Krst u Hriscanstvu

Da li treba ljubiti krst i klanjati mu se kao Bogu?

  • Naravno da treba da se ljubi krst,jer na njemu je ubijen nas Isus Hrist

    Votes: 3 60,0%
  • Krst je idol,to je idolopoklonstvo

    Votes: 2 40,0%

  • Total voters
    5
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Covek napise jedan smislen post i to odgovarajuci drugome, a onda vi deset besmislenih. Al nema veze..

Besmislenih? Ne, mire, smisleni su njihovi odgovori. Veoma smisleni. Pogledaj samo šta je Laodikeja napisao za Krst, po njemu Sotona je hteo da na Krstu ubije "Gospoda Isusa", zaboravljajući pritom da Sotona nije želeo Isusovu smrt, nego njegov pad, jer bi se time sam Bog poklonio palom anđelu. Zaboravljaju i da je sam Isus govorio o načinu na koji će umreti. Zaboravljaju i na uzdizanje zmije od mesinga (možda čak i elektruma) od strane Mojsija, pa na činjenicu da je Krst pradavni glif kojim su Hebreji označavali Boga. Pečat kojim je Mojsije krvlju žrtvovanih životinja označio narod Israelov, je znak krsta. Znak kojim su sinovi Israela obeležavali svoje domove da bi anđeo smrti znao da su Božiji i da ih ne dira, bio je KRST krvlju iscrtan.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Krst je Rimski symbol kojim su slavili Boga TAMUZA.

Zato je krst bio više slovo T, na kome su Rimljani prinosili krvne žrtve.

Ostalo što sam izneo zadržavam kao istinu, i ne trebam da se ponavljam, jer svako razuman će razumeti.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Krst je Rimski symbol kojim su slavili Boga TAMUZA.

Zato je krst bio više slovo T, na kome su Rimljani prinosili krvne žrtve.

Ostalo što sam izneo zadržavam kao istinu, i ne trebam da se ponavljam, jer svako razuman će razumeti.

Žao mi je što moram da te ispravim, Tamuz ili tačnije Damuz nikada nije slavljen simbolom Tau, ponajmanje kao Rimsko božanstvo, njegova kolevka je Mesopotamija, čak je bio popularan i u Zemlji Obećanoj,
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Krst ne potiče od Hrista, već je prastari paganski simbol, u ovom slučaju posvećen Bogu Tamuzu, ili Mitri.
Tamuzov simbol je T


Evo teksta sa moje internet stranice:





KRST



Krst je tokom istorije bio simbol mnogih mnogobožačkih naroda, njihovih Bogova i kultova i kao takav ima mnogobožačko i okultno poreklo.

Prvi preteča krsta je bio znak u obliku slova T ( tau ), simbol Tamuza ( boga sunca i prirode ), od koga će kasnije nastati različiti oblici koji svi do reda i maju magijsko kultni karakter.



Krst vodi svoje poreklo iz drevnog Vavilona i bio je znak starih Haldeja koji se koristio prilikom prinošenja prvorođenog deteta na žrtvu bogu sunca.
Male bebe bi bile žrtvovane tako - što bi im se pravio rez na grudima u znaku krsta i vadilo im se srce, to je bila žrtva koja je trebala da umiri boga sunca i donese život naciji.

Krst je bio simbol posvećen i bogovima plodnosti i njegova vertikalna i horizontalna linija - predstavljaju muški i ženski princip.

On je Merkurovo ili Hermesovo obeležje ( bog trgovine i putovanja, zaštitnik lopova i kockara ), i predstavlja čekić boga "Tora" ( boga munje i groma ).

Za Feničane krst je bio oruđe za žrtvovanje njihovom bogu Vaal - u, a ya Egipćane simbol života.
U Egipatskoj mitologiji njega su koristili bogovi, kao sredstvo za buđenje mrtvih u novi život.

1539254614046.gif

Prekrštavanje rukom u znaku krsta, klanjanje i molitva prema istoku ( mestu rađanja svetlosti ), predstavljao je ritual u čast boga sunca.

Krst je i masonsko obeležje i stavlja se na kecelju učitelja masonske lože, u masoneriji predstavlja simbol vaskrslog boga sunca Tamuza.

Danas ga koriste različite političke i društvene organizacije.


1539254614185.gif 1539254614309.gif 1539254614436.gif 1539254614594.gif


Rimski sistem raspeća na krst - je bio ritual žrtvovanja bogu sunca koji je bio jedno od glavnih Rimskih božanstava.
Krst je bio opredni predmet i sprava za mučenje i egzekuciju.

Na jednom od ovih mnogobožačkih krstova razapet je i Gospod Isus Hristos - omogućivši spasenje svim ljudima koji prihvatanje njegovu žrtvu kao otkup za lične grehe.




IZVOR: duhovni vavilon blogspot
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Napisao sam "nemam nista protiv toga" u odnosu na druge ako ukazuju na sustinu, a ne na klanjanje predmetu"

Ja licno krst ne koristim, ne klanjam mu se, i pominjem ga samo iskljucivo u biblijskom kontekstu nacina na koji je Hristos pogubljen.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, vec Hristov sledbenik koji prihvata zrtvu Isusa Hrista kao otkup za licne grehe, bez obzira na cemu je umro, jer moglo je to biti na hiljadu nacina, to ne menja stvari.
 
Natrag
Top