Krivotvorena crkvena povijest - Protestantski mitovi

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Za Rimokatolicku crkvu u otkrivenju pise "JER GRESI NJENI DOPRESE DO NEBA"

To je oko 1700 godina bezakonja, ubistava i zlocina, perverzija, kradja i bogacenja, intriga, poltickih smicalica, lazi i prevara, itd..itd..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Za Rimokatolicku crkvu u otkrivenju pise "JER GRESI NJENI DOPRESE DO NEBA"

Ovo vrijedi za tvoju Adventističku 'crkvu', jer si sam nekoliko desetaka puta ponovio da je otpala, jer je odbacila tebe kao drugog Iliju i posljednjeg proroka nasljednika Ellen White. I s druge strane, ja sam ovdje naveo desetine dokaza o tome kako je 'crkva' adventista sedmog dana, zbog krvavog novca, ušla u biznis klanja nerođene djece. Dakle, Božja osuda - "grijesi njeni dopriješe do neba", teško da su prikladni kome drugome koliko su prikladni tvojoj subotarskoj sekti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adventisticka crkva nece pasti.

Ona postoji, i Gospod ce je sam probuditi.

A to o abortusu je dat odgovor.

17000 godina opsteg bezakonja i zlocina RKC.

Ali, izacice iz nje iskreni, po pozivu Bozjem "IZADJITE IZ NJE NARODE MOJ DA SE NE POMESATE U GREHE NJEZINE, I DA VAM NE NAUDE ZLA NJEZINA"
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ovo vrijedi za tvoju Adventističku 'crkvu', jer si sam nekoliko desetaka puta ponovio da je otpala, jer je odbacila tebe kao drugog Iliju i posljednjeg proroka nasljednika Ellen White.

Adventisticka crkva nece pasti.

Ako Adventistička 'crkva' nije pala i ako neće pasti, onda si ti otpadnik od adventističke crkve. Brat ti tripo tvrdi, a ni ti nisi nijekao, da te je adventistička 'crkva' izbacila, isključila - ekskomunicirala.

P.S. A prava činjenična istina je da ti je 'crkvu' rodilo otpadništvo od Kristove crkve - protestantizam.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ASD crkva nije pala, ali Bog ni ne radi kroz nju.

Tako da njene odluke nemaju odredjenu tezinu.

Ona je tu samo formalno.

Adventisti su prva Hristova crkva, njen finalni deo, i nije otpala od nikoga.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
ASD crkva nije pala, ali Bog ni ne radi kroz nju.

Tako da njene odluke nemaju odredjenu tezinu.

Strah te ekshumacije koju su ti izrekli subotari. :) Ne brini ti za odluke adventističke crkve, ona nema nikakve veze s Bogom.

Ona je tu samo formalno.

Tako je. Rodile je bogohulništvo i orgije, ništa ti ona ne može.

Adventisti su prva Hristova crkva, njen finalni deo, i nije otpala od nikoga.

Crkva adventista sedmog dana, nastala u američkim kukuruzištima 1840-tih, prije bi mogla biti Hitlerova, nego Kristova Crkva. Kristova crkva je nastala 50 dana nakon Isusova uskrsnuća, prije dvije tisuće godina. :)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja se Bojim jedino Boga.

Adventista sam bez obzira sta crkva cinila.

Ona je Bozja, ali usnula, i Bog ce je probuditi.

Prva crkva jeste nastala 50 dana nakon vaskrsenja Hristovog.
Adventisticka crkva je njen naslednik u novije vreme verske slobode, koja je vecim delom istorije ugusivana.

Rimokatolicka crkva je nastala mesanjem mnogobozacke religije i Hriscanskih elemenata, i legalizovana od Konstantina i Justinijana.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Prva crkva jeste nastala 50 dana nakon vaskrsenja Hristovog.
Adventisticka crkva je njen naslednik u novije vreme verske slobode, koja je vecim delom istorije ugusivana.

Adventistička 'crkva' je unaprijed prokleta od prave Kristove crkve, koja je na Sinodi u Laodiceji ovako odlučila:

Kanon 29.: “Kršćani ne smiju judaizirati odmarajući se subotom, nego moraju raditi na taj dan, radije poštujući dan Gospodnji; i, ako mogu, počivaju tada kao kršćani. Ali ako se itko nađe da je judaist, neka je proklet od Krista.

