Sebi te uzdignuti i spasiću te od nevjernika i učiniću da tvoji sljedbenici budu iznad nevjernika sve do Smaka svijeta.(Ali-’Imran 3) 55,,
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
29.08.2014
Poruka
28
Hvala ti na komplimentu, ali to i dalje nije odgovor na ona pitanja...čekam dalje, ti si vernik a vernik svedoči za svoju veru radosno zar ne?
Kažeš da ima mnogo istih tačaka a ovamo nudiš spisak grešaka u KNJIZI....o čemu se tu radi?

Da ponovim od juče pitanja da ne zaboraviš:
,,...nadam se da ćeš biti korektan i ISKREN, a to je potrebno da bude odlika svakog VERUJUĆEG ČOVEKA.
Moja pitanja tebi.
1. Da li se u Kuranu pominje KNJIGA kao neki uzor Muhamedu i na koju knjigu se to odnosi?
2.Da li bi Muhamed ponudio neistinitu knjigu za čitanje?
3.Da li u Kuranu postoji opis gde se navodi da je Isus ubijen i da je vaskrsao?
4.Šta predstavlja Kurban-bajram?
5.Zašto su Jevreji prinosili žrtve u šatoru od sastanka Bogu?
6.Da li je Bog prihvatao te žrtve?
7.Da li je Musa Božji prorok?
8.Ko je ispisao zapovesti na kamenim pločama?

9.Šta govore ove reči ti kao verujući čovek tu knjigu trebaš poznavati i objasniti nam smisao ovih reči:

I kada Allah reče: "O Isa, dušu će ti uzeti ((MUTEVEFFIKE-umreti)i k Sebi te uzdignuti i spasiću te od nevjernika i učiniću da tvoji sljedbenici budu iznad nevjernika sve do Smaka svijeta.(Ali-’Imran 3) 55,,
Pozdrav.

1.Knjige koje se spominju u Kuranu i koje su bile uzor kao sto vi kazete Muhammedu a.s.
  • Tevrat (Tora), objavljena Musau (Mojsiju), muslimani vjeruju da su njen sveti tekst Židovi previše izmijenili i prepravili kako bi odgovarao njihovim prohtjevima, te ga tako obezvrijedili. Tevrat su Musa i brat mu Harun koristili kako bi propovijedali vjeru Izraelićanima, a Kuran navodi da je to najdulje korištena objava, ali i najviše izmjenjivana, tako da su Izraelićani (Židovi) narod kome je poslan najveći broj Božjih poslanika, kako bi im na te izmjene ukazali i ispravili ih.
  • Zebur (Psalmi Davidovi), objavljen Davudu (Davidu), muslimani smatraju da je i to govor Alahov, a ne djelo Davidovo, te da su i njega Židovi obezvrijedili, izmijenili i oskvrnuli pretvorivši ih u pjesme. Islamski učenjaci priznaju određeni broj psalmi, ali većinu smatraju nevjerodostojnim i djelom ljudi. U njemu Bog navještava da će Zemlju naslijediti Njegovi dobri sluge.
  • Indžil (Evanđelje), objavljen Isau (Isusu), muslimani smatraju da su Židovi i Indžil izmijenili, prikazujući Isaa kao sina Božjega (i tako počinili širk - pridruživanje Bogu druga, što je najveći grijeh), i time u potpunosti obezvrijedili ovu objavu, te odveli kršćane u zabludu. Pogrešno je mišljenje da je Indžil zapravo Novi Zavjet, jer se u njemu nalazi prevelik broj spisa napisanih ljudskom rukom, dok islamski učenjaci smatraju da se u Evanđeljima (kanonskim i apokrifnim) nalaze posljednji fragmenti izvornog Indžila, Evanđelja koje je kao izravni Božji govor objavljeno Isau.
  • Kuran, objavljen Muhammedu, najveća je Alahova objava, pečat svih prijašnjih objava, jedina neizmijenjena i neoskvrnuta objava, direktno i bez izmjene prenesen govor Alaha, temelj islamskog vjerovanja i zakona, uputa za život svakome muslimanu. Kuran je objavljen na arapskom jeziku, dok su druge tri velike objave bile objavljene na hebrejskom, i više ne postoje u svom izvornom obliku. Objava Kurana je trajala 23 godine: 13 u Meki i 10 u Medini. Sadrži 114 poglavlja (ar. sura) i preko 6.000 stihova (ar. ajet). On je sabran u jednu pisanu zbirku koja se naziva Mushaf.
  • 2.Ne

