Kraj protestanske ere?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da vidimo ko je u pravu, da li Stvarnoslap koji kaze da nije bilo ciscenja zemaljske Svetinje, i nakon toga nebeske.

Ili je u pravu biblija koja kaze da jeste.

Na pocetku da napomenem, da je Stvarnoslap pravi biblijski neznalica, jer da nije morao bi da zna - da je kod Jevreja postojao svake godine praznik ociscenja Svetinje, u kome je Prvosvestenik prinosio posebne zrtve i tom krvlju ulazio u drugi odeljak ili Svetinju nad Svetinjama i vrsio ociscenje Svetinje.

Sve u vezi zemaljske Svetinje je bilo TIPOS ili predslika Svetinje na nebu, gde Isus danas posreduje svojom krvlju.

Biblija govori da je Hristos prineo sebe, i da on svojom krvlju vrsi ociscenje nebeske Svetinje.

Bog Danilu daje tacno vreme kada ce ovo ociscenje drugog odeljka odpoceti na nebu, po predslici ociscenja zemaljske Svetinje jednom godisnje na praznik ociscenja Svetinje.

Evo biblijskog dokaza pa neka se Stvarnoslap malo edukuje.


"Tako i prvi zavet imaše pravdu bogomoljstva i svetinju zemaljsku.
9:2 Jer skinija beše načinjena prva, u kojoj beše svećnjak i trpeza i postavljeni hlebovi, što se zove svetinja.
9:3 A za drugim zavesom beše skinija, koja se zove svetinja nad svetinjama,
9:4 Koja imaše zlatnu kadionicu, i kovčeg zaveta okovan svuda zlatom, u kome beše zlatan sud s manom, i palica Aronova, koja se beše omladila, i ploče zaveta.
9:5 A više njega behu heruvimi slave, koji osenjavahu oltar; o čemu se ne može sad govoriti redom.
9:6 A kad ovo beše tako uređeno, ulažahu sveštenici svagda u prvu skiniju i savršivahu službu Božiju.
9:7 A u drugu ulažaše jednom u godini sam poglavar sveštenički, ne bez krvi, koju prinosi za sebe i za narodna neznanja.
9:8 Ovim pokazivaše Duh Sveti da se još nije otvorio put svetih, dokle prva skinija stoji;
9:9 Koja ostade prilika za sadašnje vreme, u koje se prinose dari i žrtve, i ne mogu da se svrše po savesti onog koji služi.
9:10 Osim u jelima i pićima, i različnom umivanju i pravdanju tela, koje je postavljeno do vremena popravljenja.
9:11 Ali došavši Hristos, poglavar sveštenički dobara koja će doći, kroz bolju i savršeniju skiniju, koja nije rukom građena, to jest, nije ovog stvorenja,
9:12 Ni s krvlju jarčijom, niti telećom, nego kroz svoju krv uđe jednom u svetinju, i nađe večni otkup.
9:13 Jer ako krv junčija i jarčija, i pepeo juničin, pokropivši njom opoganjene, osvećuje na telesnu čistotu;
9:14 A kamoli neće krv Hrista, koji Duhom Svetim sebe prinese bez krivice Bogu, očistiti savest našu od mrtvih dela, da služimo Bogu Živom i Istinitom?
9:15 I zato je novom zavetu posrednik, da kroz smrt, koja bi za otkup od prestupaka u prvom zavetu, obećanje večnog nasledstva prime zvani.
9:16 Jer gde je zavet valja da bude i smrt onog koji čini zavet.
9:17 Jer je zavet po smrti potvrđen: budući da nema nikakve sile dok je živ onaj koji ga je načinio.
9:18 Jer ni prvi nije utvrđen bez krvi.
9:19 Jer kad Mojsije izgovori sve zapovesti po zakonu svom narodu, onda uze krvi jarčije i teleće, s vodom i vunom crvenom i isopom, te pokropi i knjigu i sav narod.
9:20 Govoreći: Ovo je krv zaveta koji Bog načini s vama.

9:21 A tako i skiniju i sve sudove službene pokropi krvlju.

