Krst u Hriscanstvu

Da li treba ljubiti krst i klanjati mu se kao Bogu?

  • Naravno da treba da se ljubi krst,jer na njemu je ubijen nas Isus Hrist

    Votes: 3 60,0%
  • Krst je idol,to je idolopoklonstvo

    Votes: 2 40,0%

  • Total voters
    5
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoje Mire nikakvi predmeti koji imaju silu, niti mogu posvetiti.

Vi ste uzeli neke primere iz biblije koje ste izokrenuli, i napravili kult ikona, relikvija, svetih predmeta, itd..

I to ste preuzeli iz mnogobostva i okultizma, nauci o uticaju okultnih simbola, predmeta, amajlija, prirodnih elemenata, drveta, sume, planine, reke, zivotinja,a ponekad i tako banalnih kao kod Indijaca "SVETI IZMET SVETE INDIJSKE KRAVE"

Vi ni rec Bozju ne postujete u onom sustinskom smislu, vec knjigu u kojoj se nalaze zapisane reci biblije okujete zlatom, i ljubite i postujete samu knjigu od papira kao predmet, smatrajuci je svetom.

To je vasa stvar, ali Bog i biblija s time namaju veze.

Krst je stvorio djavo da na njemu muci i ubija ljude.
U Hristovo vreme i kasnije, ko zna koliko ljudi je razapeto na tim krstovima.
I sramota je slaviti sam taj predmet.

Hristova zrtva je vredna slave, jer ona je funkcionalna za nase spasenje.

Amin!

I biblija krst kao predmet naziva sramnim.

Kad nadjem taj tekst prilozicu ga.

Evo dva slicna:

"Gledajući na Načelnika vere i Svršitelja Isusa, koji mesto određene sebi radosti pretrpe krst, ne mareći za sramotu, i sede s desne strane prestola Božijeg" ( Jevrejima 12. 2 ).

"Zato Isus, da osveti narod krvlju svojom, izvan grada postrada.
Zato dakle da izlazimo k Njemu izvan logora, noseći Njegovu sramotu" ( Jevrejima 13. 12 - 13. ).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Jesu Mire, svaka kuća je imala svoje bogove zaštitnike pre primanja hrićanstva i to jeste zadržano kod naših naroda..posebno kod Srba. Slavilo se isto sa žitom(žito predstavlja u stvari vezu sa pokojnikom) a nekad se prinosila i žrtva(životinjska) ali umesto žrtve kasnije je iz praktičnih razloga uzeto je žito.

Kakve veze ima sto su imali kucne bogove? Kako to dokazuje da su ti bogovi kasnije preinaceni u Hriscanske svece? NIKAKO!

Ti nemas niti jedan materijalni dokaz za ovu tvrdnju, osim pukog navodjenja "slicnosti"! A sve religije imaju slicnosti!

To je kao da ja kazem, da si ti lopov, jer imas dugacak nos i buljave oci i jer licis na lopova! To nije dovoljno da te sud osudi!

Znaci, da bi dokazao svoju tvrdnju, ti moras da imas dokaze, imenom i prezimenom "ko kada i gde" je kucne bogove preinacio u svece? Koji je to pop ucinio? Navedi mi ime?

Ti nemas dakle nijedan dokaz osim "pretpostavke" (teorije) i pukog navodjenja "slicnosti"!

Da li ti znas da i hindusi na osnovu istih takvih slicnosti, dekonstruisu Hriscanstvo i navode da su sve religije pa i Hriscanstvo nastale iz njihovog sistema verovanja?

Ovo se ne moze koristiti kao argumenat, jer "slicnosti" nisu "identicnosti", a sve religije prosto nastaju iz zajednickog izvora pa imaju neke slicnosti!

Inace, ovo povezivanje Hriscanske tradicionalne religije sa "paganizmom", ne postoji u istorijskim knjigama pre 15. veka, sto samo po sebi govori da je neko seo i revidirao istoriju nakon pojave protestantizma! A to su uradili vasi protestanti. Pobednici inace pisu istoriju!

Danas na zalost i crkva, s obzirom da je sistem obrazovanja poprimio svetovne karakteristike, podpada pod taj uticaj svetovnosti i smatra da je ova istorija istinita, ali nije. Sve vise i vise ugledni istoricari dokazuju da je ovo izmisljotina koja nema utemeljenja i za nju ne postoje nikakvi materijalni dokazi! Stoga je to u domenu "teorije", slicno evoluciji koja je isto samo teorija!

Ma Mire nema šta Sotona da imitira ovde. Krst kao predmet obožavanja jeste kod starih pagana odavno.

Znaci sotona ne imitira pravu religiju?
A tamjan, zrtvenik, kovceg zaveta, sveta planina, prinosenje krvnih zrtava, potop, rajski vrt, subota, zmija, prica o mesiji, trojstvo, euharistija, vaskrsenje, vaznesenje, dvanaest ucenika, rodjenje boga u pecini.. Da ne navodim sta sve, ali ja ti mogu celu bibliju dekonstruisati povezujuci je sa paganizmom, jer sve ove elemente, bukvalno sve elemente, imas u paganizmu u starim religijama koje su prethodile judaizmu i Hriscanstvu!

