Kraj profesionalizacije vojske i ukidanje vojnog roka

Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Ne, tek posle obuke pocinje vojska i mogucnost ucenja, odsluzivanja i shvatanja zivota u takvoj sredini. Nekima. Deca vojnih lica su toga bila postedjena, oni su hrlili u tatine stanove od 150 kvadrata.

Sta lupetas, da te pita covek, o deci vojnih lica? Moj otac je bio vojno lice, i ja sam u vojnoj uniformi 25 godina i to sto si napisao definitivno je laz i po pitanju povlasenosti, i po pitanju "kvadrature" i "hrljenja". Ali u ovoj banana-"drzavici" generalna je pojava da se svi razumeju u stvari sa kojima nemaju dodir, toliko su upuceni, a sebi ne znaju da pomognu.
Dok je Tito bio ziv, za laznu informaciju islo se na jedno lepo ostrvo.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Sto jes jes, dosadno na forumu, moramo malo da ratujemo, a to je pitanje karaktera yes3
Još da se otvori i jedna tema slična onoj od pre nekoliko meseci, pa da pošteno "zakuvamo", otvorimo front! Ranije sam imao izrazito negativno mišljenje o civilnoj vojsci i ljudima koji je služe (negativno samo u tom pogledu), a sada... Sada me boli ..., svako radi kamo mu odgovara! Ja ću dati svoje mišljenje, obrazložiti, braniti ga, a vi momcOvi kako vam volja... :dance2:
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Još da se otvori i jedna tema slična onoj od pre nekoliko meseci, pa da pošteno "zakuvamo", otvorimo front! Ranije sam imao izrazito negativno mišljenje o civilnoj vojsci i ljudima koji je služe (negativno samo u tom pogledu), a sada... Sada me boli ..., svako radi kamo mu odgovara! Ja ću dati svoje mišljenje, obrazložiti, braniti ga, a vi momcOvi kako vam volja... :dance2:

Ne znam na koju temu mislis...ali moze :dance2:
Nego sad si priznao da si promenio misljenje, nije ti to trebalo, opasce ti ugled na forumu, posle niko nece da te brani kada te budem napao :D
A vala jeste, uhvatio si se za vojsku i one, sta bese konzerve, kao da ne moze bez toga da se prezivi :D
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ne znam na koju temu mislis...ali moze :dance2:
Nego sad si priznao da si promenio misljenje, nije ti to trebalo, opasce ti ugled na forumu, posle niko nece da te brani kada te budem napao :D
A vala jeste, uhvatio si se za vojsku i one, sta bese konzerve, kao da ne moze bez toga da se prezivi :D
Druga je beše bila parada? Nisam promenio mišljenje, samo sam "ublažio" stav, kao kad u belo vino dodaš malo sode, da ne udari odmah, već pijuckaš lagano... A mišljenje ne bih priznao da sam promenio (sve i da jesam), jer u meni "čuči" jedna tvrdoglava mazga, pa ne popušta... :D
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Druga je beše bila parada? Nisam promenio mišljenje, samo sam "ublažio" stav, kao kad u belo vino dodaš malo sode, da ne udari odmah, već pijuckaš lagano... A mišljenje ne bih priznao da sam promenio (sve i da jesam), jer u meni "čuči" jedna tvrdoglava mazga, pa ne popušta... :D

:)
Mozes ti to i bolje :acute:
Nemoj sad da se vadis i da razblazujes...vise nemas argumenata pa se vadis na stare fore cccc. I sta bi sa onim likom jel mu se ispaltilo nakraju sto je isao u vojsku, mislim jel naucio da otvara konzerve :D
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
:)
I sta bi sa onim likom jel mu se ispaltilo nakraju sto je isao u vojsku, mislim jel naucio da otvara konzerve :D
Eno ga u Hemofarmu, glavni majstor, šef smene! Kad je dolazio na razgovor za posao, drugo pitanje je bilo da li si išao u redovnu vojsku i šta si tamo naučio! Kad je čovek objasnio šta zna (pored konzerve, naravno), odma' dobio za stalno! ;) I znaš šta su mu rekli? Dobro je mali, biće od tebe nešto, samo da ne jurcaš za loptom, ti su najgori, nepopravljivi, ništa ne nauče... :D
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Dobio sam izlazak u grad, malo se podgrejao u pivnici i sad se zabo u internet kafeu preko puta. Inace, nevezano za tok rasprave, vojska je jedno odlicno iskustvo. Sinoc sam bio pomocnik dezurnog i nisam spavao vec 37 sati, ali mi je ekstra. Samo kada bi malo manje drzali metlu a malo vise pusku, ali, sta je tu je :) Mesec dana je proslo kao dlanom o dlan. Imamo odlicne staresine, odlicnu ekipu u vodu i svi se slazemo jer nas sve vezuje ista muka. Opsirnije kad dobijem slobodan vikend :D
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Eno ga u Hemofarmu, glavni majstor, šef smene! Kad je dolazio na razgovor za posao, drugo pitanje je bilo da li si išao u redovnu vojsku i šta si tamo naučio! Kad je čovek objasnio šta zna (pored konzerve, naravno), odma' dobio za stalno! ;) I znaš šta su mu rekli? Dobro je mali, biće od tebe nešto, samo da ne jurcaš za loptom, ti su najgori, nepopravljivi, ništa ne nauče... :D


Hahahahah, dobar si, ovo je već nešto, napravi vojska od čoveka ljudinu yes3
Jeste ovi što trče za loptom su najgori, kaljaju se po blatu a to ih tek čeka u vojsci, uopšte ne razmišljaju unapred....ali ja se nisam dao prevariti :D
Nego ne znam što se Yukic ne javlja nego samo povremeno dobacuje i gde je Crazy and Lazy, još jedno vojno lice, čovek nesta a taman je počeo mudro da zbori.... :vorred:


Usput pozdrav za Senatora :hi:
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
160
E pa sad bi nama koji smo imali tu "cast" da sluzimo vojsku drzava to vreme trebala da prizna u radni staz.Dalje,sto se tice velicine vojske sta vredi imati 150000 vojnika koji doruckuju pola nareska,voze MIG21 I T55.Ukratko ekonomski jaka drzava moze sebi priustiti jaku vojsku.I na kraju jadan onaj od koga je vojska pravila coveka.
 
Natrag
Top