Krivotvorena crkvena povijest - Protestantski mitovi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jos jednom hvala za gornje priznanje o uvodjenju nedelje od strane sabora otpale RKC, i proklinjanju pravih Hriscana koji su ostali verni istini i postovali Subotu po primeru Hrista i apostola.

Hvala!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Jos jednom hvala za gornje priznanje o uvodjenju nedelje od strane sabora otpale RKC, i proklinjanju pravih Hriscana koji su ostali verni istini i postovali Subotu po primeru Hrista i apostola.

Hvala!

Ti si pobrkao lončiće. Prvo, ono što sam ja naveo nije moje priznanje, nego priznanje vašeg adventističkog profesora Samuela Bacchiocchia. I drugo, Bacchiocchi tvrdi upravo suprotno od ovoga što ti kažeš. Po njemu je Ellen White izrekla čiste neistine. Ili, da ne glumimo 'finoću', po Bacchiocchiu Ellen White laže. I što je još za adventiste najtragičnije, upravo su te laži Ellen White iskorištene kao temelj adventizma sedmog dana. Evo još jednom:

Adventistički profesor i crkveni povjesničar Samuele Bacchiocchi svjedoči, priznaje i potvrđuje:

Ellen White piše: “S vremena na vrijeme održavali su se veliki Sabori koјima su prisustvovali crkveni velikodostoјnici iz cijelog svijeta. Skoro na svakom od ovih Sabora subota koјu јe Bog uspostavio bila јe sve više potiskivana, dok јe nedjelja bila sve više uzdizana.“ (Velika borba, str. 53)

Problem je s drugim dijelom tvrdnje koja govori o „potiskivanju subote“ na gotovo svakom općem Saboru. Jer, u svemu što sam pročitao o sedam ekumenskih Sabora, nigdje nisam našao da se na ovim Saborima uopće raspravljalo po pitanju subote i nedjelje. Vjerojatno je razlog tome što svetkovanje nedjelje više nije bilo pitanje o kojem se raspravljalo - to što je nedjelja već bila široko prihvaćena među kršćanima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hvala tebi, jer taj sabor u Laodikeji nije organizovao taj tvoj Bacchiocchiu, vec tvoja crkva.

I to je stav tvoje crkve.

A iz njega se vide konsekvence o kojima sam vec pisao.
Da je u to vreme bilo onih koji su postovali Subotu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
I to je stav tvoje crkve.

Tako je. To je stav moje Kristove Katoliccrkve koja vjeruje da nas spasava vjera u Spasitelja i Boga Isusa Krista. Za razliku od vas adventista sedmog dana koji vjerujete da vas spasava vjerovanje u subotu, a ne u vjera u Isusa Boga.

Da je u to vreme bilo onih koji su postovali Subotu.

Je, bilo ih je. I takve je Kristova crkva, eno ti svjedoči i tvoj adventistički profesor Bacchiocchi, proklela i ekskomunicirala zbog neposluha i hereza.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tvoja crkva veruje da vas spasava vera u Mariju i svece kao posrednike.
U papu kao svetog oca, i obavljanjem obredno ritualne prakse.

Adventisti veruju u spasenje verom u Hristovu zrtvu, i njegovu posrednicku sluzbu unebeskoj Svetinji.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Tvoja crkva veruje da vas spasava vera u Mariju i svece kao posrednike.
U papu kao svetog oca, i obavljanjem obredno ritualne prakse.

Moja crkva već dvije tisuće godina vjeruje ovako:

Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga.

I u jednoga Gospodina Isusa Krista, jedinorođenoga Sina Božjega. Rođenog od Oca prije svih vjekova. Boga od Boga, svjetlo od svjetla, pravoga Boga od pravoga Boga. Rođena, ne stvorena, istobitna s Ocem, po kome je sve stvoreno. Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa. I utjelovio se po Duhu Svetom od Marije Djevice: i postao čovjekom. Raspet također za nas: pod Poncijem Pilatom mučen i pokopan. I uskrsnuo treći dan, po Svetom Pismu. I uzašao na nebo: sjedi s desne Ocu. I opet će doći u slavi suditi žive i mrtve, i njegovu kraljevstvu neće biti kraja.

I u Duha Svetoga, Gospodina i životvorca; koji izlazi od Oca i Sina. Koji se s Ocem i Sinom skupa časti i zajedno slavi; koji je govorio po prorocima.

I u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu. Ispovijedam jedno krštenje za oproštenje grijeha. I iščekujem uskrsnuće mrtvih. I život budućega vijeka. Amen.

Adventisti veruju u spasenje verom u Hristovu zrtvu, i njegovu posrednicku sluzbu unebeskoj Svetinji.

A vi adventisti, i prema tvojoj tvrdnji, ne vjerujete da vas spasava vjerovanje da je Isus Bog, nego prihvaćanje subote kao "Božjeg žiga".

P.S. Ako budeš drzak, i ako pokušaš ovo zanijekati, naći ću ove tvoje tvrdnje i ovdje ih citirati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa sto se onda ne drzite tog simbola vere, vec imate gomilu drugih stvari, nebiblijskih ucenja, elemenata, dogmi...

Sto se tice Adventista - pises gluposti.

Adventisti veruju u Hrista kao spasitelja koji je umro na krstu za ljudske grehe.

Drzanje zapovesti u kojima je zapovest o Suboti je rod vere i posvecenja.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Sto se tice Adventista - pises gluposti.

Ja sam samo pročitao ono što si ti ovdje desetine puta ponovio. Evo, ovo:

Isus nigde nije rekao Jevrjima da ako ne veruju da je on Bog - da neće biti spaseni,

već da će on sam vrlo uskoro u ovom vremenu završiti delo na zemlji, na način da će pokazati svoju nebesku slavu celom čovečanstvu, i svoj zakon sa istaknutom zapovešću o Suboti, i iz čiste milosti i ljubavi prema palom ljudskom rodu - sam progovoriti, i pozvati i crkvu i svet da se obrate, i obave duhovnu pripremu za Hristov drugi dolazak u slavi, što će biti završno Božje delo u cilju spasenja čovečanstva.

Evo tvoje vjere i vjere adventista sedmog dana:

1. Ne spašava se vjerovanjem da je Isus Bog.

2. Bog će pred Kristov dolazak pokazati svoj zakon "s posebno istaknutom zapovijedi o Suboti", i spasit će se oni koji prihvate Božju Subotu.

P.S. Poštovani tumaratelji ovim forumom, ako ih sretnete ne vjerujte adventistima sedmog dana i njihovim pričama o Bogu i Isusu. Njima su Ellen White i subota ispred svega, i ispred Boga i ispred Isusa Krista. Uostalom, napravite sami slijedeći test: Pustite adventista da vam "soli pamet". Ako protekne dvadeset minuta, a adventist vam ne priopći, u povjerenju, da je papa promijenio subotu u nedjelju, dođite ovdje i ja ću vam uručiti deset tisuća Eura (ili sto tisuća Kuna).
 
Natrag
Top