Ovo nije odlučila Rimska mjesna crkva, niti pojedinačno bilo koja druga mjesna Crkva, nego je ovo zajednička odluka unutar Kristove crkve. I ova odluka Kristove crkve obvezuje sve kršćane do dana današnjeg. Ovo ti svjedoči i priznaje kao odluku Crkve i adventistički profesor Samuele Bacchiocchi. Kao što vidiš, tvoja 'subotarska' sekta prokleta je i od Krista odijeljena 1500 godina i prije nego što je nastala.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hvala ti na ovom dokazu.

Ovo je upravo bio sabor otpale Rimokatolicke crkve, o cemu svedoci i Pravoslavna crkva.
A iz samog teksta sa tog sabora se vidi - da je u to vreme bilo onih koji su postovali Subotu.

To su upravo bili Hriscani koji nisu ucestvovali u otpadu.

Cak i 1054 godine je jedan od razloga velike sizme istocne i zapadne crkve bila Subota, jer istocna crkva je postovala i Subotu.

Tada je istocnoj crkvi upuceno pismo "zasto Judaiziraju postujuci Subotu"

Istocna crkva je odgovorila "da postuje Subotu jer je tako zapovedjeno u bibliji"

Tada je u Konstantinopolj patrijarhu Mihajlu Kerulavijusu poslata jedna delegacija sa Kardinalom Humbertom.

Oni su oholo usli u crkvu Hagia Sofia, i predali dokument exkomunikacije - iskljucenja.

Vernici koji su se tu nasli - pocepali su ovaj dokument, i tada se desio raskol.

I danas Pravoslavna crkva po manastirima postuje i Subotu.

Bivsi pokojni Patrijarh Pavle je postovao Subotu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ovo je upravo bio sabor otpale Rimokatolicke crkve, o cemu svedoci i Pravoslavna crkva.

Adventistički profesor i crkveni povjesničar Samuele Bacchiocchi svjedoči, priznaje i potvrđuje:

Ellen White piše: “S vremena na vrijeme održavali su se veliki Sabori koјima su prisustvovali crkveni velikodostoјnici iz cijelog svijeta. Skoro na svakom od ovih Sabora subota koјu јe Bog uspostavio bila јe sve više potiskivana, dok јe nedjelja bila sve više uzdizana.“ (Velika borba, str. 53)

Problem je s drugim dijelom tvrdnje koja govori o „potiskivanju subote“ na gotovo svakom općem Saboru. Jer, u svemu što sam pročitao o sedam ekumenskih Sabora, nigdje nisam našao da se na ovim Saborima uopće raspravljalo po pitanju subote i nedjelje. Vjerojatno je razlog tome što svetkovanje nedjelje više nije bilo pitanje o kojem se raspravljalo - to što je nedjelja već bila široko prihvaćena među kršćanima.

Vrlo rašireno gledište među adventistima odražava se u sljedećem pitanju koje mi ljudi postavljaju gotovo svaki vikend na satu „pitanja/odgovori“ na mom subotnjem seminaru: “Dr. Bacchiocchi, danas ste nam rekli da je promjena subote na nedjelju započela 135. godine kada je rimski car Hadrijan zabranio prakticiranje judaizma općenito, a posebno subote. Ali, ne uči li Ellen White da su svi kršćani svetkovali subotu u ranim stoljećima i da je svetkovanje nedjelje počelo u četvrtom stoljeću kada je Konstantin donio Zakon o nedjelji? Kako pomiriti razliku između zaključka vašeg istraživanja i učenja Ellen White?

Najraniji dokumenti koji govore o nedjeljnom bogoslužju sežu do Barnabe iz 135. godine i Justina Mučenika iz 150. godine. Dakle, očito je da je kršćansko bogoslužje nedjeljom bilo uspostavljeno već sredinom drugog stoljeća. Kad je moja disertacija OD SUBOTE DO NEDJELJE prvi put izašla, neki zabrinuti adventisti optužili su me da odbacujem autoritet Ellen White stavljajući početak nedjelje ranije u drugo stoljeće. Danas sam suočen s istom optužbom od onih koji smatraju da odbacujem autoritet Ellen White predlažući alternativno tumačenje proročanstva o 1260 dana.

Za mene nije pitanje što Ellen White kaže o podrijetlu nedjelje u četvrtom stoljeću ili o uspostavi papinske vrhovne vlasti 538. godine, nego jesu li takve izjave povijesno točne. Povijesni podaci su sasvim jasni. Ranije smo primijetili da je razvoj papinske nadmoći započeo davno prije 538. Isto vrijedi i za nedjeljno bogoslužje koje je počelo ranije nego što mnogi adventisti vjeruju.
 
Natrag
Top