I krst je takodje jedan od simbola koji je namerno uzet! Pa po tebi ispada da oni imaju prava i na krst i na trojstvo i mesija je njihov, euharistija.. Jer sve ovo je prethriscansko!

Krst je bio totem koji jeste predstavljao čoveka..tj. nakon smrti on je oličen u krstu..ima tu mnogo simbolike tako da to Mire nije ništa novo. Ništa nisam rekao novo.
Ma kakve veze ima sta je predstavljao paganima? Namerno je uzet krst i sve ostalo, jer sotona je to inkorporirao u svoj sistem verovanja da bi to diskreditovao i prikazao svojim! Od samih pocetaka on osniva svoju religiju, koja je bila imitacija prave!

Uzmi knjege iz etnologije..i bilo gde videćeš poreklo slava i poreklo krsta

Izvini Jovane, ali nacitao sam se tih knjiga u svom zivotu bezbroj, i ni u jednoj jedinoj ti nemas "materijalne dokaze" da je iz paganizma proizasao neki oblik verovanja u Hriscanstvu!

Jedino sto imas su povezivanja na osnovu "slicnosti" i nekakve teorije, ali dokaza nigde!

To sve lici na roman tipa Den Braun, gde se povezuju stvari na osnovu "slicnosti" , a zapravo je sve fikcija i jedno sa drugim nema nikakve veze!

Tako ja mogu i Hrista da povezem sa astrologijom, jer on je sunce, rodjen je u pecini (bar se tako veruje), a bog sunca se radja u pecini i vaskrsava (bog sunca je imao 12 ucenika i uspostavio je euharistiju) , 12 ucenika su dvanaest kuca zodijaka, Toma je blizanac, ostali apostoli su drugi astroloski znakovi, i kojekakve gluposti da izvlacim iz toga - povezujuci. Nikakve realne osnove nema za to, niti to dokazuje bilo sta bez materijalnih dokaza!

Ovakve price su fikcije i teorije, Den Braun roman! To nikakva istorija nije!

A ti ako hoces nesto stvarno da dokazes, moras imati konkretne dokaze - "ko kada i gde" je preinacio neki paganski obicaj u Hriscanski". Moras mi imenom i prezimenom navesti tu osobu koja je to ucinila, i tekst ili neki istorijski dokument koji to dokazuje!

U suprtonom ti nemas slucaj!

Ja jos nigde nisam nasao dokaze za ono sto vi navodite, za to vase povezivanje paganizma i hriscanstva!

I masoni kao vi povezuju, recimo oni kazu da smo mi porezeli njihovo Trojstvo. Jedan od Trijade je Amon zapravo AMEN, to je ono sto mi na kraju molitve izgovaramo, prizivamo boga AMENA, pa tako ne samo Hriscanstvo da diskredituju vec i judaizam, zato i postoje! A vi radite isto to (vasi protestantski istoricari) , iako dokazi za takve tvrdnje UOPSTE NE POSTOJE!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Ne postoje Mire nikakvi predmeti koji imaju silu, niti mogu posvetiti.
U Bibliji postoje predmeti koji lece i i koji posvecuju u kojima se zadrzava sila Bozja. Tvoja rec - protiv biblije!

Vi ste uzeli neke primere iz biblije koje ste izokrenuli, i napravili kult ikona, relikvija, svetih predmeta, itd..
Ma nemoj! A kako smo to izvrnuli? Dokazi da smo izvrnuli? Nista mi ne izvrcemo, nego stvari naprosto tako stoje, a sto se vama to ne svidja, zato vi izvrcete i nazivate nas idolopoklonicima i paganima!

Ponavljam, niko od nas se ne klanja predmetima kao bogovima, vec je to cisto strahopostovanje prema predmetima u kojima se zadrzava sila Bozja. Tako su se doticali Hrista, njegovih haljina apostolskih predmeta i kovcega zaveta, jer je u njima bila sila Bozja..

Zasto poljubac, zasto naklon? Pa zato sto onaj ko se neadekvatno ponasa, biva pogubljen, jer Bozja sila ubija nedostojne! To je bilo kod kovcega zaveta isto tako. A desava se i nekima u crkvi!

I to ste preuzeli iz mnogobostva i okultizma

A materijalnih dokaza za sve ovo 0.

Navedi mi tog popa i prezimenom koji je preinacio neki paganski obicaj u Hriscanski? Nemas ni jedan jedini istorijski spis ili dokaz koji bi to potvrdio!

Jedino sto imas su "slicnosti", a to mogu i ja da nadjem svuda, jer sve religije su medjusobno slicne. I hindusi na isti nacin dekonstruisu Hriscanstvo (na temelju "slicnosti") pa tvrde da je Hriscanstvo nastalo iz hinduizma, i sve su lepo uklopili. Ako mozes u oba smera izvoditi isti zakljucak, sta ti to onda govori? Jesu li to dokazi?

NE NISU!