  • 3.Ali ne, Bog im je zbog njihove nevjere zapečatio
    srca, tako su samo malo vjerovali.
    156. Zato što nisu vjerovali
    i što su Mariju veoma klevetali
    157. i govorili:
    “Mi smo ubili Krista Isusa, Sina Marijina, Božjega
    poslanika.”
    Međutim, oni ga nisu ubili ni razapeli, nego je to kod
    njih pobudilo privid. Oni koji nisu jedinstveni o njemu,
    oni su o njemu u sumnji. Oni, međutim, ne znaju o
    njemu ništa, nego samo pretpostavljaju. Oni ga sigurno
    nisu ubili,
    158 nego ga je Bog uzdignuo k sebi.
    Bog je moćan i mudar.
    159 Nema nikoga među ljudima Knjige koji prije smrti
    neće u njega vjerovati. On će na dan uskrsnuća biti
    svjedok protiv njih (Sura 4,153-159).
  • 4.Mi smo ti, uistinu, mnogo dobro dali, zato se Gospodaru svome moli i kurban kolji, onaj koji tebe mrzi sigurno ce on bez pomena ostati ! (Mnogo dobro – El-Kevser, 1-3 ajet)
  • Smisao propisivanja klanja kurbana ogleda se u slijedecem:
    - zahvalnost Allahu na blagodatima kojima nas je obasuo. Klanjem kurbana mi žrtvujemo jedan od ni'meta koji nam je darovao Uzvišeni Allah. On nam daje, a mi Njemu žrtvu prinosimo.
    - Evociranje uspomena na Ibrahima a.s. i njegova sina Ismaila a.s. koji nam pokazaše primjer spremnosti na žrtvu za Gospodara svjetova. Allah je Ibrahimu a.s. njegova sina zamijenio velikim kurbanom. U ajetu kaže:"I mi smo ga zamijenili kurbanom velikim". (Es-Saffat, 107)
    - Pribavljanje hrane za dane bajrama i poslije. Kako god covjek ima ahiretsku korist od klanja kurbana, tako isto ima i dunjalucku koja se ogleda u hrani koju sebi obezbijedi za odredeni period. Poslanik s.a.v.s. je rekao:"Ovo su dani hrane, pica i spominjanja Allaha dž.š."
    - Približavanja Allahu i postizanje Njegove naklonosti. Cilj klanja kurbana i jeste približavanje Allahu ovim cinom. Allah se brine za svoga roba i šalje mu sredstvo približavanja.
  • Klanje kurbana, (žrtvovanje) prisutno je kroz sve svjetske kulture i civilizacije. Sama simbolika kurban bajrama temelji se žrtvi i bogobojaznosti. Žrtvu koju je Ibrahim a.s (neka su mir i spas na njega) trebao prinijeti teško bi mogao učini bilo tko bez čvrste vjere. Za tu bogobojaznost koju je pokazao Bog je Abrahama a.s izdigao kao pravog Njegovog prijatelja, i obećao mu bogatu zemlju i veliko potomstvo i doista danas sve tri velike civilizacije, zapadna kao kršćanska, židovska i islamska imaju zajedničkog praoca Adema a.s, a od Ibrahima a.s kojeg spominju i Stari Zavjet i Kur'an još bližeg srodnika. Sama svrha kurbana je ponovo proživjeti oslobođenje zarobljavanjem sebe Božjom riječju, Njegovom voljom i Zakonom. To se najbolje vidi za vrijeme hadždža, kada se kurban bajram slavi, u vrijeme najčvršće ujedinjenosti ljudskih duša oko zajedničkog cilja, događaja koji predstavlja jedistvenu sliku jednakosti i bratstva na Zemlji.
  • 5.To pitanje postavi jevrejima a ne meni
  • 6.To ja ne mogu da znam
  • 7.Jeste,kao i Ibrahim a.s.,kao i Isa(Isus)a.s.,kao i Muhammed i mnogi ostali.
  • 8.Musa a.s.
  • 9.Gledaj mi vjerujemo da je Isus uzdignut kod Boga i da kad sudnji dan dodje i pojavi se djavo da ce tad sa nebesa Isus da sidje i da ce tad da pobjedi djavola(ovo je ugrubo znaci ne da mi se pojasnjavati ti sve u detalje vise).
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ma u redu je adalone.
Znam ja šta vi verujete i zato postavih ta pitanja,
Ako nekad naiđe neko ko bolje poznaje svoju veru nadam se da će odgovoriti na ona pitanja.
Za tebe imam samo JEDNO PITANJE:
1.Šta znači reč JEVANĐELJE i u čemu je to oslikano?