9:22 I gotovo sve se krvlju čisti po zakonu, i bez prolivanja krvi ne biva oproštenje.
9:23 Tako je trebalo da se obličja nebeskih ovima čiste, a sama nebeska boljim žrtvama od ovih.
9:24 Jer Hristos ne uđe u rukotvorenu svetinju, koja je prilika prave, nego u samo nebo, da se pokaže sad pred licem Božijim za nas;
9:25 Niti da mnogo puta prinosi sebe, kao što poglavar sveštenički ulazi u svetinju svake godine s krvlju tuđom:
9:26 Inače bi On morao mnogo puta stradati od postanja sveta; a sad jednom na svršetku veka javi se da svojom žrtvom satre greh.
9:27 I kao što je ljudima određeno jednom umreti, a potom sud:
9:28 Tako se i Hristos jednom prinese, da uzme mnogih grehe; a drugom će se javiti bez greha na spasenje onima koji Ga čekaju. ( Jevrejima 9 glava )
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Hmm, da postavimo to ovako:

1. Gde u Svetom Pismu stoji da će mesija čistiti Svetinju?

2. Gde u Svetom Pismu stoji da je Svetinja nad Svetinjama (nebeska, iako je to samo prikaz) biti prljava?

3. Gde u Svetom Pismu piše da Bog boravi u prljavom i nečistom mestu?

Gde?

NIGDE.

Dakle, šta se iz datog može zaključlti?

Da Sveto Pismo laže?

NE, nego da oni koji tvrde da su takve blasfemije našli u Pismima, LAŽU.

I to ne iz ne znanja, nego upravo da bi jednu laž (navodni drugi dolazak 22.10.1844) opravdali.

Laž, lažima održavaju. Doslovno.

A znamo ko je otac laži.

Ovo je jako dobro. Inteligentna pitanja. :) Pošteni adventisti, vjerujem da negdje ima i takvih, nemaju odgovor na tvoja pitanja. Ovi drugi će ti odgovoriti da ti lažeš i tako u krug.
I Otac laži je inteligentan. Zna kako lukavo prevariti čovjeka i uvjeriti ga u suprotno.

Naravno da im je dato da izmišljaju - lažu. Uostalom i otac im je iskao da rešeta Kristove, i dato mu je. On - Krist mu je dozvolio to. (31 "Šimune, Šimune, evo Sotona zaiska da vas prorešeta kao pšenicu. ).

I ovo ti je dobro. Nisam na taj način razišljala. Znam Laodikeju od prije i vjeruj mi, uvjerena sam da je on dobar čovjek, ali zbog svoje velike afektivnosti, dao se zavesti i živi u svom svijetu.
Kako god, ne mislim da su advenstisti ni jehovci ni mormoni ( jer meni su jednom i mormoni pokucali na vrata da me evangeliziraju), nisu oni prijetnja za Crkvu. Nemaju snagu jer su vrlo razjedinjeni. Moje mišljenje je da je prava kušnja za kršćane duh ovoga svijeta. Mogu to biti protestanti, ali može to biti i netko iz naših redova.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ogradjujem se o sve sto mi lazno pripises, ne poznajuci moja licna iskustva sa Bogom.

Dakle, i dalje podrzavaj laz kao istinu, to je tvoja licna stvar.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
ako god, ne mislim da su advenstisti ni jehovci ni mormoni ( jer meni su jednom i mormoni pokucali na vrata da me evangeliziraju), nisu oni prijetnja za Crkvu. Nemaju snagu jer su vrlo razjedinjeni.

Nisu pretnja Crkvi, to da, isto kao što i Jobovi prijatelji nisu bili pretnja Jobu. No to ne znači da ne rade za neprijatelja. Svesno ili nesvesno.

Moje mišljenje je da je prava kušnja za kršćane duh ovoga svijeta. Mogu to biti protestanti, ali može to biti i netko iz naših redova.

Duh ovoga sveta je artiljerija, nuklearna artiljerija, koju Samael upotrebljava (to mu je ime) nad onima koji su oslabljeni.

A ovi koji zaista nisu pretnja (jer snage i jedinstva u napadima nemaju) su oni koji slabe, rešetaju.

Doslovno, svi ti produkti protestantizma (sam Protestantizam je druga priča, i spada u duh ovoga sveta) su akindžije, azapi, jedinice koje su tu da oslabe odbranu.