Nikakvi dokazi, to su teorije, i nemaju podrsku u materijalnim dokazima i istorijskim artefaktima - tj. spisima!

Krst je stvorio djavo da na njemu muci i ubija ljude
Ne bi krst bio u brojnim religijama, da djavo nije hteo da ga unapred kompromituje. Zato je u sistem svojih religija ubacio krst i na kraju ga na njemu i pogubio! Mogao je da stavi bilo koji predmet!

Sta hoces da kazes da on nije unapred planirao kako ce da pogubi Hrista? Pa to je planirao od prvog dana, jer on je zlocinac!

U Hristovo vreme i kasnije, ko zna koliko ljudi je razapeto na tim krstovima.
I sramota je slaviti sam taj predmet.
Znaci sramota je slaviti Hristovu smrt po tebi? A zasto ga onda Pavle slavi? Zasto slavi krst? Hoces da kazes da je Pavle okultista?


"A ja, Bože sačuvaj, da se čim drugim hvalim osim krstom Gospoda našega Isusa Hrista "

Vi se ponasate kao da uopste i niste Hriscani!

Vi bi podrzali i onog migranta koji je lomio krst u nasoj crkvi! Ili sataniste koji ih lome i razbijaju! Jer krst je sramota, i treba ga se resiti, jer to je okultni simbol!

biblija krst kao predmet naziva sramnim.

Aman, jesi li ti pri sebi? Pa niko ne porice da je raspece bila sramna kazna! Ali sramna je u ocima ljudi ovoga sveta, a nama je krst zivot i spasenje i mi ga slavimo, jer po njemu imamo zivot!

Hristov krst nazivati sramnim, to je bogohulnost najveca!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Znaš li Mire zašto se slavi Đurđevdan? Šta misliš koje staro božasntvo se slavilo tog dana i šta se zapravo slavi?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Znaš li Mire zašto se slavi Đurđevdan? Šta misliš koje staro božasntvo se slavilo tog dana i šta se zapravo slavi?

Čitaj etnološku literaturu...

Nemoj mi ponavljati prazne fraze, nego daj dokaze, materijalne za ono sto tvrdis. Dokaze u vidu artefakata i spisa. Ako nemas takve dokaze da je neki paganski obicaj preinacen u Hriscanski i ako mi ne mozes navesti koji je to pop imenom i prezimenom ucinio, onda nemas nista! Imas "fikciju" koju si ti izgradio u svom umu. Nicim dokazivu!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Nemoj mi ponavljati prazne fraze, nego daj dokaze, materijalne za ono sto tvrdis. Dokaze u vidu artefakata i spisa. Ako nemas takve dokaze da je neki paganski obicaj preinacen u Hriscanski i ako mi ne mozes navesti koji je to pop imenom i prezimenom ucinio, onda nemas nista! Imas "fikciju" koju si ti izgradio u svom umu. Nicim dokazivu!


Da li znaš ili ne za Đurđevdan? Šta je 6.5 tj. 23. april po starom kalendaru?

Uzgred znaš li za praznik Pereobraženja zašto se kaže u našoj tradiciji da se preobražava "i gora i voda"? Čuo si za tu izreku.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Da li znaš ili ne za Đurđevdan? Šta je 6.5 tj. 23. april po starom kalendaru?

Uzgred znaš li za praznik Pereobraženja zašto se kaže u našoj tradiciji da se preobražava "i gora i voda"? Čuo si za tu izreku.
Jovane, znas li ti da je 25. decembar ili 7. januar cisto Hriscanski praznik koji su Hriscani imali pre nastanka mitraizma. A onda su mitraisti preuzeli taj datum od nas i ubacili ga u svoj sistem verovanja tek kasnije? Mitraizam je sinkreticka religija, stvorena sa namerom da objedini verovanja u korist mira u rimskom carstvu. I onda vi uzmete ono sto su mitraisti imali (ukrali od nas) , i tvrdite da smo mi preuzeli datum od njih!

Totalani idiotizam!

Nemoj mi molim te te fraze, znam ja dobro kako vi izvrcete! Daj mi dokaze, materijalne, a ja imam i za 25. decembar odnosno 7. januar, materijalne dokaze da lazete, i da to nije paganski praznik.

Ti nemas za ovo, za nista sto tvrdis!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399

Evo ako nisi znao a nisam ni ja do nedavno šta je Đurđevdan...dan Jarila(Žarila) kada po starom srpskom kalendaru 6.5 se slavi ovo božasntvo rata, plodnosti ali i prirode..priroda se obnavlja i dolazi "leto". Stari srpski kalendar(a i ostali paganski kalendari imaju iste datume) zna za dva godišnja doba-zimu i leto. To je stari srpski solarni kalendar. Zima konačno ustupa mesto leto na taj datum. Pobeda Jarila ili Žarila nad zimom. Njegov pandam je šest meseci kasnije Mitrovdan 8.11 kada je proces obrnut.

Inače Vladika Nikolaj Velimirović je rekao da zna za stari srpski solarni kalendar i da je on veoma bitan.
 
Natrag
Top