Polako ti nemoj žuriti.
Pozdrav.

PS: mislio sam ti dva pitanja postaviti ali da te ne opterećujem toliko...inače bi drugo glasilo čiji grob je prazan Muhamedov ili Isusov? Ali nisam postavio jer se tu zahteva i malo razmišljanja da bi se odgovorilo.
 
Učlanjen(a)
29.08.2014
Poruka
28
Odgovorio sam ti lijepo na sva pitanja,a ti nisi dokazao nista,naprotiv ispadas samo glup jos vise(izvini ali ti moram to reci ili ne znas citati)halo covjece koliko puta sam napisao da je Isus uzdignut u nebesa i ti sad kao mene pitas ciji je grob prazan pa sta je s tobom covjece nemoj se praviti pametan a nisi ocigledno,kako ce Isus biti u grobu a i ne znam zasto ce mu grob?ne znam zasto nisi zadovoljan mojim odgovorima i volio bih da mi kazes zasto nisi i sta ja to tebi trebam da pojasnim posto kazes da ne poznajem svoju veru,sta ti ja to nisam odgovorio.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne upotrebljavajte uvredljive izraze u raspravama, i ne postavljajte uzastopne postove, jer se brišu!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Odgovorio sam ti lijepo na sva pitanja,a ti nisi dokazao nista,naprotiv ispadas samo glup jos vise(izvini ali ti moram to reci ili ne znas citati)halo covjece koliko puta sam napisao da je Isus uzdignut u nebesa i ti sad kao mene pitas ciji je grob prazan pa sta je s tobom covjece nemoj se praviti pametan a nisi ocigledno,kako ce Isus biti u grobu a i ne znam zasto ce mu grob?ne znam zasto nisi zadovoljan mojim odgovorima i volio bih da mi kazes zasto nisi i sta ja to tebi trebam da pojasnim posto kazes da ne poznajem svoju veru,sta ti ja to nisam odgovorio.

Zahvaljujem na komplimentu.
Nisam čuo šta je jevanđelje....
Evo, poslušaj da bi znao.
Jevanđelje je radosna vest a tu radosnu vest su nosili SVI APOSTOLI-učenici-poslanici a ona glasi da je Isus po proroštvu koje datira iz starih vremena razapet i umro i u treći dan vaskrsao i uzašao-vazneo se na nebo odakle je i sišao.

Negiranjem ovih reči ti NEMAŠ JEVANĐELJE niti radosne vesti otkupa.
Samim tim negiraš Isaiju proroka koji sve to unapred najavi ali tu nije kraj negacije jer i Danila gaziš koji u 9-oj glavi govodi o smrti Mesije.
Ni tu nije kraj gaženja KNJIGE jer i Mojsija negiraš koji najavi prinos kao sen prave žrtve.
Ni tu nije kraj gaženja jer Muhamed reče da će sačuvati sledbenike KNJIGE-Biblije a ti ih smatraš ,glupima,.

Drugo jevanđelje koje ti nosiš NE SPASAVA a ne može spasiti jer nema žrtvu i propade Isaijino proroštvo i Danilovo i Mojsijevo.
A kad pada njihovo onda padaju i svih Božji proroci koji se nadovezuju na ta proroštva.
Ali ni tu nije kraj tvoje muke jer i Muhamed pominje knjige iz kojih je slušao propovedi kad je putovao i trgovao i onda neuk po sećanju i čuvenju rekao da se ona plemena pomire i imaju jednistvo vere te pribave sebi korist i njegova knjiga pada jer se ona na iste knjige u SZ poziva.

Ako želiš razumeti šta je Muhamed slušao uzmi Bibliju i čitaj i ispitaj koliko je Muhamed razumeo knjige na koje se poziva. A ona ti je dobra, kako su Jevreji sve izmenjali to te čupa inače ostalo ništa ne vrdi ni po lule duvana. Da si želeo lepo odgovoriti onda bi nešto naučio ovako sam si sebei uskratio ono što Afšin zna.


 
Natrag
Top