Uostalom, šta je cilj palog serafa? Pre svega da ljudi odbace Boga, zatim da sami sebi budu "bog" i time (jer to im je rekao prilikom pada - "bićete kao bogovi) njega bogom priznaju.

Slika (kada već Tvorac - Izvor, jer je nedodirljiv) treba da sotoni da za pravo.

A na koji će to način pali seraf učiniti?

Tako što če lažnim kultovima, sektama, čoveku, ogaditi Boga. A kako je čovek i duhovno biće, kako čoveku treba duhovnog smisla, čovek će onda učniti šta?

Klanjati se lažnim bogovima svog ega, "nauke", ovoga i onoga, duhu sveta, svima samo ne onome ko mu se jer Ga upoznao nije, jer su mu azapi i akindžije, ogadili i samu pomisao na Njega, gadi.

Šta rade militantni ateisti? (malo viši red akidžija i azapa)?

Uvek i doslovno uvek "argumetiraju" svoju negaciju Boga, time što od bolesti umiru u deca. Uvek i doslovno uvek postavljaju pitanje "Ako Bog postoji, zašto dopušta zlo"***

*** Isto, kada negiraju postojanje pakla, čine i subotari (ponavljanjem mantre o tome kako "Dobri Bog ne može biti tvorac pakla" dok istovremeno laprdaju (izvini, ali zaista drugačije ne mogu da nazovem njihovo bulažnjenje) o tome da isti taj Bog, sudi po tome da li se pase trava, i drema subotom.

Dakle, neprijatelj ima mnogo slugu, dopušteno mu je da ih koristi, ali mu dopušteno nije da nam duše uzima. Božije su.

Da bi ih dobio, mi se trebamo slobodnom voljom odlučiti da odbacimo Boga.

Zato i koristi azape, akindžije, duh sveta.

No i pored svoje inteligencije ne shvata, niti može shvatiti da je Božija poslednja.

Ps. Samael - sotona, nema moć nad bilo čim. Ne može da stvara, nema "plamen neugasivi" (DUH SVETI) niti je sposoban da vidi budućnost.

Jer da je vidi, znao bi da čovek pasti ne može. Sve i dok postoji i jedan jedini čovek koji se protivi njemu (palom serafu) Bog neće uništiti sve.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107


"Ovo vam pisah za one, koji vas zavode.
Što se vas tiče, to ostaje u vama pomazanje, koje primiste od njega, i ne treba da vas tko uči, nego kako vas to samo pomazanje uči u svemu, i istinito je, i nije laž, i kao što vas nauči, ostanite u njemu!
I sad, dječice, ostanite u njemu, da imamo pouzdanje, kad se javi, i da se ne osramotimo pred njim o njegovu dolasku.
Ako znate da je pravedan, znajte, da je svaki, koji čini pravdu, od njega rođen" ( 1 Jovanova 2. 26 - 29 ).
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
"Ovo vam pisah za one, koji vas zavode.
Što se vas tiče, to ostaje u vama pomazanje, koje primiste od njega, i ne treba da vas tko uči, nego kako vas to samo pomazanje uči u svemu, i istinito je, i nije laž, i kao što vas nauči, ostanite u njemu!
I sad, dječice, ostanite u njemu, da imamo pouzdanje, kad se javi, i da se ne osramotimo pred njim o njegovu dolasku.
Ako znate da je pravedan, znajte, da je svaki, koji čini pravdu, od njega rođen" ( 1 Jovanova 2. 26 - 29 ).

Citirao ti svetog Ivana ili "druga Kardelja", svejedno je, u tvome razumjevanju je jednaka provalija.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Nisu pretnja Crkvi, to da, isto kao što i Jobovi prijatelji nisu bili pretnja Jobu. No to ne znači da ne rade za neprijatelja. Svesno ili nesvesno.

Duh ovoga sveta je artiljerija, nuklearna artiljerija, koju Samael upotrebljava (to mu je ime) nad onima koji su oslabljeni.

A ovi koji zaista nisu pretnja (jer snage i jedinstva u napadima nemaju) su oni koji slabe, rešetaju.

