Krst u Hriscanstvu

Da li treba ljubiti krst i klanjati mu se kao Bogu?

  • Naravno da treba da se ljubi krst,jer na njemu je ubijen nas Isus Hrist

    Votes: 3 60,0%
  • Krst je idol,to je idolopoklonstvo

    Votes: 2 40,0%

  • Total voters
    5
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sta ce Izrailju prorocice?

Prosle grehe koje sam predao Isusu.

Za buduce takodje, ako ih ikada bude bilo, jer Isus posreduje za sve..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Nemam nista protiv toga kao JS ako se ukazuje na sustinu, a ne na predmet kome se treba klanjati.
Ko bre ukazuje na predmet? Jes ti stvarno .... Il se samo pravis? Ovo je strasno sta vi pisete, ubiste se dokazujuci kako krst ima okultno poreklo, tako vi sve nase uzmete i povezete sa okultnim iako sa okultnim nema veze, a krst je cist Hriscanski simbol smrti i vaskrsenja!

Ti nisi ni svestan da si se ovim narugao Bogu, povezujuci Hriscanski krst sa paganskim krstevima..

Sta ti mislis, zasto satanisti uzmu i obrnu Hriscanski krst naopacke, jel to tako slucajno? Uzeli pa obrnuli svoj paganski krst? Ili spravu za mucenje?

Ne shvatas koliko je krst u simbologiji bitan, pa pljujes po njemu i cinis satani uslugu!

Ma pljujete vi po svemu nasem..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ti nisi ni svestan da si se ovim narugao Bogu, povezujuci Hriscanski krst sa paganskim krstevima..

To nije ruganje, predstava o krstu, ruganje je kada se neko prekrsti i misli da je time otjerao demone i da je on postao bolji, kao što kod vas misle.

I bilo koja magijska radnja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
To nije ruganje, predstava o krstu, ruganje je kada se neko prekrsti i misli da je time otjerao demone i da je on postao bolji, kao što kod vas misle.

I bilo koja magijska radnja.
To je ruganje?

Satanisti ne bi dzabe obrtali krst unatraske da im simbologija nije bitna i da im ne smeta! Kao kad se neki covek preksti i to je simbologija, po kojoj ti pljujes!

I krst je simbologija kao predmet po kojoj svi vi protestanti pljujete neki manje neki vise, i po tome se i vidi od koga ste!

Ono sto ti zoves magijom satani bas smeta, a to sto zoves magijom su obredne radnje, koje su i jevreji vrsili i imaju smisla duhovnim silama, ali tebi telesnom naravno da su to sujeverja i gluposti!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
To je ruganje?

Satanisti ne bi dzabe obrtali krst unatraske da im simbologija nije bitna i da im ne smeta! Kao kad se neki covek preksti i to je simbologija, po kojoj ti pljujes!
------------------------------------------------------------------------------

Nešto neće ripli jutros. To je magija, jer većina vjernika misli da su tim potezom otjerali demone i da su oni bolji po tome nema razlike sa ovim što si spomenuo.


I krst je simbologija kao predmet po kojoj svi vi protestanti pljujete neki manje neki vise, i po tome se i vidi od koga ste!
----------------------------------------------------------------------
Ja sam rekao da krst postao simbol hrišćanstva. Tako da se ne rugam krstu, nego otkrivam vaše magijsko shvatanje svega pa i krsta. Dakle lažno me optužuješ.


Donesete krst da otjerate demone, pa tome se demoni i smiju.


Ono sto ti zoves magijom satani bas smeta, a to sto zoves magijom su obredne radnje,
----------------------------------------------------------
Dokaz vašeg magijskog shvatanja čina. Demoni se smiju kada vi tamjanom kadite kuće da ih otjerate i kada se pokretom ruke prekrstite. Oni umiru od smijeha.

Obred je imao za cilj da ukaže na Boga, a ne da se njime tjeraju demoni. Nije bila puno bolja situacija ni kod Jevreja koji su mislili da sam kovčeg može donijeti pobjedu nad filistejcima pa im je Bog uzeo kovčeg tada.


koje su i jevreji vrsili i imaju smisla duhovnim silama,
-----------------------------------------------------

Vi niste shvatili smisao tih obreda, a ko to ne shvati onda od njih pravi magiju.Demoni je samo cilj da izvrnu smisao tih obreda i da ljudi naprave magiju od njih.

ali tebi telesnom naravno da su to sujeverja i gluposti!
---------------------------------------------------------
I onda moraš da popljuvaš sagovornika, što znači da sam bio upravu.

Tjelesan čovjek pravi magiju od svega, pa i od krsta. Magija krštenja djece, krsnog znaka, pijenja tzv. svete vodice, magija svega.

E zato imate onakva dešavanja, malo nacionalizam, malo više magije, pa raskoli, puške, mržnja.

Ko vam je kriv, vaš problem, moj nije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Satana najvise likuje kada se praktikuje prazna forma, ljubljenje krsta, prekrstavanje u znaku krsta, itd, bez duboke unutrasnje promene u srcu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Satana najvise likuje kada se praktikuje prazna forma, ljubljenje krsta, prekrstavanje u znaku krsta, itd, bez duboke unutrasnje promene u srcu.

Šta je drugo to nego ovo.

Krst je najpouzdanije oružje protiv đavola, najjača zaštita od njega, najoštriji mač mač protiv neprijatelja . Krsni znak čuva nas i štiti od svake neprijateljske sile. Kada valjano stavimo na sebe krsni znak , onda vas anđeo Hristov čuva i štiti. Đavo beži od krsnog znaka, a anđeo nam prilazi na krsni znak.

Sv. Serafim Sarovski
 
Natrag
Top