Krivotvorena crkvena povijest - Protestantski mitovi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus kaže: "Čuli ste da je kazano: oko za oko, i zub za zub.
A ja vam kažem da se ne branite oda zla, nego ako te ko udari po desnome tvom obrazu, obrni mu i drugi;
I koji hoće da se sudi s tobom i košulju tvoju da uzme, podaj mu i haljinu.
I ako te potjera ko jedan sahat, idi s njime dva.
Koji ište u tebe, podaj mu; i koji hoće da mu uzajmiš, ne odreci mu" ( Matej 5. 39 - 42 ).
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Isus kaže: "Čuli ste da je kazano: oko za oko, i zub za zub.
A ja vam kažem da se ne branite oda zla, nego ako te ko udari po desnome tvom obrazu, obrni mu i drugi;
I koji hoće da se sudi s tobom i košulju tvoju da uzme, podaj mu i haljinu.
I ako te potjera ko jedan sahat, idi s njime dva.
Koji ište u tebe, podaj mu; i koji hoće da mu uzajmiš, ne odreci mu" ( Matej 5. 39 - 42 ).

Ovdje si očito imao namjeru opovrgnuti ono što sam ja iznio u svom prethodnom postu, dakle, ovo: "Križarski ratovi bili su obrambeni ratovi u kojima su kršćani pokušavali istjerati strane muslimanske osvajače u zemljama koje su prije bile kršćanske".

E pa vidiš, ti tipično 'subotarski' vankontekstualno vadiš one Isusove riječi koje tebi pašu, i tako zapravo drsko nasrćeš na Božju riječ. Jer na drugom mjestu, Isus govori ovako:

Iv 18,22-23: Na te njegove riječi jedan od nazočnih slugu pljusne Isusa govoreći: "Tako li odgovaraš velikom svećeniku?" Odgovori mu Isus: "Ako sam krivo rekao, dokaži da je krivo! Ako li pravo, zašto me udaraš?"

Da zaključimo. Ona Isusova rečenica o 'okretanju drugog obraza' ne odnosi se na slučaj zaštite kršćana na koje su nasrnuli muslimani. Upravo je obrnuto - kada je netko drugi (kao kršćani u Svetoj zemlji) nepravedno ugrožen od silnika (ovdje muslimana), Isus nas obvezuje da im priteknemo u pomoć. "Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje" - a upravo su križari živote svoje položili za 'svoje prijatelje', na koje su nasrnuli nasilnici muslimani.

A što ti činiš? Ti očito od sotone nadahnut, suprotno Isusovom uputstvu nagovaraš - ne pomažite svojim prijateljima, nagovorite ih da i "drugi obraz okrenu", pa neka ih silnici muslimani sve pokolju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

Branitelji Zapada: Kršćanski heroji koji su se suprotstavili Islamu - Raymond Ibrahim


Možda najzanimljivija poglavlja knjige tiče se balkanskih križara koji su se borili protiv Turaka u 14. i 15. stoljeću. U nečemu što se svodilo na nezahvalan zadatak koji im je priskrbio sramotu i od svojih suvremenika i od kasnijih povjesničara, ovi su se heroji suočili s čak i nemogućim izazovima za razliku od ranijih križara.

Ibrahim počinje ovaj dio knjige s mađarskim kraljem Ivanom Hunyadijem koji se protivio plaćanju danka Turcima i umjesto toga je pokrenuo gerilsku kampanju protiv goleme vojske sultana Murata. Bio je jedan od prvih vođa koji je pokazao slabost Turaka, koji zapravo nikada nisu morali braniti svoj teritorij: „I kršćani i muslimani bili su posebno impresionirani time što je, umjesto obrambenog položaja, Hunyadi zapravo poduzimao ofenzivu – prelazio rijeke i planine da se suprotstavi Turcima u njihovim područjima“.

Unatoč Hunyadijevom uspjehu, malo je drugih kraljeva ili plemića slijedilo njegovo vodstvo. Iznimke od ove opće ravnodušnosti bila su dva čovjeka o kojima Ibrahim piše u sljedeća dva poglavlja: George Kastrioti (koga su Turci zvali Skenderbeg ili Gospodar Aleksandar – prema Aleksandru Velikom od Makedonije) i Vlad Drakula III. (koga su suparnički plemići prozvali vampirom).

Budući da su obojica bili jedno vrijeme turski zarobljenici, imali su osobne razloge za oslobađanje svojih kraljevstava i duboko razumijevanje načina na koji Turci djeluju. Poput Hunyadija, Skenderbeg i Drakula su svoje male postrojbe pretvorili u snagu koja razdvaja velike i loše organizirane turske vojske. Skenderbegova prethodna obuka za janjičara (elitne trupe Turaka) pomogla mu je da učinkovito i djelotvorno vodi svoje snage, Drakula se zloglasno služio nabijanjem na kolac (otud ime, Vlad Nabijač) i noćnim napadima. Obojica su uspjela pobjeđivati i uspješno zaustaviti tursko napredovanje u Europi.