Doslovno, svi ti produkti protestantizma (sam Protestantizam je druga priča, i spada u duh ovoga sveta) su akindžije, azapi, jedinice koje su tu da oslabe odbranu.

Uostalom, šta je cilj palog serafa? Pre svega da ljudi odbace Boga, zatim da sami sebi budu "bog" i time (jer to im je rekao prilikom pada - "bićete kao bogovi) njega bogom priznaju.

Slika (kada već Tvorac - Izvor, jer je nedodirljiv) treba da sotoni da za pravo.

A na koji će to način pali seraf učiniti?

Tako što če lažnim kultovima, sektama, čoveku, ogaditi Boga. A kako je čovek i duhovno biće, kako čoveku treba duhovnog smisla, čovek će onda učniti šta?

Klanjati se lažnim bogovima svog ega, "nauke", ovoga i onoga, duhu sveta, svima samo ne onome ko mu se jer Ga upoznao nije, jer su mu azapi i akindžije, ogadili i samu pomisao na Njega, gadi.

Šta rade militantni ateisti? (malo viši red akidžija i azapa)?

Uvek i doslovno uvek "argumetiraju" svoju negaciju Boga, time što od bolesti umiru u deca. Uvek i doslovno uvek postavljaju pitanje "Ako Bog postoji, zašto dopušta zlo"***

*** Isto, kada negiraju postojanje pakla, čine i subotari (ponavljanjem mantre o tome kako "Dobri Bog ne može biti tvorac pakla" dok istovremeno laprdaju (izvini, ali zaista drugačije ne mogu da nazovem njihovo bulažnjenje) o tome da isti taj Bog, sudi po tome da li se pase trava, i drema subotom.

Dakle, neprijatelj ima mnogo slugu, dopušteno mu je da ih koristi, ali mu dopušteno nije da nam duše uzima. Božije su.

Da bi ih dobio, mi se trebamo slobodnom voljom odlučiti da odbacimo Boga.

Zato i koristi azape, akindžije, duh sveta.

Ps. Samael - sotona, nema moć nad bilo čim. Ne može da stvara, nema "plamen neugasivi" (DUH SVETI) niti je sposoban da vidi budućnost.

Jer da je vidi, znao bi da čovek pasti ne može. Sve i dok postoji i jedan jedini čovek koji se protivi njemu (palom serafu) Bog neće uništiti sve.

U principu, slažem se s tobom, ali moram reći da se sve, od ovog što si izložio, nije posložilo u mojoj glavi. Teško mi je prihvatiti činjenicu da bi protestantizam, sa svim svojim frakcijama i zastranjenjima, bio taj zavodnički duh svijeta, makar jesu oni jesu posvjetovnjaćeni više nego drugi, ali ima toga i u Crkvi kao i u svim religijama.
Čitala sam jedan dobar članak o teologiji prosperiteta koju tako zdušno propovjedaju protestanti. Učinilo mi se tako pogrešno i kontra - evanđeoski da sam pomislila kako je i to jedan od "bogova " ovog svijeta. Možda sutra ostavim taj članak.
Uglavnom, ne smijemo biti kao oni koji sve osuđuju. Ne smijemo osuđivati, to je jasno kao što ne smijemo biti ni naivni.
Hoću reći kako vjerujem da svi protestanti ipak nisu isti, kao ni adventisti i da bismo trebali postupati kako Gospodin postupa s nama . Strpljivo i milosrdno. Možda griješim, ali za sada ne vidim da su oni prijetnja Crkvi koliko god ju napadali.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Teško mi je prihvatiti činjenicu da bi protestantizam, sa svim svojim frakcijama i zastranjenjima, bio taj zavodnički duh svijeta, makar jesu oni jesu posvjetovnjaćeni više nego drugi, ali ima toga i u Crkvi kao i u svim religijama.

Nisi me razumjela. Protestantizam je bio katalizator duha sveta, reklo bi se usmerivač. Uostalom, etika (a etika je ta koja najbolje oslikava stanje duha, ili samog duha koji vodi nekog pojedinca ili skupinu) mu je svetovna, materijalistička.

Učinilo mi se tako pogrešno i kontra - evanđeoski da sam pomislila kako je i to jedan od "bogova " ovog svijeta.

Dobro ti si učinilo. To i jeste jedan od "bogova" ovog sveta. Isto kao i teologija oslobođenja.


Uglavnom, ne smijemo biti kao oni koji sve osuđuju. Ne smijemo osuđivati, to je jasno kao što ne smijemo biti ni naivni.

Upravo tako. No, ja i ne osuđujem ljude, osuđujem duhove (duha) koji ih vodi. A to su sasvim drugačije stvari.

Da pojasnim, ja se mogu složiti s protestantom, ali samo i isključivo samo dokle god veruje u identično onome u šta ja verujem. Primer: ako taj protestant govori protiv pobačaja, seksualnih devijacija, genderizma i ostalih ideologija duha sveta.


Upravo iz tog razloga sam više na strani Trumpa (prezbiterijanca( nego li na stani pojedinih katolika koji sve čine da se umilostive duhu sveta. Doslovno sve.

Hoću reći kako vjerujem da svi protestanti ipak nisu isti, kao ni adventisti i da bismo trebali postupati kako Gospodin postupa s nama . Strpljivo i milosrdno. Možda griješim, ali za sada ne vidim da su oni prijetnja Crkvi koliko god ju napadali.

Sestro, nisam ni rekao da su svi oni isti. Bog na nas gleda kao na pojedince, takvima nas je Zamislio, takvima nas je stvorio. Ja ne sudim pojedincima, Bog sudi svima nama pojedinačno.

Sudim duhu koji te pojedince vodi, i iznosim dokaze protiv istog. Ne zato što oni napadaju Crkvu, koju ni vrata paklena neće nadvladati, nego zato što lažno predstavlljaju sebe kao jedine posednika Božanske objave.

Ispravne objave.

Ako je dakle Bog jedan, a jeste. Ako je Bog istina, a jeste, onda nema Protestanttske, Katolike, mormonske, subotarske, ove ili one istine, nego postoji samo jedna i jedina istina.

Ili da to postavim matematički. (Bog je vrstan matematičar)

1+1 je uvek DVA.

Dakle, nema nekakvih objava nastalih 1800 godina nakon prvobitne objave.

Nema bajki o tome da je bilo kome od nas Bog rekao da je 1+1 jednako 3 ili četiri.

Duh Sveti ne govori danas jedno, sutra drugo, prekosutra treće, niti Bog, a to je najvažnije, kaže jedno, a zatim to jedno briše i od onih koji su Njegovi traži da rade ono što im je prvo rekao da ne rade.

Dakle, ako je Bog rekao Petru da ništa nije nečisto što je On proglasio čistim, onda nema subotarskog zdravstvenog "zakona". Ako je Bog rekao kroz usta i pero sv. Apostola Pavla (pre toga i lično - Isus) da je subota senka, onda nema ni reflektorima osvetljene "subote".

Shodno ovome, a Bog je apsolut, ono što oni (subotari) a o njima je najčešće reč, govore i propovedaju nije od Boga, te se ne mogu zvati, niti ih iko može smatrati Kršćanima.

Ponavljam, ne postoje dve istine, niti su oni posednici istine. Da ne govorim o tome da time iznose sumnju u verodostojnost Svetog Pisma, koje navodno poštuju više od drugih. Jer u istom tom PISMU piše ovo što sam naveo.

Dakle, ako je za njih PIsmo sve i svja, zašto ga ne slede? Zašto odbacuju Djela Apostolska i Poslanice? Zašto sumnjaju u Novi Zavet?

Na koji se onda način neko ko sebe nazivaKršćaninom uopšte i može tako nazivati kada svojim delovanjem, svojim verovanjima pokazuje da sumnja i ne veruje u Novi Zavet? Ni na koji.


Zato moje pisanje ovde na forumu (a i drugde), a ne zato da bih ja uvredljive pahuljice "ganjao".... Uostalom, o stanju i duhu koji njih vodi, govori i činjenica da ovdašnji kradljivac identiteta u svoj potpis ovde na forumu stavlja citat upravo iz poslanice Galaćanima, pisane upravo zbog takvih lažnih kršćana.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top