U smislu onoga što su značili za zapadnu civilizaciju, Ibrahim dokazuje da križarski ratovi nisu bili samo nužni, nego u konačnici moralni i opravdani. Koliko god često bili ružni, alternativa predaje i pokoravanja bila bi daleko ružnija.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ove reči iz Mateja 5 poglavlja - odnose se na univerzalno pravilo 'da se ne branimo od zla.

Isus to i upravo i govori: "A ja vam kažem da se ne branite oda zla"

To ne znači da ne trebamo da se sklanjamo od zla.

Isus i apostoli su bežali pred progoniteljima, i onih koji su hteli da ih ubiju.

Ali ne treba se braniti nikakvim načinom, a posebno fizički oružjem, tučom, vikom, psovanjem..itd.

Što se tiče krstaša, oni su između ostalog i podignuti da se bore protiv jeretika i protivnika papstva.

Oni ne samo da nisu ispunili ovo Isusovo pravilo, već su se prijavili u službu vojske da bi ratovali u ime papstva.

A Isus kaže "ko se mača lati od mača će poginuti"

Osim toga, krstaši su vršili i progonstvo neistomišljenika, i ubijali one koji nisu prihvatali papski autoritet i dogme Rimokatoličke crkve, već se držali isključivo biblije.

Recimo samo jedan podatak 'da su protiv Valdenžana ( vernih Hristovih sledbenika ), vođena tri krstaška pohoda.

Da ne govorimo o progonstvu ostalih "Katara, Albigenza, Hugenota..."

Tako su ruke ovih navodnih Hristovih vojnika - ogrezla u zločinu protiv vernih Božjih slugu.

Kada su rasformirani kao vojni red, krstaši su osnovali su okultno društvo Templara.
Postali bankari sa ciljem da se obogate.

Veruje se 'da su se klanjali Bafometu, kozolikom hemofroditskom biću u obliku jarca.

Istorijski podatak:

""Tokom gušenja Templarskog reda inkvizicijaje tvrdila da vitezovi koriste Bafometa tokom ceremonije inicijacije. Između ostalog i zbog toga je taj red proglašen jeretičkim od strane katoličke crkve.

Mnogo poznatiji opis Bafometa je u formi humanoidne koze sa krilima sa grudima i bakljom između rogova.
Ovaj opis dolazi od slike Elifasa Levija 1854.
(Dogme et rituel de la haute magie) (na engleskom Transcendental Magic).

Levijev opis se ne slaže u potpunosti sa istorijskim opisom Templara.

Bafomet je, kao što se vidi iz Levijevog opisa, često korišćen kao sinonim za Satanu ili demona.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da.
To je tvoj princip, da kada nemaš argumentaciju - primenjuješ princip "napad je najbolja odbrana" i to lažima i izvrtanjem.

A ovo nije moja tvrdnja, već tvoje crkve.

Evo ponovo:

""Tokom gušenja Templarskog reda inkvizicijaje je tvrdila da vitezovi koriste Bafometa tokom ceremonije inicijacije. Između ostalog i zbog toga je taj red proglašen jeretičkim od strane katoličke crkve""
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Evo ponovo:

""Tokom gušenja Templarskog reda inkvizicijaje je tvrdila da vitezovi koriste Bafometa tokom ceremonije inicijacije. Između ostalog i zbog toga je taj red proglašen jeretičkim od strane katoličke crkve""

Dakle, lažeš. Evo što piše baš tamo za što si ostavio link: :)

U svakom slučaju, Filip IV. nemilosrdno ih je progonio i mnoge templare dao mučiti da osigura njihova priznanja. ….. Ali crkveni koncil 1311. većinom glasova bio protiv raspuštanja i uništenja Templarskog reda, tako da su oni u svim drugim evropskim zemljama (osim Francuske) oslobađani od optužbi i proglašavani nevinima.

Srami se.

Ali, ostaje činjenica da tvoja subotarska sekta ubija nerođenu djecu i tako ih kao žrtve prinosi Ballu, Molohu i Bafometu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Moja crkva ne služi Balu, Molohu, i Bafometu, već biblijskom Bogu.

A Rimokatolička crkva je satanistička organizacija koja održava mise u službi satane.

Kakva crkva takva i dela kroz čitavu istoriju.
Tako i danas u žrtvovanju dece satani u ritualu 9 kruga.

A ti i dalje laži.
Ali tako nećes oprati svoju crkvu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Moja crkva ne služi Balu, Molohu, i Bafometu, već biblijskom Bogu.

Evo ti tvrdnje i dokaza od samog anventista kome ti sekta služi i kome žrtvuje djecu:

1589196502570.png



A Rimokatolička crkva je satanistička organizacija koja održava mise u službi satane.

Evo ti još, od istog adventista, pa vidi tko je jednak sotonističkoj sekti! :) Opet tvoja subotaraka sekta. Subotarska = sotonistička!

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sa tim tvojim lažnim Adventistom možeš da se uhvatiš u kolo.

Lično sam ga kontaktirao putem mejla, i uverio se da je čist neobraćeni ludak.

 Na svako moje pitanje samo je ponavljao isto, i ponašao se kao bezumnik.

Čist neuropsihijatrijski slučaj.

Lažov kao ti.

A evo dokumentovano šta tvoje pape rade:


Papa i ritual 9 kruga
 
Natrag
Top